Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Tajemnice piramid - 2010 [PL] / POLECAM !!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#1

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nazwa: Tajemnice piramid - 2010
Czas: 1:41:43
Polska lokalizacja: tak
Krótka recenzja:Jest to najlepszy program w tej tematyce jaki widziałem. Nie chcę zdradzać szczegółów także serdecznie zapraszam do lektury, która odkrywa przed nami nowe odkrycia i niesamowite teorie ..

Link:

 

 

 

 

//Edit
CW


Użytkownik CacyWitkacy edytował ten post 29.07.2014 - 13:18

  • 11

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


 

ps. jeśli było - usunąć.

 Było - nawet w temacie, w którym się udzielałeś - o tu  :szczerb: 

Ale tamten link już wygasł, więc jesteś pionierem :szczerb:

Film rzeczywiście rewelacyjny - od kilku miesięcy puszczany na Canal+ - naprawdę warto oglądnąć.

Mnie zaciekawiła w nim jedna sprawa (o której zresztą nie przeczytałem w tamtym temacie - być może słabo szukałem) A mianowicie ten podział poszczególnych boków piramidy Cheopsa na pół. Widoczny tylko przez chwilę, w momencie przesilenia wiosennego (piszę z pamięci, więc mogło i się coś pomyrdać). W efekcie widać, że piramida składa się nie z czterech ale z ośmiu boków. Egiptolodzy tłumaczą to "tąpnięciem" piramidy ale wypowiadający się w filmie architekci i inżynierowie zupełnie się z tym nie zgadzają.


  • 0



#3

Oomek.
  • Postów: 138
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Co za dekiel, założył blokadę regionalną. Żeby to jakaś oficjalna stacja to zrozumiem, a to jakiś tam hawk40proc z Czesiem w awatarze.


  • 0

#4

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 


 

ps. jeśli było - usunąć.

 Było - nawet w temacie, w którym się udzielałeś - o tu  :szczerb:

Ale tamten link już wygasł, więc jesteś pionierem :szczerb:

Jupi  :szczerb:

 

Co za dekiel, założył blokadę regionalną. Żeby to jakaś oficjalna stacja to zrozumiem, a to jakiś tam hawk40proc z Czesiem w awatarze.

 

Być może Czesio chce zminimalizować ryzyko zgłoszenia propo praw autorskich ?


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 12.02.2014 - 09:26

  • 0

#5

Piweczko-Papierosek.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Posiada ktoś jakiś inny odnośnik? Mieszkam w anglii i niestety użytkownik zablokował wyświetlanie w tymże kraju...


  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

zobacz tutaj

 

albo tutaj

 

Któryś z tych linków powinien odpalić.

 

Jak nie zadziała, to zawsze możesz spróbować pobrać stąd


  • 2



#7

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jak ktoś jeszcze ma ten sam problem to proponuje pobrać torrentem , wygooglujcie.


  • 0

#8

reptile.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chętnie udostępnie na jakimś serwerze lub chomiku jeśli ktoś ma nadal problem z blokadą regionalną na youtube :)

 

Pierwszy post więc witam :)


  • 0

#9

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Mnie zaciekawiła w nim jedna sprawa (o której zresztą nie przeczytałem w tamtym temacie - być może słabo szukałem) A mianowicie ten podział poszczególnych boków piramidy Cheopsa na pół. Widoczny tylko przez chwilę, w momencie przesilenia wiosennego (piszę z pamięci, więc mogło i się coś pomyrdać). W efekcie widać, że piramida składa się nie z czterech ale z ośmiu boków. Egiptolodzy tłumaczą to "tąpnięciem" piramidy ale wypowiadający się w filmie architekci i inżynierowie zupełnie się z tym nie zgadzają.

 

 

Mój ojciec jest inżynierem budowlanym znanym  zkilku fajnych budowli w Polsce ( mniejsza o to ).Wyśmiał twierdzenie jakoby to powstało w wyniku tąpnięcia,

"to nie możliwe bo cała piramida musiałaqby się zapaść do środka idealnie geometrycznie (co już wyklucza przxypadkowość), gdzieś ten materiał który by się zapadł musiałby się gdzieś podziać a w śrdku jest wszystko OK, to musiało być zaplanowane, nie wiem jak oni to zrobili.."

 

ps. muszęzaznaczyć ,że do momentu obejrzenia tego był wielkim scepotykiem odnośnie tskich rzeczy ..:]

 

aha ps2

 

zaznaczył jeszcze ze "tym egiptologom ktoś musi płacic albo kompoletnie nie znają się na rzeczy głąby #$%#$^ :))) "


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 17.07.2014 - 00:59

  • 0

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja bym chętnie zobaczył gdzie egiptolodzy napisali, że to się zrobiło od tąpnięcia. Bo kiedyś już o tym czytałem i tam uznawano, że to był wynik błędu w pomiarach przy ustalaniu geometrii ścian, w sensie że metoda pomiaru powodowała, że minimalne odchylenia od linii prostej wywoływały powstanie takiego właśnie załamania pośrodku boku.


  • 0



#11

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mnie zaciekawiła w nim jedna sprawa (o której zresztą nie przeczytałem w tamtym temacie - być może słabo szukałem) A mianowicie ten podział poszczególnych boków piramidy Cheopsa na pół. Widoczny tylko przez chwilę, w momencie przesilenia wiosennego (piszę z pamięci, więc mogło i się coś pomyrdać). W efekcie widać, że piramida składa się nie z czterech ale z ośmiu boków. Egiptolodzy tłumaczą to "tąpnięciem" piramidy ale wypowiadający się w filmie architekci i inżynierowie zupełnie się z tym nie zgadzają.

 

 

Ale jeżeli faktycznie tak światło pada, to tylko na jednej ze ścian- pozostałe 3 w ten sam dzień, o tej samej porze niczego nadzwyczajnego nie pokazują. Poza tym, piramida i tak była okryta wierzchnią warstwą i nie było to widocznie..


  • 0

#12

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy mógłbyś edytować temat tak, aby spełniał wymogi wrzucania filmów? Tytuł, czas trwania, polska lokalizacja, mała recenzja? Byłbym bardzo wdzięczny. Rozumiem, że trochę głupie może wydać się, że zwracam się o to po takim czasie. Aczkolwiek, wcześniej nie zauważyłem tego tematu. Jeżeli nie masz już możliwości edycji, daj znać na PW zajmę się tym.


  • 0



#13

SRardom.
  • Postów: 141
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Mnie zaciekawiła w nim jedna sprawa (o której zresztą nie przeczytałem w tamtym temacie - być może słabo szukałem) A mianowicie ten podział poszczególnych boków piramidy Cheopsa na pół. Widoczny tylko przez chwilę, w momencie przesilenia wiosennego (piszę z pamięci, więc mogło i się coś pomyrdać). W efekcie widać, że piramida składa się nie z czterech ale z ośmiu boków. Egiptolodzy tłumaczą to "tąpnięciem" piramidy ale wypowiadający się w filmie architekci i inżynierowie zupełnie się z tym nie zgadzają.

 

 

Ale jeżeli faktycznie tak światło pada, to tylko na jednej ze ścian- pozostałe 3 w ten sam dzień, o tej samej porze niczego nadzwyczajnego nie pokazują. Poza tym, piramida i tak była okryta wierzchnią warstwą i nie było to widocznie..

 

 

Oczywiście że pozostałe 3 nie pokazują tego bo przecież światło musi paść z konkretnej strony by to zobaczyć ;) więc brak tego efektu na innych ścianach nie powinien dziwić nikogo.
Co do samego programu, jest bardzo ciekawy. Prawde mówiąc mam 24lata i dzisiaj pierwszy raz słysze że piramidę budowano 20 lat :D Jakoś albo nigdy ine zwróciłem na to uwagi albo i nie miałem styczności z taką informacją. Autor łapie plusa :)


Użytkownik SRardom edytował ten post 04.08.2014 - 11:02

  • 0

#14

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To skoro jest to oczywiste, że widać to tylko na jednej ścianie, to po co robić coś co jest w sumie skomplikowane, na ścianach czterech?


  • 0

#15

Therion.
  • Postów: 8
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś ma mirror albo może wrzucić na jakiś inny serwis? Youtube zablokował film. 


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości oraz 0 użytkowników anonimowych