Skocz do zawartości


Zdjęcie

REKLAMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#16

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Oglądałem tą reklamę kilka razy naście dziesiąt ... Poczekałem aż wątek się rozwinie. Padły różne wypowiedzi, poparte różnymi argumentami...

Czy to jest FAKE ? Jest kilka szczegółów, które sparawiają, że jestem w stanie dać wiarę w to że ten film nim nie jest .
W 1'09" reklamy podwiewa mu prawą część koszuli... Widać jak koryguje swoją pozycję(przemieszcza nogi), nie miałoby to miejsca gdyby robił to w bez ruchu.



PERFECT SPLIT !!!

Użytkownik Zbeeanger edytował ten post 16.11.2013 - 18:02


#17

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też właśnie dziś oglądając tę reklamę po raz enty zauważyłem powiewanie koszuli i korygowanie pozycji, a ponadto noxili pisał, że słońce się nie odbija. Przecież odbija się początkowo na naczepie, a później nie ma takiego efektu, bo jest nisko nad horyzontem, poza tym nie wiemy z czego jest wykonana naczepa, wiec nie musi być wcale silnego blasku.

Na samym początku widać jak buja Van Dammem, więc jest w ruchu, a w tle widać odbite słońce na górze naczep.

W 0:30 widać również jak słośce odbija się od kabiny. W 0:37 jest mocne odbicie słońca od wewnętrznej strony kabiny, na którą padają promienie słoneczne. Więc jeśli chodzi o kwestie ciężarówek to moim zdaniem wszystko jest realne.

I teraz kluczowy moment moim zdaniem: 0:43 - spójrzcie na stopy Van Damma, normalnie zmienia pozycje i ułożenie stóp.

Dopiero jak sobie przeanalizowałem ten film to skłaniam się w 80%, że to nie jest fejk. A jeśli to jest fejk to perfekcyjnie wykonany. :)

EDIT: zobaczcie jeszcze 0:49 - tak nim ruszyło, że omało się nie ześlizgnął nogą z ciężarówki, która jedzie po Naszej lewej(jego prawej).

Użytkownik Daniel. edytował ten post 16.11.2013 - 18:16




#18

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy to jest FAKE ? Jest kilka szczegółów, które sparawiają, że jestem w stanie dać wiarę w to że ten film nim nie jest .
W 1'09" reklamy podwiewa mu prawą część koszuli...

Rozbawiłąeś mnie do łez...

Dołączona grafika



Widać jak koryguje swoją pozycję(przemieszcza nogi), nie miałoby to miejsca gdyby robił to w bez ruchu.


Nikt nie mówi że robi to na dwuch nieruchomych podkładkach. On to robi na dwóch paleciakach obciązonych platforemkami(dla stabilności) z doczepionymi lusterkami Volvo w studio. Oświetlenie jest stałe , dwustronne. paleciaczki sa zwrócone przodem do siebie do siebie, asysteńci powolutku je rozjeżają -lub nawet robi to automat na silnikach krokowych takich jak w CNC. . Tło i wszystko inne jest w kolorze zielonym więc bluebox wszystko wycina.Potem to nakłądasz to na obraz dwóch samochodów i tyle.Ryzyko żadne , warunki kontrolowane , oświatlenie też.



#19

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Widzisz to sprawia że czujesz się lepiej jak ciebie rozśmieszyłem :), a Van jest w stanie zrobić taki szpagat bez asysty, bo jest jaki jest a ryzyko to jego chleb powszedni... .

#20

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

noxilii nie odniosłeś się do tego co napisałem, zerknij na momenty 0:43 i 0:49. Poślizgnięcie stopy z lusterka też nagrali w studio?

Jeśli to wszystko to sklejka to najlepiej dopracowana w historii chyba.



#21

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

noxilii nie odniosłeś się do tego co napisałem, zerknij na momenty 0:43 i 0:49. Poślizgnięcie stopy z lusterka też nagrali w studio?


Post wcześniej napisałem jak to było robione. Posliżnięcie . To taki smaczek nadający autentycznści .

Gwarantuje że nierobił tego amator.Profesjonalista najwyższej klasy wie jak to robić by niebyło niewidac tego . Podejzewam ze budżet reklamy był zdecydowanie wyzszy niz jakies tam polskie filmy pełnometrażowe.

Jeśli to wszystko to sklejka to najlepiej dopracowana w historii chyba.


Były lepsze . Kiedys wymagało to lekkiej genialności teraz to tylko rzemiosło.

Widziłem reklame Forda w której zagrał niezyjacy od 1980 roku Steve McQeen. Reklama powstała 8 lat temu. Wtedy
az takich mozliwości jak dziś poprostu niebyło a spot wyglądał naprawde nieźle.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UZzXHq7gKN8

Przez te osiem lat technika poszła do przodu i to naprawdę ostro.



#22

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwróciłem dziś uwagę na jeszcze jedną sprawę, mianowicie - zobaczcie, że tylko JEDEN tir odjeżdża, one nie rozjeżdżają się równocześnie, odjeżdża tylko ciężarówka z jego prawej strony - ta która nie ma naczepy(naczepe ma tylko tir z lewej strony) i to właśnie po tej stronie Van Dammowi zsuwa się stopa, czyli od tej strony, gdzie jest ruch poprzez odjeżdżanie samochodu - wszystko się zgadza.

Jak na początku miałem wątpliwości tak teraz jestem przekonany, że to żaden fejk. Szacunek JCVD!



#23

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O ile mi wiadomo, twórcy utrzymują że to nie fejk. Jestem w stanie im uwierzyć. Obecnie niema nic złego w tworzeniu takich fejków, nie widzę powodu dla którego mino by utrzymywać że to prawda, chyba że chce się ośmieszyć.

#24

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ludkowie, przecież to jest reklama, a nie film dokumentalny...
Swego czasu, efekty specjalne z filmu Matrix, też były traktowane - boszszsze, jak on to zrobił?... a nie, jak to zostało zrobione.
Wierzycie w co chcecie. Więc po co taki temat, skoro to kwestia wiary się robi...
Odpowie ktoś?



#25

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie kwestia wiary tylko przecież wymieniamy się argumentami, które jednoznacznie stoją za tym, że jest to od początku do końca zrobione realnie. Właściwie dla mnie w tej kwestii jest wszystko jasne już - chciałem wyjaśnić i wyjaśniłem po dziesiątkach obejrzeń :D



#26

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie kwestia wiary tylko przecież wymieniamy się argumentami, które jednoznacznie stoją za tym, że jest to od początku do końca zrobione realnie. Właściwie dla mnie w tej kwestii jest wszystko jasne już - chciałem wyjaśnić i wyjaśniłem po dziesiątkach obejrzeń :D

Biedne naiwne dzieci.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NRdXOr-uYlU

Noxili... to, że masz rację, nie znaczy, że możesz kogoś obrażać.


Dołączona grafika
edycja:
ultimate




#27

Michalluss.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Fejk czy nie fejk, moim zdaniem zrobienie czegoś takiego nawet przy dzisiejszej technologii nie jest czym niewykonalnym, to nie jest jakoś niewobrażalnie niemożliwe...

#28

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie kwestia wiary tylko przecież wymieniamy się argumentami, które jednoznacznie stoją za tym, że jest to od początku do końca zrobione realnie. Właściwie dla mnie w tej kwestii jest wszystko jasne już - chciałem wyjaśnić i wyjaśniłem po dziesiątkach obejrzeń :D

Biedne naiwne dzieci.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NRdXOr-uYlU


Nie wiem co chciałeś tym filmikiem przekazać. I nie wiem jakie naiwne, ja przynajmniej przeanalizowałem ten filmik dziesiątki razy, żeby sobie wyrobić opinię, a Ty dajesz mi przykłady, że nie takie rzeczy robili. Ja sobie zdaję sprawę, że technika poszła do przodu i można robić niestworzone rzeczy, ale od samego making off, poprzez analize filmiku aż do tego co napisał pdjakow - sprowadza, że reklama jest prawdziwa. Chcesz mi powiedzieć, że ten moment jak zsuwa mu się stopa i omało co nie spada z ciężarówki również nakręcili na tych wózkach w studiu tylko po to, żeby dodać wiarygodności? Okej, chcesz to miej takie zdanie. Dla mnie reklama jest prawdziwa, de facto taki szpagat dla Van Damme to pestka, utrudnieniem jest tylko to, że tiry są w ruchu. Dodatkowo rozjeżdża się tylko jeden tir(ten bez naczepy) co na pewno też jest ułatwieniem. Właściwie nic w tej reklamie nie jest na tyle niemożliwego, żeby musiał to być fejk, wystarczy trochę ryzyka, odwagi i ponad przeciętnych umiejętności, a takie JCVD posiada.

Weź obejrzyj sobie co wykonuje na planie filmowym Jackie Chan, który wszystko od początku do końca robi sam, bez pomocy kaskaderów.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 17.11.2013 - 23:01




#29

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"However, the incredible stunt – a world first – was only made possible by Volvo Dynamic Steering. "

"Jean-Claude Van Damme's athleticism and the skill of the drivers are vital to the stunt's success, but without Volvo Dynamic Steering the feat would not have been possible."

http://www.volvotruc...spx?pubID=16768

Z oficjalnej strony volvo.

A teraz taka zagwózdka - chcą pokazać najlepszy, nowoczesny system swoich ciężarówek i robią fejk? Przecież to by się mijało z celem, bo prędzej czy później wyszłoby to na jaw i bardziej by sobie zaszkodzili niż pomogli. :)

EDIT: a tu macie wszystko opisane:
http://moto.onet.pl/...wek-volvo/e26ec

Tu jeszcze dodam fragment:

"Ten test ma na celu zademonstrowanie niesamowitej stabilności oraz precyzji w sterowaniu nowym Volvo. Film nakręcono w jednym ujęciu, bez żadnych przerw. Przed nakręceniem klipu ekipa trenowała przez 3 dni, ponieważ nagranie musiało odbyć się w ciągu 15 minut o poranku, kiedy oświetlenie było najbardziej sprzyjające."

Użytkownik Daniel. edytował ten post 18.11.2013 - 00:27




#30

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zrobię animację lądowania na Księżycu, ergo to był fejk.


Jak zrobiłbyś zaraz po ladowaniu , w 60 latach to swiadczyło że była mozliwość upozorowania. Niestety istniały pewne fakty wykluczjący ta mozliwość.

Nawiasem mówiąc, skoro nawet noxili generuje z siebie taki bzdet, to najwyraźniej czas sobie stąd pójść. Najwyraźniej każdy może się skurwić,a poziom skurwienia wynika z tego, jak kto uważa, że jest w danym miejscu poważany.



Moze że sie spotkamy , jestem bardzo cierpliwy...bardzo pamietliwy...

Niniejszym prosze o usunięcie mojego konta z tego forum.


Na głowe cos ci upadło czy poprostu się uchlałeś?


Dlaczego usiłujesz mnie obrazić? Bo podawżam twoja wiare w autentyczność tej reklamki?
To samo robisz z tymi ...od chemitarailsów.
Bo pokazałem, że nawet amator jest wstanie zmontowac film tak jak ten twórca reklamy? I to tak na szybciora? Bohater tej antyreklamy to Rob Ford- kontrowersyjny burmistrz Toronto o którym zrobiło sie głośno 3 dni temu.
Chciałem pokazac że to moze zrobic nawet przy amataorskim sprzęcie każdy zaawansowany pasjonat.Czyli filmik nie powstawał dłużej niz kilkadziesiąt godzin.A orginał mugł być składany miesiacami.

Powód podstawowy przeciw autentyczności reklamy :ubezpieczenie . Za niebezpieczną scenę ze znaną postacia trzeba zapłacić wcale niemałe ubezpieczenie. Ubezpieczenie w takim przypadku jest indywidualnie szacowane. Jeżeli doszłoby do czegoś powaznego na planie to odszkodowanie musi pokryc żadania poszkodowanego. A w przypadku Van Dama byłoby hmmm... bardzo wysokie. I to delikatnie mówiąc. W przypadku paleciaków takiego ryzyka niema , a pod aktora mozna podłożyć materac. :mrgreen:

Van Damme jest w stanie zrobić taki szpagat. Prawdopodobnie jest w stanie zrobić taki szpagat pomiędzy samochodami .Sam podwieszłem się jedna ręka akurat pod lustrem tira Volvo i to jeszcze w nomexie i z "szczękami życia" w drugiej. ale podciagnąć się juz niebyłem w stanie. W każdym razie takie lusterko wytrzymuje conajmniej 130 kg. I to bez nadmiernych drgań.

Ale pomiedzy stwierdzeniem "JCVD jest wstanie to zrobić" , a "JCVD zrobi to zawsze , zakażdym razem i nigdy nie spadnie"(a każda taka scena jest wilokrotnie dublowana) lezy cienka linia pomiedzy kariera a upadkiem firmy reklamowej.
Żaden profesjonalista nie pozwoli sobie na takie ryzyko, bo tu idzie o jego 4 litery i przyszłość w branży.
Dlaczego reżyser miałby narażać JCVD na kontuzje, a siebie na płacenie wielomilionowego odszkodowania? Albo płacić wielomilionowe ubezpieczenie kiedy mozna zrobic to poprostu taniej????????

Jackie Chan aż tak nie ryzykuje , a poza tym gra gównie we własnych filmach . Kogo miłaby pozwać? Siebie samego?

Przecież to by się mijało z celem, bo prędzej czy później wyszłoby to na jaw i bardziej by sobie zaszkodzili niż pomogli.


Duzo bardziej by zaszkodziło gdyby np JCVD spadł pod jadacą za tirami platforme z kamera i oświetlenówką. Już widzę by teksty typu " Nasz sprzet przynajmniej nie zabija"... Jaki dyrektor poniesie takie ryzyko???

Oszustwa w czasie reklam sa norma choćby przekręty z reklami najniwszych ifonów. Rzekome filmy z białego telefoniku były krecone profesjnalnymi kamerami a wmawiano fanbojom, że pochodza z ifona. A jaka jest odpowiedź prawników na powtarzjące się pozwy?
:
-

Roszczenia powoda powinny być odrzucone dlatego, że owe nieprawdziwie informacje były komunikatami, których żadna rozsądna osoba nie powinna traktować jako realnego opisu cech produktu - napisali w odpowiedzi prawnicy Apple'a.

Na tym poluVolvo niczymnie ryzykuje. Wprzeciwieństwie upadku JCVD

"Jean-Claude Van Damme's athleticism and the skill of the drivers are vital to the stunt's success, but without Volvo Dynamic Steering the feat would not have been possible."

Tylko że to nie świadczy że kręcono to bez efektów specjanych. :mrgreen: :mrgreen:

Prosza zrozumieć dokłądnie co powiedziło Volvo:

Najwazniejszy dla sukcesu efektu kaskaderskiego była sprawność JCVD i kierowców.
Mówili nie prwde ? Powiedzili prawde bo dla wyczynu takiego szpagatu kluczowe były sprawnośc kierowców i sparwność JCVD.
czy skłamali ? Nie! bo nie potwierdzili, że do tego wyczynu doszło.

Dodali że bez VDS nie było by mozliwe.


Równie dobrze moge powiedzięć że
Kluczowy dla lotu na orbite amatora jest stan jego konta i dobre zdrowie. I dodac mimochodem że lot takich amatorów jak my niebyłby możliwy bez rowoju techniki.


Klasyczna sztuka jak powiedzieć coś co chce ktos usłyszeć- bez mówienia kłamstwa. A przynajmniej takiego kłamstwa za które mozna beknać w sądzie.

Kluczowe jest tu stwierdzenie :made possible. Stało sie możliwe... Nigdzie nie potwierdzja że to zrobili... :mrgreen:




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych