Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metal i Rock...


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#16

YhdenEnkeli.
  • Postów: 24
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O jak ja Was kocham. Tyyyle kapel :mrgreen: A ode mnie daję Wam coś, co moim zdaniem jest genialne, gotyk. Kapela niestety już zakończyła działalność.


Użytkownik YhdenEnkeli edytował ten post 07.12.2013 - 14:19


#17

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak mogłem zapomnieć o Gontyna Kry, Blaze of Perdition/Perdition (z mojego miasta) i Kriegsmaschine ;x
To jeszcze przypomnialem sobie o perełce jaka jest Lux Occulta.

Cultes des Ghoules jeszcze mi się podobało ostatnio.

Co tam jeszcze.. Trauma, Vedonist, Masachist, Pyorrhoea, Parricide, Christ Agony..

Mamy bardzo bogatą scenę i jedna z najlepszych w Europie :)



#18

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Bylem jednym z zalozycieli Inwazji, o ile pamietam w 1984, gralem tam na gitarze. Wydalismy 2 dema, potem mnie zamkneli w pudle , chlopaki nagrali trzecie demo i na tym sie dokonania kapeli skonczyly. Ciekawe czy gdzies uchowaly sie jakies nagrania?

Użytkownik Dr Röck edytował ten post 07.12.2013 - 17:58




#19 Gość_   

Gość_   .
  • Tematów: 0

Napisano

Do blacku dodałbym Pustota, Stworz, Wędrujący Wiatr, North, Thoth, Thirst (Per Aspera Ad Astra - magia), Bestial Raids, Anaboth, Profanum, Wolf's Moon\Solar Wisdom, Fullmoon, Taran, chyba teraz wszyscy w komplecie.

#20

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Właśnie przypomniałem sobie o zespole Imperator, a jak już wchodzimy w death to jeszcze Convent i Armagedon, no i Slashing Death. Jak już wspominamy kapele z naszych miast to obok Stillborn (wymienionego przez Tsührera), polecam również mieleckie Wrok (hard rock trochę podchodzi pod BLS), Dead Sanity (metal, niektórzy twierdzą że przypomina Arch Enemy) i nie do końca mieleckie (dość znane) Decapitated.
Z rocka mógłbym polecić na przykład Złe Psy i Mech.

Wrok:


Dead Sanity:


#21

Lis.

    jeden, jedyny i prawdziwy

  • Postów: 638
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Robię to po to, aby pokazać Polaczkom

"Polaczkom"? A Ty kim jesteś? Bo dla mnie taką gałęzią podczłowieka właśnie o nazwie pospolitej "polaczek". Wielka nie-Polka się znalazła :P. Jeśli masz tak się do rodaków zwracać, to pisz w jakimś obcym języku (myślę, że większość zrozumie po angielsku, jeśli potrafisz poprawnie pisać).

Czekan na odzew, a jeśli takowego nie będzie, nie pokażę Wam moich odkryć, żałujcie wtedy bardzo mocno xD

Brzmisz jak taka dwunastolatka w glanach, która dwa tygodnie temu odkryła muzykę rockową i metalową, "kinder metal". Na tym forum jest co najmniej kilkanaście osób, które mają większe od Ciebie doświadczenie w scenie "tró" metalu, więc przyjęcie roli wielkiego Mesjasza metalu jest trochę zbędne.

Jeśli chcesz podzielić się swoimi gustami muzycznymi, to to zrób. Tutaj albo w temacie "Oceń utwór poprzednika". Jak nie, to nie. Nie zawracaja gitary ludziom, co na metalu palce pokaleczyli.

http://www.youtube.com/watch?v=_NI30IK-B7A



#22

xxx.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Polaczki zazwyczaj sie kojarzyli z aroganckim i zachowującymi się karygodnie Polakami.

No cóż......wracając do tematu

Wokalista jest z Polski, więc chyba ujdzie. Scena Industrial Metal w starym stylu



#23

ThouArtLord.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



#24

Palmæro.

    Anty-lewak

  • Postów: 303
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ze swojej strony mogę polecić Morowe



#25

S3bb.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A ja dorzucę power metalowego Pathfindera.



#26

DzikaKuna.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Auorka widze panoszy sie po calym forum, wyzywa od Polaczków i hejtuje kazdego z innym zdaniem, nie ładnie.
Ja zawsze mam beke z takich metali, ze ich na wode i fryzjera nie stac czy, ze robia sobie make up farbą olejną^^

Ale oczywiscie oczywiscie, jesteś lepsza bo sluchasz metalu, rozumiem to.

Dołączona grafika
edycja:
ultimate


#27

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie? Mnie interesuje black metal, gotyk, symfoniczny, thrash i w sumie... tyle.


A.. czyli gatunki, w których pod przykrywką ciężkości, brzmienia i hałasu można ukryć braki techniczne i kompozytorskie (z pewnymi chlubnymi wyjatkami), trzeba bylo tak od razu. No ale nie kazdy potrafi sie znalezc w heavy metalu czy technicznym deathu, gdzie braki warsztatowe slychac od razu.

To dla odmiany proponuje malo znany polski zespol sprzed lat - czystej krwi heavy metal, dobrzy gitarzysci, swietna sekcja rytmiczna i do tego wokalista ktory po pierwsze umie spiewac a po drugie ma dobra dykcje. Zestaw umiejetnosci zbyt rzadko spotykany w polskiej muzyce a szkoda.

http://www.youtube.com/watch?v=b_ZrJnWsApM



#28

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Z Fatum "Mania szybkości" to w sumie jedyny utwór który lubię (aczkolwiek nie odmawiam im całkiem dobrej muzyki i przyznaje cała płyta jest bardzo dobra).
I jak już mówimy o technice to może się nada:



P.S.
Jak już istnieje taki temat to może ktoś może polecić zespoły podobne do wyżej wspomnianego Fatum, bądź coś zalatującego hard rockiem?

@down

raczej polskie

Użytkownik Mr. Saturday edytował ten post 14.12.2013 - 10:12


#29

Dr Röck.
  • Postów: 136
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@up

tylko polskie, czy zagraniczne też?



#30

Ksiądz Cerber.

    Siostra Zakonna

  • Postów: 404
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgadzam się z tym, co napisał Lis w dodatku Twoja wypowiedź brzmi jak wywyższanie się swoją osobą. Tak, bo my szarzy użytkownicy vrp nie wiemy, co to dobra muzyka, dlatego trzeba Nas nazwać "Polaczkami" i pokazać gdzie raki zimują... Podziękuję za takie oferty, nie lubię jak się komuś narzuca swoje gusta. Co więcej - gustów jest tyle ile ludzi po Ziemi chodzi i o gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma prawo mieć inny i należy to uszanować. Jak będę chciała się otworzyć na nowe nurty, to otworzę sobie te drzwi sama.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych