Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z forum.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#46

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziękuję za propozycję, to miłe i godne pochwały, ale nic z tego. Ani mi w głowie organizowanie składek na utrzymanie forum, nigdy tego nie robiłam i nigdy nie zrobię. Nie miała baba kłopotu... i tak dalej :szczerb:

 

Poza tym, nie jest to kwestia typowo wydajnościowa -- serwery forum tak naprawdę się nudzą, obciążenie rzadko kiedy przekracza 20%. To samo tyczy się bazy danych i wersji silnika forum*. Po prostu jacyś dowcipnisie bawią się od dwóch tygodniu w DDoS, a na to skutecznego w 100% rozwiązania raczej nie ma. A przynajmniej nie w rozsądnym budżecie.

 

Pozostaje mi więc prosić Was o jeszcze odrobinę cierpliwości i niezwracanie uwagi na niewielkie uciążliwości, typu strona nakazująca odczekanie 5 sekund lub potwierdzenie bycia człowiekiem, a nie repta...wróć... robotem :)

 

* aktualizacja silnika forum jest w trakcie przygotowywania. Nie jest to takie hop-siup, bo oprócz standardowego pakietu VRP ma jeszcze mnóstwo dodatkowej funkcjonalności, której kompatybilność z nową wersją silnika muszę dokładnie przetestować zanim zabiorę się za sam proces aktualizacji. Oczywiście jak można się spodziewać lekko licząc połowa dodatkowych modułów nie działa i należy "coś" z tym zrobić. Ale to nic nowego, przerabiałam to już ponad 4 lata temu przy okazji poprzedniej aktualizacji. O kurde, długo tu już jestem... :szczerb:





#47

asbiel.
  • Postów: 394
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy kontaktowałaś się z usługodawcą hostingowym w sprawie DDoS? Jeżeli twierdzisz, że to dowcipnisie czyli tacy, którzy zamawiają DDoS na forach. To często są to jakieś masowe połączenia z IP na Turcję lub Rosję i tym podobne państwa. Wystarczy, że ISP odłączy wszystkie połączenia z tych krajów. 



#48

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3006
  • Tematów: 2578
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy kontaktowałaś się z usługodawcą hostingowym w sprawie DDoS? Jeżeli twierdzisz, że to dowcipnisie czyli tacy, którzy zamawiają DDoS na forach. To często są to jakieś masowe połączenia z IP na Turcję lub Rosję i tym podobne państwa. Wystarczy, że ISP odłączy wszystkie połączenia z tych krajów. 

 

Oczywiście. Problem w tym, że ataki przychodzą z wielu krajów, między innymi także i z Polski (najwięcej w sumie). Potencjalnie szkodliwe IP są wyłapywane i blokowane, trzeba jednak potem je sprawdzać, bo wśród nich zdarzają się dość często zupełnie niewinne adresy -- noxili wie, o czym piszę  :)





#49 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Na pewno przyda się optymalizacja bazy danych, przejście na nową wersję IPB, mocniejszy serwer VPS. To są inwestycje. Może zrobić opcje dotacji? Wiadomo, że to są koszta. Ja te 10-20zł bym dorzucił do składki.

 

Zeby inwestowac to najpierw trzeba sie rozwijac, kierownictwo wprowadzilo taki rygor na forum, ze wszystko poszlo w przeciwna strone, generalnie forum juz dawno umarlo, tylko widze nie wszyscy maja tego swiadomosc, 4 aktywnych uzytkownikow i 5 moderatorow? Co to ma byc?



#50

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może atak ma na celu zamknięcie strony i przejęcie domeny?





#51

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aplikator@

 

Pisząc "rygor", co masz na myśli?

Brak pozwolenia na wulgaryzmy?

Brak pozwolenia na politykowanie?

Brak pozwolenia na obrażanie innych użytkowników?

Brak pozwolenia na pisanie bzdur?

Brak pozwolenia na kłamstwa, oszustwa i "mijanie się z prawdą"?

Jeszcze nie ma zakazu na narzekanie i nikt Cię nie trzyma tutaj siłą. Tak nawiasem, popatrz ilu użytkowników czyta forum jako goście, dwustu, czasem i czterystu. Ja również nie loguję się, jeżeli nie muszę.

Następnym razem przemyśl swoje wpisy, bo "gorzkie żale" dla samego żalenia się nie wnoszą nic. Wskaż palcem, co Ci się na forum nie podoba. Zrób to w odpowiednim temacie, a jeżeli nie ma takowego, to go załóż. Możesz również napisać na PW do administratora forum, lub do któregoś z moderatorów.

 

Zaciekawiony@

Jest takie forum, które niedawno zmieniło domenę na łudząco podobną do naszej. Cel jest wiadomy - zdobycie przypadkowych internautów, którzy przypadkowo wpiszą inny adres, lub zostaną przekierowani wbrew ich woli. Ja się tam znalazłem podczas największych ataków na nasze forum, kiedy nie mogłem w ogóle tutaj wejść. To jest ten adres.

Prawda, że podobny?





#52

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiecie co? Żeby było śmieszniej, to teraz mi zaczął padać kolejny serwer - ten który pisałem, że nie jest z tych co padały w ostatnim czasie.

Ja to Wam powiem, że tu się dzieją ostatnio jakieś dziwne rzeczy w tych internetach. Serio, nie pamiętam takiej sytuacji, żeby wszyscy wszędzie dookoła mieli tyle podobnych problemów w tym samym czasie. Może naprawdę coś jest na rzeczy z tym rajdem na infrastrukturę...może jakaś wojna się szykuje i ktoś robi testy? Bo po co komu wywalać budżet na ataki na jakieś poboczne strony, czy serwery. Paranormalne to nie fejsbuk, moje serwery tym bardziej, a botnety używane do ataków kosztują, w dodatku wymagają niemałej wiedzy do obsługi, dzieciaki z gimnazjum dla zabawy takich rzeczy nie robią, bo nie odpala się Tomahawka do ubicia muchy. Żeby położyć stronę DDoS-em, to przy obecnej technologii wygenerować trzeba ruch rzędu terabitów/s, żeby to w ogóle zostało odczute, a do tego potrzeba przeogromnego botnetu i tysięcy, jak nie milionów zainfekowanych nim kompów. Nawet konkurencji by się to tutaj nie opłacało, o ile by w ogóle potrafili, bo kupić botnet też nie jest łatwo, jak się nie wie do kogo po to iść. Także ja bym tutaj raczej konkurencję wykluczył z listy winnych, Paranormalne to nie jest przecież biznes generujący jakieś miliony $$$. Sprawa niewarta zachodu w porównaniu do ponoszonych kosztów, więc to raczej na pewno nie to.





#53 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Staniq, Ty to zawse byles [wulg], wlazisz w [wulg], a nie ogarniasz tematu, nie mam zamiaru z toba nawet dyskutowac bo jestes za glupi zeby mnie zrozumiec, taka jest prawda.


Moderatorzy sa po to zeby kontrolowali uzytkownikow, oczywiscie z pewnym dystansem, uzytkownkow niestety jest mniej niz moderatorow, niespotykana sytuacja, goscie to sa goscie, gosci sie nie moderuje, klient nasz pan, robi sie wsystko zeby przyciagnac, a nie odstraszyc....


Wchodzac na forum czujesz sie jakbys wchodzil do wiezienia, gdzie nad skazanym czuwa 2 straznikow, nie dziwne ze nikt nie chce sie logowac.

 

obraza2.gif

wulgarny język, 7.4.

Wszystko



#54

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Program naprawczy?





#55 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Z mojego doswiadczenia, jedynymi goścmi którzy moga cos zmienic, o ile bedzie im sie chcialo..., to jest pan Wszystko i pan Szczyglis,reszta niech sie uczy. Ja nie mam sil i czasu, malo kto wie, ale  wspolpracowalem z tym forum 13 lat temu jak i NPN, czy z zaklamana fundacja nautilus z Bernatowiczem na czele i w czasach neostrady mielismy 300 x wiecej aktywnych uzytkownikow niz teraz gdzie prawie kazdy ma dostep do internetu, kiedys tak latwo z tym nie bylo, ale co tam moje gadka, milego wieczoru.


Użytkownik Aplikator edytował ten post 21.04.2018 - 16:47


#56

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq, Ty to zawse byles lizidupcem, wlazisz w dupe, a nie ogarniasz tematu, nie mam zamiaru z toba nawet dyskutowac bo jestes za glupi zeby mnie zrozumiec, taka jest prawda.

Miło to słyszeć, ale robisz offtop.

Życzenia zdrowia i szczęścia dla mnie i całego zespołu możesz złożyć w innym temacie. Również te z podziękowaniem za czas spędzony na forum, bo jeszcze jeden taki przyjemny post z Twojej strony i wylądujesz na bardzo długim urlopie. Właśnie pokazałeś swój poziom, a raczej jego brak, co charakteryzuje większość misiów internetu myślących, jacy to oni są mądrzy.

Trzylatek kuma więcej niż Ty. Poza tym nie piszemy "lizidupcem", tylko "dupolizem". 

Back to school...





#57 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzylatek kuma więcej niż Ty. Poza tym nie piszemy "lizidupcem", tylko "dupolizem".

Back to school...

 

Nieswiadomie mi ublizyles nie majac racji, zdajesz sobie z tego sprawe? 

 

Dla mnie pozostaniesz Lizidupcem i mysle  ze nie tylko dla mnie :) .., hello panie.... tylko upomnij sie o bana u prezeski zeybys chochlika nie popelnil :)

obraza2.gif

Wszystko



#58

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nawet nie jest dno... grzebiesz w mule. Dzięki brakowi kultury załapiesz się na "rygor".

Widzisz, zachowujesz się jak idiota, a nikt Cię idiotą nie nazwał. To dzięki rygorowi.





#59 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Znowu nieswiadomie robisz offtop

 

Prowokując mnie, odpowiem Ci, ja grzebie w mule, a Ty jeses MUŁEM, proste jak sik pająka.



#60

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze Ci idzie. Nie posikaj się z emocji.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych