Skocz do zawartości


System reputacji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
19 odpowiedzi w tym temacie

#16 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

@ Zbeeanger krytykujesz sceptyków, a sam prezentujesz taką postawę :D " jeszcze nie czytałem ale mi się nie podoba" xD


Docieramy do momentu, gdzie trzeba się zastanowić nad właściwą funkcją reputacji i tym jaką rolę ma pełnić. Czy chcemy aby odzwierciedlała faktyczny stan wiedzy, zaangażowanie i pomoc użytkownika faktycznie go wyróżniając czy ma pełnić rolę fecebookowych lajków. Jeżeli to drugie to moim zdaniem jest ona zbędna bo wyznacznikiem jakości tematu będzie ilość postów w nim zawarta nie ilość lajków. Po co komu te gwiazdki skoro za jakiś czas każdy je będzie miał bez większego wysiłku ?

Ja jestem zdania:

Podoba Cię post / temat podziel się swoją opinią daj + /-
Post/temat jest Ci obojętny to go olej idź dalej nie komentuj i nie dodawaj +/-
Nie podoba Ci się post/temat podziel się swoją opinią daj +/-

Użytkownik convers edytował ten post 29.12.2013 - 22:45


#17 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Jeżeli to drugie to moim zdaniem jest ona zbędna bo wyznacznikiem jakości tematu będzie ilość postów w nim zawarta nie ilość lajków.

Wychodzi na to, że pewien ktoś będzie pisał bez opamiętania jedno-dwu zdaniowe posty czym zaskarbi sobie sympatię użytkowników przez ilość wpisów.
Pierwszy raz widzę żeby ilość miała przekładać się na jakość.
Zaiste dziwny to pomysł.

#18 Gość_Rolland

Gość_Rolland.
  • Tematów: 0

Napisano

Moim zdaniem idealny system reputacji to taki, w którym każdy może ocenić każdego tylko 1 punktem reputacji na plus lub minus. Punkt przyznać można by było w profilu użytkownika, razem z komentarzem za co dodajemy/odejmujemy punkcik, natomiast plusy i minusy przy wiadomościach nie powinny być traktowane jako reputacja, co najwyżej mogłyby stać się systemem określającym "jakość" postów.

#19

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

system reputacji wygląda tak, że jak ktoś się z Tobą nie zgadza to dostajesz minusa :)

Najlepiej pisać posty, które większości odpowiadają ( co za hipokryzja) i wtedy będziesz miał doibrą reputację :)

#20

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 2994
  • Tematów: 2565
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szanowni Państwo, temat reputacji był już wielokrotnie poruszany i za każdym razem muszę pisać to samo: nie planuję zmian w systemie przyznawania ocen. Dość logiczne jest to, że za dobry i ciekawy post można dostać plusa, a za bajdurzenie minusa. Tyle w teorii, bo w praktyce to nie system przyznaje lub odejmuje punkty, ale właśnie Wy, czyli użytkownicy -- jeśli ktoś rozdaje plusy lub minusy według własnego klucza oceniania, to zmiany w systemie reputacji i tak na ten klucz nie wpłyną :)




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych