Skocz do zawartości


Zdjęcie

Migający, przemieszczający się obiekt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

FallChildren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam Was serdecznie
Wczoraj kładąc się spać, twarzą do okna, nagle przykuło moją uwage dziwne światło, migające na dziwne dla mnie kolory(obserwuje niebo i nie było to normalne, jak dla gwiazd), patrząc przez lornetke prawie na pewno była to zieleń i czerwień, może żółty jeszcze. Podszedłem do okna i zacząłem się wpatrywać, nagle zlał mnie zimny pot, obiekt się poruszał. Były to bardzo szybkie ruchy, płynne, skojarzyło mi się to z ruchami głowicy lasera odczytującej płyte, w góre, dół, na boki, wyczyniało jakieś trójkąty, cuda, obudziłem mame, zaczęliśmy obserwowac i faktycznie powiedziała, że na pewno obiekt się porusza. Jest wg mnie owalny ale trudno stwierdzić, obserwowałem go około 2h, nie ruszał się ciągle, wisiał, wykonywał serie ruchów i znowu przez chwile nieruchomo. Potem nadleciał(bardzo powoli przesunął się po niebie i zatrzymał, znacznie wyżej, jakieś 30 stopni na południe od niego.. Do teraz nie mam pojęcia co to jest, do napisania posta skłoniło mnie to, że obiekt ZNÓW jest na niebie! W zupełnie innym miejscu, zachowuje się praktycznie tak samo. Jak to nagrać? Dysponuje tylko lornetką i LG L9 więc szału chyba nie będzie, kierunek obiektu dziś to południe, ja obserwuje obiekt z domu pod Lublinem, kierunek Biłgoraj.

Aha, popełniłem gifa ale służy on tylko do celów poglądowych, obiekt na gifie rusza się bardziej na boki i mniej płynnie niż w rzeczywistości.
Dołączona grafika

Użytkownik FallChildren edytował ten post 29.12.2013 - 00:23

  • 2

#2

JachuPL.
  • Postów: 177
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

koło której godziny to było?
  • 0

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może to Syriusz? Na niebie leży dość nisko i jego migotanie wygląda tak, że wydaje się błyskać różnymi kolorami - na niebiesko, zielono i czerwono.
  • 0



#4

Przemek22.
  • Postów: 27
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To prawie na pewno samolot.
ma zawsze światło na środku, na skrzydłach kolorowe i z przodu białe.Miga właśnie w ten sposób jak na tym gifie, żeby samolot był widoczny w nocy .

edit:
Czy to coś takiego?:


Użytkownik Przemek22 edytował ten post 29.12.2013 - 12:28

  • 0

#5 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie byl to moze jakis mocny reklektor ?
  • 0

#6

FallChildren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Właśnie nie sądze żeby było to samolot, niczego nie wykluczam jednak. Raczej na pewno moge powiedzieć, że kształt miało owalny i nie mrugało tak, Syriusz wiem gdzie świeci bo ze dwa tygodnie temu wracajac do domu zastanawialem sie co to za gwiazda tak wczesnie mocno świeci no i to Syriusz, jest gdzie indziej. Obserwowałem pierwszej nocy od około 2.30 do 4.00. Potem kształt robił się coraz mniejszy i w końcu "zniknął". Dziś w nocy ujrzałem to około 00 i około 3.00 dalej było na niebie, w innym miejscu, może się poruszzać ale strasznie, strasznie wolno. Podkreślam, że najbardziej niesamowite są ruchy tego, mechaniczne, w ułamku sekundy w prawo, chwilke powisi i w góre itd. Jestem pewny, że nigdy nie widziałem nic takiego, dlatego tu pisze.

Edit. Poza tym Syriusza widze już wieczorem, koło 17-18 mniej więcej, wczoraj też był(trudno żeby nie było ;) ) ale tego obiektu jeszcze długo nie.

Użytkownik FallChildren edytował ten post 29.12.2013 - 14:32

  • 0

#7

Zevs.
  • Postów: 110
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Jestem z twojej okolicy i przyglądałem się dziś troche ale nic nie zauważyłem, dłużej już mi się nie chce. Postaraj się to nagrać albo zdjęcie zrobić.
  • 0

#8

FallChildren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

I znowu to hest na niebie, nie wiem juz co o tym wszystkim myslec, napawa mnie z lekka strachem jak na to patrze, mruga jakby ktos cos spawal, tak jaskrawo i szybko, i wykonuje co chwile bardzo szybkie i plynne ruchy na boki i na skos, na prawde nie ma nikog z tej okolicy zeby mogl to tez zaobserwowac? Drugie pytanie, jaki aparat/kamera zeby to nagrac? MUSZE to miec na filmie.. mam do dyspozycji u ojca dobrego sony alfa i statyw, sprobuje.
  • 1

#9

trelmorel.
  • Postów: 29
  • Tematów: 0
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

nawet jeśli masz lg l9 i lornetkę, to przykładając obiektyw do okularu uda ci się uzyskać w miarę ostre i dokładne zdjęcie. Statyw byłby tu na wagę złota, wyeliminujesz drgania ręki. No a jak możesz załatwić lustrzankę to jeszcze lepiej. Niestety sam aparat zdjęć nie robi, przydałby się porządny obiektyw. Może ktoś ze znajomych ma coś takiego, wpadłby do ciebie i może udałoby się zrobić dobre zdjęcia..

 

No bo jeśli piszesz prawdę, to ten obiekt na pewno nie jest samolotem (3 godziny w jednym miejscu). Poza samolotem może to być śmigłowiec, który ma możliwość zawisu, ale pytanie po co miałby wisieć w jednym miejscu, w środku nocy przez 3 godziny. I moim zdaniem najbardziej prawdopodobna opcja: w twojej okolicy powstała właśnie nowa stacja przekaźnikowa np. sieci komórkowej lub jakiś inny obiekt o podobnej konstrukcji, wyposażony w światła pozycyjne. Możesz się udać w te okolice w ciągu dnia, żeby sprawdzić, czy coś takiego nie miało miejsca


  • 0

#10

FallChildren.
  • Postów: 4
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Postaram sie wiec wykombinowac jakis prowizoryczny statyw bo jednak drgania zabija caly efekt ktory chce pokazac. To co piszesz masporo sensu jednakze, obiekt jest widoczny tylko przy bez chmurnym/malo zachmurzonym niebie, nigdy nie zaobserwowalem go przy gorszej pogodzie a taka stacje jesli dobrze rozumiem chmury nie zakryja. Czekam wiec na bezchmurne niebo i bede walczyl. Aha, obiekt sie w jakis sposob przemieszcza, pisalem chyba o tym ale nie tak jak gwiazdy, pojawia sie na wschodzie maly punkcik ktory sie powieksza(jak sadze sie po prostu przybliza, zniza etc) i potem godzinami jest w miejscu wykonujac tylko te male ruchy.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych