Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciągle coś strzela w moim pokoju, czyjaś obecność


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1

spierpapier.
  • Postów: 34
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To może wydawać się banalne, ale dwie sprawy mnie ciekawią, pierwsza to strzelanie czegoś, normalnie za dnia nie słysze tego albo po prostu nie zwracam na to uwagi, ale po położeniu się do łóżka codziennie słyszę minimum kilka razy jak coś strzeli, w oknie, w sprzęcie. Mam 2 stare monitory crt i laptopa. lapka raczej używają rodzice, zwykle ja tego starego, jeśli to ma znaczenie. Nikt tu nie umarł, ale przed nami mieszkał jeden facet, miał zaniki pamięci i jeszcze jakiś czas nas odwiedzał po wyprowadzce.

druga sprawa to taka, że czasem jak zamkne oczy mam wrażenie jakby coś niewidzialnego mnie nagle otoczyło, nie wiem jak to inaczej opisać ale jakby jakaś energia była, słysze takie ciche "ssss" powiedzmy i czuję przelatywanie czegoś przed twarza. Nie jak wiatr, ja tego nie odczuwam jako zimno, ale mam wrażenie, że coś jest przed twarzą i lata wokół głowy jakby. Ostatnio w nocy nawet zatelefonowałem do taty, by myślałem, że umarł i jego dusza przyszła do mnie, musiałem mieć pewność, że wszystko gra. Mieliście tak kiedyś?
  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdarza się samo. Jak zgaszę lampkę to też czasem strzeli po kwadransie albo dłużej - materiał kurczy się przy ochłodzeniu i różne części się tak oddzielają. Meble strzelają od zmian wilgotności.
  • 1



#3

spierpapier.
  • Postów: 34
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A okno? U was też strzeli?
  • 0

#4

Smok.
  • Postów: 129
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Jeśli to starsze, drewniane okna to jak najbardziej mogą strzelać. 'Plastiki' chyba z resztą też. Uczucie przelatywania czegoś obok głowy - po prostu złudzenie, mózg lubi płatać figle =).

Szczęśliwego Nowego Roku!
  • 0



#5

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy masz 10 lat czy 15 lat ale na pewno nie jesteś najbystrzejszy... To, że monitor strzela w dodatku crt to chyba nie powinno dziwić ale ok. Okno "strzela" bo może się od niego coś odbijać przeniesione z wiatrem, materiał może się rozprężać lub sprężać . Co do powiewów wmawiaj sobie coś jeszcze a zobaczysz że będziesz mieć jeszcze fajniejsze przeżycia. Im bardziej będziesz nad tym myśleć tym lepszy efekt. Nic poza wiatrem nie może się tam dziać. Tyle bo szkoda czasu
  • 0



#6

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja myślę, że najlepiej poszukać odpowiedzi u Muminków!

  • 1

#7

Wędrowiec.
  • Postów: 249
  • Tematów: 4
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Świat bez dźwięków byłby zbyt cichy - a przez to mniej prawdziwy...
  • 0

#8

Maciej33.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Myślę, że szukanie czegoś paranormalnego w tych dźwiękach jest trochę bez sensu. Sam zaznaczyłeś, że w ciągu dnia nie zwracasz uwagi na te dźwięki. Dlaczego? Bo w ciągu dnia słyszymy bardzo dużo mniej lub bardziej dziwnych odgłosów, które mogą mieć różne źródła, np. dźwięki z mieszkania sąsiadów czy zza okna. Wieczorem robi się cicho, więc każdy dźwięk wydaje się być głośniejszy, wyraźniejszy. Kiedyś po prostu zwróciłeś na to uwagę i teraz doszukujesz się czegoś dziwnego w każdym dźwięku który usłyszysz, a uwierz, że sam codziennie wieczorem jestem w stanie usłyszeć masę odgłosów, których źródła nie szukam, ponieważ jestem do nich przyzwyczajony. I przyznam - nie interesuje mnie skąd pochodzą i w jaki sposób powstały - nawet jeśli słyszę stuknięcie w przedpokoju gdy nikogo tam nie ma. A jeśli chodzi o uczucie ruchu przed twarzą - bardzo dobrze rozumiem o co Ci chodzi, ponieważ sam często odczuwam coś takiego, nawet w ciągu dnia kiedy usiądę na fotelu i zamknę oczy by na chwilę odpocząć. Co jest przyczyną tego uczucia? Nie wiem, ale nie doszukuję w tym nic paranormalnego. Moim zdaniem ty sobie po prostu wmówiłeś, że to jest paranormalne, ale w tym co napisałeś nie ma nic nadzwyczajnego. Pozdrawiam.
  • 1

#9

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi czasem tv strzela po 3 godzinach od wyłączenia... Raz mi się drukarka w nocy sama włączyła, a niby nie powinna. Czasem wydaje mi się, że podłoga trzeszczy, ale przecież nie może, bo nie jest zrobiona z paneli ani desek, ale z płytek, a pod spodem jest wylana betonowa posadzka... Dużo rzeczy mogłabym wymieniać, ale po co - skoro to zjawiska naturalne :)
  • 0



#10

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

spierpapier, jeśli Ty się przejmujesz takimi błahostkami to u mnie w domu byś chyba na zawał zszedł ; x
Też kiedyś tak wydziwiałam. Jeśli ktoś u mnie nocuje to zawsze mówi że nocą mój dom jest straszny. Słychać jak ktoś chodzi po schodach ... klamki strzelają, "pukanie" w okna, dziwne odgłosy, czasami nie wiadomo skąd weźmie się huk w środku nocy, który zrywa wszystkich na równe nogi.. jednak to wszystko ma swoje racjonalne wytłumaczenie, na szczęście czy nieszczęście.. a strzelanie przedmiotów to rzecz normalna.
  • 0

#11

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak pisali poprzednicy - kwestia głównie rozszerzalności termicznej materiałów. Po pierwsze sprzęt elektryczny wyłączany na noc - zaczyna stygnąc, a różne jego elementy kurczą się w różnym tempie, więc słychać lekkie strzały. Po drugie zmiana temperatury na zewnątrz - w nocy robi się chłodniej, więc mogą strzelać okna ogrzewane od strony pokoju, a chłodzone od zewnątrz (szczególnie w zimie).

Nie bez znaczenia jest też to, że w nocy najczęściej panuje zupełna cisza, więc trzaski, których byśmy w dzień normalnie nie usłyszeli, w nocy czasami wydają się być głośne i dobiegać zewsząd.

druga sprawa to taka, że czasem jak zamkne oczy mam wrażenie jakby coś niewidzialnego mnie nagle otoczyło, nie wiem jak to inaczej opisać ale jakby jakaś energia była, słysze takie ciche "ssss" powiedzmy i czuję przelatywanie czegoś przed twarza. Nie jak wiatr, ja tego nie odczuwam jako zimno, ale mam wrażenie, że coś jest przed twarzą i lata wokół głowy jakby


Jeżeli dzieje się to podczas usypiania czy leżenia w łóżku i nie jest to zwyczajne złudzenie czy jakiś przeciąg, to prawdopodobnie hipnagogi, może jakiś stan około paraliżu sennego (na co wskazuje "otoczenie przez energię" i syk".

Użytkownik skittles edytował ten post 04.01.2014 - 01:35

  • 0



#12

Peerzet.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

U mnie w domu co wieczór coś non stop coś stuka, puka, trzeszczy itp. w kuchni co wieczór o różnych godzinach też coś dziwnie puka tak jakby w plastykową rurę ale nie przejmuje się tym bo to normalne w starym przedwojennym budynku.
  • 0

#13

czorna666.
  • Postów: 72
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strzelające urządzenia w domu to nic nowego. Za dnia nie słyszysz bo są dźwięki - czy to za oknem jedzie samochód, czy ktoś rozmawia, czy muzyka czy cokolwiek. W nocy jest głucho i cicho więc każde trzaśnięcie, odgłos jest o wiele razy bardziej słyszalne niż za dnia. Co do głosów i otaczania czymś niewidzialnym - często sama słyszę jakieś dziwne głosy i mam wrażenie, że ktoś jest w moim pokoju, że coś mnie "smyrnęło". To wytwór umysłu. Pamiętam sytuację jak już byłam bliska zaśnięciu a tutaj przy uchu takie złowieszcze "ha ha ha!". Wystraszyłam się nie na żarty :P Dzisiaj po prostu to ignoruję bo wiem, że przed zaśnięciem i w ciszy takie rzeczy mogą mieć miejsce :)
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych