Skocz do zawartości
Zdjęcie

Wielka Wojna Marsjańska


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Logos

  Rozum Świata

 • Postów: 388
 • Tematów: 34
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny


W stulecie pamiętnych wydarzeń „Wielka wojna marsjańska” opowiada o niewyobrażalnym koszmarze lat 1913–1917, kiedy to ludzkość musiała się przeciwstawić brutalnej inwazji Obcych.

Za pomocą materiałów archiwalnych z epoki, oszałamiających efektów specjalnych i poruszających wywiadów z sędziwymi weteranami program prezentuje kolejne etapy konfliktu: od spustoszenia Europy Zachodniej, gdzie pośpiesznie zawarty międzynarodowy sojusz prowadzi wojnę ze straszliwymi maszynami Obcych, nie zdając sobie sprawy z błędnych założeń ogólnej strategii, aż po polityczną bitwę o Biały Dom, gdzie prezydent Wilson usiłuje zachować neutralność USA; od nieba nad centrum Londynu, gdzie sojusznicze dwupłatowce toczą spektakularne walki z potężnymi trójnogimi maszynami wroga, po katastrofalny ostatni akt tej wojny, kiedy to alianci, stojąc w obliczu totalnej klęski, muszą zdecydować, czy wolno im użyć niesprawdzonej i potencjalnie niezwykle niebezpiecznej tajnej broni, czego skutkiem może być śmierć milionów ludzi na froncie oraz globalna pandemia.…

Wydarzenia przedstawiają dwaj historycy o odmiennych poglądach na temat rozmaitych kontrowersji związanych z tym konfliktem, w szczególności ważnego odkrycia dotyczącego osławionego „marsjańskiego kodu” – dopiero po stu latach udało się go złamać i odczytać ogromne ilości dokumentów wojennych Obcych zdobytych po wojnie. Wynika z nich, że wojna bynajmniej jeszcze się nie skończyła.

„Wielka wojna marsjańska”, będąca połączeniem science-fiction z prawdziwymi wydarzeniami historycznymi, w oryginalny sposób pokazuje grozę okresu I wojny światowej.

Źródło


Niezwykle ciekawe spojrzenie na I Wojnę Światową, inspirowane prawdziwymi wydarzeniami oraz słuchowiskiem Wellsa - "Wojną Światów"
 • 7#2

piotr81w
 • Postów: 65
 • Tematów: 2
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Fajne, jakby jeszcze pokazali jakiś front wschodni czy coś z ruskimi.
Miło się ogląda, szkoda, że zakończenie wydaje się pośpieszne i oberwane z całej tajemniczości, wywalające wręcz przed oglądającym "kawę na ławę".
Ogólnie film warty obejrzenia, a zarazem skłaniający do refleksji... o ile nie nazbyt pośpieszne zakończenie i brak "frontu wschodniego" - z którym "marsjanie" zapewnie współpracowali... :D
 • 0Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u