Skocz do zawartości


Zdjęcie

Megality z Górskiej Szorii /Rosja/


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

 
Nowo odkryte w Rosji bloki megalityczne są największe, jakie kiedykolwiek znaleziono.

 
Niesamowite odkrycie, jakiego dokonano niedawno w Rosji, może obrócić do góry nogami nasze dotychczasowe wyobrażenia na temat historii Ziemi. W Górskiej Szorii [ Горная Шория] w południowej Syberii odkryto mur z gigantycznych kamieni granitowych, najwyraźniej obrobionych przez człowieka.

 
Górska Szoria

Niektóre z tych gigantycznych granitowych bloków ważą szacunkowo ponad 3000 ton , a jak widać poniżej, wiele z nich zostały wycięte “z płaskimi, prostopadłymi powierzchniami i ostrymi narożnikami”. Nigdy jeszcze nie odkryto nic równie wielkiego – największy kamień znaleziony w ruinach Baalbeku w Libanie waży mniej, niż 1500 ton.

10mjuwy.jpg

Jak było możliwe, że ktoś z niezwykłą precyzją potrafił wykroić z granitu bloki ważące po 3000 ton, przetransportować je w górę po zboczu i ułożyć na wysokość 40 metrów? Klasyczna wersja historii mówi, że było to niewykonalne dla starożytnych ludzi z ich ograniczoną techniką.

2vcuczo.jpg

Bloki są ułożone w sposób niemal identyczny, jak tzw. mury cyklopowe (konstruowane z wielkich, nieobrobionych kamieni dopasowanych do siebie w miarę możliwości; luki między nimi wypełnione są ziemią oraz drobnymi kamieniami; przykładem są konstrukcje z okresu kultury egejskiej i mykeńskiej).

2nqguw2.jpg

W Rosji megalityczne konstrukcje nie są czymś nowym – wystarczy wspomnieć Arkaim (zwany Rosyjskim Stonehenge) lub Manupuner. Unikalność znalezisk w Górskiej Szorii polega na tym, powtórzmy, że są to niewątpliwie największe bloki skalne, jakie kiedykolwiek zostały obrobione ludzką ręką.

2ijpxua.jpg

Odkrywcą megalitów jest Georgij Sidorow, zdjęcia pochodzą ze strony Walerego Uwarowa.

4h77ko.jpg

Przy okazji badacze zaobserwowali dziwne zachowanie magnetycznych kompasów w pobliżu megalitów 

n9z5z.jpg

Nikt nie wie, w jaki sposób były cięte kamienie i kiedy to się stało. Jedno jednak wiadomo: według obecnej naszej wiedzy nie powinno ich tam być. Prawdopodobnie pozostaną one tajemnicą jeszcze przez długi czas.


 Film o megalitach z Górskiej Szorii



Zajrzyjmy na strony:

    http://mysteriousuni...al-or-man-made/
    http://earthepochs.b...-megaliths.html
    http://englishrussia...ious-megaliths/
    http://earthepochs.b...-megaliths.html
    http://thetruthwins....ever-discovered

 http://www.infowars.com


Użytkownik kpiarz edytował ten post 12.03.2014 - 12:18

  • 5



#2

Fedon.
  • Postów: 94
  • Tematów: 5
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Fantastyczny materiał! Można się zastanawiać, ile jeszcze podobnych miejsc odkryjemy na ziemi.

Niektóre ujęcia w tym materiale przypominają mi nasz Szczeliniec (Kotlina Kłodzka) i okoliczne skały i skałki oraz po czeskiej stronie Broumovske steny i Adrspach. Od pierwszej wizyty w tym rejonie męczyło mnie uczucie, że ich ukształtowanie, nie do końca jest dziełem natury. I choć nie widziałem tam podobnych bloków obrobionych ludzką ręką, to jednak niektóre formy budzą zastanowienie, m.in. skała napominająca kilkumetrowego sfinksa (gdzieś na szlaku, poza Szczelińcem czy Błędnymi Skałami). Mam trochę ciekawych zdjęć, jednak nie potrafię technicznie ich tu wstawić; gdyby ktoś (może na PW) łopatologicznie, krok po kroku mi to wyjaśnił, to chętnie je przedstawię.


  • 0

#3

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Wartościowy Post

To jest normalna naturalna formacja. Już na youtube jest pełno filmików, ba! nawet już wielcy znawcy youtubowi, którzy tworzą głupie filmiki bez jakichkolwiek badań zapewniają, ze to starożytne miasto ario-słowianów. Ja jakoś nie zauważam nic wykonanego ludzką ręką. Żaden naukowiec, geolog, historyk czy ktokolwiek nie potwierdził iż są to starożytne budowle wykonane ludzką ręką. Śmieszy mnie też fakt jak ludzie sa naiwni i od razu to łykają. Ciekawi mnie to po co jakaś starożytna mega zaawansowana cywilizacja która umiała by wyciąć sobie taki kamień LASEREM czy czymkolwiek siedziała by w tych kamieniach!? Znaleziono tam przedmioty z dnia codziennego? ceramike, groty, naczynia, czy jakiekolwiek ślady bytności ludzkiej? Oczywiście, że nie. Na świecie istnieje pełno takich kamieni i nikt szumu z tego nie robi, zgaduje, ze za miesiąc i po tym słowa nie będzie, bo medialna papka przejdzie dalej.  Ludzie nie łykajcie wszystkiego co wam dadzą w internetach, bo się pogubicie.

 

Natura naprawdę potrafi czynić cuda, a te bloki skalne są niczym w porównaniu z jej innymi dziełami.

 

 Unikalność znalezisk w Górskiej Szorii polega na tym, powtórzmy, że są to niewątpliwie największe bloki skalne, jakie kiedykolwiek zostały obrobione ludzką ręką.

 

Poproszę o dowód. Jakikolwiek


Użytkownik Dexter edytował ten post 13.03.2014 - 00:15

  • 6



#4

szymon2014.
  • Postów: 111
  • Tematów: 10
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 Dexter chyba ma rację. Jak obejrzałem dokładniej filmik https://www.youtube....euTK2fhwI#t=592, to raczej to twory naturalne.  Nie znalazłem w tych skałach śladów obróbki mechanicznej. A szkoda.


  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda na naturalnie spękaną skałę. W Irlandii jest podobne miejsce, nazywane Drogą Trolów - wielki wał głazów usypanych na trzy-cztery metry i ciągnący się przez kilka kilometrów. Badana geologiczne wykazały że to oz kamienny, czyli polodowcowe nagromadzenie głazów narzutowych, które wpadały do szczeliny w topniejącym lodowcu


  • 0



#6

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak poprzednicy mówili - wygląda to jak najbardziej na naturalną formację.

 

Skała pęka, pęknięcie wietrzeją - wygładzają się, powiększają, są penetrowane przez wodę i inne czynniki erozyjne, przez co uzyskujemy efekt obrobionych olbrzymich, przylegających do siebie bloków skalnych o stosunkowo gładkich krawędziach.

Natura nie takie cuda w skałach tworzyła, maczugi herkulesa w ojcowie też nikt nie posądza o bycie megalitem.

 

Tutaj brama w Ojcowie:

oj64.jpg

 

Jak widać lewa strona eroduje podobnie jak skały z Górskiej Szorii. Być może za ileś tam lat, gdy pęknięcia uwidocznią się jeszcze bardziej, ktoś stwierdzi, że to 4 narzucone na siebie olbrzymie głazy, a brama ta jest dziełem zaginionej cywilizacji.


  • 2



#7

Sventer.
  • Postów: 241
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Być może coś się kryje pod skałami tych budowli co wpływa na kompasy? Może to być część jakiejś budowli albo zwyczajnie duże ilości żelaza. Takie odkrycia pokazują, że mimo tego że już "wszystko" wiemy o naszym świecie to tak naprawdę nic nie wiemy i cały czas dowiadujemy się i poznajemy nowe rzeczy. Ile Ziemia kryje jeszcze takich zagadek? Nie wiem ale być może dno morskie kryje o wiele więcej podobnych sekretów. W końcu wód jest więcej niż samej ziemi. Przez setki lat muł morski mógł pogrążyć budowle poprzednich cywilizacji. Szkoda, że nigdy się tego nie dowiemy czy coś tam się kryje, bo ludziom się to nie opłaca albo komuś zależy aby nie rozgrzebywać tematu.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych