Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mleko jako główna przyczyna choroby raka.

rak choroby mleko człowiek nauka

  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie.

Starałem się znaleść coś podobnego, lecz nie udało mi się :) Niedawno oglądałem fragment dokumentu na Planete+ apropo wielkiego sprawcy, Mleka. Tak tak, może się to wydać śmieszne, jak składnik który podaje się już od dziecka, może być wielkim niebezpieczeństwem. W fragmęcie który udało mi się podłapać, był podany składnik, bodajże na literę K i jest go aż 75% w 1l mleka. Kolejnym argumentem jaki został podany, było że na przestrzeni 20 lat, dorosły człowiek zwiększył dawkę spożywanego nabiało z 4kg do 15 kg w ciągu roku/miesiąca. Jest to możliwe? Może ktoś wie coś na ten temat, bądź mnie wyśmieje i temat uda się do kosza :D


  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystko to mit. Nie ma dowodów na rakotwórcze działanie mleka, są natomiast dowody pokazujące że dieta bogata w wapń zmniejsza ryzyko raka jelita grubego:

http://www.cancerres...lk-cause-cancer


  • 0



#3

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W takim wypadku możemy zadać sobie pytanie: Dlaczego tylko my pijemy mleko? Żadne organizmy na ziemi nie piją mleka innych organizmów.

Co prawda mleko zawiera 9 niezbędnych do życia aminokwasów, lecz mleko może powodować  choroby serca, gdyż zawierają tłuszcze nasycone,

które z kolei podwyższają poziom złego cholesterolu. Jeżeli chodzi o tą substancję w mleku na k to wydaje mi się, że jest to  kazeina, jest ona głównym składnikiem mleka.

Uważam iż temat jest ciekawy i chętnie przeczytałbym wypowiedzi innych.


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 03.03.2014 - 21:02

  • 1



#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mleko jako takie mniejsza ryzyko chorób serca - tłuszczu zawiera tylko kilka procent co nie ma aż tak dużego wpływu, natomiast wapń ma wpływ istotny

http://www.national-...ko-napoj-zycia/


  • 0



#5

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hmm, chyba przejrzę program telewizyjny z dnia wczorajszego, i dam znać jak ten dokument się nazywał. @Kazuhaki: ciekawe spostrzeżenie. Apropo 9 składników, wszystko da się zastąpić np. soją. Kadeina- to było to. Śmiercionośna substancja, burząca komórki organizmu, tak autorzy dokumentu ją przestawiają.


  • 0

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie kadeina tylko kazeina, białko stanowiące główny składnik twarogu.

http://www.fitnow.pl...ach-kazeinowych

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazeina

stanowi też jeden ze składników ludzkiego mleka.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 03.03.2014 - 21:20

  • 0



#7

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mleko i inne produkty zawierające wapń mogą powodować choroby z rodzaju " kostnienie " np. jelita itp. , ponieważ wapń wypiera krzem będący głównym budulcem tkanek miękkich.
  • 0

#8

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Polecam to przeczytać http://dziecisawazne...arto-pic-mleka/

Szczególnie punkt 5


  • 0



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakoś nie zauważyłem aby mleko powodowało ospałość.


  • 0



#10

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakoś nie zauważyłem aby mleko powodowało ospałość.

Dlaczego dzieciom, gdy nie chcą spać podaje się ciepłe mleko ?


  • 0



#11

clubbingb.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To akurat można wytłumaczyć, że najedzony człowiek, to spokojny człowiek :D i zgromadzona energia głównie przenosi się na trawienie


  • 0

#12

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Szczerze?

 

W tych czasach nie ma NIC co w jakiś sposób by nam nie szkodziło. I tu zamiast szukać minusów mleka zacząłbym szukać w ogóle czegoś co można jeść bez obaw. Zanim znajdziesz coś o czym w necie nie piszą "10 powodów dlaczego nie jeść/nie pić" to musiałbyś albo:

 

1. Nie jeść/nie pić nic i umrzeć z głodu i pragnienia.

2. Być rośliną i żywić się słońcem i bezpośrednio minerałami z gleby - umiejętnie wybierając te, które są ci potrzebne.


Użytkownik Slimok edytował ten post 03.03.2014 - 21:59

  • 1

#13

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To akurat można wytłumaczyć, że najedzony człowiek, to spokojny człowiek :D i zgromadzona energia głównie przenosi się na trawienie

W mleku znajduje się tryptofan. Lecz powoli teoria ta jest obalana, gdyż mleko dostarcza cukrów, co wymusza na organizmie

produkowanie insuliny w celu zmniejszenia poziomu cukru co z kolei pobudza nasz mózg.


  • 0



#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podejrzewam, że głównie dlatego, że generalnie zasnąć pomagają ciepłe posiłki, często na sen poleca się też gorącą czekoladę mimo że zawiera pobudzającą teobrominę. Badania jakoś nie potwierdziły aby mleko miało działanie nasenne.


  • 1



#15

stupidkid.
  • Postów: 146
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie piję mleka i nie jem nabiału. Po mleku boli mnie brzuch, a za nabiałem nie przepadam, także jeden powód do zmartwień mniej... A tak na serio, na pewno coś w tym jest, ale co z tego? Większość produktów, które spożywamy może nam potencjalnie zaszkodzić przez chemię, którą w sobie ma. Nawet warzywa nie są tak zdrowe, jakbyśmy tego chcieli, bo ziemia jest wyjałowiona, a do tego dochodzą te wszystkie sztuczne nawozy (główni sprawcy wyjaławiania gleby!)... Wszystko z umiarem i będzie okej. Kiedyś ludzie nie mieli takich problemów i przynajmniej byli szczęśliwsi : D


  • 0


 


Also tagged with one or more of these keywords: rak, choroby, mleko, człowiek, nauka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych