Skocz do zawartości


Zdjęcie

REKLAMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchajcie, mam nadzieję, że można założyć taki temat - jeśli nie, to proszę o skasowanie. Druga sprawa - nie wiedziałem, gdzie go umieścić - jak coś to proszę przenieś.



Co sądzicie o tej reklamie? Fejk całkowicie czy podrasowana tylko? A może zwyczajnie prawdziwa?

Ja od siebie powiem, że dla mnie to jest najlepsza reklama jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne, od wczoraj obejrzałem ją z 40 razy i za każdym razem mam ciarki. Wszystko w tej reklamie jest idealne: muzyka, ciężarówki, klimat i ten szpagat. A Wy co sądzicie?

Ps. Reklama bije rekordy oglądalności, niemal 10mln wyświetleń w jeden dzień. Dodam, że np Eminem zrobił 50mln wyświetleń w MIESIĄC. Gdyby reklama utrzymała tempo lub tylko lekko spadła to i tak daje ponad 250mln wyświetleń w miesiąc.

Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.11.2013 - 19:45




#2

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szpagat mnie rozbawił ale poza tym - reklama jak reklama. Widziałam lepsze i gorsze.
Bardziej np. podobała mi się ta:




#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdziwa, to jest tylko twarz Van Damme'a, reszta to graficzne sztuczki.



#4

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Van damme to taki mały Chuck Norris, Belgowie mają czekoladki i Jeana Claudea ;)



#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



Z tego można wnioskować, że chciał to zrobić bez zabezpieczeń.

Staniq chyba Cię poniosło :D

Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.11.2013 - 20:35




#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Słuchajcie, mam nadzieję, że można założyć taki temat - jeśli nie, to proszę o skasowanie. Druga sprawa - nie wiedziałem, gdzie go umieścić - jak coś to proszę przenieś.



Co sądzicie o tej reklamie? Fejk całkowicie czy podrasowana tylko? A może zwyczajnie prawdziwa?

Reklama swietna-robił jĄ jakiś naprawde dobry fachowiec.
Co do technikali . To jest fejk (o ile w reklamie mozna mówić o fejku). W kazdym razie: osobno sfilmowano drogę i osobno Van Damma na ciężarówkach.(albo osobno ciężarówki i osobno Van Damma) Brak jest chocby podwójnego odbicia swiatła pomiedzy ciężarówkami gdy sie oddalaja. zachodzace słońce jest z tyłu , lekko na ukos wiec skrzynia tego bliżej nas Volvo powinna odbić mocno czerwone światło słaoneczne i podświetlić na czerwono skrzynie i kabine tego dalszego . A tak sie niedzieje. No i Van Damme jest na 100% filmowany przy innym oświetleniu niz widzimy na reklamie w tle.
Jest to oswiatlenie tylne z mocno intensywna barwa czerwona od zachodzacego światła . A tu na reklamie brak jakiegokolwiek bliku we włosach czy rozświetlenia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest jak najbardziej mozliwe że prawdziwy jest tylko Van Damme i krajobraz z tyłu.I to osobno sfilmowane. Cieżarówki za to albo sfilmowane nieruchome albo to model komputerowy albo 1 sfilmowana w studio i zduplikowana.



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

...od wczoraj obejrzałem ją z 40 razy i za każdym razem mam ciarki.

Obejrzałbyś ją 40 razy w ciągu dnia, jako przerywnik programów, które miałeś zamiar oglądnąć to by Ci przeszło :mrgreen:
A tak na poważnie. Dla mnie fejk. Bardzo dobrze zrealizowany ale fejk.
Van Damme ze szpagatów słynie nie od dziś, Enya koi uszy od lat, ciężarówki niebrzydkie, a i zachód słońca urokliwy. Całość, zebrana do kupy sprawia, że rzeczywiście przyjemnie się ogląda. Ale umówmy się Van Damme to rocznik '60-ty, więc marna szansa na to żeby nadal miał taką parę w nogach, żeby palcami stóp (w obuwiu na dodatek) przytrzymać dwa dość spore samochody przed rozjechaniem się ponad miarę :roll: Chociaż za młodu, pewnie też miałby z tym spory problem.
Jedna rzecz mnie ciekawi - dlaczego one do tyłu jadą? Znaczy - cofają te ciężarówki?
A jeśli chodzi o fajne reklamy, to mój typ, to będzie to 8)


I proszę zwrócić uwagę, że muzyka jest jeszcze fajniejsza :roll: I szpagatów jest więcej :mrgreen:



#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pishor, bo z tego co wyczytałem ta reklama jest reklamą jakiegoś nowego systemu w Volvo, który pozwala jechać ciężarówką spokojnie na wstecznym bez wygięcia się naczepy, jakaś autoblokada.

A co do Van Damme to polecam pooglądać filmiki w jakiej jest obecnie formie, rok temu miał walczyć na zawodach, szpagaty sadzi takie o jakich możemy tylko pomarzyć, a dodatkowo ćwiczy na siłowni. Jest w naprawdę świetnej formie, a za łebka miał najsilniejsze nogi świata(warto poczytać różne anegdotki), więc z takim szpagatem na pewno nie miałby problemu.

http://3.bp.blogspot...mme szpagat.jpg

W życiowej formie schodził głębiej niż do szpagatu, zresztą teraz też da rade.



Tu 50cio letni JCVD sobie kopie, zobacz to :)

Użytkownik Daniel. edytował ten post 15.11.2013 - 20:59




#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Prawdziwa, to jest tylko twarz Van Damme'a, reszta to graficzne sztuczki.


Staniq chyba Cię poniosło :D


czy ja wiem...
Dzisiaj przerzucając kanały trafiłem na film "Królewna śnieżka i łowca" (swoją drogą fajnie zrealizowany). I tak sobie siedziałem i patrzyłem i zobaczyłem siedmiu krasnoludków. OK - karzełki zatrudnione do filmu. Normalka (tak sobie pomyślałem). Ale im dłużej się tym krasnoludkom / karzełkom przyglądałem, tym bardziej coś mnie uwierało. Nie pasowały mi ich twarze. Tzn. - kojarzyłem je jako twarze normalnych (wzrostem) aktorów. Tak mnie to dręczyło, że sprawdziłem na internecie. Faktycznie. przynajmniej tych dwóch najbardziej podejrzanych, zlokjalizowałem bez problemów - Bob Hoskins i Ian Mc Shane. To może nie jakieś rosłe chłopy (szczególnie Hoskins) ale do karzełków im jeszcze kawałek.
Więc sama twarz Van Damme'a wcale nie musi być przesadą - wbrew pozorom. :roll:



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq chyba Cię poniosło :D

Wytłumaczę Ci to inaczej.
Mam kolegę, który jest zawodowym kaskaderem, drugiego, który jest dość znanym aktorem, obaj występują w filmach, reklamach itp. Nie miej złudzeń, a wiem to od nich, że nie takie rzeczy się robi na potrzeby filmu. Gdybyś nawet dostał gotową wersję nagraną np. na taśmie filmowej i ją oglądał pod lupą, nie znajdziesz nic, co świadczyłoby o tym, że czegoś takiego nie dokonano naprawdę. Pozostaje tylko zdrowy rozsądek.
Swoją drogą, wyglądu można mu pozazdrościć. No, ale jak ktoś ma czas i pieniądze...



#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A co do Van Damme to polecam pooglądać filmiki w jakiej jest obecnie formie, rok temu miał walczyć na zawodach, szpagaty sadzi takie o jakich możemy tylko pomarzyć..

Oczywiście - żart miał miejsce :roll:
Chociaż jak sobie przypomnę, jaki dziś szpagat wykonałem... No, sam nie wiem. Nigdzie nie mogę znaleźć danych, po ilu godzinach Van Damme dochodzi do siebie po wykonaniu szpagatu ale, nie chwaląc się, nie minęło nawet 5 godzin, a ja samodzielnie dochodzę do kuchni (z małą pomocą co prawda) Wiec chyba nie jest najgorzej :mrgreen:



#12

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Staniq, ale mi nie chodzi, że ta reklama jest prawdziwa. Bo moment, kiedy rozjeżdżają się tiry jest zapewne fejkiem. Chodzi mi o to, że prawdziwy jest cały Van Damme, prawdziwy jest szpagat, ciężarówki, to że jadą, itp, itd.

Szpagat na tirach również mógł być prawdziwy - wystarczy, że zrobił go, kiedy ciężarówki stały w miejscu w odpowiedniej odległości przygotowane już wcześniej. Naprawdę zrobić taki szpagat dla Van Damme to nic, opanował to do perfekcji. A co do wyglądu to i tak jest mocno zniszczony, z tego co wiem miał operacje serca, masy mu dużo spadło, itp. Gdyby chciał naprawdę dobrze wyglądać to poszedłby śladem Sylvestra S. i zaczął brać prohormony.

pishor Van Damme w ogóle nie dochodzi do siebie po takim szpagacie, bo dla niego zrobić szpagat jest prościej niż Tobie czy komuś innemu zrobić przysiad. On po szpagacie normalnie wraca do pozycji wyjściowej, ma tak dopracowane nogi, że pewnie szybciej nimi operuje niż nie jeden rękami. :D

Od małego trenował balet i to się przyczyniło, potem doszły różne sztuki walki. On ma 53 lata i szpagat nie jest dla niego żadnym problem, ale podobne wyczyny robi Tom Kurz.



#13

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aha...
Gdybym chciał ciągnąć temat, to napisałbym, że ja tez w szkole baletowej ćwiczyłem ale pewnie zaraz zaczęłaby się licytacja, że Van Damme w lepszej (i ja bym przegrał) więc raczej sobie odpuszczę... :roll:



#14

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czy on wygląda na kogoś kto ma problem z pozbieraniem się po szpagacie? :D

Ja tam jak schodziłem do szpagatu to normalnie wstawałem i nic nie odczuwałem, nie wiem czemu Tobie coś było :P



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

bo mam słabe przywodziciele :roll:




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych