Skocz do zawartości


Zdjęcie

W BBC ruszyła masowa propaganda chipów RFID

bbc propaganda chipy rfid

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1

Duch21.
  • Postów: 5
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Chcesz mieć mikrochip RFID wszczepiony pod skórę?

 

Jeśli jesteś podobny do mnie,
to nigdy nie pozwolisz sobie na zrobienie czegoś takiego.
Jednak wielu, zwłaszcza wśród młodego pokolenia,
widzi rzeczy w zupełnie innym świetle.
Implanty RFID i inne formy "noszonej technologii" są przez młodych ludzi,
którzy chcą się "udoskonalić", coraz częściej postrzegane jako "cool", "trendy" i "na topie".
I oczywiście wszystkie media głównego nurtu stają za takim "rozwojem technologicznym".
Na przykład, BBC opublikowało ostatnio artykuł zatytułowany: "Dlaczego chcę implant z mikroczipem".
 
 
Mówi się nam, że takie implanty mogą rozwiązać cały szereg problemów społecznych.
Kradzieże tożsamości i oszustwa z kartami kredytowymi będą prawie wyeliminowane,
wiele innych form przestępczości zostanie znacznie zredukowanych,
dzieci nigdy nie zaginą, a my nie będziemy musieli pamiętać szerokiego wachlarza
haseł i numerów PIN, tak jak to ma miejsce obecnie.
Powiedziano nam, że jeśli tylko przyjmiemy taką technologię,
to nasze życie będzie o wiele lepsze.
Ale czy tak będzie w istocie?
 
Ponieważ nasze społeczeństwo staje się "cyfrowo zintegrowane", technolodzy mówią nam,
że jest "nieuniknionym", iż wszczepiana technologia będzie tak powszechna, jak obecne inteligentne telefony.
Artykuł BBC, jak już wspomniałem, pozytywnie patrzy w przyszłość kiedy nadejdzie ten dzień:
"Ostatecznie, wszczepione mikroczipy oferują sposób na odczyt twojego ciała przez urządzenia.
Obecnie nie ma jednego standardu komunikacji z maszynami, które stanowią podstawę społeczeństwa.
Urządzenia takie, jak panele dostępu, czy bankomaty mają nieskończoną różnorodność systemów identyfikacji:
taśmy magnetyczne, hasła, numery PIN, pytania zabezpieczające i klucze elektroniczne.
Wszystkie są próbą niwelowania różnic między cyfrową i fizyczną tożsamością,
a jeśli je zgubisz, lub zapomnisz to jesteś nagle odcięty od konta bankowego,
swojej siłowni, powrotu do domu, dowodu osobistego itd.
Wszczepiony chip przeciwnie, może działać jako uniwersalny token tożsamości
w świecie kontrolowanym przez urządzenia."
 
 
Dla niektórych ludzi, ten dzień już nastąpił.
W rzeczywistości, na wybranych konferencjach technologicznych
ludzie stoją w kolejkach, by wszczepić sobie mikroczip:
"W tym miesiącu na konferencji Transhuman Visions w San Francisco,
firma Graafstra stworzyła stację implantacji "oferującą uczestnikom"
szansę wszczepienia sobie mikroczipa za 50 dolarów.
Korzystając z dużej igły przeznaczonej do wszczepiania mikroczipu zwierzętom,
Graafstra wstrzykuje każdemu klientowi powlekany szkłem tag RFID wielkości ziarenka ryżu.
Pod koniec dnia Graafstra stworzyła 15 nowych cyborgów."
 
Czy nie jest to przerażające?
 
Ponadto, naukowcy opracowali obecnie baterie, napędzane przez ludzki organizm,
które mogą być wykorzystywane do zapewnienia stałego źródła zasilania dla wszczepianych systemów.
Poniżej znajduje się krótki fragment niedawnego artykułu Kristana Harrisa pt
"Grupa naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Chin współpracowała przy stworzeniu
małych wszczepialnych baterii, które żywią się ludzką energią.
Te cienkie, elastyczne pochłaniacze mechanicznej energii zostały pomyślnie przetestowane na krowach.
Proces wykorzystuje tak zwane konforemne, piezoelektryczne zbieranie
i kumulowanie energii z ruchów serca, płuc i przepony."
 
W przyszłości, mówią, że może to być używane do zasilania szeregu gadżetów.
Czy minie wiele czasu, zanim będziemy ładowali i-Phona, podłączając go do własnego ciała?
 
 
 
Oczywiście mikroczipy RFID nie muszą być wszczepiane, by były przydatne.
W rzeczywistości są już wykorzystywane do śledzenia uczniów w całych Stanach Zjednoczonych: według Associated Press
"Po przybyciu rano, każdy uczeń w przedszkolu CCC- George Miller nosi koszulkę z naszytym czipem RFID.
Podczas, gdy dzieci zajmują się nauką, czujniki w szkole rejestrują ich ruchy, frekwencję dla obu klas oraz posiłki.
Urzędnicy szkoły stwierdzili, że zapisują tylko informacje wymagane
w związku z odbieraniem funduszy federalnych z programu HeadStart (program rządowy)."
 
Również w Wielkiej Brytanii, mikroczipy RFID są
"Dla tych, którzy myślą, że NSA to najgorsza agencja naruszająca prywatność,
zapraszam do zapoznania się z dniem Aidena i Fostera,
dwóch 11-letnich chłopców, którzy kończą piątkowy dzień w szkole.
Aiden zaprasza swojego przyjaciela do domu na odpoczynek
i wysyła wiadomość tekstową do jego rodziców, którzy wyrażają zgodę.
Kiedy jadą autobusem telefon Fostera i czujnik na opasce powiadamiają szkołę
i rodziców o zejściu z normalnej trasy.
Szkoła została powiadomiona, że Foster udaje się do domu Aidena,
więc policja nie zostaje wezwana.
Kiedy Aiden wchodzi do domu zintegrowana sieć rozpoznaje go
i wysyła informacje na telefony i tablety będących w pracy rodziców."
 
 
 
Obecnie jesteśmy szybko wprowadzani w dystopijną przyszłość,
w której będzie "normalnym” monitorowanie naszych działań 24 godziny na dobę.
Większość ludzi prawdopodobnie przywita taki obrót spraw z otwartymi ramionami,
jednak otwiera to drzwi do szerokiego nadużycia technologii przez rządy.
 
Link do oryginalnego artykułu: link.[/quote]  zródło

  • 7

#2

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W USA juz ponąć rozpoczeli coś podobnego ale tylko w jednym okręgu i tylko wśród pracownków instytucji państwowych i ludzi, którzy otrzymują zasiłek od państwa.

Info stąd: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-zaczeli-chipowanie-ludnosci-2014-02 

(nie wiem czy to w ogóle potwierdzone info, na stronie jest link skad oni to mają i przechodzi na jakies rosyjskie forum więc ta informacja raczej nie jest prawdziwa ale zawsze można wrzucić).


  • 0



#3

manitoris.
  • Postów: 790
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nawet te ich zalety sa naciagane, bo zgadza sie tylko ze nie zgubisz karty i nie bedziesz musial hasel pamietac, ALE kradzieze sie nie skoncza, bo nawet dzis sie znajda ludzie co ci za 100 zl reke, noge, glowe.. by ucieli, a poza tym to taki czip wysyla sygnal ktory nie bedzie bezpieczny bo tak juz dzis wytrawni zlodzieje aut luksusowych umieja ten nadawany przez klucze/karty (no key system) przechwycic, skopiowac, zablowac itd itp..


  • 0

#4

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zgadzam sie z manitorisem. Pamiętajcie, że technologie da się podrobić, a mianowicie - oprogramowanie to pliki, w plikach z kolei są dane, a dane da się ukraść przez co skopiować w/w chip. Inwigilacja społeczeństwa i tyle!


  • 0

#5

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O inwigilacje im najabrdziej chodzi. Dzieki temu bedą w skrajnych przypadkach(gdy ktos działa poza schmatem narzuconym przez rzad) wiedzieć kogo zatrzymac lub "usunąć". Ciekawe czy sami rzadzący dadza sobie to wszczepić zeby nikt ich przypadkiem nie porwał ;) ...


  • 0



#6

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Ciekawe czy sami rzadzący dadza sobie to wszczepić zeby nikt ich przypadkiem nie porwał  ;) ...

Jeżeli dla złodziei możliwym jest zakłócenie sygnału GPS w samochodach to co za problem to zrobić z człowiekiem? Najprościej wrzucasz człowieka do ekranowanej, metalowej skrzyni umieszczonej na busie i wywozisz chen za lasy...do spokojnej chałupki gdzie bez skrępowania będziesz pracował nad nim dalej...


  • 1

#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To byla taka ironia :P Przecież wiadomo ze te ich zalety(chipow) są dośc słabe i łatwo je obejśc.  Ta całą ich akcja "ochipowania" ludnosci raczej nie bedzie prosta ani szybka. Racjonalnie myslacy człowiek skapnie sie ze coś jest nie tak i te cale udogodnienia sa nic nie warte(i nie, o nie tu chodzi)... Zreszta nei zdziwie sie jak niedlugo w mediach bedzie glosno o jakis porwaniach, kradzieżach itp, aby naklonic ludzi do wiekoszego bezpieczenstwa=chipow.


  • 0



#8

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

ja w świetle minionych wydarzeń, obligatoryjnie 'oczipowałbym' polityków :D

 

chcesz rządzić krajem przez 4 lata?? no to 4 lata pełnej jawności xD


  • 0

#9

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wszyscy ludzie dadzą sobie wszczepić czip RFID, rządy o tym wiedzą. Oprócz nachalnej propagandy będzie się "zachęcać" ludzi do tego.

Np. narzucając dla "bezpieczeństwa" długie i wymyślne hasła (np. hasło musi mieć 10 liter w tym 4 małe 2 duże,minimum 3 cyfry niepowtarzające się ani nie kolejne [123 lub 000] i minimum 2 znaki specjalne. Do tego 6 lub 8 cyfrowe PINy ... każdy wymięknie po próbie zapamiętania chociaż 2-3 takich kombinacji (aha i jeszcze dla bezpieczeństwa trzeba będzie zmieniać hasło co 3 miechy....

Oprócz takich zachęt jesteśmy uzależniani od przenośnych urządzeń elektronicznych - banalnie prostych w ich namierzaniu.

Ostatnio UE zarządziła że od 2016 roku każde auto będzie miało szpiega satelitarnego.....


  • 0

#10

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

Ostatnio UE zarządziła że od 2016 roku każde auto będzie miało szpiega satelitarnego.....

 

wow! o tym, nie wiedziałem. Nawet 15 letni łup?


  • 0

#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Informacje nie do końca prawdziwe.

Up@

Sprawa śledzenia sat. dotyczy tylko nowych samochodów.

 

Czipy można wszyć w ubranie dziecka, albo w ołówek i nie ma mowy o obowiązkowości, więc jeżeli ktoś wysuwa takie twierdzenie, zwyczajnie kłamie. Jeżeli ktoś chce mieć wszczepione cokolwiek, co nie jest prawnie zabronione, ma do tego prawo, czego przykładem jest "człowiek cyborg", który wszczepiał sobie pod skórę wielkie urządzenia elektroniczne, bo tak chciał. 

To tak, jak jest dobrowolność w używaniu oprogramowania naszych telefonów, jeżeli nie chcę używać geolokalizacji, nie używam, bo nie jest mi do niczego potrzebna. Nie mam więc powodów do płaczu, że mnie ktoś śledzi. Poza tym, nie robię nic nielegalnego. Brak świadomości w używaniu nowoczesnego sprzętu prowadzi do nieporozumień. Najpierw trzeba być świadomym swoich poczynań, a później można formułować oskarżenia o bezpodstawną inwigilację. Zresztą przy obecnym stanie technologii, każdy z nas, oprócz dzieci, jest na widelcu. Używamy sprzętu, oprogramowania i urządzeń dostępowych, które doświadczonemu specjaliście dostarczają tak dużo informacji, że czipowanie nie jest potrzebne.





#12

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

To fakt.

 

Sprawa ma się podobnie, kiedy zaczynamy uświadamiać 'Kowalskiego' że anonimowość w internecie jest fikcją - wielkie zdziwienie. Trzeba się postarać o swoją anonimowość w jakimkolwiek stopniu, by w jakimkolwiek stopniu ją mieć. 

 

Wytłumaczyłem niedawno znajomemu, który właśnie się rozstał z żoną, może ok 2 tygodnie temu, dlaczego w przeglądarkach i social media jak fb, wyskakuje mu więcej reklam kancelarii prawnych obsługujących rozwody itd

 

nie uwierzył ;)


  • 1

#13

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Brak świadomości swoich poczynań, prowadzi właśnie do tego. Powstają później śmieszne teorie konspiracyjne o śledzeniu wszystkich obywateli przez służby specjalne.





#14

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak ktoś myśli że po wyłączeniu GPS w telefonie jest nie do namierzenia to gratuluję uświadomienia ...


  • 1

#15

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@

Jako właściciel telefonu na kartę pre - pay, jestem akurat tego pewien, ponieważ nie jestem zarejestrowanym użytkownikiem. Druga sprawa, że nie mówiłem o GPS, a o geolokalizacji, co jest jedną z usług podczas podłączania telefonu do internetu. Właśnie jako Staniq mogę być śledzony w necie, ale nie telefonicznie, tym bardziej, że mój numer telefonu zna zamknięta liczba osób.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: bbc, propaganda, chipy, rfid

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych