Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nocne wiadomości TVP 2 jakis obiekt na niebie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

zobaczcie ten link, w 0:22 - 0:36 na poczatku cos leci z góry( obiekt leci między logo TVP a statkiem, w gornej części ekranu ) po chwili jakby cos sie odlączylo widac takie mignięcie. Nie jest to cos przed statkiem tylko za bo widac jak wlatuje za statek i jeszcze miedzy tym czyms niebieskim co odstaje od statku widac jak leci ;) Moze to jakies smieci latają?

http://wiadomosci.on...ad-polske/cl6jt

nie moge dokładnie określic co to jest bo na macu mam słabą jakośc tego materialu .
  • 0

#2

lysy1408.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To ptaki :)
  • 2

#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To ptaki :)

Jakieś takie... mocno świecące w ciemności te "ptaki" (może to sowy? - one mają takie duże oczy) i tak dziwnie fruwają... Góra - dół, góra - dół... To się jakoś tak matematycznie nazywało chyba - no, nie przypomnę sobie...
Plus dla autora tematu za spostrzegawczość - ja bym w życiu nie zwrócił uwagi... :roll:
  • 0



#4 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

To może być wszystko łącznie z papierami, woreczkami, torebkami (reklamówkami) foliowymi..............etc.
Jak jest wichura to wszystkie śmieci podrywają się do lotu.
  • 2

#5

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie to wygląda jednak ewidentnie na ptaka.. pewnie mewę, mewa jest biała więc może dawała taki efekt? Sposób poruszania się tego czegoś wygląda jakby ptak zmagał się z wiatrem.
  • 0

#6

Rufus0407.
  • Postów: 71
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

od kiedy mewy swieca w ciemnosci ?
  • 0

#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

od kiedy mewy swieca w ciemnosci ?

No, cóż... to jednak może byc pewien trop. W Wikipedii min wyczytałem, że mewy są cyt." bardzo towarzyskie, często gnieżdżą się w dużych, gwarnych koloniach". Mam pewne doświadczenia w spotkaniach towarzyskich i muszę powiedzieć, że żadne nie odbywało się po ciemku. Skoro mewy są tak towarzyskie jak podaje Wiki, a jednocześnie nie mają dostępu do zewnętrznych źródeł światła, to być może, wykształciły w sobie tryb... samoświecenia? Zdaję sobie sprawę z pewnej... nowatorskości tego argumentu ale, być może, byłoby to akceptowalne wyjaśnienie tej obserwacji? Żeby nie było - strzelam na oślep, więc proszę o pewną wyrozumiałość dla mojej teorii... :mrgreen:
  • 0



#8

lysy1408.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakieś takie... mocno świecące w ciemności te "ptaki" (może to sowy? - one mają takie duże oczy) i tak dziwnie fruwają... Góra - dół, góra - dół... To się jakoś tak matematycznie nazywało chyba - no, nie przypomnę sobie...
Plus dla autora tematu za spostrzegawczość - ja bym w życiu nie zwrócił uwagi... :roll:


A gdzie one świecą? :) Zobacz, że zacumowany statek jest silnie oświetlony, więc przelatujące taki ( zwłaszcza białe mewy ) odbijają światło.

58s, też widać przelatujące ptaki, tyle że są bliżej, więc dokładnie widać skrzydła. Też świecą? ;)
1,04 kolejny oświetlony ptak przelatuje... i 1,08 następne... ;)
  • 1

#9

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Robił ktoś oprócz mnie research w google wpisując: "świecące ptaki"? :)
  • 0

#10

pazuzu.
  • Postów: 767
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ale ten facet na 1 planiecco gada tez swieci i ten statek w glebi takze swieci wiec jaki problem zeby latajace smieci tez swiecily... swiatlem odbitym
  • 0

#11

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale przecież jeśli w tamtą stronę padało jakiekolwiek światło to mogło się odbijać od ptaka dając taki efekt... Sami zobaczcie, oglądałam ten materiał parę razy i ja to właśnie tak postrzegam.
  • 0

#12

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czemu ludzie szukają sensacji w jakieś pikselozie? Co w tym widzicie do jasnej cholery?
Dobra, wiem, chcecie wzbudzic sensację że odkryślicie niezidentyfikowany obiekt latający - czy któryś z Was kiedykolwiek się zastnowił, po co taki pojazd obcych czy też spodek zbudowany przez ziemian na bazie projektów nazistowskich miałby być widoczny do zwykłych zjadaczy chleba? Po co ów pojazd miałby się świecić jak świetlik w nocy? W ramach ozdoby? czy może z okazji zbliżających się świat bożego narodzenia amerykanie przystroiliby taki pojazd w lampki jak na choinkę?

W 1,03 ow "obiekt" leci od lewej strony z o wiele większą szybkością - jak sobie powoli będziecie zatrzymywać to zobaczycie że te wasze UFO przelatuje przed statkiem a nie za nim...

jesteście jak dzieci we mgle, zanim coś napiszecie to zastanówcie się gdzie szukacie sensacji, bo ten portal przez takie śmieciowe tematy tylko traci - ostatnio nie czytałem tu nic wartośćiowego.

Użytkownik Dave1 edytował ten post 07.12.2013 - 12:49

  • 0

#13

­­ ­­ ­­ ­­ ­­.
  • Postów: 487
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Zgodzę się, ale i tutaj cytat:

"spodek zbudowany przez ziemian na bazie projektów nazistowskich"

Po co takie informacje miałyby być znane dla nas? oczywiście to ma sens i pewnie są jakieś dowody, ale czy na 100%? Nikt z nas nie widział tych projektów, są pokazywane w filmach dokumentalnych. Czy przy dzisiejszej technice trudno takie projekty wykonać? właściwie to wystarczy cyrkiel, ołówek, linijkę trochę kreatywności i jakiś stary blok papieru. Można się doszukiwać kłamstw, ale to też jest w pewnym sensie z czasem głupie. Mieszamy sobie w głowach jeśli nie jesteśmy czegoś w stu procentach pewni.
  • 0

#14

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

O jakich szkicach Ty mówisz?
przecież były prowadzone badania na szeroką skalę, to był ogromny projekt a nie jakieś rysunki szalonego naukowca. Już nie mówiąc o projekcie dzwon, który był czymś odmiennym od typowego spodka. Były nawet zbudowane prototypy.
http://ripsonar.word...cji-iii-rzeszy/

http://www.burlingto...et/ufonazi.html

a do budowy amerykanskiego samolotu b2 wykorzystano te projekty.
Oczywiście bardziej on przypomina typowy samolot, dlatego nie wzbudza az takiej sensacji jak obiekt o kształcie dysku.
  • 0

#15

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

No prosze co niektórych :D Nie było aż tak ciemno bo stał statek, który był oświetlony. Na pewno to był ptak, który walczył z wiatrem.

Użytkownik Tromasz edytował ten post 07.12.2013 - 20:38

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych