Skocz do zawartości


* * * * * 1 głosy

OSHO: Smak miłości - Jak kochać świadomie i bez lęku

osho miłość smak kochać filoz

  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

203181-352x500.jpg

 

 

Czym jest miłość? W tej oryginalnej i inspirującej książce Osho - jeden z najbardziej rewolucyjnych, współczesnych myślicieli - kwestionuje nasze nawykowe myślenie o miłości. Otwiera możliwość doświadczania miłości, która jest stanem naturalnym, niosącym spełnienie oraz wolnym od chęci posiadania i zazdrości. Osho w charakterystyczny dla siebie sposób posługuje się dowcipem, humorem i wglądem, by przydać nam odwagi do odrzucenia zaburzonych wzorców relacyjnych, które przejęliśmy od innych ludzi. Zachęca też do ponownego odkrycia sensu miłości do siebie samego.

"Kiedy staniesz się gotowy do zbadania przestrzeni miłości, przekonasz się że jesteś napełniony ogromną ilością nieprawdziwych przekonań na temat miłości. W rezultacie nie jesteś w stanie oddzielić prawdy od fałszu".

Osho odpowiada wielu osobom, które pytają go o miłość. Ukazuje przy tym nowe drogi kochania, na których doznasz przemiany i będziesz kontaktował się z ludźmi w nowy sposób. Oznacza to:

* Miłość bez lgnięcia

* Oswobodzenie się od lęku przed samotnością

* Bycie w pełni obecnym w swoich relacjach

* Utrzymywanie miłości w stanie świeżości i ożywienia

* Bycie partnerem życiowym, który stwarza możliwość wzrostu i rozwoju

* Poddanie ego, dzięki czemu możesz poddać się miłości

Książka inspiruje do spojrzenia na miłość w nowy sposób i do doświadczenia prawdziwej radości dzielenia się nią.

Miłość musi być w twoim życiu czymś realnym, a nie rodzajem poematu lub marzenia.

Musi się urzeczywistnić. Nigdy nie jest za późno, by po raz pierwszy doświadczyć miłości. Naucz się kochać. Niewiele osób potrafi to robić. Wszyscy ludzie wiedzą, że miłość jest potrzebna, wiedzą że bez miłości życie pozbawione jest znaczenia, nie wiedzą jednak, w jaki sposób kochać.

Cokolwiek robią w imię miłości, nie jest to prawdziwą miłością. Mieszają oni miłość z wieloma innymi stanami, jak zazdrość, złość, nienawiść, chęć posiadania, dominacja, egocentryzm.

Wszystkie te trujące uczucia niszczą nektar miłości.

 

źródło opisu: Czarna Owca, 2013

źródło okładki: czarnaowca.pl


  • 2

#2

Dirty Frank.

    If you dont know my name, you can call me Dirty

  • Postów: 222
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Warto dodać, że nie jest to książka napisana przez autora - Osho, tylko zbiór jego wykładów, w zasadzie jak wszystkie chyba jego książki.

 

Do tej pozycji polecam jeszcze: "Miłość, wolność, samotność" Osho i "Księga Ego. Wolność od iluzji" również Osho ofkors.

Bardzo ciężko przyjąć jego tok myślenia w wielu kwestiach ale na pewno warto je sobie 'ponosić' w głowie. 

Faktycznie jawią się rewolucyjnie wobec aktualnych stereotypów i standardów myślowych :)


  • 0

#3

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oshołom

 

edit Yaw

Ostrzeżenie za spam.


  • -4

#4

atma.
  • Postów: 128
  • Tematów: 0
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ludzie mieszaja zazwyczaj miłość z posiadaniem nieprzymierzając jak z posiadaniem skarpetek - kupiłem, mam, moje i do osobistego użytkowania. A potemn czyta się o tym co powinno być i wielkie halo, że jest inaczej. Wystarczy wyzbyć się egoizmu i w drugim człowieku zobaczyć pełnowartosciowego człowieka z wolną wolą. I aby nie było - jestem od lat w takim związku czego i wam życzę.

A i nie zamierzam niczego udowadniać. Warto jednak spojrzeć na kwestię miłości z innej perspektywy i otworzyć się na to, co mają do powiedzenia ci, którzy wiedzą jak powinno być i samemu spróbować ale nie kopiować.


Użytkownik atma edytował ten post 13.06.2014 - 10:44

  • 0

#5

Robciany.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ktoś zagłębiał się bardziej w jego literaturę i jest w stanie coś polecić? Zastanawia mnie temat jego osoby i jego światopoglądu.

 

Sorry za odświeżenie, nie spojrzałem na datę...


Użytkownik Robciany edytował ten post 29.02.2016 - 07:13

  • 0

#6 Gość_.Uzurpator.

Gość_.Uzurpator..
  • Tematów: 0

Napisano

Sorry za odświeżenie, nie spojrzałem na datę...

 

 

Tu na forum nie panuje zwyczaj zakopywania tematów. O ile masz pytanie do tego wątku tak jak teraz być może znajdziesz kogoś kto udzieli Ci odpowiedz na nurtujące Cię pytanie w danej kwestii.


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych