Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Kamil "rozwalił dzi¶ imprezę"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
99 odpowiedzi w tym temacie

#76

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Co do linku to ciekawa sprawa warta omówienia.

Powiem tak" Nie zmienia się koni w połowie przeprawy" i tyle. Jego pretensje są o tyle uzasadnione co jego oczekiwania finansowe i sportowe.

Każdy ma swoje priorytety. Trener ma swoje, zawodnik swoje.

To prawda ale nic nie stało na przeszkodzie, żeby sprawę załatwić tak, jak w przypadku panczenistek.

Chłopak miałby medal za udział w biegu, a z tego byłaby kasa, która pozwoliłaby mu na spokojniejsze treningi w przyszłości.

Kasa nie za darmo, bo w końcu zakwalifikował się na IO - nie wzięli go przecież za piękne oczy.

Z kolei nasz zespół nic nie straciłby na takiej zamianie, a być może nawet by zyskał, bo różnica pomiędzy nami, a Holendrami nie byłaby aż tak dramatyczna (11,3 sec)

Opowieści trenera, że była szansa na wygraną w tym biegu można spokojnie między bajki włożyć - widział to każdy, kto to oglądał.

Nie twierdzę, że była to decyzja podjęta z premedytacją ale uważam, że była, co najmniej, mocno nieprzemyślana.





#77 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Oczywiście możemy gdybać tylko co to da?

Mogliśmy wypaść lepiej lub gorzej, bo raczej na pewno nie tak samo.

Wydaje mi się, że był to wybór optymalny bo trudno posądzać trenera żeby grał przeciwko sobie, no chyba że zaczniemy tu tworzyć spiskowa teorię, że trener został przez Holendrów ............................. itd. itp.

Bądźmy realistami.


Użytkownik osiris edytował ten post 25.02.2014 - 15:21


#78

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie chodzi o gdybanie jak byśmy wypadli w biegu z Holendrami, bo szanse na pokonanie ich były żadne i wszyscy to wiedzieli - niezależnie od tego w jakim składzie jechalibyśmy. Biegi były praktycznie jeden po drugim, więc wpuszczenie Druszkiewicza na bieg z Holendrami odciążyłoby tylko kontuzjowanego Niedźwiedzkiego i pozwoliłoby mu odpocząć przed walką z Kanadyjczykami o brąz.

Walką, jak wiadomo wygraną, więc nie ma tematu.

 

Co nie zmienia faktu, że można to było zrobić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni - patrz przykład panczenistek:

 

"Cztery lata temu w Vancouver, gdy Polki niespodziewanie zdobyły brązowy medal, trzeba było podejmować trudne personalne decyzje. W efekcie bez medalu została Czerwonka, która wtedy była rezerwową i nie wystartowała w żadnym biegu. W sobotę w identycznej sytuacji mogła się znaleźć Katarzyna Woźniak, ale decyzja drużyny i trenera była taka: Kaśka jedzie w finale.
- Holandia była poza zasięgiem wszystkich na tych igrzyskach olimpijskich. A dziewczyny już od ośmiu lat ciężko razem pracują, byłoby nieelegancko, gdyby Kasia nie wystartowała. Co mogła zrobić, zrobiła. Nie liczyliśmy na wiele w finale, chodziło o to, żeby przejechać czysto, bez upadku, jakiejś dyskwalifikacji - tłumaczył Niedźwiedzki."

 

Nie próbuję tu budować żadnej teorii tylko pokazać "ludzką" stronę sportu (tu, pewnego rodzaju dylematy, nazwijmy je moralnymi, które rozstrzyga się poza areną zmagań) o co postulowałeś w jednym z wcześniejszych postów.





#79

Yaw.
  • Postów: 774
  • Tematów: 61
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Mam tylko nadzieję, że i TY i moderatorzy podejdą do tego ze zrozumieniem.

Jako moderator - OK.

Ale jako użytkownik czuję się zrobiony w bambuko ;) Sądziłem, że rozmawiamy o walorach sportowych, a okazuje się, że Twoje kryteria nie miały nic wspólnego ze sportem.

 

I w sumie nie miałbym żalu, że dyskusja obrała nie ten tor, gdybyś na starcie wyłożył kawę na ławę. A tak to chyba marnowaliśmy czas przywołując te wszystkie osiągnięcia Małysza i innych ;)

 

Jeśli mam się doszukać jakiegoś pozytywu, to jest to kolejne potwierdzenie, że wyprowadzenie z tego forum polityki było dobrym ruchem. Kolejny temat zatruty (wybacz, ale tak to postrzegam) przez politykę. I jeśli dobrze pamiętam, kolejny już o sporcie.

 

I tak na koniec - rozumiem, że komuś nie podobają się poglądy Małysza, ale próby uczynienia go maluczkim człowiekiem ? Tego nigdy nie skumam.





#80 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Tego nigdy nie skumam.

 

 

Tylko dlaczego tak prozaiczne sprawy jak np. miłość do ojczyzny utożsamia się z automatu z polityką?

Dlaczego  duma ( np. sportowca) z bycia Polakiem traktowana jest jak ciemnogród.

 

Tego - też - nigdy nie skumam.

 

Każdy ma swoje zadziwienia i niech tak pozostanie a nie, żeby zaraz drzeć z tego powodu szaty i dramatyzować.

Żyjemy jakby w równoległych światach gdzie drobnostki antagonizują.

To już jest jakaś obsesja, że wszędzie się widzi politykę.

To że Małysz prawdopodobnie wyznaje inne wartości niż Stoch nie zmieni wyników wyborów, ale zapewne jakiś wpływ na sympatie danej grupy widzów to ma i co w tym złego.

Małysz werbalizuje swoje poglądy, zaś Kamil manifestuje je symbolami.

Taka to różnica.

Czy z tego powodu będzie wojna?

 

To, że stawiam Kamila przed Adama, nie wynika z moich uprzedzeń do Małysza.

Takie mam zdanie i tyle.

Nie umniejszam w żaden sposób zasług Adama, bo są ogromne, i wątpię, żeby przed długie lata ktoś go przeskoczył w jego osiągnięciach.

Nie rozumiem tylko dlaczego taka histeria wybuchła, kiedy śmiałem ogłosić, że nastąpiła detronizacja?

To była taka jakby metafora i przerysowanie z powodu mojej euforii.


Użytkownik osiris edytował ten post 25.02.2014 - 20:46


#81

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A dla mnie nie ma znaczenia czy dany sportowiec jest za tą czy za tamtą partią, czy poza zawodami chodzi do nocnych klubów i zdradza żone czy cokolwiek innego. Oceniam go tylko przez pryzmat osiągnięć. Osobowość oczywiście ma znaczenie, ale tu jest wiele zależnych, np niewyobrażam sobie boksera o charakterze Małysza - bokser dla mnie ma być pewny siebie, ma być odważny, ma być chamski(w granicach rozsądku), ma pokazać kto rządzi. Z drugiej strony niewyobrażam sobie Małysza o charakterze Tysona.

Szanuję sportowców skromnych, cichych, wrażliwych jak i odważnych, pewnych siebie, kontrowersyjnych - ale tych i tych tylko wtedy, kiedy bronią się osiagnięciami.

Przykładowo Hannawald był w polsce nielubiany, bo wielu ludziom przeszkadzało to w jaki sposób się cieszy - a ja np podziwiam go do dziś, skoro facet potrafił jedyny w historii wygrać 4 konkursy turnieju skoczni, potrafił bić rekord za rekordem i mieć noty 5x20, i 4x20+1x19.5 to znaczy, że był 'kozakiem' i mógł to właśnie w taki sposób pokazać.

Tak z innej beczki - Arnold Schwarzenegger - wzór dla wielu, ideał sylwetki, wielki człowiek, itp, itd - poza zawodami - nocne kluby, amfetamina, prostytutki, orgie, alkohol, bójki. Czy z tego powodu szanuje go mniej za to co osiagnął i wniósł do kulturystyki? NIE.

Dla mnie podział jest zawsze prosty, TYLKO sport/osiągnięcia, reszta schodzi na drugi plan. Bardzo szanuje Kaia greena, który jest gejem i poza zawodami lubi sobie coś powkładać w ciasto czy w arbuza. Cóż...to jego sprawa, jego upodobania, mogę poza sportowo uznać to za dziwne lub perwersyjne, ale nigdy nie będzie to miało wpływu na to co osiągnął w sporcie.

Co do patriotyzmu, sam wielkim patriotą nie jestem, ten kraj to dno i rownież nie wymagam od nikogo patriotyzmu. Małysz czy Stoch mają skakać i rywalizować, wygrywać. Małysz może tak wielkim patriotą jak Stoch nie był, ale samymi osiagnięciami rozsławił Polskę o wiele bardziej niż jakimiś hasłami w wywiadach czy rysunkami na strojach. Dopóki walczy pod Polską flagą - okej. Michalczewski - nara.





#82 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

ten kraj to dno i rownież nie wymagam od nikogo patriotyzmu

 

 

To właśnie ludzie, którzy mają w d.............. swoja ojczyznę spowodowali, że tak myślisz i sprowadzili ten kraj na dno. Prywata ponad wszystko a reszta niech się zawali.

To, że teraz mówisz po polsku a nie rosyjsku jest zasługa patriotów a nie ludzi którzy maja swój kraj gdzieś.

Przed 1989 rokiem obowiązkowym językiem obcym w szkołach wszelakich był rosyjski teraz wiecie jak jest, dzięki temu możecie się z całym światem komunikować a nie tylko go oglądać.

Gdyby nie patrioci nie miałbyś teraz internetu (nie było by tego forum) a świat oglądałbyś na kolorowym, kineskopowym telewizorze produkcji radzieckiej.

Chyba do Was nie dociera, że to dzięki Solidarności mamy co mamy.

 

Wasza świadomość jest podobna do kawału który słyszałem w TV.

Kiedy ojciec opowiada nastoletniemu synowi jak to było w stanie wojennym syn pyta się:"A to w całym Auchanie stał na półkach tylko ocet"? albo ojciec rozmawia z córką o Jaruzelskim, gdzie córka rzecze: "Przecież to taki fajny dziadzio" na co ojciec:" A co byś zrobiła gdyby nagle Ci wyłączył  Facebooka"?

"A to wstrętny dziad!!!" - wykrzyknęła córka.

Ile jeszcze mam opowiedzieć kawałów aby dotarło do Was, że ta rzeczywistość nie dokonała się sama tylko wynikła z wielkiego poświęcenia wielu wybitnych (a także szarych) ludzi, których teraz niektóre media wykpiwają i  wręcz ośmieszają.

Ludzie, przecież kiedyś tego wszystkiego nie było i zawdzięczacie wszystko co jest teraz patriotom.

 

Weźcie się obudzicie, bo powiadam Wam, że w raju nie było ani Tesco, ani Auchan, ani Facebooka ani, tym bardziej, internetu! ;)

 

 

FALUN

 

Żyła pokazał co zawsze czyli nic.

Ziobro tak sobie.

KOT zgodnie z oczekiwaniem oddał bardzo dobry skok.

Stoch dał sobie na luz.

Kubackiego jak zawsze zniosło na prawa stronę.


Użytkownik osiris edytował ten post 26.02.2014 - 17:24


#83

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szykuje się nam kolejny wesoły weekend w skokach bo powinniśmy ujrzeć Kamila Stocha odbierającego Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Musiałaby się zdarzyć jakaś tragedia żeby Kamil nie odniósł końcowego sukcesu a nawet to że nie zapewniłby sobie zwycięstwa już jutro wiązałoby się ze sporym pechem. Drugi w klasyfikacji generalnej Peter Prevc traci do Kamila 168 pkt. a trzeci Severin Freund traci 197 pkt. a do zdobycia zostało jeszcze tylko maksymalnie 200 pkt. Oznacza to że jutro nie tylko Kamil musiałby poważnie coś zepsuć ale i rywale muszą wspiąć się na wyżyny. Kamil potrzebuje do końcowego sukcesu tylko 32 pkt. czyli jeżeli jutro zajmie minimum 8 miejsce to już ma zapewnione zwycięstwo bez potrzeby oglądania się na wyniki rywali. Jeżeli zajmie niższe miejsce niż 8 a Peter Prevc wygra konkurs to Słoweniec jeszcze przedłuży swoje nadzieje do niedzieli a jak Prevc będzie drugi to wtedy Kamil będzie potrzebował minimum 19 Miejsca. Jak Prevc będzie miał gorsze miejsce niż 2 to już pozbawi siebie nawet matematycznych szans na wygraną. Minimalne matematyczne szanse ma Severin Freund ale Niemiec musiałby koniecznie wygrać 2 konkursy a Kamil musiałby w 2 konkursach zdobyć zaledwie 3 pkt. Jeżeli jutro Freund wygra a Kamil zajmie miejsce gorsze niż 27 to wtedy trzeba będzie poczekać jeszcze do niedzieli. Wydaje mi się że Prevc bardziej powinien oglądać się za plecy na Freunda żeby nie stracić 2 miejsca niż liczyć jeszcze na przegonienie Stocha. A później znowu trzeba będzie czekać tyle miesięcy na kolejny sezon :( (Letniego Grand Prix nie biorę pod uwagę).



#84

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja się ucieszę nawet ( co mało prawdopodobne) jeżeli Pan Stoch będzie drugi. Dlatego iż dał nam wspaniałe chwile kiedy zdobył złoto olimpijskie. Masa emocji w pucharze świata. Pamiętajmy o tym że przed Małyszem, Polska nie liczyła się w skokach. Fortuna zdobył złoto fuksem. Sam się zdziwił że wygrał. a nie było nikogo ani przed nim ani po nim do czasów Adama.

Polski sport kuleje. Nie ma w Polsce  bazy sportowej. Buduje się orliki a inne dyscypliny idą w odstawkę.

Ale mamy wielkich sportowców.

Co do Małysza i Stocha. To nie jest rywalizacja. Nie można powiedzieć umarł król niech żyje król. Jedyne co można powiedzieć to: Mamy Następnego Mistrza. 

Małysz miał swój czas teraz kolej na Stocha. Nie można oceniać który z nich jest lepszy. Ważne że Pan Stoch dumnie kontynuuje co pan Małysz zaczął. Olimpijskie złoto podwyższyło poprzeczkę ale mam nadzieję że pan Stoch nie spocznie na laurach i da nam jeszcze więcej powodów do dumy niż pan Małysz.

Cieszmy się chwilą nie psujmy tego ambicjami.





#85

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kamil to zrobił !!! 





#86

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właściwie, to zrobił to już piątek - no, chyba, że mówisz o dzisiejszym czwartym miejscu :szczerb:

Zakładam jednak, że chodzi Ci o Kryształową Kulę.

Rzeczywiście - zrobił TO :gold:

I super :beer2:





#87

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No ładnie Kamil, brawo!

Szkoda, że Piotrek nie zabrał ze sobą rekordu. Osiris i co z tymi reklamami Żyły? Teraz dzięki nim skacze dobrze? :)





#88 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz dzięki nim skacze dobrze? :)

 

Chyba dzięki treningom a nie reklamom.

Coś Ci się pomerdało.

Zresztą dalej skakał w kratkę.

Potrafił oddać rekordowy skok by potem oddać marny. Nie ma w jego skokach powtarzalności i tu się raczej nic nie zmieniło.

Może w przyszłości jeśli bardziej poświęci się treningom a nie lansowaniu  i kręceniu reklam.

Dla mnie numerem dwa jest KOT i w nim pokładam nadzieję.

 

Tak czy inaczej już teraz - jak dla mnie - Kamil zdetronizował Adama i mam nadzieję, że nie zmarnuje talentu który dał mu Bóg za który - przypominam - podziękował słowami: "Bóg zapłać"

Dla niedowiarków corpus delicti tutaj: https://www.youtube....wNjwRLvpUk#t=15


Użytkownik osiris edytował ten post 23.03.2014 - 16:57


#89

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Osiris nie wyczułeś ironii? Wcześniej jak skakał słabo to nie trenował? Bzdura. Jest tylko człowiekiem i raz skacze gorzej, a raz lepiej i właśnie ostatnie skoki pokazały, że reklamy nie mają ŻADNEGO znaczenia. I chyba nie mówisz o tym drugim skoku z drużynówki jako marnym? Jego przeciwnicy skoczyli wtedy 118-120m.

Ostatnich zdań nie skomentuje, bo takie bzdury to rzadko mi się zdarza czytać.





#90 Go¶ć_osiris

Go¶ć_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostatnich zdań nie skomentuje, bo takie bzdury to rzadko mi się zdarza czytać.

 

A jednak skomentowałeś. ;p , ale odpowiem jak przystało na chrześcijanina: "Bóg zapłać" :>

Nie wiem dlaczego reagujecie irytacją kiedy ktoś ma skrajnie odmienne opinie, ale do tego trzeba dojrzeć żeby pogodzić się z tym, że ktoś prezentuje inne spojrzenie.

Ja się godzę na to a nie stwierdzam, iż ktoś pisze bzdury. Przemyśl to na przyszłość.




 

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 użytkowników, 1 go¶ci oraz 0 użytkowników anonimowych