Skocz do zawartości


GMO – szokujące wyniki pierwszego długotrwałego i niezależnego badania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Po raz pierwszy przeprowadzono badania, w czasie których szczury przez całe swoje, dwuletnie życie karmione były transgeniczną odmianą kukurydzy. Jest to najdłuższe i najbardziej dokładne badanie przeprowadzone nad GMO.

Badania, które przedstawiono w zamieszczonym filmie, przeprowadzono na Uniwersytecie Caen we Francji. Zostały one poddane ocenie niezależnych naukowców, aby zagwarantować, że zostały prawidłowo wykonane a wyniki są miarodajne. (opublikowane badanie: http://www.biolsci.org/v05p0706.htm)




Przeprowadzone zostało na grupie 200 szczurów, a nie jak do tej pory, dziesięciu czy kilkunastu. Jednocześnie to niesamowity przełom, ponieważ do tej pory wszelkie badania nad GMO ograniczały się raptem do trzech miesięcy. Jest to bardzo znamienne, ponieważ naukowcy jasno stwierdzają, że dopiero po upływie trzech miesięcy spożywania pokarmu transgenicznego a więc, począwszy od czwartego miesiąca możemy zauważyć zmiany chorobowe.



Efekt tych badań jest szokujący i przerażający zarazem. Zdjęcia zamieszczone w filmie lotem błyskawicy obiegły cały świat.

http://www.youtube.com/watch?v=pdvxdC9NPB8#t=317


Badano nie tylko działanie samych roślin transgenicznych, ale również połączone ich działanie z jednym z najbardziej znanych pestycydów – Roundup, którego producentem jest Monsanto.

Czym jest roślina transgeniczna? Naukowcy przypominają – jest to roślina tak zmodyfikowana, aby sama wytwarzała rodzaj swojego toksycznego pestycydu lub też, całkowicie tolerowała wszelkie pestycydy, w efekcie czego może wchłaniać ich nieograniczone ilości. Koniec końców, spożywane przez ludzi.



Prof. Seralini wraz z grupą naukowców zdecydowanie stwierdza, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich tragicznych efektów spożywania GMO. Najważniejszym wnioskiem badań naukowców jest jednak fakt, że transgenetyka – GMO zabija. Co więcej, dzięki badaniom tym wiemy już, że zabija nawet jeśli rośliny GMO nie są połączone z działaniem pestycydów (czego nigdy wcześniej jeszcze nie przebadano).




Źródła:<br style="margin: 0px; padding: 0px; font-weight: normal;">- Dailymail.co.uk: http://www.dailymail...article-2205509<br style="margin: 0px; padding: 0px; font-weight: normal;">- Badanie i wyniki naukowe opublikowane w International Journal of Biological Sciences:http://www.biolsci.org/v05p0706.htm






Źródło


Użytkownik Aton edytował ten post 06.11.2013 - 17:34

  • 4

#2

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I analiza tych doniesień:
http://nicprostszego...czurach-i-raku/
  • 0

#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ten "szokujący news to nie nowość. Było już wiele razy to wałkowane na forum, choćby tu

Jeśli chodzi o same badania, to dziesiątki (jeżeli już nie setki) naukowców i ekspertów publicznie krytykuje publikację prof. Seraliniego, głównie zwracając uwagę na to, iż na podstawie przeprowadzonych badań nie można wysnuć wniosku o rzekomej szkodliwości GMO. Takie same opinie przedstawiły trzy agencje rządowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności, czyli: Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA), Federalny Instytut Oceny Ryzyka (Niemcy), Australijsko-Nowozelandzka Agencja Bezpieczeństwa Żywnościowego (FSANZ).

tutaj objaśnienia po polsku http://www.polityka....-nowotwory.read
http://www.polityka....c-seralini.read
  • 0



#4

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach, profesor Seralini :)
Wiele o nim można powiedzieć, ale nie to by był rzetelny.
  • 0



#5

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ach, profesor Seralini :)
Wiele o nim można powiedzieć, ale nie to by był rzetelny.

Ej mamy debatę ... łatwo oskarżać kogoś kogo nie znamy, PIT trzymaj poziom.
  • 0

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Badanie na 200 szczurach, które podzielono na 20 grup... To już wolę badania gdzie grupa ma kilkanscie osobników.
  • 0



#7

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Odnośnie prof. Seraliniego:

5.10.2012
piątek
Opinia EFSA w sprawie kontrowersyjnych badań
Wojciech Zalewski

Dwa tygodnie temu francuski naukowiec oraz zadeklarowany przeciwnik genetycznie modyfikowanych organizmów prof. Seralini, na specjalnie zwołanej konferencji, ogłosił światu, iż spożywanie transgenicznej kukurydzy NK603 przyczynia się do powstawania nowotworów. Jak można było się spodziewać, informacja ta wywołała niemałą sensację oraz poruszenie. Słowo sensacja jest tu jak najbardziej na miejscu, ponieważ taki był głównie cel działania prof. Seraliniego.

Sam sposób zaprezentowania wyników dwuletnich badań na szczurach wywołuje niekończące się kontrowersje. W niespotykany do tej pory sposób prof. Seralini uniemożliwił dziennikarzom zasięgnięcia opinii ekspertów. Miało to na celu uniknięcie odpowiedzi na niewygodne pytania podczas konferencji. Wielu dziennikarzy niestety „połknęło przynętę” i w pogoni za sensacyjnymi informacjami opublikowało wersję prof. Seraliniego.

Po ukazaniu się publikacji, dostęp do niej uzyskali naukowcy oraz eksperci. Poddali oni wnikliwej analizie wyniki przedstawione przez prof. Seraliniego, a ich konkluzje były zbieżne. Na podstawie badań przeprowadzonych przez francuskiego naukowca nie można wysnuć wniosku jakoby spożywanie kukurydzy NK603, czy GMO w ogóle, mogłoby przyczyniać się do powstawania nowotworów. Pracy wytknięto szereg elementarnych błędów, od choćby wyboru rasy szczurów, która jest podatna na powstawanie spontanicznych nowotworów z wiekiem, przez małą liczebność badanych grup (po 10 osobników) oraz brak wiarygodnych analiz statystycznych.

Sprawie zdążyły również przyjrzeć się rządowe agencje bezpieczeństwa żywnościowego Niemiec oraz Australii i Nowej Zelandii – FSANZ (odpowiedniki EFSA w Unii Europejskiej). Ich opinie są zgodne z przytaczanymi powyżej wnioskami ekspertów.

Po ukazaniu się sensacyjnej publikacji, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności zapowiedział, iż odniesie się do tego doniesienia po przeanalizowaniu wyników. EFSA wystosowała również prośbę do prof. Seraliniego o udostępnienie wszystkich danych i wyników z eksperymentu. Naukowiec nie zgodził się jednak na przekazanie ich EFSA. Co samo w sobie jest również bardzo podejrzane. Czyżby prof. Seralini obawiał się czegoś? Skoro jest przekonany o tym, iż jego wyniki oraz badania były przeprowadzone „porządnie i uczciwie” (jak komentował na tym blogu jeden z czytelników), to wręcz prof. Seraliniemu powinno zależeć na udostępnieniu wszystkich zebranych danych. Zarzutów jest jednak znacznie więcej.

Wczoraj, 4 października 2012, EFSA opublikowała na swoich stronach internetowych wstępną opinię na temat badań przeprowadzonych przez prof. Seraliniego. Główny wniosek jest taki:

„Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności stwierdza, iż najnowsza publikacja, dotycząca rzekomej toksyczności kukurydzy NK603 oraz herbicydów zawierających glifosat, jest niewystarczającej jakości naukowej by móc ją rozpatrywać w kontekście oceny ryzyka.”

Dalej czytamy:

„Po wstępnej analizie publikacji, EFSA ocenia, iż sposób zaplanowania, przedstawiania wyników oraz ich analizy jest niewłaściwy.”

Tłumacząc to na język laika, oznacza to tyle, iż publikacja jest bardzo słabej jakości i nie można na jej podstawie wyciągać jakichkolwiek wniosków dotyczących toksyczności kukurydzy NK603 oraz glifosatu.

EFSA jednak nie zamyka w ten sposób tematu kontrowersyjnych badań. Należy spodziewać się pełnego raportu odnośnie publikacji zespołu prof. Seraliniego. EFSA zapowiedziała również, iż dokona dodatkowej analizy literatury oraz innych danych naukowych dotyczących oceny ryzyka stosowania kukurydzy NK603.

Pełna recenzja opublikowana przez EFSA znajduje się w poniższym linku:
Review of the Séralini et al. (2012) publication on a 2-year rodent feeding study with glyphosate formulations and GM maize NK603 as published online on 19 September 2012 in Food and Chemical Toxicology

Na koniec warto zaznaczyć, iż media, które tak chętnie informowały wszem i wobec o tym, że GMO powoduje powstawanie raka, wspierając się przy tym zmanipulowanymi zdjęciami z publikacji prof. Seraliniego, obecnie całkowicie milczą odnośnie opinii EFSA, FSANZ oraz Federalnego Instytutu Oceny Ryzyka w Niemczech, że już o opiniach wielu ekspertów nie wspomnę.

źródło: http://gmo.blog.poli...rsyjnych-badan/
  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Publikacja prof. Seraliniego z zeszłego roku została unieważniona przez redaktora naczelnego czasopisma Food and Chemical Toxicology.
http://gmo.blog.poli...ozno-niz-wcale/

Nie ma co się dziwić, takie publikacje to mało kto chce firmować pod własnym szyldem.
  • 1



#9 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Europejski profesor przedstawił w Parlamencie Europejskim badania na temat GMO

 

gmo.png

Profesor Gilles-Eric Seralini na Uniwersytecie w Caen w Normandii oraz członek Komitetu niezależnych badań na temat inżynierii genetycznej (CRIIGEN) analizował wpływ długotrwałego karmienia krów produktami modyfikowanymi genetycznie.

 

Przez pięć lat (1998-2002) obserwowano 70 krów na farmie w Niemczech. Do ich jedzenia dodawano do 40% zmodyfikowanej genetycznie kukurydzy (linia Bt176), podaje Euronews.

 

Zdaniem naukowca, u zwierząt, karmionych w ten sposób przez wiele lat, zdiagnozowano problemy z wymionami i nerkami. Zmodyfikowane rośliny wydzielają insektycydy (w tym przypadku wprowadzenie obcych genów), a substancje te są toksyczne dla organizmu, co w dłuższej perspektywie stwarza problemy zdrowotne.

 

Do takich wniosków doszedł  Seralini na podstawie swoich badań i od razu został zaatakowany przez przedstawicieli stowarzyszenia EuropaBio, korporację Monsanto, Bayer i tym podobne, choć nikt nie pochylił się nad jego raportem.

 

Przedstawiciele tych dużych firm nie chcą jednak upublicznić wyników swoich badań. Twierdzą też, że ustalenia profesora są nienaukowe. Oni przecież prowadzą doświadczenia z GMO od co najmniej dwudziestu lat. Tak więc, w świecie zachodnim, ten, który nie chce służyć na przykład interesom Monsanto, łatwo będzie okrzyknięty pseudonaukowcem bez podania żadnych konkretnych dowodów.

 


  • 0

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten seralini nie powinien już niczego publikować bo jego wiarygodność jest zerowa. Skompromitował się już tym badaniem na szczurach więc teraz nikt go na poważnie nie będzie traktował.
  • 0



#11 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

To i tak lepsze źródło niż kupieni naukowcy pracujący na rzecz przepchnięcia GMO do masowego użycia.


  • 0

#12

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Seralini jest opłacany przez przeciwników gmo.
  • 0



#13

Majstersztyk.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Może ty przeczytałeś po łepkach, bo są też badania jak karmią te szczury wodą z tym środkiem. Myślałem że to forum jest otwarte i dla ludzi otwartych, ale zostało przejęte przez osoby poprawne politycznie które sadzą, że naukowcy pozjadali wszystkie rozumy, a Ateizm to jedyna odpowiedź na wszystko. A ja ci staniq polecam jeść tonami kukurydze GMO i pić litrami oliwę z Soji. A omamy i urojenia swojej rodzince daj do przeczytania.

 

Post został przeniesiony z tematu http://www.paranorma...onkowych/page-2

Bo tam jego treść była typowym spamem

Wszystko


Użytkownik Wszystko edytował ten post 27.11.2018 - 21:12

  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Karmią szczury wodą GMO? Nic dziwnego że chorowały, na samej wodzie się nie wyżyje.


  • 0



#15

Tiga.
  • Postów: 259
  • Tematów: 27
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jeżeli dobrze pamiętam to w "badaniu" Seralini nie miał grupy kontrolnej!
Podstawy metody naukowej.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych