Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znęcanie się nad zwierzętami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#31

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

:o ... a wiesz, że istnieje coś takie jak sterylizacja i kastracja?

Za droga rzecz. Ponadto działam głównie na wezwanie znajomych/rodziny którzy mają "miękkie serduszka" abym wybawił ich z problemu.

Wykastrować nie dam, bo krzywdę zrobię, ale "nadprodukcje" utopie w beczce z wodą i jest ok.

Stosuje metody które nie powodują powolnego i zbędnego cierpienia-nigdy nie topiłem, wieszałem, zakopywałem żywcem żadnych zwierząt. Zwierzątka nie cierpią-ich ból trwa ułamki sekund-jest to znacznie lepsze niż późniejsze wieloletnie cierpienia bo ktoś nie chciał pozwolić na uśmiercenie takiego małego i bezbronnego słodkiego zwierzątka.

Ale na utrzymanie to już stać?

Na wsi zwierzęta domowe/podwórkowe są utrzymywane praktycznie za darmo.

Teki zabieg w praktyce nie kosztuje więcej niż 100zł, a że weci sobie tyle wołają za robociznę to trudno, ludzie wolą utopić i już.

Ceny są dużo wyższe. Od 0k 150 za psa do kilkuset za sukę.
Klik
Ciężko aby ludzie wydawali kasę na sterylizację zwierząt gdy brak im czasem na jedzenie dla dzieci. No tak-to po co se brali zwierzęta skoro nie mogą normalnie ich wychować bez uśmiercania populacji. Problemów jest kilka;
Suka/kocica powinna urodzić jakieś młode bo często takiej zacznie odbijać-niestety ciąże są mnogie, kosztowne jest zaprogramowanie pojedynczej ciąży.
Wiejskie i podmiejskie rejony są częstym miejscem wyrzucania zwierząt przez mieszczuchów. Jedzie samochód, zatrzymuje się, "wysiada" pupilek, auto odjeżdża. Gorzej gdy zwierzaka przywiązuje się do drzewa (w lesie) i odjeżdża w siną dal. Te porzucone zwierzęta często odnajdują nowy dom w wiejskich gospodarstwach-dodatkowy zwierzak, dodatkowe koszty na utrzymanie.
  • 0

#32

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ceny są dużo wyższe. Od 0k 150 za psa do kilkuset za sukę.
Klik
Ciężko aby ludzie wydawali kasę na sterylizację zwierząt gdy brak im czasem na jedzenie dla dzieci. No tak-to po co se brali zwierzęta skoro nie mogą normalnie ich wychować bez uśmiercania populacji. Problemów jest kilka;
Suka/kocica powinna urodzić jakieś młode bo często takiej zacznie odbijać-niestety ciąże są mnogie, kosztowne jest zaprogramowanie pojedynczej ciąży.
Wiejskie i podmiejskie rejony są częstym miejscem wyrzucania zwierząt przez mieszczuchów. Jedzie samochód, zatrzymuje się, "wysiada" pupilek, auto odjeżdża. Gorzej gdy zwierzaka przywiązuje się do drzewa (w lesie) i odjeżdża w siną dal. Te porzucone zwierzęta często odnajdują nowy dom w wiejskich gospodarstwach-dodatkowy zwierzak, dodatkowe koszty na utrzymanie.

Dobrze piszesz, pytanie jak temu zapobiec, skoro nawet schroniska są przepełnione? To cały ciąg przyczynowo skutkowy, który tworzy zamknięte koło. Niby weszła ustawa o kupowaniu zwierzaków tylko z rodowodem, ale problem dalej istnieje.

Stosuje metody które nie powodują powolnego i zbędnego cierpienia-nigdy nie topiłem, wieszałem, zakopywałem żywcem żadnych zwierząt. Zwierzątka nie cierpią-ich ból trwa ułamki sekund-jest to znacznie lepsze niż późniejsze wieloletnie cierpienia bo ktoś nie chciał pozwolić na uśmiercenie takiego małego i bezbronnego słodkiego zwierzątka.

Z jednej strony masz racje, jednak ja dalej jestem za sterylką. Nie wiem czemu by nie wprowadzić przymusowych kastracji zwierząt bez-rodowodowych? I tak swoją drogą - raczej nie chodzi mi głównie o "małe, słodkie zwierzaki" tylko o beztroskie podejście ludzi, co niestety przekłada się też na wiele innych aspektów.

Za droga rzecz. Ponadto działam głównie na wezwanie znajomych/rodziny którzy mają "miękkie serduszka" abym wybawił ich z problemu.

Myślę, że to określenie "miękkie serduszka" jest totalnie nie na miejscu, biedni Ci Twoi znajomi. Tacy wrażliwi na krzywdę.
  • -1



#33

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze piszesz, pytanie jak temu zapobiec, skoro nawet schroniska są przepełnione? To cały ciąg przyczynowo skutkowy, który tworzy zamknięte koło. Niby weszła ustawa o kupowaniu zwierzaków tylko z rodowodem, ale problem dalej istnieje.

Podobnie było/jest z "niebezpiecznymi rasami".

Z jednej strony masz racje, jednak ja dalej jestem za sterylką. Nie wiem czemu by nie wprowadzić przymusowych kastracji zwierząt bez-rodowodowych? I tak swoją drogą - raczej nie chodzi mi głównie o "małe, słodkie zwierzaki" tylko o beztroskie podejście ludzi, co niestety przekłada się też na wiele innych aspektów.

To jest zasada mniejszego zła. Wiadomo że lepiej jest zapobiegać.

Myślę, że to określenie "miękkie serduszka" jest totalnie nie na miejscu, biedni Ci Twoi znajomi. Tacy wrażliwi na krzywdę.

Tak to jest gdy piesek/kotek był taki słodki i malutki, nagle dorósł i zaczął się rozmnażać...
Ludzie nie potrafią myśleć perspektywicznie lub sądzą że jakoś to będzie.
  • 0

#34

livin.
  • Postów: 532
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Mimo tego, że nie popieram tego co robisz -

Ludzie nie potrafią myśleć perspektywicznie lub sądzą że jakoś to będzie

To zgadzam się w pełni. Myślę, że nie ma co dalej dywagować - dopóki ludzie nie zmienią sposobu myślenia.
  • 0



#35

Shepard.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze, jeżeli krowy mają nie być ciągnięte ciągnikami to mam pomysł. Wynajmijmy wegetarian jako psychologów zwierzęcych którzy zajmą się tresurą kilkutysięcznych stad krów po to by same szły do transportu a nie stawały okoniem. Oczywiście jeżeli transporty nie dojadą na czas bo krowy z własnej woli nie wejdą to psycholog pokrywa straty z własnej kieszeni..

Użytkownik Shepard edytował ten post 20.10.2012 - 21:10

  • 0

#36

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobrze, jeżeli krowy mają nie być ciągnięte ciągnikami to mam pomysł. Wynajmijmy wegetarian jako psychologów zwierzęcych którzy zajmą się tresurą kilkutysięcznych stad krów po to by same szły do transportu a nie stawały okoniem. Oczywiście jeżeli transporty nie dojadą na czas bo krowy z własnej woli nie wejdą to psycholog pokrywa straty z własnej kieszeni..

Kiedyś oglądałem ten film:
http://www.youtube.com/watch?v=cpkN0JdXRpM
Dość nudnie wykonany jednak tematyka bardzo ciekawa.

Temple Grandin jest wybitną specjalistką, jedną z niewielu na świecie, w dziedzinie projektowania zagród i pomieszczeń do hodowli zwierząt gospodarskich, urządzeń ułatwiających obchodzenie się ze zwierzętami hodowlanymi, specjalnych “korytarzy”, którymi zwierzęta te prowadzone są do rzeźni, do zabiegów higienicznych czy do transportu, i tym podobnych.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#37 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Ostry komentarz zagraniczny: Stalin był jedynym, który wiedział, jak traktować Polaków


Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rytualny ubój zwierząt jest w Polsce sprzeczny z konstytucją oraz z ustawą o ochronie praw zwierząt. O dziwo, sprawę komentowały zagraniczne media. - Ci dranie, udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków - w ostrych słowach skomentował portal meattradenewsdaily.co.uk.


Trybunał Konstytucyjny w Polsce orzekł, że ubój rytualny zwierząt, które są spożywane przez grupy religijne, takie jak Żydzi, czy Muzułmanie, narusza konstytucję naszego kraju i jest sprzeczny z ustawą o ochronie praw zwierząt. Trybunał orzekł, że zakwestionowany przez niego przepis straci moc 31 grudnia 2012 r. Po tym orzeczeniu zagraniczne media zaczęły komentować tę sprawę.

- Ci źli ludzie wymyślili getto, potem zaprowadzili cztery miliony Żydów do obozów śmierci. Boże wybacz im za to, za co ja nigdy im nie wybaczę. Ci dranie udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów Euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków - czytamy na wstępie tekstu na meattradenewsdaily.co.uk, który komentuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego.


MeatTradeNewsDaily.com to branżowy portal handlarzy mięsem z Argentyny, który serią tekstów na swojej stronie reaguje na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. rytualnego uboju zwierząt.

Przepis, którego niezgodność z konstytucją orzekł trybunał, to par. 8 ust. 2 rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 2004 r. w sprawie kwalifikacji osób uprawnionych do zawodowego uboju oraz warunków i metod uboju i uśmiercania zwierząt.

O decyzji polskiego Trybunału pisały także media z USA, m.in. FOX News, który zaznacza, że uchwała Trybunału wchodzi w konflikt z prawem Unii Europejskiej, które zezwala na takie praktyki (ubój rytualny zwierząt - red.) mając na względzie wolność religii.

W Holandii, kiedy był rozpatrywany tenże przepis, niższa izba parlamentu zatwierdziła stwierdziła zakaz uboju rytualnego. Jednak po głosach, że zakaz narusza wolności religijne ta ustawa trafiła do analizy izby wyższej.

Rytualny ubój bydła polega na zabiciu poprzez poderżnięcie gardła bez wcześniejszego pozbawienia świadomości.

(meattradenewsdaily.co.uk/foxnews.com/Onet,żg)


onet.pl
  • 0

#38

kiper.
  • Postów: 17
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Idiots... idiots evrywhere....

Jak można skazywać zwierzę na mękę tylko dlatego żeby był "koszerne".... czy jakieś tam inne. Czasami myślę że Hitler miał racje z eksterminowaniem tej nacji(tfu religii)....
  • 0

#39

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zapędzać się z Hitlerem bo pójdą urlopy.
  • 0



#40 Gość_Mad Butcher

Gość_Mad Butcher.
  • Tematów: 0

Napisano

A rząd polski sprawę załatwi oficjalnymi przeprosinami Bronka Bronisława, syna Zygmunta i Jadwigi :P
  • 0

#41

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Takie rzeczy, jak pokazane w pierwszym filmiku to incydenty, nie można na ich postawie wyrabiać sobie opinii o całym przemyśle mięsnym, lub o całej sieci z kanapkami (która pewnie nie ma pojęcia co się dzieje na jakiejś odludnej farmie u jej dostawcy mięsa). Takie działanie jak pokazano na filmiku jest też nie na rękę producentowi mięsa bo pobita, zestresowana, a w rezultacie może i chora krowa będzie dawać mniej mięsa i/lub mleka, a przecież tylko po to na tej farmie tam żyje.
  • 0



#42

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Okrucieństwo wobec zwierząt

W dzisiejszym świecie coraz częściej słyszy się o znęcaniu się nad zwierzętami.W ostatnim czasie Policja coraz częściej otrzymuje sygnały dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Okres letni to czas wypoczynku, podczas którego udomowione zwierze może „przeszkadzać” jeśli planujemy wyjazd na wakacje. Nie wiadomo co zrobić w tej sytuacji? Dla ludzi, dla których zwierze okazało się przedmiotem jednym z drastycznych sposobów na pozbycie się go jest wywóz do lasu i przywiązanie do drzewa i pozostawienie bez jedzenia i bez picia, bądź też wrzucenie w worku do wody. Jakże brutalne, ale prawdziwe…
Dołączona grafika
Wielu ludziom te metody nie sprawiają problemu, nigdy nie pomyślą, że zadają ból i cierpienie. Jest to dla nich bardzo proste i skuteczne. Ale czy kiedykolwiek zastanowili się nad faktem, że wszystko to obserwują ich dzieci. Mówimy o przeciwdziałaniu przemocy, o pomaganiu słabszym, walce z agresją. Jednak czy my dorośli zastanawiamy się nad tym jaki przykład dajemy dzieciom. Dziecko intuicyjnie wyczuwa, co jest dobre, a co złe. Codzienna gonitwa powoduje, że nie znajdujemy czasu aby zastanowić się nad tym co czuło dziecko po powrocie z wakacji kiedy jego ulubieńca nie było w domu.Może poniższy przykład uświadomi nam do jakich zachowań zdolni są ludzie: Pewien 33-letni mężczyzna, przygarnął do siebie psa i przywiązał go łańcuchem do budy. Pewnego dnia ten człowiek w stanie nietrzeźwym, podszedł do psa, który wyczuł alkohol i ugryzł go. Mężczyzna zdenerwował się, przywiązał psa do tyłu samochodu i przejechał odcinek ok.2-4 km z prędkością 100km/h. Sąsiedzi natychmiast powiadomili policje,lecz psa nie dało się już uratować.
Dołączona grafika
Są też ,,lżejsze formy” znęcania się nad zwierzętami, takie jak: głodzenie, zły przewóz, gnębienie psychiczne i fizyczne.Przepisy regulujące prawa zwierząt oraz sankcje karne w zakresie znęcania się nad zwierzętami reguluje Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997r. o ochronie zwierząt.Kary za znęcanie się nad zwierzętami są różne i tu odnieść możemy się do art. 35 ustawy:Może warto też pamiętać, że pomaganie zwierzakom to nie tylko korzyść dla nich samych. Jak wynika z medycznych raportów, zwierzęta przyspieszają rozwój dzieci, zmniejszają poczucie samotności osób starszych, są opiekunami, przewodnikami, terapeutami, pocieszycielami, przyjaciółmi. Warto o tym pamiętać.Wszystkie istoty zdolne do doznawania cierpienia lub przyjemności mają prawo, aby oczekiwać od wszystkich moralnie odpowiedzialnych istot, by powstrzymały się od zadawania im cierpień. Poszanowanie zwierząt przez człowieka wiąże się z poszanowaniem ludzi między sobą i już od najmłodszych lat należy uczyć człowieka obserwować, rozumieć, szanować i kochać zwierzęta.A tu są statystyki wszystkich agresywnych zachowań wobec zwierząt.
Dołączona grafika
Z roku na rok jest coraz gorzej... Sam bym takich ********** ********* przywiązał do samochodu i ciągnął przez pół miasta... I bym był szczęśliwy z tego czynu.Czym zwierzęta sobie zasłużyły na takie traktowanie ? NICZYM a kary powinny być o wiele wyższe dla sprawców niż maksymalnie 3 lata i "drobne" kary grzywny.Zwierzęta czują ból,cierpienie,miłość, również agresję i wszystkie inne emocje co odczuwają ludzie.A ludzie stosują metody nie tylko tak łatwe jak głodzeni ale podpalenia,bicie narzędziami(np.Łopatą) i wiele wiele więcej sposobów...Sam mam psa i nie wyobrażam sobie że człowiek może coś takiego zrobić...Na tej stronie znajdują się inne artykuły o znęcaniu się nad zwierzętami."Człowiek to najagresywniejsze zwierzę"
Dołączona grafika
To jest niewyobrażalne cierpienie tych zwierzaków ... łza się w oku może zakręcić.A pies czy kot potrafią być lepszymi przyjaciółmi od człowieka.Na te wszystkie wydarzenia w Polsce i na świecie możemy powiedzieć tylko jedno "Dziwny jest ten świat"
Dołączona grafika

Użytkownik Stoner edytował ten post 24.01.2013 - 21:29

  • -1

#43

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Nie mam zwierzaka, ale słyszałem, że często jest tak, że ludzie porzucają albo znęcają się, bo jego uśpienie jest za drogie i ciężko znaleźć placówkę, która się tym zajmuje.

Zastrzyk pewnie rozwiązałby problemy takich zwierzaków.

Użytkownik optymista edytował ten post 24.01.2013 - 19:33

  • -3



#44

Shi.

    關帝

  • Postów: 997
  • Tematów: 39
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rozwiązaniem jest jak zwykle zdrowy ludzki rozsądek i jakieś ludzkie odruchy - człowiek nie powinnien bać się podejść do osoby, która znęca się nad jakimś zwierzakiem i zareagować w formie słownej bądź w niektórych przypadkach fizycznej; aktualnie nie ma się tego komfortu psychicznego z racji skomplikowanego i niezwykle "automatycznego" prawa. Oddolne inicjatywy to się liczy.

Oczywiście nie można przesadzać w drugą stronę - moja babcia do teraz nie może uwierzyć, że "burka" można w domu trzymać ;).

Użytkownik Shinji77 edytował ten post 24.01.2013 - 19:54

  • 0



#45

cysiasty.
  • Postów: 227
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

1) Stoner koty są lepsze :)
2) Wywozy do lasów zwierząt do drzewa to już czysta głupota, a bez jedzenia i picia to już czysta podłość.
3) Ta historia o mężczyźnie co przywiązał psa do samochodu to zły przykład ponieważ pies go ugryzł, a tamten był pijany, więc trzeźwo nie myślał tu winę głównie ponosi alkohol.
  • -1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych