Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 8 - przekleństwo Billa Gates'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moja opinia na temat tego systemu zawarta jest w tytule, więc nie ma co rozwijać tematu.

 

Mam nieszczęście mieć małżonkę, w której posiadaniu jest laptop z ww wymienionym systemem operacyjnym.

Nieszczęście oczywiście nie dotyczy małżonki ale konkretnie laptopa, a jeszcze konkretniej tego cuda z ósemką na końcu. Mówiąc krótko - żona go nie ogarnia, a to, czego moja żona nie ogarnia, spada na moją biedną głowę.

Chyba nie muszę rozwijać tematu?

 

Nie mam ani czasu, ani ochoty by zagłębiać się w pokręcone meandry myślenia twórców tego cuda operacyjnego ale muszę to robić za każdym razem, kiedy żona ma sygnalizuje problem. Ostatnio, sygnalizuje go jakby częściej (jak dla mnie - za często) więc postanowiłem coś z tym zrobić.

A mianowicie - uczłowieczyć windowsa 8, w stopniu pozwalającym na ogarnięcie go przez moją piękniejszą połowę.

Na początek przywróciłem jej menu start i rozzuchwalony tym sukcesem postanowiłem to samo zrobić z programem pocztowym.

I to tyle jeśli chodzi o moje sukcesy w tej dziedzinie.

 

Ściągnąłem Windows Live (który podobno jest następcą Outlook Ekspress - czyli jedynego programu przyswajalnego w naszej rodzinie) ale zapomniałem, ze założyłem małżonce konto na Hotmail. Niby to można skonfigurować (poprzez Outlook Hotmail Convecter) ale do tego potrzebny jest pakiet Microsoft Word. Którego nie mamy, bo nie używamy (musi to być wersja oficjalna, bo laptop służbowy jest - to na wszelki wypadek dodaję).

I teraz moje pytanie. czy da się na windows 8 zainstalować program pocztowy, który swą prostotą przypominałby Outlook Ekspress i jednocześnie umożliwiałby korzystanie z konta pocztowego Hotmail?

Pytam, bo chciałbym uniknąć zakładania kolejnego konta pocztowego, a jednocześnie mieć z głowy problem z obsługą skrzynki pocztowej my wife?

A może da się jakos uczłowieczyć tą systemową pocztę ósemki?





#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam Win7 od dnia premiery i lubię go tak jak XP. Ósemkę miałem na lapku w wersji RS i dałem sobie siana po kilku tygodniach. Niereformowalna właśnie poczta była. Nie wiem jak się to ma dzisiaj, wszak trochę czasu od premiery Win8 już upłynęło.





#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tą też nadzieją pytam, bo skoro wymyślili jak menu start przywrócić to może i na pocztę mają sposób?

Niby szukałem w sieci ale jakoś tak bez wyraźnego efektu. Nie bardzo też chcę ściągać każdy program pocztowy i testować na żywym organizmie, bo ani umiejętności ani czasu nie bardzo mi starcza.

Dlatego szukam takiego jakby gotowca - być może ktoś już przebrnął przez ten temat.

Byłbym niewymiernie dźwięczny.





#4

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A Thunderbird mozilli nie działa ???Mam w postaci portable od czasów niepamiętnych ,maile sa w postaci "nagłowkowej" od poczatku istnienia moich kont (na najstarszym koncie mam 31tys maili )i program chodzi jak burza.





#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, właśnie nie sprawdzałem. A powinien działać?

Pamiętaj, że chodzi mi o prostotę OE i kompatybilność z Hotmail.





#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś sobie wybierz:   http://www.dobreprog...indows,182.html

 Na zielonym pasku znajdź pole ''system'' i kliknij, po otwarciu wybierz ''windows8'', potem kliknij w puste pole obok, a rozwijane okno samo się zamknie. :mrgreen:


Użytkownik Staniq edytował ten post 21.02.2014 - 23:52




#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

KLIENTY :facepalm: poczty email?  xD

Dzięki :beer2:  - sprawdzę na spokojnie.


Ale zostaje jeszcze ta kompatybilność z Hotmail.





#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też się chlapałem po czole... Poczytaj w opisach, może coś będzie.





#9

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Specjalnie na twoja cześć założyłem konto na hotmailu. Thunderbird obsługuje ten serwer bez problemu.Zresztą nie wiedziłałem, że mogą być jakiekolwiek problemy z obsługą jakiegokolwiek konta.





#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Na moją cześć mówisz :) Dzięki bardzo.

Zainstalowałem tego Thunderbirda, skonfigurowałem obydwa konta i wszystko hula aż miło. Powinno być dobrze.





#11

.....
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polecam format dysku C i instalację Ubuntu.
Proponuję format dysku C i instalację Ubuntu.

#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No, dzięki bardzo ale... aż tak zdesperowany nie jestem  :szczerb: 

Tym bardziej, że ten Thunderbird mi już hula.

Ale tak, z czystej ciekawości - co by mi to dało?





#13

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

palowal bys sie wiecej niz z 8 ką :D



#14 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Najwyższy czas zmienić żonę. :) Mam ósemkę, na początku trochę dziwnie korzystało się z niej ale z czasem polubiłem ją i chwalę ją sobie. Co do poczty to nigdy nie korzystałem z windowsowej i kompletnie nie znam problemu.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych