Skocz do zawartości


Zdjęcie

Żywot Jezusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
148 odpowiedzi w tym temacie

#136

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kwestia jego ukrzyżowania to pół biedy... chodzi raczej o wiarygodność zmartwychwstania drogi ParalyserX

Ogólnie w tym okresie żyło ok. 80 Jezusów,< heb. Jeszua > z czego 25-30 miało za ojca Józefa, były to wtedy dość popularne imiona, więc doszukiwanie się tutaj prawdziwości zmartwychwstania to jak szukanie igły w stogu siana.

Nie można potwierdzić tezy o zmartwychwstaniu z braku dowodu, nie można również obalić tej tezy ze względu na zbieżność imion w tym okresie.


Dziwnym trafem spis powszechny z przed 2000 tys lat zachował się a w innych epokach mamy dziury.

Nie szukaj prawdziwości w pismach urzędników administracyjnych. Szukaj w owocach.
Jeśli święci przez te 2000 lat to bajki (Pio) to mam nadzieję że i w normalnym swoim zyciu opierasz się na mocnych argumentach a nie domysłach czy też przeczytanych książkach. Choć śmiem wątpić bo nie wieżę w twoją wiedzę o spisie powszechnym z przed 2000 lat - po prostu od kogoś zapożyczyłeś i powtarzasz.
  • 0

#137 Gość_ParalyserX

Gość_ParalyserX.
  • Tematów: 0

Napisano

Ogólnie w tym okresie żyło ok. 80 Jezusów,< heb. Jeszua > z czego 25-30 miało za ojca Józefa, były to wtedy dość popularne imiona, więc doszukiwanie się tutaj prawdziwości zmartwychwstania to jak szukanie igły w stogu siana.


Masz rację, słyszałem o tym. Ale chyba tylko jeden umarł na krzyżu ;) Co do zmartwychwstania - Całun Turyński np. jest jednym z dowodów tego. Dużo jest sceptyków mówiących, że to fejk... To samo Chusta św. Weroniki, która znajduje się obecnie w Manopello (czy jakoś tak) - tego, co się z nią dzieje nie da się udowodnić naukowo. To już przynajmniej powinno dać podstawę dla wiary. Inne cudy tylko to potwierdzają.
To samo egzorcyzmy - przecież jeśli jest zło, to musi być też dobro. W takim razie przeczy to tezie ateistów, nie?

Poza tym:
Nie rozumiem takich osób, jak "właściciel" tego artykułu - na 99% autor tekstu jest ateistą. Nie mam nic do tego, ale czemu atakuje wiarę chrześcijańską? Tym bardziej, że to co pisze to absolutne bzdury. Jak już nie wierzy, to niech nie wtrąca się w to, w co wierzą inni ludzie.
  • 0

#138

Kapa07.
  • Postów: 24
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moja opinia: Cały ten artykuł jest dla mnie stertą bzdur. Cały tekst jest jakiś taki "naciągany na chama", żeby tylko wyjaśnić każdy z cudów :/ I te dowody... Ech. Jakby uwierzyć w każdy z nich to wyjdzie na to, że Jezus jest zwykłym człowiekiem i przez swoje życie niczego szczególnego nie dokonał. Nie jestem jakimś super-chrześcijańskim człowiekiem i nie bronie jak mogę Biblii, a raczej szukam jakiś dowodów na autentyczność/nieautentyczność całej Księgi. Ale ten temat i dowody w nim zamieszczone przypomina mi filmik z YT "dobro-dobro - krokodyl". Podobne tłumaczenie fragmentu Biblii :P
  • 0

#139

mariuszm.
  • Postów: 566
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Żywot Jezusa część I

.

Autor: sir Laurence Gardner


"Nawet gdyby moje Oblicze rozbłysło na Niebiosach, a mój Głos, który stworzył światy, zabrzmiał od wschodu do zachodu, nic by się nie zmieniło. Jedynie nowy bluźnierczy chór, jedynie nowy potok zniewag potoczyłby się ku mojej Osobie.
Powtarzam: mógłbym uczynić cud i uczyniłbym go, gdybym wiedział, że po nim okażecie skruchę i staniecie się lepszymi: wy, wielcy winowajcy - którzy prowadzicie małych do rozpaczy i do wołania o pomstę - i wy, mali winowajcy, którzy prosicie o pomstę."

Maria Valtora, Koniec Czasów.

Użytkownik mariuszm edytował ten post 03.12.2009 - 09:36

  • 0

#140

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.

W temacie tym dyskusja zakończyła się ponad półtora roku temu, ale dopiero dziś zajrzałem do niego i chcialbym wtrącić swoje trzy grosze.

Zwrócę uwagę tylko na niektóre problemy. Jak najbardziej zgadzam się z potępieniem celibatu w Kościele Katolickim, gdyż jest to oczywiste łamanie praw naturalnych, niewątpliwie sprzeczne z wolą Stwórcy (wprawdzie mówi się o tym w innym temacie tego forum). To samo dotyczy wprowadzonej w praktyce nieomylności hierarchii kościelnej w stosunku do podwładnych. Jest to bowiem przymusowe budowanie autorytetu władzy, otwierające drogę do ukrywania wszelkiej niegodziwości. Są to fałszywe wtręty zbuntowanego "człowieka wyzwolonego" który, czasem rozpaczliwie, usiłuje zachować swoją indywidualność, nie licząc się z wyrządzaną krzywdą. Nie waham się powiedzieć, że są to "choroby" naszego gatunku ludzkiego, występujące w różnym stopniu także w innych kościołach. Są one dość skutecznie maskowane przez głoszenie empatycznych, chrystusowych idei Człowieka Uniwersalnego. Przyczyniają się jednak do utrzymania zachowawczej postawy kościołów i utrudniają ich zjednoczenie.

Wracając do tematu jestem zdania, że autor postu wywoławczego (Laurence Gardner) zadał sobie wiele trudu, ale cały tekst jest napisany z pozycji materialistycznych, ponadto, jako taki - chyba w oparciu głównie o przesłanki nie podlegające weryfikacji. Jest typowym przykładem otwierania przez intelekt "labiryntowych ślepych uliczek", bez odwoływania się do chrystusowej charyzmy, objawianej przez Człowieka Uniwersalnego.

Dla mnie uderzający jest fakt wymiennego używania przez niektórych dyskutatntów słów Jezus i Chrystus, niemal jak imienia i nazwiska. A przecież Jezus był człowiekiem ziemskim, a Chrystus, wg objawień ezoterycznych - Człowiekiem Uniwersalnym, który nie inkarnował się na Ziemi lecz natchnął Jezusa swą charyzmą.

I tu trzeba przyznać, że charyzmatyczne nauki Jezusa, zawarte w Ewangelii, są w istotnych miejscach fałszowane przez KK. Moim zdaniem głównym takim fałszerstwem jest zamiana słów "Królestwo Boże w was jest" na słowa "Królestwo Boże wśród was jest" (Łuk. 17/21 BT). Niektórzy dyskutanci w tym temacie, jak Angelo czy Dager, pośrednio zwracają na to uwagę. Sądzę że ta, pozornie drobna zmiana, "stawia na głowie" dogmatykę katolicką.

Serdecznie życzę wszelkiej pomyślności.

Użytkownik Marian edytował ten post 16.07.2011 - 20:31

  • 0



#141

Marian.
  • Postów: 278
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 25
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.

Ostatni mój post, z dn. 6.12.2011, przeniesiono do tematu: Kościół i tolerancja.

Pozdrawiam.
  • 0



#142

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Marian

Dla mnie uderzający jest fakt wymiennego używania przez niektórych dyskutatntów słów Jezus i Chrystus, niemal jak imienia i nazwiska. A przecież Jezus był człowiekiem ziemskim, a Chrystus, wg objawień ezoterycznych - Człowiekiem Uniwersalnym, który nie inkarnował się na Ziemi lecz natchnął Jezusa swą charyzmą.

I tu trzeba przyznać, że charyzmatyczne nauki Jezusa, zawarte w Ewangelii, są w istotnych miejscach fałszowane przez KK. Moim zdaniem głównym takim fałszerstwem jest zamiana słów "Królestwo Boże w was jest" na słowa "Królestwo Boże wśród was jest" (Łuk. 17/21 BT). Niektórzy dyskutanci w tym temacie, jak Angelo czy Dager, pośrednio zwracają na to uwagę. Sądzę że ta, pozornie drobna zmiana, "stawia na głowie" dogmatykę katolicką.


DLACZEGO USUNIĘTO Z NT IMIĘ JESTEM SYNA BOŻEGO,PRAWDZIWEGO CHRYSTUSA I ZASTĄPIONO JE IMIENIEM JEZUS,KTÓRE MIAŁ SYN CZŁOWIECZY?

Jezus był jednorazowym człowiekiem ziemskim,stworzonym przez Jestem Chrystusa jako dusza ludzka do zamieszkania w fizycznym ciele.On rozwijał się razem z fizycznym ciałem do 12 roku życia,w którym najprawdopodobniej zamieszkał jako duch Jestem Chrystus.W fizycznym ciele zamieszkiwał śmiertelny Jezus i nieśmiertelny Jestem,który jest prawdziwym Chrystusem ze Starego i Nowego Przymierza (2 Mojż.3,14-15 1 Kor.10,4).Jezus umarł i nie ożył.Jezus nigdy nie był i nie jest Chrystusem.

Dlaczego zmieniono imię Jestem Syna Bożego na imię Jezus?W ewangeliach Syn Boży wielokrotnie mówił o sobie kim jest jako Jestem,ale w ramach usuwania Jego prawdziwego imienia i zastępowania go imieniem Jezus ,jest ono pisane z małej litery jako "jestem".W Listach występuje już głównie nieprawdziwy Jezus Chrystus.KK nie uznaje Nowego Przymierza Ducha,w wyniku którego Jestem Chrystus jest obecny w nas wszystkich przez swojego Ducha Chrystusowego.Nie głosi ewangelii Chrystusowej o obecnym w nas Chrystusie.Aby czytającym NT nie przyszło do głowy szukać obecnego w nich Chrystusa,w Kol.1,27 "Chrystus w was" zmieniono na "Chrystus pośród was",co jest takim samym świadomym fałszerstwem jak w przypadku Królestwa Bożego.
  • 2

#143 Gość_ψ PSI

Gość_ψ PSI.
  • Tematów: 0

Napisano

Angelo, gdzie mogę znaleźć potwierdzenie Twoich słów? Te dotyczące zmiany wypowiedzi Jezusa o Królestwie Niebieskim i obecności Chrystusa?
  • 0

#144

angelo.
  • Postów: 386
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano


Angelo, gdzie mogę znaleźć potwierdzenie Twoich słów? Te dotyczące zmiany wypowiedzi Jezusa o Królestwie Niebieskim i obecności Chrystusa?

W oryginalnym tekście greckim Łuk.17.21 występuje wyraz εντος ,który powinien być tłumaczony jako w was lub wewnątrz was

Biblia internetowa

Łuk.17.21
Tekst grecki (Textus receptus):
ουδε ερουσιν ιδου ωδε η ιδου εκει ιδου γαρ η βασιλεια του θεου εντος υμων εστιν
Biblia Warszawska:
Ani nie będą mówić: Oto tutaj jest, albo: Tam; oto bowiem Królestwo Boże jest pośród was.
Biblia Tysiąclecia:
i nie powiedzą: Oto tu jest albo: Tam. Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest.
Biblia Gdańska:
Ani rzeką: Oto tu, albo oto tam jest: albowiem oto królestwo Boże wewnątrz was jest.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Według Tłumacza Google:Tłumacz

βασιλεια του θεου εντος υμων

Królestwo Boże w was (εντος-entos)

---------------------
O Królestwie Bożym i Jestem Chrystusie,że są w was najwięcej pisze w:http://www.das-wort....pl/s007pl.html'>To jest Moje Słowo.Alfa i Omega.Ewangelia Jezusa.Objawienie Chrystusowe,jakie znają już prawdziwi chrześcijanie na całym świecie.

-------------------------
O Chrystusie w was (Kol.1.27) pisze w NT tłumaczonym przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne.W pozostałych polskich tłumaczeniach występuje pośród was.


Użytkownik angelo edytował ten post 10.02.2012 - 18:32

  • 0

#145

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie, pięknie. Ale.
Wszystko to co miało miejsce ponad 2 tyśiące lat temu było przepowiadane i planowane przed narodzinami Jezusa przez żydów. Czy nie jest tak, że młody jesus został poddany praniu mózgu by spełniły się przepowiedznie?
  • 0

#146

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wszystko ładnie, pięknie. Ale.
Czy nie jest tak, że młody jesus został poddany praniu mózgu by spełniły się przepowiedznie?


Zapewne tak i ty nas teraz uświadomisz, a jak się zepniesz, to z nieprzymuszonej woli jesteś wstanie wszystkie swe tezy udowodnić.

Ja czekam.


p.s.Nagranie z przed 2000lat na Y.tubie mile widziane :rotfl:
  • 0

#147

Krzewiciel.
  • Postów: 312
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy nie jest tak, że młody jesus został poddany praniu mózgu by spełniły się przepowiedznie?


Ale w Starym Testamencie są również proroctwa, na które sam Jezus nie miał wpływu. Między innymi:

-podzielenie okrycia przez rzymian na trzy części i rzucanie kości o płaszcz
Ps 22,19 "moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię."

-nie łamanie goleni przez żołnierzy (chociaż dwóch innych ukrzyżowanych obok niego miało je połamane)
Wj 12,46 "(...) Kości z niego łamać nie będziecie."

-zaćmienie słońca po Jego śmierci
Am 8,9 "Owego dnia - wyrocznia Pana Boga - zajdzie słońce w południe i w dzień świetlany zaciemnię ziemię."

-wbicie włóczni w Jego bok przez rzymianina
Za 12,10 "Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym."

-pochowanie w grobie bogatego człowieka (Józefa z Arymatei)
Iz 53,9 "Grób Mu wyznaczono między bezbożnymi,
i w śmierci swej był [na równi] z bogaczem,
chociaż nikomu nie wyrządził krzywdy
i w Jego ustach kłamstwo nie postało"
  • 0

#148

buba.
  • Postów: 98
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

-podzielenie okrycia przez rzymian na trzy części i rzucanie kości o płaszcz
Ps 22,19 "moje szaty dzielą między siebie i los rzucają o moją suknię."


Skąd wiadomo , że chodzi o mesjasza?

-zaćmienie słońca po Jego śmierci
Am 8,9 "Owego dnia - wyrocznia Pana Boga - zajdzie słońce w południe i w dzień świetlany zaciemnię ziemię."


Rozdział ma tytuł "Czwarta wizja :kosz dojrzałych owoców" i zaczyna się tak :

"To mi ukazał Pan Bóg:
oto kosz dojrzałych owoców.
2 I zapytał: "Co ty widzisz, Amosie?"
Odpowiedziałem: "Kosz dojrzałych owoców".
Rzekł Pan do mnie:
"Dojrzał do kary lud mój izraelski.
Nie będę już dłużej go oszczędzał. "


Polecam przeczytać cały.
" Owego dnia -
wyrocznia Pana Boga -
zajdzie słońce w południe
i w dzień świetlany zaciemnię ziemię.
10 Zamienię święta wasze w żałobę,
a wszystkie wasze pieśni w lamentacje;
nałożę na wszystkie biodra wory,
a na wszystkie głowy [sprowadzę] łysinę
i uczynię żałobę jak po jedynaku,
a dni ostatnie jakby dniem goryczy."


Całość odnosi się pewnie do owego dnia lub dni kary dla Izraela, o czym jest mowa w całej księdze.
Więc jak to łączyć z ukrzyżowaniem Jezusa?
Wcześniej w tej księdze nie ma żadnej wzmianki o mesjaszu.Tylko same grozby boga , które wylicza wszystkie okrucieństwa
jakie spotkają Żydów i nie tylko.
Jest co prawda taki fragment :
"17 We wszystkich winnicach będzie narzekanie,
bo przejdę pośród ciebie -
rzekł Pan.
18 Biada oczekującym dnia Pańskiego.
Cóż wam po dniu Pańskim?
On jest ciemnością a nie światłem.
19 Jakby uciekał człowiek przed lwem,
a trafił na niedźwiedzia;" Am 5,17

Ale wątpie ,że chodzi o przyjście Jezusa.

mowa jest o jedynaku.
"i uczynię żałobę jak po jedynaku,
a dni ostatnie jakby dniem goryczy."
Am 8,10

ale według mnie to poprostu porównanie ....tak np tutaj

Córo mojego narodu, przywdziej wór pokutny
i kajaj się w popiele!
Okryj się smutkiem, jak po synu jedynym,
gorzką żałobą,
Jr 6,26

Wiec jaki jest związek tego fragmentu z zaćmieniem po śmierci Jezusa?

-wbicie włóczni w Jego bok przez rzymianina
Za 12,10 "Na dom Dawida i na mieszkańców Jeruzalem wyleję Ducha pobożności. Będą patrzeć na tego, którego przebili, i boleć będą nad nim, jak się boleje nad jedynakiem, i płakać będą nad nim, jak się płacze nad pierworodnym."


Gdzie jest mowa o wbiciu włóczni w bok?
Nie znam dokładnie fragmentu i nie wiem czy ma jakikolwiek związek z mesjaszem.
Ale zakładając ,że tak ma wnioskuje ,że może chodzić o przybicie gwozdziami.
Co prawda w moim tłumaczeniu jest użyte słowo "przebodli" , które bardziej pasuje , ale z Twojego tłumaczenia nic takiego nie wynika.

Co do samego przebicia boku.
Jest o tym mowa tylko w ewangelii Jana.
Pytanie, po co ktoś miał przebijać Jezusowi bok?

Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, 34 tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda. Jan 19,33
-zobaczyli , że już umarł i sprawdzali czy żyje?...dziwne
-gdyby chcieli go z jakiejś przyczyny dobić ,złamali by mu golenie ...ale jest napisane , że :

"Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: Kość jego nie będzie złamana. 37 I znowu na innym miejscu mówi Pismo: Będą patrzeć na Tego, którego przebili."
Dlatego musieli znalezć inny sposób , żeby udowodnić , że Jezus umarł na krzyżu.
Wiec ktoś kto to pisał , dosyć niezgrabnie ( a może raczej zgrabnie bo jednak przeszło) połączył wszystko w całość ,żeby wyszło na jego.

ale idąc dalej ...pytanie: Skąd się wzięło to proroctwo : "kość jego nie będzie złamana"?
w mojej bibli pod powyższym fragmenten Jana są podane odnośniki do :II Mojż 12,46 , IV Mojż 9,12 i ps.34,20
po kolei:

43 Pan powiedział do Mojżesza i Aarona: "Takie będzie prawo dotyczące Paschy: Żaden cudzoziemiec nie może jej spożywać. 44 Jednak niewolnik, nabyty za pieniądze, któregoś poddał obrzezaniu, może ją spożywać. 45 Obcokrajowiec i najemnik nie mogą jej spożywać. 46 W jednym i tym samym domu winna być spożyta. Nie można wynieść z tego domu żadnego kawałka mięsa na zewnątrz. Kości z niego łamać nie będziecie. 47 Całe zgromadzenie Izraela będzie to zachowywało. 48 Jeśliby cudzoziemiec przebywający u ciebie chciał obchodzić Paschę [ku czci] Pana, to musisz obrzezać wpierw wszystkich potomków jego domu, i wtedy dopiero dopuścić go możesz do obchodzenia Paschy, gdyż wówczas będzie miał prawa tubylców. Żaden jednak nieobrzezany nie może spożywać Paschy. II Mojż (wyjscia) 12,43-47
Może ja czegoś nie rozumiem ,ale tutaj jest mowa o spożywaniu paschy ,czyli w tym przypadku ofiary.

drugi fragment też na temat spożywania ofriary
"12 Nie mogą nic zostawić aż do rana ani też żadnej kości łamać; winni obchodzić Paschę według ustalonego obrzędu"
IV Mojż (ks liczb) 9,12

i jeszcze psalm który "najbardziej" pasuje do układanki , ale skąd wiadomo , że jest tu mowa o mesjaszu?


"by pamięć o nich wygładzić z ziemi.
19 Pan jest blisko skruszonych w sercu
i wybawia złamanych na duchu.
20 Wiele nieszczęść [spada na] sprawiedliwego;
lecz ze wszystkich Pan go wybawia.
21 Strzeże On wszystkich jego kości:
ani jedna z nich nie ulegnie złamaniu"
Ps 34,20-22

Nie jestem ekspertem , nie znam całej biblii na pamięć .Podaje tylko swoje wnioski i interpretacje podanych fragmentów.
Jeśli ktoś może mnie oświecić i wytłumaczyć związki między tymi fragmentami, to proszę.
Rozumiem , że słowo pascha może odnosić się również do Jezusa i jego ofiary , ale prosiłbym o konkretne cytaty ,które to potwierdzają.

Użytkownik buba edytował ten post 16.04.2012 - 01:53

  • 0

#149

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zapewne tak i ty nas teraz uświadomisz, a jak się zepniesz, to z nieprzymuszonej woli jesteś wstanie wszystkie swe tezy udowodnić.

Ja czekam.


p.s.Nagranie z przed 2000lat na Y.tubie mile widziane :rotfl:


Przepraszam za zwłokę.

Oczywiście, że nie jestem w stanie udowodnić. Mało jest spraw poruszanych na tym forum, które można udowodnić choć w 75%. Ja mogę tylko przedstawić moją koncepcję tej sprawy. Dodam tylko, że swoją ironią w cale mnie do tego nie zachęcasz.

Odp. na p.s. Pamiętam jak w szole podstawowej na katechezie oglądaliśmy film o jezusie i jedna dziewczyna wystrzela z takim tekstem: "że też komuś się chciało tak za nimi chodzić i cały czas nagrywać" 8D
  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych