Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamil "rozwalił dziś imprezę"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To w zasadzie wszystko, co chciałem tutaj napisać.

A ta parafraza wypowiedzi Jaśka Ziobro wydawała mi się najbardziej akuratna.

Tak było. :beer2:

Fajny wieczór, spędzony w gronie bliskich osób (imieniny my wife) , które z wypiekami na twarzy obserwowały przebieg konkursu. konkursu, okraszonego fajnym wynikiem.

Trochę śmiechu, mnóstwo wzruszeń i cała kupa przyjemności.

I wszystko.

Ale na koniec... Z okazji tej okazji...

  zabawa.gifyahoo.gif

 

 

 

P.S. Chciałem się z tym postem podpiąć pod temat o szansach "naszych" w Soczi (założony ostatnio przez "kogoś" (sorry - nie pamiętam kto kto to był) ale, niestety - nie znalazłem.

 

 

 





#2

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ostro gębę wydarłem po ostatnim skoku :) W końcu jakiś powód do zadowolenia ;D





#3

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kamil królem jest! Zasłużył na to złoto jak nikt inny. ;)

A reszta Polaków również spisała się znakomicie, życzę im z całego serca kolejnych medali. :D



#4

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Usłyszeć "Mazurka Dąbrowskiego" na rosyjskiej ziemi - bezcenne...

No i ten kask :) BRAWO KAMIL !!





#5

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

P.S. Chciałem się z tym postem podpiąć pod temat o szansach "naszych" w Soczi (założony ostatnio przez "kogoś" (sorry - nie pamiętam kto kto to był) ale, niestety - nie znalazłem.

 

http://www.paranorma...yskusja-ogolna/ Tutaj założyłem taki temat ale zepsułem bo nie wiem jak to zrobiłem że wtedy nie zauważyłem działu sport i zrobiłem to w dziale inne (i dziwne że żaden mod nie zauważył i nie przeniósł) :P

 

Co do konkursu to bardzo cieszy wygrana Stocha i to jeszcze w tak pięknym stylu że oba skoki wyraźnie najdłuższe w swoich seriach, w drugiej serii były dwudziestki od sędziów, naprawdę nie pozostawił złudzeń. Szkoda tylko ze walka o pozostałe medale trochę mało emocjonująca i że na srebro i brąz wystarczyły skoki w drugiej serii poniżej 100 m. Drugie miejsce Prevca nie zaskakuje i po raz kolejny Stoch sprzątnął mu wielki sukces sprzed nosa (i oby kryształową kulę też mu sprzątnął ale o to będziemy martwić się później) a mimo to że Bardal ogólnie jest mocny to raczej innych zawodników typowałbym do medalu także tutaj też Bardal trochę zaskoczył i nawet miło bo lubię tego zawodnika. Reszta naszych skoczków też dobrze, Kot wysokie miejsce chociaż mimo iż zrealizował swój plan to jak to Kot zawsze niezadowolony :D Ale nie dziwię mu się bo różnice w sumie nie były takie ogromne i trochę więcej szczęścia i mógłby powalczyć o medal. Ziobro szkoda że wypadł z pierwszej 10 po drugiej serii ale i tak wysoko się uplasował no i największa szkoda że Kubacki nie wszedł do drugiej serii a wcale nie skoczył źle i kilku dziesiątych mu zabrakło. Ammann jednak nie odpalił na igrzyskach jak to ma w zwyczaju i dobrze że tym razem nie pokrzyżował planów kolejnemu naszemu wielkiemu zawodnikowi u Austriaków Schilerenzauer i Morgenstern nisko (chociaż dla Morgiego szacunek za sam występ) a objawienia sezonu w ich kadrze wyżej czyli Diethart i Hayboeck 4 i 5 miejsce i niestety ale znowu Austriacy wyrastają na głównych faworytów do złota drużynowego.

 

Wydaje mi się że na dużej skoczni tym bardziej Stoch powinien wygrać ale teraz raczej nie ma co na niego nakładać presji że jak w takim stylu wygrał na małej to tak samo powinien na dużej tylko właśnie to że już ma jedno złoto powinno go jeszcze odciążyć psychicznie. Raczej większa presja będzie na drużynówce i bardziej się napalam na ten konkurs bo tam jest większa nutka niepewności i liczę że Polakom uda się zdobyć medal a jak nie będzie skakał Kranjec to tym bardziej są szanse chociaż na brąz ale trzeba jeszcze uważać na Japonię.


Użytkownik Bad News Tenhan edytował ten post 10.02.2014 - 15:13


#6

Al Bundy.

    Sprzedawca Butów

  • Postów: 47
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oby ta forma utrzymała się jak najdłużej ;).



#7 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Usłyszeć "Mazurka Dąbrowskiego" na rosyjskiej ziemi - bezcenne...

No i ten kask :) BRAWO KAMIL !!

 

Gdybym to ja napisał, dostałbym ostrzeżenie, że do sportowego tematu wprowadzam politykę.

Ale jak już zwróciłeś na to uwagę cieszę się, że ludzie wybitni jak Stoch nie wstydzą się swojej wiary i przekonań.

Na szczęście sport jest - jeszcze - wolny od polityki i dlatego wygrywają w nim najlepsi a nie skundleni.

BRAWO STOCH!!!

 

I tak na marginesie.

Szkoda, że Zyła swój talent rozmienił na drobne w reklamówkach i fejsbukowych wpisach.

Lans zabił w nim sportowego ducha.

Nie to co Kamil który wręcz epatuje skromnością i subtelnością wypowiedzi.

Przypomina w tym mistrza Małysza.

 

Jest też sensacyjna wiadomość.

Stochowi mają odebrać medal za naruszenie przestrzeni powietrznej Rosji.


Użytkownik osiris edytował ten post 11.02.2014 - 18:34


#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Usłyszeć "Mazurka Dąbrowskiego" na rosyjskiej ziemi - bezcenne...

No i ten kask :) BRAWO KAMIL !!

 

Gdybym to ja napisał, dostałbym ostrzeżenie, że do sportowego tematu wprowadzam politykę.

Nie przejmowałbym się tym aż tak bardzo - z prostego powodu.

Wczoraj w trakcie ceremonii z dekoracji skoczków, praktycznie ten sam tekst (dosłownie słowo w słowo) padł z ust komentatora TVP  :roll: 

Oczywiście nie można uciec od "politycznych" konotacji w takim przypadku kiedy Polak zdobywa złoto w Rosji (vide Kozakiewicz chociażby), chociaż, szczerze mówiąc - czasami warto się wznieść ponad nie. Chociażby dlatego, że trochę jednak "umniejsza" to sukces danego zawodnika.

Nie sądzę żeby ktokolwiek w Rosji, aż tak "przeżywał" jeden złoty medal Polaka (już nawet nie wspominam o tym, że skoczkowie rosyjscy raczej nie byli w gronie faworytów do medali), że o dopatrywaniu się w nim podtekstów "politycznych" nie wspomnę.

 

Fajnie, że jest to złoto, bez względu na lokalizację.





#9 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie sądzę żeby ktokolwiek w Rosji, aż tak "przeżywał" jeden złoty medal Polaka

 

 

Zgadza się. Taki wielki imperialny kraj nie przejmuje się takimi pchłami jak Polska.

To raczej MY się napinamy, że zagraliśmy na nosie naszym ciemiężycielom, ale to jest nasza wewnętrzna satysfakcja i tylko tyle.

W sportowej rywalizacji nie mamy z nimi szans a jeżeli chodzi o skoki nikt nikomu nie zrobił kawału, bo Rosjanie w tej dyscyplinie w ogóle się nie liczą więc do żadnego upokorzenia nie doszło.

Upokorzeni mogą się czuć szczególnie Austriacy którzy dali dupy jak mało który.



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 "Matko przenajświętsza! Co tu się dzieje!"

 

Czyli złoty Bródka po prostu   pingwin%20animowany.gif

 

I wszystko w temacie.

 

Kto nie widział relacji w TVP temu polecam, głównie ze względu na komentatora - Piotra Dębowskiego. Pewnie niedługo ktoś wrzuci do sieci.

To co wyprawiał za mikrofonem podczas biegu Zbigniewa Bródki (ale także podczas ostatniego biegu, w którym Koen Verweij prawie dogonił Polaka - zabrakło mu 3 tysięcznych sekundy), to była istna rewelacja (patrz cytat) - godna samego mistrza Zimocha.

Polecam.

 





#11 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Podwójne złoto!!!

Małysz chyba dzisiaj nie zaśnie, właśnie został zdetronizowany.



#12

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chociaż jestem hetero ale Kamila to kocham :serce:





#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stochu.JPG

 

1922.gif

To tyle w temacie Kamila - bo co tu więcej, żeby nie zamydlać. :mrgreen:

 

 

Dla mnie, drugim bohaterem tego turnieju jest Noriaki Kasai.

Kibicowałem "dziadkowi" z całego serca i cieszę się ogromnie, że zaliczył "srebro". Należało mu się za całokształt.





#14

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podwójne złoto!!!

Małysz chyba dzisiaj nie zaśnie, właśnie został zdetronizowany.

 

Małysz na zawsze pozostanie mistrzem. W prawdzie nie ma olimpijskiego złota, ale to właśnie dzięki niemu polskie skoki zaistniały. Kamil wspiął się na wyżyny. osiągną coś, co jest bez precedensu w historii startów polskich zawodników na  zimowych igrzyskach olimpijskich. Chwała mu za to i wielki szacun Ale o detronizacji nie może być mowy gdyż dorobek Małysza  jest ogromny. 

A tak na marginesie. Ze wszystkich wielkich skaczących w czasach Małysza zostało raptem kilku. tutaj pełna lista http://pl.wikipedia....impijskich_2014

Nowi zawodnicy, nowi mistrzowie.





#15 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

osiągną coś, co jest bez precedensu w historii startów polskich zawodników na  zimowych igrzyskach olimpijskich.

 

Chyba jednak go nie doceniasz, bo tego co dokonał Kamil zrobiło jeszcze tylko dwóch narciarzy na świecie, więc nie jest to ewenement na skale kraju ale i globu.

 

Ze wszystkich wielkich skaczących w czasach Małysza zostało raptem kilku.

 

 

I wszyscy dali ciała oprócz Japończyka.

Austriacy powinni ogłosić żałobę, bo jechali po medale, celowali w złoto a dali ciała że .................. brak słów.


Użytkownik osiris edytował ten post 15.02.2014 - 22:06



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych