Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aktualizacja do wersji 3.4.6: wyjaśnienia, błędy, usterki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
312 odpowiedzi w tym temacie

#1

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak zapewne wszyscy zdążyli zauważyć, forum dziś było niedostępne, zgodnie z zapowiedziami. Ogólnie rzecz biorąc aktualizacja przebiegła bez większych problemów, przeważająca większość elementów zadziałała zgodnie z przewidywaniami. Nie wszystkie jednak, chciałabym więc prosić o zgłaszanie zauważonych problemów właśnie w tym temacie.

 

Niektóre problemy już znam, są to między innymi:

  • Niedziałający tag media, inaczej rzecz ujmując wstawianie filmów z Youtube'a będzie działać wedle własnego widzimisię, a niektóre z tematów zawierających odnośniki do YT mogą generować dosyć liczne komunikaty o treści rozpoczynającej się od "Warning:...". Podobnie sprawa może się mieć w przypadku korzystania z emotikonek (lub ogólnie BBCode). Problem został już zgłoszony, na chwilę obecną odświeżenie strony powinno spowodować zniknięcie komunikatów. 
  • Pojawiające się gdzieniegdzie frazy w języku angielskim -- efekt dziurawego tłumaczenia na nasz język ojczysty. Wiele tego typu braków już własnoręcznie przetłumaczyłam, jednak z pewnością sporo jeszcze zostało.
  • Możliwe niedociągnięcia w domyślnym szablonie strony, mówiąc prościej w skórce. Testowałam ją dosyć intensywnie, nie ma jednak fizycznej możliwości sprawdzenia każdej kombinacji przeglądarki, rozdzielczości ekranu i systemu operacyjnego.
  • Niedziałające niektóre z odnośników w menu głównym oraz profilu użytkownika --dotyczą one elementów albo przestarzałych, które wkrótce znikną (nie wszystkie udało mi się zidentyfikować, brakujące wyjdą "w praniu") lub jeszcze nie zostały włączone (np. Blogi).
  • Brak odznaczeń -- bez obaw, uzyskane przez Was odznaki wciąż są obecne, nic się nie straciło. Muszę jedynie przygotować dla nich definicje CSS oraz włączyć moduł. Wystarczy chwila cierpliwości.

Jeśli ktoś z Was zechciałby zgłosić zauważony błąd, bardzo proszę o jak najbardziej szczegółowe informacje -- takie jak np. gdzie dokładnie on występuje oraz czy jest powtarzalny za każdym razem, jak również wersję systemu operacyjnego i używanej przeglądarki. Jeśli komuś chciałoby się także poświęcić chwilę na zrzut ekranu, będę bardzo wdzięczna :)

 

Niestety występowanie błędów jest nieuniknione, mam tylko nadzieję, że nie będzie ich zbyt wiele.

Na forum dostępne są obecnie trzy skórki:

  • DarkPro 3.4 (beta) -- stworzona od zera skórka na bazie poprzedniej stosowanej na forum. Obecna wersja pozbawiona jest w zasadzie elementów graficznych. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że skórka niedługo znacznie poprawi się od strony estetycznej -- nawiązałam w tej sprawie kontakt z autorem poprzednich szat graficznych, czyli z samym Eurym. Takie drobne, wręcz symboliczne nawiązanie do tradycji VRP. Fraza "beta" w nazwie oznacza, że nie jest to jeszcze wersja finalna, czyli będą poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki.
  • VRP 3.4.6 (beta) -- skórka "pośrednia" dla tych, którzy niechętnie podchodzą do ciemnych szablonów.
  • IP Board -- skórka domyślnie dołączona do forum. Jasna i prosta, teoretycznie rzecz biorąc w niej powinno wszystko działać jak należy.
  • IP Mobile -- fabryczna skórka dla urządzeń mobilnych. Nie sprawdzałam jej, bowiem nie dysponuję ani smartfonem, ani tabletem.

Wyboru skórek dokonuje się w lewym dolnym rogu dowolnej strony serwisu, klikając na Zmień styl.

 

Niektóre zapowiadane przeze mnie wcześniej zmiany, typu reorganizacja działów, włączenie Blogów itp. to kwestia najbliższych dwóch-trzech dni. Po 15 godzinach grzebania w forum (zaczęłam punktualnie o 6:00) najzwyczajniej w świecie mam dosyć, musicie mi to wybaczyć  :)

 

 

 

Usterki wymagające usunięcia lub proponowane zmiany:

  • Tło nachodzi na górną belkę menu.
  • Zbyt mocne linie poziome w widoku postu.
  • "Podczepienie" belki Logowanie/Profil użytkownika do górnej krawędzi okna przeglądarki.
  • Zbyt wytłuszczona czcionka w widoku forum.
  • Brak ikon powiadomień oraz PW na górnej belce.
  • Zmiana kolorystyki okna edytora na jaśniejszą.
  • Niedziałające odnośniki do artykułów.
  • Przegrupowanie listy działów.
  • Brak opcji "Pokaż posty z ostatnich 24 godzin" na głównej stronie forum.
  • Brak opcji "Pokaż posty od ostatniego logowania" na głównej stronie forum.
  • Odnośnik do archiwum Shoutboxa zlewa się z tłem.
  • Tłumaczenie: belka informacyjna dot. ciasteczek.
  • Tłumaczenie: informacja dotycząca liczby użytkowników na forum.
  • Braki w informacjach dot. reputacji, tematów itp. użytkownika w widoku tematu.

Przy okazji: wielkie podziękowania dla Reduxa za konkretne uwagi wraz z propozycją rozwiązania.





#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gdzie jest shoutbox na tej skórze Darkpro? Czy ja tego nie widzę, czy go nie ma? Na tej białej jest shoutbox.

Avatary będą teraz takie małe?





#3 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

U mnie zmiana stylu nie działa. Łapka pokazuje się, ale nic z tego nie wynika im mam porażająca biel po oczach.



#4

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zmiana stylu nie działa na firefoxie, za to działa na IE i nie wiem jaka jest tego przyczyna.





#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Teraz piszę z IE i rzeczywiście styl się zmienił.

 

 

OK, i na Firefoxie zaskoczyło.


Użytkownik osiris edytował ten post 13.01.2014 - 21:44


#6

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Wszystko, ja swój awatar wgrałem od nowa i teraz jest takiej wielkości, jak widać.

A tak w ogóle to czemu już nie widać reputacji i daty rejestracji użytkownika z lewej strony postu?


Użytkownik Snorlax edytował ten post 13.01.2014 - 22:21




#7

kamilus.
  • Postów: 1231
  • Tematów: 106
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy tylko u mnie zniknęło "ostatnie logowanie" ze strony głównej forum? Ostatnie 24h zresztą też...


Użytkownik kamilus edytował ten post 13.01.2014 - 21:48




#8

NexaT.
  • Postów: 116
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Według mnie skórki są słabe. Chciałbym się dowiedzieć, czy będzie możliwość przywrócenia poprzedniej skórki forum.

A żeby nie być gołosłownym, to chce powiedzieć, że w tej nowej, ciemnej skórce nie podoba mi mianowicie:
- czcionka
- przepych jak w baroku (bajery typu liczba postów w nawiasie)
- linia oddzielająca nasz wpis i sygnaturę (zgaduje, że na każdym ze stylów linia jest równie mocno podkreślona)

Ta linia jest według mnie zbytnio wysunięto na taki pierwszy plan. Lepiej by to wyglądało, gdyby zmniejszono jej widoczność, ale to takie moje zdanie. Nie ukrywam, że jednak najbardziej razi mnie ta czcionka. :)

Podoba mi się za to menu profilu. Wygląda bardziej nowocześnie, ogólnie na +.
 



#9

Sonia.
  • Postów: 19
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Skorka DarkPro 3.4 (beta) wyglada bardzo fajnie, i u mnie wszystko pieknie dziala. ;-)

Moje takie male pytanie. Co mam zrobic, zeby podkreslalo mi bledy w jezyku polskim? Jak zmieniam jezyk w komputerze, to i tak dalej podkresla mi po niderlandzku. :facepalm:   Mam Windows7.

Z gory dziekuje za odpowiedz dla laika.  :szczerb: 



#10

Cmb.
  • Postów: 332
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czemu nie mogę zmienić stylu, ten jest dużo mniej czytelny, a jak klikam zmień styl to tak jakbym zupełnie nie klikał, nic się nie dzieje...

 

Zmiany in -

 

@ok, już działa, ale nie można przywrócić starego wyglądu? :| Ten mnie strasznie męczy a jestem tu jakieś 5 minut...


Użytkownik Cmb edytował ten post 13.01.2014 - 21:57


#11

Ill.

    Nawigator

  • Postów: 1656
  • Tematów: 40
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stary awatar przepadł?... :|

 

A tak to nawet ładnie :)

 

Edit: i jestem niemalże pewien, że wybuchnie jakaś wojna o zakładkę "Reputacja", która pojawiła się w profilu... ;)


Użytkownik Ill edytował ten post 13.01.2014 - 22:08


#12

Clark Kent.
  • Postów: 33
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zmiana stylu nie działa na firefoxie, za to działa na IE i nie wiem jaka jest tego przyczyna.

Najprawdopodobniej musicie usunąć ciasteczka i ponownie odświeżyć strone.
Co do kosmetyki forum, to powiem krótko - Poprzedni styl różnił się swoją unikalnością w porównaniu do nowego stylu. 
 
Nie rozumiem również dlaczego zrezygnowaliście całkowicie z poprzedniego stylu skoro mogliście wprowadzić ją na liste proponowanych skórek.
Ja najchętniej powróciłbym do poprzedniego stylu ale nie mam takiej możliwości.
 
 
Chyba coś nie tak z tłem vrp_background.jpg - sprawdzane na rozdzielczości 1920x1080


#13

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli chodzi o skórkę DarkPro 3.4, to muszę powiedzieć, że podoba mi się ten księżyc w tle, w poprzedniej wersji brakowało elementu związanego z paranormalną tematyką forum. A co do czcionki, to rzeczywiście jest trochę za duża, ale skoro to jest wersja beta, to mam nadzieję, że wygląd cały czas będzie ulepszany ;)


Użytkownik Snorlax edytował ten post 13.01.2014 - 22:48




#14

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

- Nie mogę zmieniać skórek
- Nie działają mi przyciski w Profilu
- Nie widzę nowego działu
- Nie mogę wgrać avatara
- Co jakiś czas gdy chcę wejść do strefy dla moderacji pokazuje mi komunikat "Nie posiadasz uprawnień by przeglądać tę część forum."

//edit
Wszystkie problemy zniknęły po odpaleniu strony na Chromie.





#15 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

A ikonka strony ? Artykuly nie dzialają.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych