Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowa kategoria tematyczna na forum: Nauka


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niejako w cieniu zamieszania spowodowanego aktualizacją przedstawiam nową kategorię tematyczną na forum. Jak pewnie co bardziej spostrzegawczy użytkownicy zauważyli, w bloku Vortal Rzeczy Paranormalnych pojawiła się nowa pozycja o nazwie Nauka. Jest ona przeznaczona do prowadzenia dyskusji na tematy "normalne", a nie tylko "para", teoretycznie rzecz biorąc forumowi sceptycy będą mieli szerokie pole do popisu i być może pozwolą nieco odetchnąć zwolennikom tematyki stricte paranormalnej :)

Naturalnie moje słowa mają całkowicie neutralny wydźwięk i proszę się nie doszukiwać żadnych jawnych lub ukrytych pejoratywnych odniesień w stosunku do którejś z grup. Na paranormalne.pl pełną swobodę wypowiedzi mają zarówno miłośnicy tematyki paranormalnej, jak i stojący po stronie sceptyków, nie zamierzam tego zmieniać. 

 

Pomysł wyszedł od jednego z użytkowników z długoletnim stażem, a konkretnie to podsunął go CacyWitkacy. Pierwotna wersja według wizji autora miała być znacznie bardziej rozbudowana, a jego argumenty były całkiem konkretne. Mimo tego doszłam do wniosku, że zaczniemy od postawienia pierwszego małego kroku. Jeśli nowa kategoria tematyczna okaże się popularna (a to już leży w Waszej gestii), wtedy pomyślimy o postawieniu kolejnego. Być może ten drugi krok będzie polegał na utworzeniu osobnego bloku tematycznego o nazwie Vortal Rzeczy Normalnych, zawierającego kategorie niepasujące do obecnego bloku Vortal Rzeczy Paranormalnych. Jednak jest to na razie luźna koncepcja, która może zostać wdrożona w życie, ale nie musi. 





#2

Slimok.
  • Postów: 233
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wreszcie dział nauka ! Będzie można odetchnąć choć chwilę od trolli



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy to dobry pomysł. Albo dyskutujemy ze sobą albo obok siebie. Nie da się oddzielić nauki od zjawisk para, bo tylko nauka ma odpowiednie metody i narzędzia, żeby te zjawiska badać. mam nadzieję że teraz nie będzie tak że każdy zwolennik będzie pisał że skoro jest dział nauka to tam mam iść.





#4

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Wszystko

Możesz być spokojny, żadnego podziału użytkowników nie planujemy. Chodzi o to, żeby tematy para były w jednym dziale, a wszystkie inne nie-paranormalne tematy, jednak równie fascynujące miały swój zakątek tu na forum.





#5

Paleoantropolog.
  • Postów: 108
  • Tematów: 6
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetny pomysł z tą kategorią, jednak w "Technice i Odkryciach" zawieruszył się temat "Człowiek i Planeta- Przewodnik". Chyba należałoby odprowadzić go do domu ;-)


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych