Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualizacja do wersji 3.4.6: wyjaśnienia, błędy, usterki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#286

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie źle je zamknąłeś :szczerb:

Ja swoje otwieram bez problemu





#287

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@pishor, o tym nie pomyślałem  :szczerb:

Ale to chyba rzeczywiście u mnie jest coś nie tak, bo jak włączam w oknie incognito to wszystko jest w porządku. Tak samo opcje edytora tekstu - działają tylko w incognito. Usunięcie ciasteczek nie pomogło  :/

 

Ktoś zna rozwiązanie?





#288

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dokładnie, to co Ty. Ciasteczka, historia - i tez nic nie robiłem. Co więcej, problem (z tego, co pamiętam) występował nie tylko na Firefox ale również na Chrome i IE.
Tu masz link do tematu, który założyłem w tej sprawie.


Skorzystałem z IE, ale to nic nie daje, problem jest identyczny, brak panelu ( tam gdzie są opcje, jak buźki itd. ) w zaawansowanym edytorze i w tym zwykłym, problem z tekstem, są w nim różne krzaczki itd. Pogrzebię coś jeszcze, może mi się uda rozwiązać problem. Jak masz jeszcze jakieś pomysły to ja chętnie z nich skorzystam.

 

 

Przyczyny problemów z edytorem tekstu są zawsze dwie -- albo przeglądarka (ciasteczka/cache), albo program antywirusowy/firewall (lub dodatek do przeglądarki typu AdBlock, Ghostery itp.). Edytor jest dosyć rozbudowanym JavaScriptem i może się zdarzyć, że co bardziej przewrażliwione programy traktują go jako coś szkodliwego.

Jeśli nie pomaga czyszczenie ciasteczek i cache przeglądarki, spróbuj w celach testowych wyłączyć antywirusa, firewalla, czy co tam jeszcze masz. Edytor sam w sobie problemów nie sprawia, jest jednym z najlepszych i najbardziej kompatybilnych skryptów tego typu (dla ciekawskich: ckeditor).


Właśnie zauważyłem, że nie da się otworzyć spoilerów.

 

Standardowa procedura "ciasteczkowa": usuń ciasteczka, usuń cache przeglądarki, zamknij program i uruchom go ponownie. Możesz także zastosować radę, jaką podałam powyżej Miłoszowi. Spoiler nie może "nie działać" -- jeśli coś z nim jest nie tak, to we wszystkich przypadkach jest to problem w przeglądarce. Działanie w trybie prywatnym jest najlepszym tego dowodem.


OK - dzięki za wyjaśnienia.

Rozumiem, że te wszystkie ustawienia filtrów należy wprowadzać "w prawym górnym rogu" forum?

Tak, w oknie wyszukiwania zaawansowanego.





#289

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przyczyny problemów z edytorem tekstu są zawsze dwie -- albo przeglądarka (ciasteczka/cache), albo program antywirusowy/firewall (lub dodatek do przeglądarki typu AdBlock, Ghostery itp.). Edytor jest dosyć rozbudowanym JavaScriptem i może się zdarzyć, że co bardziej przewrażliwione programy traktują go jako coś szkodliwego.
Jeśli nie pomaga czyszczenie ciasteczek i cache przeglądarki, spróbuj w celach testowych wyłączyć antywirusa, firewalla, czy co tam jeszcze masz. Edytor sam w sobie problemów nie sprawia, jest jednym z najlepszych i najbardziej kompatybilnych skryptów tego typu (dla ciekawskich: ckeditor).


Dzięki za odpowiedź, już myślałem, że moje posty uszły w jakiś sposób uwadze i że się nie doczekam odpowiedzi, ale nie ważne. Niestety żadna z twoich rad nie pomogła. Myślę, że niestety problem musi być po stronie forum paranormalne, bo gdyby było inaczej, wydaje mi się, że miałbym identyczny problem z innymi "mocnymi" forami. Na przykład, forum astropolis na którym się często udzielam. Co ciekawe, z tego co pamiętam, to forum ma bardzo podobny, jak nie identyczny edytor tekstu do tego tutaj, generalnie wszystko tam jest uderzająco podobne do tego forum, i wszystko śmiga mi bez problemu. Udzielam się na wielu innych forach, a problem mam tylko z paranormalne, proszę o usunięcie tego problemu bo korzystanie z forum jest uciążliwe, zwłaszcza pisanie postów.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 15.04.2014 - 20:12




#290

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

U mnie, niestety, również nie pomogły:/ Odkryłem też, że spojlery otwierają się w trybie incognito, ale tylko gdy jestem niezalogowany. Po zalogowaniu problem występuje nadal.



#291

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzięki za odpowiedź, już myślałem, że moje posty uszły w jakiś sposób uwadze i że się nie doczekam odpowiedzi, ale nie ważne. Niestety żadna z twoich rad nie pomogła. Myślę, że niestety problem musi być po stronie forum paranormalne, bo gdyby było inaczej, miałbym identyczny problem z innymi "mocnymi" forami. Na przykład, forum astropolis na którym się udzielam, z tego co pamiętam, ma bardzo podobny, jak nie identyczny edytor tekstu do tego tutaj, generalnie wszystko tam jest uderzająco podobne do tego forum, i wszystko śmiga mi bez problemu. Poza tym udzielam się na wielu forach, a problem mam tylko z paranormalne, także proszę o usunięcie problemu bo korzystanie z forum jest uciążliwe, zwłaszcza pisanie postów.

 

Podaj proszę przeglądarkę oraz system operacyjny jakich używasz. Spróbujemy coś zaradzić. Sprawdź też działanie edytora w trybie prywatnym. 





#292

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Podaj proszę przeglądarkę oraz system operacyjny jakich używasz. Spróbujemy coś zaradzić. Sprawdź też działanie edytora w trybie prywatnym. 


Hmm...może przeoczyłaś te posty, wrzuciłem tam screenshoty i widać co jest grane.
http://www.paranorma...-19#entry599110
http://www.paranorma...-57#entry599006
System to stary dziadzio Windows XP z najnowszym service packiem, a przeglądarka to najnowsza Opera.
Nie sądzę, że to wina przeglądarki, bo problem występuje u mnie w różnych przeglądarkach, o czym z resztą pisałem. Tylko z forum paranormalne mam problem, wszystkie inne fora działają bez problemu, nawet o wiele bardziej zaawansowane od tego, więc wydaje mi się, że to forum również powinno mi chodzić bez problemu, ale nie chodzi. Nie wierzę też w to, że problem sprawia mój komputer, czyszczę go regularnie ze śmieci, w tym rejestr.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 16.04.2014 - 09:16




#293

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mam takie pytanie dotyczące ikonki podglądu tematu (pewnie nawet mało kto wie, że coś takiego wogóle istnieje - ja znalazłem to przypadkowo).

Nie dałoby się jej jakoś uwidocznić?

W tej chwili żeby zobaczyć pierwszy i ostatni post danego tematu, trzeba najechać kursorem na określone miejsce przy danym temacie ale, tak bardziej "na czuja".

Fajnie by było, żeby pojawiła się ikonka (odróżniająca się od tła strony), którą można by nadusić, żeby zobaczyć, co kto napisał - bez otwierania tematu.

Może to być np. twarz Aliena z nagłówka / logo strony- albo zwykły niebieski kwadracik, żeby już nie kombinować.

 

A co do wyszukiwania tych najstarszych wpisów, to, ze wstydem przyznaję, że poległem.

Coś to filtrowanie nie za bardzo działa chyba. Np. żeby zobaczyć moje pierwsze posty, musiałem w okienkach dat (od - do) wpisać precyzyjną datę, TAKĄ SAMĄ w obu okienkach (akurat w moim przypadku, datę rejestracji na stronie).

Żaden inny wariant nie pozwala mi na uzyskanie oczekiwanego wyniku. Wygląda na to, że coś tam jest namieszane z datownikiem.





#294

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super, wygląda na to, że mój problem przeszedł do historii, forum działa jak na leży, niczego nie ruszałem na moim komputerze, więc problem musiał być po stronie forum, tak jak pisałem.  :>





#295

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super, wygląda na to, że mój problem przeszedł do historii, forum działa jak na leży, niczego nie ruszałem na moim komputerze, więc problem musiał być po stronie forum, tak jak pisałem.  :>

Problem nie leżał po stronie forum, choćby z tej prostej przyczyny, że nie zrobiłam niczego, by cokolwiek zmienić w tej sprawie. Po prostu moja wcześniejsza rada przyniosła spodziewany efekt.





#296

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Super, wygląda na to, że mój problem przeszedł do historii, forum działa jak na leży, niczego nie ruszałem na moim komputerze, więc problem musiał być po stronie forum, tak jak pisałem.  :>

Problem nie leżał po stronie forum, choćby z tej prostej przyczyny, że nie zrobiłam niczego, by cokolwiek zmienić w tej sprawie. Po prostu moja wcześniejsza rada przyniosła spodziewany efekt.


Z tego co wcześniej napisałem wynika, że jednak problem był po stronie forum, ale co człowiek to opinia.
Niestety żadna z twoich rad nie pomogła, nawet niczego nie ruszałem, jedyne co zrobiłem to zainstalowanie nowej Javy i wyczyściłem ciasteczka itp. ale potem i tak dalej nie działało, o czym z resztą pisałem.
Także dziękuję ci jeszcze raz za pomoc i za dobre rady, ale niestety nie rozwiązały one tego problemu.
Jeżeli niczego nie ruszałaś, to może jakaś paranormalna siła sprawiła że wszystko działa, a poważnie, samo się w jakiś sposób naprawiło. :>

Użytkownik Miłosz edytował ten post 16.04.2014 - 21:01




#297

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

W takim razie jakaś paranormalna siła sprawiła, że wszystko jest w porządku. ;)

 

Jak wyżej wspomniałem, ta "paranormalna siła" wyleczyła i mój edytor tekstu. A ja, głupi, podziękowania Kurakowi składałem :szczerb:

 

Chociaż, symptomatyczne jest to, że w obu tych przypadkach, problem dotyczył Windowsa XP.

Być może to w nim tkwi przyczyna?

Tzn. nie tyle w samym systemie, co w aktualizacjach, które on ściąga?

Nie raz, nie dwa miałem okazję obserwować, że na komputerze coś mi się "sypie" po którejś, kolejnej aktualizacji. Zwykle, po jakimś czasie wracało to do normy - podobnie jak w przypadku edytora tekstu.





#298

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2993
  • Tematów: 2564
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wcześniej napisałem wynika, że jednak problem był po stronie forum, ale co człowiek to opinia.

Gdyby problem leżał po stronie forum, to po pierwsze napisałabym o tym wyraźnie, a po drugie problem powtarzałby się hurtem u większości, jeśli nie u wszystkich użytkowników. Poza tym z całym szacunkiem -- ale skoro uważasz, że wiesz lepiej ode mnie gdzie leży przyczyna problemu, to po co się pytasz?
 

Także dziękuję ci jeszcze raz za pomoc i za dobre rady, ale niestety nie rozwiązały one tego problemu.

Być może problemu nie rozwiązały, ale wpłynęły na działanie edytora. A w sumie liczy się efekt końcowy.





#299

Milosz.
  • Postów: 547
  • Tematów: 47
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co wcześniej napisałem wynika, że jednak problem był po stronie forum, ale co człowiek to opinia.

Gdyby problem leżał po stronie forum, to po pierwsze napisałabym o tym wyraźnie, a po drugie problem powtarzałby się hurtem u większości, jeśli nie u wszystkich użytkowników. Poza tym z całym szacunkiem -- ale skoro uważasz, że wiesz lepiej ode mnie gdzie leży przyczyna problemu, to po co się pytasz?
 

Także dziękuję ci jeszcze raz za pomoc i za dobre rady, ale niestety nie rozwiązały one tego problemu.

Być może problemu nie rozwiązały, ale wpłynęły na działanie edytora. A w sumie liczy się efekt końcowy.

Pytałem się bo miałem wcześniej pewne małe wątpliwości co do tego gdzie leży problem inaczej nie zajmowałbym twojego czasu. 
Nie zgadzam się z tobą w każdym aspekcie naszej dyskusji ( przykro mi ) i nie dogadam się z tobą, zatem się powtórzę, co człowiek to opinia, dziękuję za dyskusję. 
 

Chociaż, symptomatyczne jest to, że w obu tych przypadkach, problem dotyczył Windowsa XP.
Być może to w nim tkwi przyczyna?
Tzn. nie tyle w samym systemie, co w aktualizacjach, które on ściąga?
Nie raz, nie dwa miałem okazję obserwować, że na komputerze coś mi się "sypie" po którejś, kolejnej aktualizacji. Zwykle, po jakimś czasie wracało to do normy - podobnie jak w przypadku edytora tekstu.

A u mnie takie coś jak u ciebie się nie dzieje, czyszczę regularnie kompa ze śmieci w tym rejestr i wszystko śmiga. Może u ciebie się takie jaja dzieją bo masz śmieci w rejestrze. Ja do rejestru używam CCleaner, ślicznie sprząta bajzel.

Użytkownik Miłosz edytował ten post 18.04.2014 - 01:07




#300

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A u mnie takie coś jak u ciebie się nie dzieje, czyszczę regularnie kompa ze śmieci w tym rejestr i wszystko śmiga. Może u ciebie się takie jaja dzieją bo masz śmieci w rejestrze. Ja do rejestru używam CCleaner, ślicznie sprząta bajzel.

 

Okey.

Ale to był tylko taki wtręt (mający tylko ukierunkować podejrzenia - winowajca XP), który niekoniecznie ma znaczenie dla opisywanego problemu, bo u mnie on wystąpił niedługo po reinstalacji systemu, w momencie, kiedy był on praktycznie "dziewiczo" czysty.

CCleanera również używałem dość długo ale jakoś nie zauważyłem znaczącej poprawy po czyszczeniu "śmieci" (tych z rejestru również). Te problemy, o których pisałem były zwykle bardzo krótkotrwałe (kilkugodzinne zazwyczaj) i znikały samoczynnie po (jak sobie to tłumaczyłem) "poukładaniu" aktualizacji przez system.

Mniejsza.

Najważniejsze, że wszystko hula normalnie - a skoro Kurak nie chce przyjąć wieńca laurowego za rozwiązanie problemu, to trudno :szczerb:






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych