Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań o płaską Ziemię (sorry jeśli to nie ten dział ale nie wiem gdzie to umieścić)


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, czytałem ostatnio o teorii płaskiej Ziemi. Mam kilka pytań z tym związanych:

 

1.Skoro Ziemia jest płaska to dlaczego występuje na niej dzień i noc, i to jeszcze w różnych czasach?

 

2.Dlaczego na biegunie północnym i południowym występuje zjawisko dnia i nocy polarnej?

 

3.Dlaczego Księżyc raz jest widziany a raz nie?

 

4. Dlaczego jest kilka stref czasowych?

 

5. Skąd bierze się lawa?

 

6. Dlaczego inne planety i Księżyc są okrągłe?

 

7. Jak Magellan opłynął świat?

 

8. Co by się stało jakby samolot leciał cały czas na wschód lub zachód?

 

Zakładam tutaj że jest to prawdziwe


  • 2

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to zwykła bzdura jest. Równie dobrze można twierdzić, że ziemia ma kształt makaronu nitki albo banana.A poza tym, był już o tym temat.


  • 3



#3

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ad1. Na jakiej podstawie tak twierdzisz...bo skoro przeczytałeś że jest płaska, to nie wyjaśnili tam procesu dnia i nocy?... dziwne prawda.

Ad2. Na płaskiej Ziemi występuje takie zjawisko? Nie niemożliwe to fatamorgana.

Ad3. Płaska Ziemia rzuca na niego płaski cień... nie to nie trzyma się kupy, ale podobno w szaleństwie jest metoda.

Ad4. Bo na płaskiej Ziemi, tak postanowiono wyliczyć sobie dobę... czy tu specjaliści płaskiej Ziemi też milczą? Co to za ukrywanie wiedzy?

Ad5. Z wnętrza Ziemi.

Ad6. Bo nie są płaskie i widać to gołym okiem.

Ad7. jeśli nie słyszałeś jak? polecam (szczególnie 3 część).

Ad8. Na to i wiele innych pytań zwolennicy płaskiej Ziemi nie mają odpowiedzi... przykro mi.

 

Zakładać możesz, pytanie czy w to wierzysz?


Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 09.03.2014 - 01:24

  • 0

#4

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ziemia jest płaska, jeśli tego nie widzicie to jesteście zaślepieni przez tak zwanych "naukowców"

 

Edit: Ilość otrzymanych przez ten post minusów odzwierciedla to jak wielu ludzi dało się oszukać. Żyjcie sobie dalej w swoim wyimaginowanym "kulistym" świecie.

Super, jestem otwarta na różne dziwne teorie. W takim razie odpowiedz na pytania podane powyżej. Czekamy :) 


  • 0

#5

Krzys19911.
  • Postów: 345
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

1.Skoro Ziemia jest płaska to dlaczego występuje na niej dzień i noc, i to jeszcze w różnych czasach?

 

Bo Słońce oświetla Ziemię strefowo, a nie globalnie (nie jestem pewien czy tak to tłumaczą, ale biorę to na logikę).

 

5. Skąd bierze się lawa?
 
Pewnie lawa znajduje się blisko skorupy Ziemskiej, a nie tak głęboko, jak zakładają naukowcy.
 

 

6. Dlaczego inne planety i Księżyc są okrągłe?

 

Bo tak chciał Bóg. Wiara w płaską Ziemię ma silne podłoże religijne i według wyznawców tej "teorii" Ziemia jest wyjątkowa i nie jest po prostu planetą, tak jak inne ciała niebieskie. Jest w centrum Wszechświata i wszystko krąży dookoła niej.

 

 

7. Jak Magellan opłynął świat?

 

8. Co by się stało jakby samolot leciał cały czas na wschód lub zachód?

 

Zgodnie z modelem płaskiej Ziemi otoczona jest ona lodową ścianą, która "udaje" Antarktydę. Więc jeżeli tam popłyniesz, to możesz wspiąć się na tą ścianę i spojrzeć w przestrzeń kosmiczną :P. Ale to nijak nie wyjaśnia, w jaki sposób Magellan opłynął świat. Słyszałem z drugiej strony, że jak będziesz płynął/leciał w jednym kierunku i dotrzesz do granicy, to momentalnie znajdziesz się po drugiej stronie globu, nie zauważając różnicy. Więc pewnie w ten sposób Magellan opłynął świat :P

 

 

Zwolennicy płaskiej Ziemi na WSZYSTKO mają odpowiedź. Jak nie będą mogli wyjaśnić jakiegoś zjawiska, to zawsze mogą powiedzieć, że ono nie zachodzi i jesteśmy okłamywani (tak jak z lotami w Kosmos). W ogóle cała ta teoria jest absurdalna. Według niej Słońce i Księżyc mają po 52 kilometry średnicy (tak, są tej samej wielkości), a cały Wszechświat mieści się w paru latach gwiezdnych. I oczywiście wszystko krąży dookoła Ziemi :D. Absurdalne, ale ciekawe, nie powiem... I lubię czasem posłuchać ich argumentacji


  • 0

#6

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedzi, ale teraz posłuchałbym chętnie jak jakis zwolennik się wypowiada np. Dead

 

Krzys19911 odpowiedz też na inne pytania

 

 

A nasunęło mi się też kolejne pytanie: Dlaczego na płaskiej Ziemi są różne pory roku w jednym czasie? W szkole uczyli że kiedy na północnej półkuli jest zima to na południowej jest lato i analogicznie. A jak to jest na płaskiej Ziemi?


  • 0

#7

Rogowiak.
  • Postów: 39
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mocna rozkminka. Dobrze ryje beret wizja płaskiej ziemi, nigdy się nie wgłębiałem w ten nurt teorii o kształcie naszej planety. Oblatani w temacie zarzućcie tu jakimiś linkami i ciekawostkami, bo to na prawdę ciekawe.

 

Odrazu wykorzystałem poczciwego wujaszka google i trafiłem na taki filmik ap ropo tematu.

 


  • 0

#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pratchett zabawnie to tłumaczył u siebie - w jego Świecie Dysku słońce było na prawdę małe i krążyło dosyć blisko a jego orbita przesuwała się tak, że raz  oświetlała dysk pod mniejszym a raz pod większym kątem. Pole magiczne spowalniało przepływ światła, w związku z czym wschód słońca był obserwowany w różnych miejscach w różnym czasie.

Discworld+Series.jpg


  • 0



#9

Logos.

    Rozum Świata

  • Postów: 390
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

TUTAJ obszerny, już istniejący temat, z dużą ilością informacji i odnośników.


  • 0



#10

marcin szeregowy.
  • Postów: 64
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dzięki za ciekawe filmiki, interesujące, nie powiem, niekoniecznie prawdziwe ale interesujące.

 

No cóż, cały czas czekam aż ktoś jeszcze odpowie na trapiące mnie pytania ;)


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych