Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znęcanie się nad zwierzętami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
183 odpowiedzi w tym temacie

#1

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przeglądając internet natrafiłem na artykuł dotyczący okrucieństwa nad zwierzętami - w tym konkretnym przypadku są to krowy .

cytując "Pracownicy gospodarstwa mlecznego w Idaho nieludzko traktuje krowy. Makabryczne nagranie pokazuje, jak pozbawieni litości ludzie kopią je, biją i ciągną traktorem po ziemi za łańcuch uwiązany do szyi."

Treść jak widzimy jest niezwykle krótka , wystarczy jednak zobaczyć film by sprawa na długo utkwiła nam w pamięci .

ODRADZAM OGLĄDANIA OSOBOM WRAŻLIWYM

Spoiler

Dlaczego stworzyłem taki temat ? Mianowicie , istnieje stowarzyszenie mające na celu ochronę tych zwierząt - link do ich strony znajduje się na powyższym filmie ( jeśli moderatorzy się zgodzą podam go w temacie ).
Jeśli znajdziecie chwilkę podpiszcie petycję ów stowarzyszenia mającą na celu wywalczenie lepszych warunków życia dla tych zwierząt. Wiem że to niewiele da , i na świecie jest mnóstwo podobnych albo i gorszych przypadków , które nawet nie wychodzą na światło dzienne , ale najzwyczajniej w świecie nie mogłem przejść obok czegoś takiego obojętnie .
Im więcej nas będzie tym więcej możemy zdziałać ! :)

P.s Ja prywatnie zrezygnowałem także z odwiedzin Burger Kinga w przyszłości , nie chce jednak Was do tego namawiac by nie być posądzonym o współpracę z konkurencją typu KFC czy MC Donalds :)
  • 0

#2

erebeuzet.
  • Postów: 865
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Daj spokój. Weganie żyją z czystym sumieniem, ale bez smaku...

Makdonald iz ajnśwah gud...
  • -1

#3

jezus.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

śmierć zwyrodnialcom, smacznego mięsożercom, to wszystko dla Was.
  • 0

#4

ceka.
  • Postów: 28
  • Tematów: 3
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mam nawet ochoty tego oglądać... kiedyś widziałem coś podobnego, mianowicie jak z psa na żywca zrywali skórę(ten obraz zostanie mi w pamięci na długo). Jedyne co możemy zrobić to zwracać uwagę takim ludziom... prawa raczej nie zmienimy, jeśli zmienimy to zostaje bardzo głęboko zakorzeniona kultura społeczna(np w Chinach). Filmy i zdjęcia z takim okrucieństwem omijam dalekim łukiem, wolę myśleć, że po tym świecie chodzą normalni ludzie - jakoś lepiej mi się żyje.
  • 0

#5

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

smacznego mięsożercom

Dziękuję. To moja wina, tak?

No cóż, prawdziwy horror ale nie wszędzie tak jest.
  • 0



#6

jezus.
  • Postów: 57
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

każdy z Nas jest winny, ja chodzę w skórzanych butach.
  • 0

#7 Gość_kaerc

Gość_kaerc.
  • Tematów: 0

Napisano

smacznego mięsożercom

Dziękuję. To moja wina, tak?

No cóż, prawdziwy horror ale nie wszędzie tak jest.



No własnie czy aby na pewno nie wszędzie? W to nie uwierzę....



Więc tak: jem mc donaldzie i kfc (burger kinga nie ma w pobliżu akurat) dokładnie z tą świadomością że te zwierzęta od urodzenia są tylko chodzącym mięsem dla tych którzy je hodują...

No! homo sapiens są mięsożerne(wszystkożerne jasne) i tak jemy mięso.... więc żeby możliwe byłoby globalne wprowadzenie rozwiązania: że krówki chodzą sobie po łączce skubią sobie trawkę aż będą duże a na koniec przychodzi pan rolnik i "pstryknięciem palcem" odbiera życie bezboleśnie odprawiając przy tym modlitwę dziękczynno-przepraszającą.... żeby coś takiego mogło być możliwe to Ziemi musiałoby żyć powiedzmy 500 mln ludzi....

I tą krówkę to by musiał kazdy z nas sobie sam

ubić

WIĘC PORA SIĘ OBUDZIĆ! Świat jest zły. I tak po prostu jest że gościu z tego filmiku nie łączy się emocjonalnie z krowkami, ale takoż dzieje się w 99% hodowli i gospodarstw.... ok niech będzie że w 80% bo niektórym całkiem serce się pokraje

SO WHAT??

Bo niby jak to zmienić?? ... "To je amelinium i to sie nie da"

dość jałowych rozważań idę zjeść bułeczkę(z modyfikowanej pszenicy za pewne), z masełkiem(z mleka od krów faszerowanych antybiotykami i krowim hormonem wzrostu), z szyneczką(naszprycowaną fosoranami), z plasterkiem pomidorka(który nigdy nie widział słoneczka) - po późno i czas już na kolacyjkę

nom i szkoda mi tych zwierzątek :( na prawdę! to nie żaden sarkazm..... tym razem



AAAA i BTW: może być: "okrucieństwo wobec zwierząt" albo "znęcanie nad zwierzetami" :P nieuku

Użytkownik kaerc edytował ten post 10.10.2012 - 20:08

  • 0

#8

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Powrzucajcie jakiś footage z łagrów tudzież z kolonii karnych.
te wszystkie akcje i (od)ruchy obrońców zwierząt sterowane przez izraelskich i amerykańskich potentatów branży owocowo-warzywnej śmierdzą z daleka hipokryzją i robią wodę z mózgu niszcząc wrażliwość.
btw za umieszczanie takich filmików powinien być warn , ale zauważyłem już, że na tym forum są różne standardy...
  • 0

#9

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


smacznego mięsożercom

Dziękuję. To moja wina, tak?

No cóż, prawdziwy horror ale nie wszędzie tak jest.



No własnie czy aby na pewno nie wszędzie? W to nie uwierzę....



Więc tak: jem mc donaldzie i kfc (burger kinga nie ma w pobliżu akurat) dokładnie z tą świadomością że te zwierzęta od urodzenia są tylko chodzącym mięsem dla tych którzy je hodują...

No! homo sapiens są mięsożerne(wszystkożerne jasne) i tak jemy mięso.... więc żeby możliwe byłoby globalne wprowadzenie rozwiązania: że krówki chodzą sobie po łączce skubią sobie trawkę aż będą duże a na koniec przychodzi pan rolnik i "pstryknięciem palcem" odbiera życie bezboleśnie odprawiając przy tym modlitwę dziękczynno-przepraszającą.... żeby coś takiego mogło być możliwe to Ziemi musiałoby żyć powiedzmy 500 mln ludzi....

I tą krówkę to by musiał kazdy z nas sobie sam

ubić

WIĘC PORA SIĘ OBUDZIĆ! Świat jest zły. I tak po prostu jest że gościu z tego filmiku nie łączy się emocjonalnie z krowkami, ale takoż dzieje się w 99% hodowli i gospodarstw.... ok niech będzie że w 80% bo niektórym całkiem serce się pokraje

SO WHAT??

Bo niby jak to zmienić?? ... "To je amelinium i to sie nie da"

dość jałowych rozważań idę zjeść bułeczkę(z modyfikowanej pszenicy za pewne), z masełkiem(z mleka od krów faszerowanych antybiotykami i krowim hormonem wzrostu), z szyneczką(naszprycowaną fosoranami), z plasterkiem pomidorka(który nigdy nie widział słoneczka) - po późno i czas już na kolacyjkę

nom i szkoda mi tych zwierzątek :( na prawdę! to nie żaden sarkazm..... tym razem



AAAA i BTW: może być: "okrucieństwo wobec zwierząt" albo "znęcanie nad zwierzetami" :P nieuku



Szkoda że taki jest Twój pogląd , szanuje go lecz uwierz mi- świat wcale nie musi być zły . Wiem że są to słowa " na wyrost " i wielu było takich jak ja idealistów ,mimo to żadnemu do tej pory nie udało się zmienić tego świata w dostateczny sposób . Sprawa jest ciężka i można by prowadzić bardzo długą rozmowę na ten temat, jednak proponuję ów zmianę świata przeprowadzić od samego siebie . Nie mówię że masz zostać miłośnikiem przyrody , wegetarianinem itp.itd . Wystarczy że podpiszesz petycję albo pokażesz filmik znajomym ( mówię o tej konkretnej sytuacji ) . Wiem że prawdopodobnie nic to nie da , ale lepsze to niż wyjść z założenia że "świat jest zły , i tak tego nie zmienię więc po co mam się przejmować" . Uwierz mi - najgorsza jest obojętność . Co do tytułu przyznaję Ci rację , pisałem w pośpiechu :D
  • 0

#10

DreamDiver.
  • Postów: 28
  • Tematów: 2
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zrobiło mi się szkoda tych krów... Niepokojące jest nie tylko to, jak traktuje się zwierzęta akurat na tym konkretnym filmie, ale także to, w jaki sposób internauci reagują na treści w nim przedstawione, bo to co wypisują w komentarzach budzi we mnie wstręt i obrzydzenie. Nawet mój zmysł wykrywania trolli tutaj nie działa. To jest po prostu chore co się dzieje z ludźmi na świecie...

Użytkownik KwazaR edytował ten post 10.10.2012 - 21:35

  • 1

#11

Three Headed Monkey.
  • Postów: 45
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tyle się naobejrzałem tych filmików jak to traktują zwierzęta, że przestaje mnie to ruszać. Co z tego, że to powstrzymamy skoro zaraz się pojawią kolejni... A tak pozatym to nietylko tak traktujemy zwierzęta ale i też ludzi. ;)
  • 0

#12

TakZwanyBóg.
  • Postów: 34
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
  • 4

#13

Simson.
  • Postów: 172
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może nie chodzi o samo zabijanie (ubój) bydła hodowanego na kotlety tylko o sposób ich traktowania na farmach,transporcie i potem w rzeźniach.

A jak wytłumaczyć zwyrodnialców znęcających się nad kotami czy psami BEZ POWODU?

Należy od małego wpajać dzieciom szacunek do natury. (ale nie chora ekologia jak w wydaniu UE)
  • 0

#14

Sintitisir.
  • Postów: 82
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Uwaga wypowiada się właśnie kontrowersyjny weganin (Btw. ostatnio wegetarianizm, weganizm jest odbierany przez niektórych jako coś w stylu homoseksualizmu. Naprawde.). Dziekuje KwazaR za to ze to zauważyłeś... Naprawde, dziękuje ci za to że zauważyłeś to jak ludzie wypowiadają się na ten temat, bo już powoli myślałem że ten sposób wypowiedzi wydaje się normalny z punktu widzenia osoby jedzącej mięso ale widze że nie wszyscy tak to komentują. Zdaje sobie sprawe z tego że to internet i wiadomo, anonimowość, dzieciaki, ogólna moda na napisanie śmiesznego tekstu i wrzucenia screena na mistrzów (jeśli nie wiesz oco chodzi to się ciesz) etc. Ale naprawde tekst "blablabla, teraz lece na obiad zjeść schabowego" jest niemal w każdym tego typu temacie na dowolnej stronie i mnie osobiście już dawno przestał smieszyć. No nie wiem może kogoś to bawi, albo myśli że teraz ludzie mojego pokroju się strasznie wku**** i robią się cali czerwoni gdy widzą taki tekst, nie wiem naprawde oco w tym chodzi, ale jest to dla mnie troche przerażające ze tylu ludzi jest hmm.. Dowcipnych nawet w poważnych tematach? Wiem ze to co dla mnie jest poważne nie musi być poważne dla kogoś innego, ale po prostu nie jestem w stanie zrozumieć jak dla kogoś może być "mało ważny" temat czyjegoś cierpienia nieważne kogo czy to człowiek czy zwierze, czy ma dusze czy nie. Ważne jest to że wiem że posiada mózg i umie wyrażać ból więc i najprawdopodobniej ten impuls nerwowy odpowiedzialny za ból jest w jakiś sposób przekazywany do mózgu, niezależnie czy ten mózg jest świadomy czy nie. W filmikach o "polskich obozach śmierci" o wiele wiele rzadziej spotyka się tego typu trolle a jak się znajdą są strasznie źle odbierani przez "otoczenie", prawdopodobnie dlatego że ten temat nie nadaje się do żartowania... Ok, wiem ze ja i inni wege są dyskryminowani i nie oto mi chodzi, po prostu nie jestem w stanie zrozumieć jak można tak masowo żartować, prowokować, ośmieszać i tak lekceważyć temat cierpienia. Jak jest temat o wegetarianach, ich odżywianiu i innych tego typu tematach to wiadomo że można się troche pośmiać jak przy temacie każdej "mniejszości" (i nie podchodze do tego negatywnie, też lubie pożartować czasami z gejów etc. mimo że mam mieszane zdanie na ich temat). Ale prosze was... Temat: Okrucieństwo nad zwierzętami, a filmik przedstawie PRAWDZIWE cierpienie innych istot... Niektórzy powinni się troche ogarnąć (mówie to tak ogólnie, na każdej stronie na której są np. filmiki z rzeźni jest masa trollów, ten temat to tylko przykład). To nie jest wyrażanie swojego zdania. To prowokacja i lekceważenie cierpienia.

@bilindab
Hipokryzją to śmierdzi z twojego postu, sprecyzuj może co miałeś na myśli a nie robisz wode z mózgu zarzucając coś bliżej nie sprecyzowanego ludzią którzy chcą BRONIĆ zwierząt.
  • 0

#15

bilindab.
  • Postów: 53
  • Tematów: 11
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Uwaga wypowiada się właśnie kontrowersyjny weganin (Btw. ostatnio wegetarianizm, weganizm jest odbierany przez niektórych jako coś w stylu homoseksualizmu. Naprawde.). Dziekuje KwazaR za to ze to zauważyłeś... Naprawde, dziękuje ci za to że zauważyłeś to jak ludzie wypowiadają się na ten temat, bo już powoli myślałem że ten sposób wypowiedzi wydaje się normalny z punktu widzenia osoby jedzącej mięso ale widze że nie wszyscy tak to komentują. Zdaje sobie sprawe z tego że to internet i wiadomo, anonimowość, dzieciaki, ogólna moda na napisanie śmiesznego tekstu i wrzucenia screena na mistrzów (jeśli nie wiesz oco chodzi to się ciesz) etc. Ale naprawde tekst "blablabla, teraz lece na obiad zjeść schabowego" jest niemal w każdym tego typu temacie na dowolnej stronie i mnie osobiście już dawno przestał smieszyć. No nie wiem może kogoś to bawi, albo myśli że teraz ludzie mojego pokroju się strasznie wku**** i robią się cali czerwoni gdy widzą taki tekst, nie wiem naprawde oco w tym chodzi, ale jest to dla mnie troche przerażające ze tylu ludzi jest hmm.. Dowcipnych nawet w poważnych tematach? Wiem ze to co dla mnie jest poważne nie musi być poważne dla kogoś innego, ale po prostu nie jestem w stanie zrozumieć jak dla kogoś może być "mało ważny" temat czyjegoś cierpienia nieważne kogo czy to człowiek czy zwierze, czy ma dusze czy nie. Ważne jest to że wiem że posiada mózg i umie wyrażać ból więc i najprawdopodobniej ten impuls nerwowy odpowiedzialny za ból jest w jakiś sposób przekazywany do mózgu, niezależnie czy ten mózg jest świadomy czy nie. W filmikach o "polskich obozach śmierci" o wiele wiele rzadziej spotyka się tego typu trolle a jak się znajdą są strasznie źle odbierani przez "otoczenie", prawdopodobnie dlatego że ten temat nie nadaje się do żartowania... Ok, wiem ze ja i inni wege są dyskryminowani i nie oto mi chodzi, po prostu nie jestem w stanie zrozumieć jak można tak masowo żartować, prowokować, ośmieszać i tak lekceważyć temat cierpienia. Jak jest temat o wegetarianach, ich odżywianiu i innych tego typu tematach to wiadomo że można się troche pośmiać jak przy temacie każdej "mniejszości" (i nie podchodze do tego negatywnie, też lubie pożartować czasami z gejów etc. mimo że mam mieszane zdanie na ich temat). Ale prosze was... Temat: Okrucieństwo nad zwierzętami, a filmik przedstawie PRAWDZIWE cierpienie innych istot... Niektórzy powinni się troche ogarnąć (mówie to tak ogólnie, na każdej stronie na której są np. filmiki z rzeźni jest masa trollów, ten temat to tylko przykład). To nie jest wyrażanie swojego zdania. To prowokacja i lekceważenie cierpienia.

@bilindab
Hipokryzją to śmierdzi z twojego postu, sprecyzuj może co miałeś na myśli a nie robisz wode z mózgu zarzucając coś bliżej nie sprecyzowanego ludzią którzy chcą BRONIĆ zwierząt.


Będę mówił twoim językiem, choć jest mi on obcy i obrzydliwy i gardzę nim organicznie.
zacznię od tego, że jesteś nikim.
tak, jesteś nikim. uformowali cię niewolnicy, i ty również miałeś być niewolnikiem, ale się nie udało.
reprezentujesz intelektualnie poziom poniżej nawet naturalnego, wydawać by się mogło, buntu przeciw zniewoleniu. ty jesteś po prostu bezmyślnym padłem. reprezentujesz całe dno tego, co wydaje ci się, że odróżnia cię w sposób pozytywny od reszty społeczeństwa.
Społeczeństwa, którym oczywiście gardzisz, bo podświadomie jeszcze czujesz, że odrzuciłoby cię jako parszywy pomiot.
Wiele lat pomagałem bezdomnym. Ludziom i zwierzętom, i wiesz co? szok?
czują podobnie.
ale jakże cool i stajling jest kumać te kwestię jeśli chodzi o kotki, pieski i krowy.
ludzie, no cóż, poradzą sobie...
poza tym to przecież chuje (tu jak ktoś mnie wykropkuje udowodnie, że to niesprawiedliwe) - jedzą mięso!!!
tak ludzie jedzą mięso.
coś niebywałego.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych