Skocz do zawartości


Zdjęcie

Częstochowa: Świadek fotografuje trójkątne UFO


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
45 odpowiedzi w tym temacie

#1

The Truth Is Out There.

    Internetowy Alvaro

  • Postów: 276
  • Tematów: 42
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Połowa stycznia 2013 roku, zbliża się godzina 3 nad ranem. Mateusz (imię fikcyjne) nie mogąc zasnąć wychodzi z domu na spacer. Idąc terenem niezabudowanym wchodzi do niewielkiego lasku…

Tymi słowami zaczyna się relacja, która niedawno dotarła do Projetku NPN. Autorem jest 27 letni mieszkaniec Częstochowy, który poprosił o anonimowość, dlatego dla potrzeb tego materiału nadaliśmy mu imię Mateusz.

Zdarzenie o którym mowa miało miejsce podczas nocnego spaceru. – Pamiętam, że nie mogłem zasnąć i postanowiłem wyjść z domu - mówi. W pewnym momencie Mateusz spostrzega unoszący się nad nim trójkątny obiekt.

Miał kształt trójkąta. Jego wielkość oceniam na 5 do 6 metrów. Poruszał się szybko po niebie, na początku po linii prostej, a później łukiem. Przeleciał dosłownie nad moją głową, mogła to być wysokość rzędu: 2, 3 metrów. Słyszałem coś w rodzaju magnetycznego, stałego lekko basowego dźwięku. Po paru sekundach obiekt po prostu wystrzelił z niesamowitą prędkością w górę i po chwili widziałem już jedynie małe światełko oddalające się gdzieś wysoko na niebie – relacjonuje świadek.

Mateusz wyjaśnia również, że zagadkowy dźwięk utrzymywał tę swą głośność. – Nie zwiększył jej nawet moment, kiedy „wystrzelił” w niebo – wyjaśnia.

Dowód w postaci zdjęć

Chociaż obserwacja trwała zaledwie kilkanaście sekund (ok. 30), świadkowi udało się za pomocą aparatu w telefonie komórkowym zrobić kilka zdjęć tajemniczego obiektu. Zostały one wykonane „Samsungiem Corby Pro” z aparatem 3.2 MP. Publikujemy je poniżej.

jums.jpg

sx56.jpg

ik5u.jpg

Zawsze przy podobnych przypadkach nasuwa się pytanie: czy mogło dość do jakiegoś bliższego kontaktu z UFO i jego załogą, o którym pamięć została świadkowi celowo „wymazana” z umysłu? Nie jest to wykluczone. Przez te „kilkanaście sekund” mogło przecież dojść do klasycznego ufologicznego „wzięcia”, mówiąc wprost: Mateusz mógł zostać uprowadzony na pokład obiektu i poddany tam badaniom!

Nie zauważyłem zmian w czasie tj: nie uciekły mi żadne minuty jak w przypadkach „missing time”. Obiekt po prostu nade mną przeleciał i tyle go widziałem – wyjaśnia świadek.

Aby ustalić, co tak naprawdę mogło zajść w czasie tych „paru sekund” obserwacji, należałoby poddać świadka seansowi hipnotycznemu. Być może wkrótce się to uda.

Warto jednak podkreślić, że zdaniem Mateusza obserwowany przez niego obiekt nie pochodził spoza naszej planety.

Wg mnie był to tzw. „Black Project”, czyli supertajny pojazd naszej produkcji. Dlaczego tak sądzę? Otóż, wydaje mi się, że gdyby był to obiekt przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich to w trakcie zdarzenia odczuwałbym strach bądź uczucie niepokoju. W tym przypadku niczego takiego nie było – podsumowuje świadek.

 

Źródło: http://npn.org.pl/?p=8858


  • 12



#2

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Potrzebujemy speców od wizualnych niuansów :).

 

- Wg mnie był to tzw. „Black Project”, czyli supertajny pojazd naszej produkcji. Dlaczego tak sądzę? Otóż, wydaje mi się, że gdyby był to obiekt przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich to w trakcie zdarzenia odczuwałbym strach bądź uczucie niepokoju. W tym przypadku niczego takiego nie było – podsumowuje świadek.

 

 

Dla mnie to nie jest dobry argument. Niby skąd mógł wiedzieć czy to obiekt przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich, czy jak najbardziej ziemskich ... ?


Użytkownik owerfull edytował ten post 23.01.2014 - 22:22

  • -1

#3

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

*
Popularny

mozecie mowic co chcecie, ale te zdjęcia w stosunku do innych zdjęć ufo - rozkładają na łopatki..


  • 6

#4

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mozecie mowic co chcecie, ale te zdjęcia w stosunku do innych zdjęć ufo - rozkładają na łopatki..

Zdecydowanie się zgadzam, pod warunkiem, że rzeczywiście zostały wykonane we wspomnianych przez świadka okolicznościach :P. Dlatego napisałem, że potrzebujemy speców od wizualnych niuansów.


  • 1

#5

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zrobiłem coś takiego - lekko pociemnione można więcej zauważyć - fotka nr. 1

 

 

http://postimg.org/image/dsf8zjvn9/


  • 0

#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

mimo, że jestem ' zwolennikiem '  UFO to dla mnie te zdjęcia to jakaś lipa

 

Przxelatywal nad nim 2 metry a on zdążył zrobić takie zdjęcia i to 3 ?


  • 0

#7

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

...

 

Zazwyczaj jestem sceptyczna jeśli o tego typu doniesienia chodzi ale tym razem zmuszona jestem zrobić wyjątek.

 

Sama widziałam taki obiekt kilka lat temu (według tematu http://www.paranorma...ufo-w-neilburg/ wychodziłoby, że w roku 2005 a więc gdy miałam około 17 lat ale jako, że byłam wtedy jeszcze młoda i głupia nie zapisałam konkretnej daty).

Moja pamięć ze względu na upływ lat może płatać mi figle ale postaram się opowiedzieć wydarzenie najlepiej jak potrafię. W końcu wielokrotnie powtarzałam je we wspomnieniach by nie zapomnieć więc jest dość żywe.

 

Widziany przeze mnie NOL wyglądał zupełnie jak na zdjęciu w temacie, trzy błękitne światła na rogach i jedno na środku, kolor zbliżony do znajdującej się w polu mojego widzenia biało-błękitnej latarni ulicznej, wielkość obiektu mogłabym porównać do dużego samochodu lub małej ciężarówki. W najbliższym momencie widziałam go z odległości kilkunastu metrów.

Był zimowy wieczór. Pamiętam, że panowała burza śnieżna a ja siedziałam przed komputerem. Za oknem szalała wichura szamocząc płatkami śniegu. Nagle coś podkusiło mnie żeby spojrzeć przez okno i początkowo kątem oka a następnie całym wzrokiem zobaczyłam zbliżający się z dużą prędkością ze wschodniego południowego wschodu obiekt. Moją pierwszą myślą był spadający samolot więc przestraszyłam się nie na żarty myśląc, że zaraz uderzy w mój dom. Nic takiego jednak się nie stało. Obiekt zbliżył się na odległość kilkunastu metrów a następnie wykonał w miejscu ostry skręt (niemożliwy przy tej prędkości dla jakiejkowiek znanej mi maszyny latającej , na oko 330*) i odleciał w kierunku wschodnim znikając mi z pola widzenia. Natychmiast zerwałam się i zbiegłam do kuchni skąd przez okno mogłam dostrzec wschodni horyzont. Obiektu jednak nigdzie nie było. Siedząca w salonie (okno na południowy zachód) mama widząc moją pobladłą twarz zapytała co się stało. Niestety, choć uwierzyła w to, że widziałam UFO które o mały włos nie przywaliło w nasz dom nie może służyc za świadka bo sama patrzyła w innym kierunku a panująca za oknem nawałnica skutecznie zagłuszała kazdy dźwięk jaki mógł towarzyszyć przelotowi.

 

Początkowo byłam przekonana, że widziałam ufo i nawet wyszukałam na internecie wyglądające na realne zdjęcie (trójkątne ufo z 4 błekitnymi światłami przelatujące nisko nad koronami drzew częściowo je zasłaniających - może ktoś ma namiary?) które nosiłam w ówczesnym telefonie i pokazywałam każdemu kto chciał mnie słuchać. Z biegiem lat coraz częściej jednak gotowa byłam tłumaczyć sobie, że to co widziałam było iluzją wywołaną padającym śniegiem, światłem znajdującej się w polu widzenia latarni i zmęczeniem oczu po korzystaniu z komputera doprawionym przez młodzieńczą wyobraźnię. Ale nawet mój sceptyczny umysł nie brał do końca tych tłumaczeń na poważnie. Dlatego widząc temat myślę - muszę uwierzyć bo sama taki obiekt widziałam. Choć rozum woła: Fake.


  • 9



#8

LayneStaleyRIP.
  • Postów: 248
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ane Mert

 

Masz zdjęcia, dlaczego nie wierzysz?  W takim razie autor tych zdjęc grzebał w twojej głowie? Nie. Ten obiekt to obiekt obcej cywilizacji albo konstrukcja ludzkiej ręki, zupelnie tajny dron. Są trzej świadkowi, nie ma wątpliwości. sprawa powinna zostać zgłoszona do odpowiednich organow, organizacji itd. 


  • 1

#9

robertcb.
  • Postów: 57
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poproszę o zdjęcia oryginalne i o oryginalnej rozdzielczości wprost z pamięci telefonu (z danymi EXIF)

Interesuje mnie migawka,ISO itp.


  • 0

#10

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O jakich 3 świadkach mówisz, Layne? "Mateusz" z Częstochowy to 1. Ja to 2. A gdzie 3? Ufo z tematu który podlinkowałam miało inne światło na środku więc nie może być raczej zaliczane jako ten obiekt. A moja mama nie widziała nic poza przerażoną miną jaką u mnie zobaczyła po fakcie więc na świadka nie pasuje.

 

A zdjęcia w dzisiejszych czasach niestety nie stanowią żadnego dowodu. Zbyt łatwo je spreparować. Bardziej prawdopodobne jest, że "Mateusz" spreparował zdjęcia i dorobił do nich historyjkę niż że w ciągu kilku sekund zdołał telefonem komórkowym zrobić tak dobrej jakości nocne zdjęcia ruchomego obiektu. Tylko moje własne doświadczenia pozwalają mi wierzyć w jego historię choćna logikę wydaje się typowym fejkiem.


  • 1



#11

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Hahaha haha czekajcie bo zbieram szczękę z ziemi.
Zawsze tak jest "nie wierze, że widział i nie zrobił zdjęć w dobie kiedy każdy ma telefon przy sobie.." "nie wierzę, że zrobił tak słabe zdjęcia " no i mamy ten temat" nie wierzę że udało się zrobić tak dobre zdjęcia". Ludzie. Ja naprawdę powstrzymam się od pewnych słów ale czy wy na głowę upadliście? Czego wreszcie chcecie? Nigdy ale to nigdy wam nie dogodzi. Albo nie ma zdjęć albo są za słabe albo są za dobre, albo zbyt realistyczne albo za dużo. Rozumiecie o co chodzi?
Ja rozumiem, że można z dystansem podejść i sam juz na słowo nie wierzę ani w zdjęcia ale o ile one są prawdziwe to najlepsze zdjęcia jakie widział świat. Jeśli miałbym wyobrazić sobie pojazd to tak bym go sobie wyobraził.
Hahaha haha czekajcie bo zbieram szczękę z ziemi.
Zawsze tak jest "nie wierze, że widział i nie zrobił zdjęć w dobie kiedy każdy ma telefon przy sobie.." "nie wierzę, że zrobił tak słabe zdjęcia " no i mamy ten temat" nie wierzę że udało się zrobić tak dobre zdjęcia". Ludzie. Ja naprawdę powstrzymam się od pewnych słów ale czy wy na głowę upadliście? Czego wreszcie chcecie? Nigdy ale to nigdy wam nie dogodzi. Albo nie ma zdjęć albo są za słabe albo są za dobre, albo zbyt realistyczne albo za dużo. Rozumiecie o co chodzi?
Ja rozumiem, że można z dystansem podejść i sam juz na słowo nie wierzę ani w zdjęcia ale o ile one są prawdziwe to najlepsze zdjęcia jakie widział świat. Jeśli miałbym wyobrazić sobie pojazd to tak bym go sobie wyobraził.
  • 7



#12

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bo w niektórych sceptycznych umysłach jest pewnie już zakodowane wszelkie odrzucenie, bez względu jakie fakty by się pojawiły. Są tacy ludzie, których się nie przekona żadnymi faktami i nie wiem jak byłyby dokładne zdjęcia UFO to zawsze będzie jakieś "ale". W tym przypadku problem leży w ich umysłach, w umysłach zatwardziałych sceptyków, bo mają predyspozycje do tego żeby z góry wszystkie niewiarygodne informacje odrzucać bo możliwe że to w jakimś stopniu może burzyć i zakłócać ich dotychczasowy światopogląd i to dotyczy nie tylko tematu UFO i Cywilizacji Pozaziemskich, ale wszystkich "niewygodnych" i "niewiarygodnych" zagadnień.


  • 2

#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Hahaha haha czekajcie bo zbieram szczękę z ziemi.
Z Czego wreszcie chcecie?

Realnych zdjęć na przykład. Jak niewiesz o co chodzi to weź jakąkolwiek komórke , podejdź do jezdni , i zrób 3 zdjęcia mijającego cie samochodu takiej jakości  jak te z tych fotek. Ma byc tyle szcegółów pomiędzy  światłami( a więc mocna, długa ekspozycja) , zdjęcia maja być nieporuszone jak te z watku itp . Wybież sobie busa bo ma identyczne wymiary jak obiekt( ok 5 m) i zrób mu zdjęcia z odległóści 2-3 m.A potem  zrozumiesz jakie bzdury tu wygadujesz


  • 8



#14

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Zawsze "coś" powoduje nagłe uczucie chęci wyjścia, spoglądnięcia w okno lub podenerwowania. Napęd tego pojazdu najprawdopodobniej jest dźwiękiem o bardzo niskiej częstotliwości bądź sam napęd wydaje takie dźwięki( autor mówił coś o wyraźnie basowym dźwięku) - I właśnie być może te dźwięki powodują takie a nie inne zachowanie u osob nieświadomie przebywających w dość bliskiej odległości od ich źródła - może dźwięki który wydaje z siebie ten pojazd działają na niektórych ludzi jak gwizdek na psa?

 

No chyba że ten Mateusz  stworzył sobie model z papieru - pomontował diody zawiesił na sznureczku w ciemnym pomieszczeniu i pstryknął foteczki. Nie mnie to oceniać - wierze w to że to prawdziwe fotki, a jeżeli nie są to szkoda ;/


Użytkownik Slimok edytował ten post 24.01.2014 - 02:21

  • 1

#15

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja sam widziałem UFO w tamtym roku i wiem jak ciężko jest przekonać niedowiarków. Nie wiem czy te zdjęcia to fake, czy też nie, ale są z całą pewnością bardzo dobre ;). Co do zdjęć, ja ogólnie cieszyłbym się, że w ogóle jakieś są. Widzenie UFO to przecież coś bardzo spontanicznego, nie wiemy, że to w ogóle nastąpi, nie jesteśmy przygotowani ze sprzętem ... Oczywiście niektórzy ściemniają, nie mogę zaprzeczyć, ale niektóre historie są jak najbardziej prawdziwe ... 


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych