Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak powinna brzmiec tresc cyrografu - moj.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#31

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cieszę się, że mnie rozumiesz ale, jeśli mi nie podasz źródła tej umowy, to będę musiał uznać, że jej tekst jest twojego autorstwa.

A w tej sytuacji, miszczu wzniesiony - sorry ale raczej się nie wzniosę ponad stwierdzenie, że jesteś kolejnym gościem na tym forum, który odkrył w sobie MOC.

 

Rozumiem też, że to właśnie z powodu mojego niewzniesienia odpowiedzi na swoje pytanie nie uzyskam?

Choć zdecydowałem (zgodnie z twoją sugestią), że ma to dla mnie znaczenie? Uzyskanie odpowiedzi - nie wznoszenie.


  • 0



#32

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam niczego nie podpisywałem i mam wrażenie że inni też. Więc wygląda to na próbę wmawiania ludziom że podpisali niepisaną umowę. Coś jak "Dług".


  • 0



#33

Samuel_666.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Cieszę się, że mnie rozumiesz ale, jeśli mi nie podasz źródła tej umowy, to będę musiał uznać, że jej tekst jest twojego autorstwa.

A w tej sytuacji, miszczu wzniesiony - sorry ale raczej się nie wzniosę ponad stwierdzenie, że jesteś kolejnym gościem na tym forum, który odkrył w sobie MOC.

 

Rozumiem też, że to właśnie z powodu mojego niewzniesienia odpowiedzi na swoje pytanie nie uzyskam?

Choć zdecydowałem (zgodnie z twoją sugestią), że ma to dla mnie znaczenie? Uzyskanie odpowiedzi - nie wznoszenie.

 

Właśnie to odpowiedziałem. A Ty myślałeś, że jak powstały te inne źródła? Z boskich objawień? :)

Zadziwiające jest, że ludzie bardziej cenią wiedzę z drugiej i kolejnych rąk, a mają za nic tą, która pochodzi z pierwszej ręki.

Wersja pierwsza zawsze jest czysta, kolejne wersje z reguły są zakrzywiane, cenzurowane, zmieniane. Mimo to, ludzie bardziej ufają tym kolejnym wersjom.


Użytkownik Samuel_666 edytował ten post 06.09.2016 - 14:18

  • 0

#34

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam niczego nie podpisywałem i mam wrażenie że inni też. Więc wygląda to na próbę wmawiania ludziom że podpisali niepisaną umowę. Coś jak "Dług".

Może zacznijmy od tego, że jak coś jest "niepisane" to raczej trudno to "podpisać" - niezależnie od chęci, czy jej braku.

A co reszty :facepalm:


 

Zadziwiające jest, że ludzie bardziej cenią wiedzę z drugiej i kolejnych rąk, a mają za nic tą, która pochodzi z pierwszej ręki.

Wersja pierwsza zawsze jest czysta, kolejne wersje z reguły są zakrzywiane, cenzurowane, zmieniane. Mimo to, ludzie bardziej ufają tym kolejnym wersjom.

 Cenić wiedzę z pierwszej ręki to ja mogę wtedy, kiedy przekazuje mi ją ktoś, o kim wiem, że ją posiada. Natomiast jak mi ją przekazuje jakiś internetowy Samuel, co to jest "mistrzem wzniesionym" (nawet nie wiadomo przez kogo) to wiesz - bez urazy.


Użytkownik pishor edytował ten post 06.09.2016 - 14:28

  • 2



#35

Samuel_666.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Dla mnie to bez znaczenia przyjacielu, nie leży w moim interesie przekonywanie ślepych i głuchych.

A wiedza zawsze była kierowana do ludzi mądrych i tych widzących i słyszących.

Nie ma tu żadnej niesprawiedliwości - nikt nie jest poniżany, ani wywyższany, każdy sam decyduje o tym.


  • 0

#36

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To po co pojawiasz się na tym forum, skoro uważasz że użytkownicy to ludzie "ślepi i głusi"?


  • 0



#37

Betty Boop 666.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sobie czytam ten wątek i naszło mnie klika refleksji, co natury tego...hmm... przedsięwzięcia i sposobu wprowadzania go w życie.

 

Po pierwsze.

Nie mogę się zgodzić z kilkoma opiniami przedmówców, że oferta, jaką składa JA mariusz (przykładowo), jest dla szatana bezwartościowa.

Nie można z prostego powodu - otóż nie wiemy czy JA mariusz (przykładowo) nie jest wyjątkowo dobrym człowiekiem, notorycznie przeprowadzającym staruszki przez ulicę, ratującym małe kotki i głaszczącym dzieci po główkach. Gdyby tak było, gdyby tak święta osoba zadeklarowała w przygotowywanym piśmie, że od tej pory będzie czynić samo ZŁO, to szatan, z pewnością zatarłby ręce z uciechy. Kwestia natury tego ZŁA, jest (jak rozumiem) do ustalenia odpowiednim aneksem.

Z drugiej jednak strony, mają rację ci, co twierdzą, że to wyrywanie się JA mariusza (przykładowo), bez jakiejś, chociażby minimalnej nawet oferty ze strony szatana, stawia go (JA mariusza - nie szatana) w trochę kiepskiej pozycji negocjacyjnej. Bo szatan bez wyszczególnienia oczekiwań składającego podanie, może się później na nie wypiąć, twierdząc, ze umowa była niejednoznaczna (i każdy prawnik go wybroni).

Innymi słowy - dupaście, a nie partner biznesowy panie JA mariusz (przykładowo).

Sugeruję przygotowanie kolejnego aneksu poświęconego tej kwestii.

 

Po drugie.

Tak sobie myślę (nawiązując do tych negocjacji), że jak już się wyskakuje z pismem urzędowym, to warto byłoby w nim wspomnieć chociażby, że w zamian oczekuje się, no nie wiem - bogactwa chociażby, czy tam zwiększonego zainteresowania u płci przeciwnej. To miałoby jakiś sens.

JA mariusz (przykładowo), zamiast tego, bąka coś tam mimochodem, że po śmierci chciałby być demonem. Ja rozumiem długofalową strategię biznesową, no ale bez przesady.

Tym bardziej, że, jak słusznie ktoś zauważył, do pośmiertnych korzyści typu demon nie potrzeba cyrografu - wystarczy sobie zapracować.

No, chyba, że JA mariusz (przykładowo) jest altruistą i w ten właśnie sposób chce szatana skusić na swoją ofertę. Ale nie zdziwiłbym się jakby to nie zadziałało. Szatan altruistów to chyba na pęczki ma i kolejnego mu nie potrzeba.

Zmiana strategii wskazana.

 

Po trzecie.

Nie jestem jakimś szczególnym specjalistą w kwestii pisania podań ale jak tak czytam ten projekt cyrografu (jak rozumiem, jest to dopiero szkic roboczy?), to nie mogę się oprzeć wrażeniu, że należałoby go jeszcze jakość doszlifować. Niby jest tam wszystko, żeby szatan zerknął na niego przychylnym okiem, bo i "pusty" bóg i jezus z małej litery i nawet duch święty nie pierwszej świeżości ale całość pozbawiona jest tego czegoś - tej iskry, która sprawiłaby, że chciałoby się to przeczytać przed wyrzuceniem do kosza.

No i ta końcówka cyt. "Chciałbym zasilić szeregi Wasze!".

Brakuje jeszcze tylko "Tak mi dopomóż Bóg".

No, sorry ale tak to można napisać, jakby się chciało wstąpić w szeregi Ochotniczego Hufca Pracy, czy tam innej organizacji młodzieżowej użytku publicznego ale nie do szatana.

Do niego, to pasowałoby (tak sobie to przynajmniej wyobrażam) jakoś tak bardziej mrocznie. Krwiście nawet.

Niech chłop wie, że nie ma do czynienia z byle kim, tylko z gościem, co jest zdeterminowany, wie czego chce i wie jak to osiągnąć.

A tak, to takie lelum polelum wychodzi. Myślę, że trzeba to dopracować. W razie wu - ludzie na forum powinni jakoś pomóc.

 

To jak? Pomożecie?

 

To tyle ode mnie. jak sobie coś jeszcze przypomnę to dodam w odpowiednim aneksie... tfu... edicie oczywiście. O edit mi chodziło.

 

P.S. Tak sobie myślę, że jak już ten cyrograf machniecie, to jakieś relacje z dalszych działań, w dziedzinie czynienia ZŁA się chyba na forum pojawią?

Spodziewam się, że będzie ich niemało i zastanawiam się, czy nie dać od razu cynku D.K. żeby jakiś osobny dział przygotowała na tą okazję.

szacunek dla kolegi/kolezanki Pishor z ten tekst, super napisane 


  • 0

#38

Samuel_666.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

To po co pojawiasz się na tym forum, skoro uważasz że użytkownicy to ludzie "ślepi i głusi"?

 

Chyba źle mnie zrozumiałeś przyjacielu, to nie ja ustalam kto jaki jest, lecz każdy sam to robi.

Moje słowa są dla wszystkich, lecz tylko mądrzy będą mieli z nich pożytek!

Innymi słowy: Kto ma uszy niechaj słucha!


Użytkownik Samuel_666 edytował ten post 06.09.2016 - 15:48

  • 0

#39

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ty stwierdziłeś że ludzie mający zdrową wątpliwość do internetowych proroków są ślepymi i głuchymi, więc to twój pogląd. więc pytanie po co zaglądasz na takie fora? Oczekujesz że będziemy ci wierzyć na słowo? I ci którzy będą wierzyć bez pytania, to będą ci "mądrzy"? 

To coś ci się dzieło życia rozminęło z życiem.


  • 0



#40

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem cię, tylko ja nie korzystam z zewnętrznych źródeł. To wiedza mojego życia. Jestem mistrzem wzniesionym i jedyne co mogę tobie powiedzieć w tym względzie to to, byś sam zadecydował, czy ma to dla ciebie znaczenie, czy nie. Zawsze możesz też się wznieść, ale wtedy nie będziesz miał już pytań bez odpowiedzi.

Jak ja uwielbiam takie teksty. "Ja jestem oświecony i poznałem jedyną prawdę objawioną, a ci, którzy w to nie wierzą, są ślepi i głusi". Oczywiście konkretów zero. To jest jakaś próba dowartościowania się?


  • 0



#41

Samuel_666.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tak,

 

To ty stwierdziłeś że ludzie mający zdrową wątpliwość do internetowych proroków są ślepymi i głuchymi, więc to twój pogląd. więc pytanie po co zaglądasz na takie fora? Oczekujesz że będziemy ci wierzyć na słowo? I ci którzy będą wierzyć bez pytania, to będą ci "mądrzy"? 

To coś ci się dzieło życia rozminęło z życiem.

 

Wątpliwości nie są złe, są objawem mądrości, lecz tylko wtedy, gdy poszukujący odpowiedzi zanim podejmie przedmiot stosownej ocenie, zrobi wszystko by samemu w praktyce określić jego wartość! Rzucanie ocen bez pokrycia, tylko dlatego, że nie jest się w stanie podjąć konkretnej pracy bądź z braku chęci - jest głupotą! Tak więc jesteś głupcem.


Użytkownik Samuel_666 edytował ten post 06.09.2016 - 16:02

  • 0

#42

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Pamiętaj tylko, że papier na którym spiszesz cyrograf, musi koniecznie być żółty. 

Nie... Jak cyrograf to na byczej skórze. Zgodnie z tradycją Twardowskiego, tak myślę. ;)


  • 1

#43

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wątpliwości nie są złe, są objawem mądrości, lecz tylko wtedy, gdy poszukujący odpowiedzi zanim podejmie przedmiot stosownej ocenie, zrobi wszystko by samemu w praktyce określić jego wartość!

Święte słowa mistrzu uniesiony - tu trafiłeś w sendo.

Zapomniałeś tylko zauważyć, że ocenić kogoś można nawet po sposobie w jaki nie udziela odpowiedzi na zadane pytania. Tak ja ty.

 

Więc, zaprawdę, powiadam ci, że zanim poddałem stosownej ocenie treść twego nauczania, podjąłem próbę określenia jego wartości.

Słabo to wypadło i dla ciebie i dla nauczania (o wartości nawet nie wspominam).

 

Zmartwię cię zapewne ale wynikiem wspomnianej oceny jest stwierdzenie, że nie jesteś pierwszym gościem, któremu albo mocno walnęło na dekiel albo uważa, że zabawa w proroka, misjonarza, przewodnika duchowego, czy w co to się tam aktualnie bawisz, to najlepsze co można robić w wolnym czasie na forum internetowym - nie pierwszym, który się pojawia na tym forum.

 

Ani więc nie jesteś jakoś szczególnie oryginalny - ani dowcipny.

Lepsi magicy tu przed tobą zaglądali.

 

Baw się dobrze, tylko uważaj na złe duchy, które tu krążą. Poznasz je po ich zielonym obliczu.

One strasznie wrażliwe są jak ktoś przesadza w pierdzieleniu trzy po trzy - wtedy rzucają w niego czerwienią.


Użytkownik pishor edytował ten post 06.09.2016 - 16:49

  • 0



#44

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Innymi słowy: Kto ma uszy niechaj słucha!

 

No ja tak słucham i jedyny wniosek jaki przychodzi mi do głowy to to że jesteś nieślubnym synem Barbary Santany. 


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 06.09.2016 - 20:06

  • 1



#45

Samuel_666.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

PISHOR NAPISAŁ:
 

 

Wątpliwości nie są złe, są objawem mądrości, lecz tylko wtedy, gdy poszukujący odpowiedzi zanim podejmie przedmiot stosownej ocenie, zrobi wszystko by samemu w praktyce określić jego wartość!

Święte słowa mistrzu uniesiony - tu trafiłeś w sendo.

Zapomniałeś tylko zauważyć, że ocenić kogoś można nawet po sposobie w jaki nie udziela odpowiedzi na zadane pytania. Tak ja ty.

 

Więc, zaprawdę, powiadam ci, że zanim poddałem stosownej ocenie treść twego nauczania, podjąłem próbę określenia jego wartości.

Słabo to wypadło i dla ciebie i dla nauczania (o wartości nawet nie wspominam).

 

Zmartwię cię zapewne ale wynikiem wspomnianej oceny jest stwierdzenie, że nie jesteś pierwszym gościem, któremu albo mocno walnęło na dekiel albo uważa, że zabawa w proroka, misjonarza, przewodnika duchowego, czy w co to się tam aktualnie bawisz, to najlepsze co można robić w wolnym czasie na forum internetowym - nie pierwszym, który się pojawia na tym forum.

 

Ani więc nie jesteś jakoś szczególnie oryginalny - ani dowcipny.

Lepsi magicy tu przed tobą zaglądali.

 

Baw się dobrze, tylko uważaj na złe duchy, które tu krążą. Poznasz je po ich zielonym obliczu.

One strasznie wrażliwe są jak ktoś przesadza w pierdzieleniu trzy po trzy - wtedy rzucają w niego czerwienią.

 

 

 

 

Niestety nie jestem tobą zainteresowany przyjacielu.


Użytkownik Samuel_666 edytował ten post 06.09.2016 - 17:18

  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych