Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezwykła istota z podmorskich głębin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Niezwykła istota z podmorskich głębin



Niesamowite stworzenie sfilmowane przez zespół podmorskich badaczy do złudzenia przypomina obcych z klasycznych filmów science-fiction.
Poniższy materiał po raz pierwszy opublikowany został na międzynarodowym forum Reddit, ma on przedstawiać istotę sfilmowaną w wodach Zatoki Meksykańskiej niedaleko rejonów, gdzie kilka lat temu w wyniku uszkodzenia platformy wiertniczej doszło do poważnego wycieku ropy naftowej.

Dołączona grafika


Widoczne po prawej zdjęcie doskonale pokazuje z jak niezwykłym stworzeniem mamy do czynienia. Jego tułów jest nieduży w stosunku do długości macek. Wkrótce też wyjaśniono czym jest to niezwykłe stworzenie - to bardzo rzadki gatunek kałamarnicy, której macki potrafią osiągać nawet 7 metrów długości. Żyje ona na dużych głębokościach i z tego też powodu od czas odkrycia tego gatunku w 1907 roku tylko kilkakrotnie udało się na nią trafić, a jej zdjęcia są prawdziwą rzadkością.

Powyższa historia nie jest niestety informacją o odkryciu pozaziemskiego życia, ale z pewnością doskonale pokazuje jak mało wiemy o naszej planecie i jak niezwykłe stworzenia na niej żyją. Kto wie, co jeszcze kryje się głęboko pod wodą albo w niedostępnych jaskiniach gdzieś pod powierzchnią ziemi?

http://www.youtube.com/watch?v=IPRPnQ-dUSo


ŹRÓDŁO:
orwellsky.blogspot
  • 14



#2

Akinci.
  • Postów: 318
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kto wie, co jeszcze kryje się głęboko pod wodą albo w niedostępnych jaskiniach gdzieś pod powierzchnią ziemi?


Dokładnie. Takie gdybanie moze nic nie wnosi do tematu odkryć, ale bardzo pobudza wyobraznie i zacheca do dalszych poszukiwań.

A swoja droga kałamarnica faktycznie "kosmiczna".
  • 0

#3

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak zabierałem się do czytania to pomyślałem że jakiś fejk, a tu taka niespodzianka :)

Nawiasem mówiąc grał ktoś przed laty w taką salonówkę Metal Slug :> ? Zarąbista gierka z dzieciństwa i od razu mi się skojarzyło hehe :

Dołączona grafika


  • 0



#4

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pierwsze moje skojarzenie po zobaczeniu zdjęcia:

Dołączona grafika

Użytkownik Daniel. edytował ten post 20.11.2013 - 20:50

  • 4



#5

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie widziałem tego wcześniej. To coś na kształt "Wojny światów" z przełomu XiX i XX wieku ;> ? hehe
  • 0



#6

El Polako.
  • Postów: 27
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie widziałem tego wcześniej. To coś na kształt "Wojny światów" z przełomu XiX i XX wieku ;> ? hehe

I masz racje :P
Tylko że to były chyba lata 50/60 XX wieku
  • 0

#7

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Nie widziałem tego wcześniej. To coś na kształt "Wojny światów" z przełomu XiX i XX wieku ;> ? hehe

I masz racje :P
Tylko że to były chyba lata 50/60 XX wieku


E na 100% nie. Popatrz na automobile. Plus do tego konie na ulicach. A to chyba Londyn - w tle Big Ben.
  • 0



#8

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To są prace polskiego grafika Roberta Czarnego z Krakowa wystepującego pod nikem TroC. I jak najbardziej sa to wariacje na temat Wojny Światów Wellesa(ksiązka wydana została około 120 lat temu, ale prace sa sprzed paru lat.)


Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

link do strony autora
http://www.graphique3d.republika.pl/

Orginalne ilustracje do książki sprzed 100 lat.




Dołączona grafika

Worlds War to klasyka do której często odwołują sie twórcy zwłasza w czasie fascynacji steampunkiem.
  • 0



#9

ufo1987.
  • Postów: 357
  • Tematów: 79
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Bardzo fajne te prace. Tylko już robi się mały off-top :)
  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych