Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co wolno biskupowi to nie tobie owieczko.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
527 odpowiedzi w tym temacie

#31

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo Cię zrozumiałam.
Czy według Ciebie kościół jest tak świętą i chronioną instytucją że należy przymykać oczy na zło które tam się przydarza.
Czy też chciałbyś żeby traktować go jak inne instytucje i piętnować moralnie, sądownie wszystko to co na to zasługuje, według norm prawnych i etycznych przyjętych w naszym cywilizowanym kraju.

Prawo kanoniczne nie jest i nie powinno być ponad prawem karnym. Jak ktoś popełnił przestępstwo to powinien być z niego rozliczony. My natomiast powinniśmy analizować sytuację i wykluczać sytuacje kryminogenne.
Popełniłeś przestępstwo, poniesiesz konsekwencje. Nie można jednak określać i zrównywać całej grupy i społeczności na podstawie mniej lub bardziej licznych przypadków.
  • 0

#32

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie bardzo Cię zrozumiałam.
Czy według Ciebie kościół jest tak świętą i chronioną instytucją że należy przymykać oczy na zło które tam się przydarza.
Czy też chciałbyś żeby traktować go jak inne instytucje i piętnować moralnie, sądownie wszystko to co na to zasługuje, według norm prawnych i etycznych przyjętych w naszym cywilizowanym kraju.

Prawo kanoniczne nie jest i nie powinno być ponad prawem karnym. Jak ktoś popełnił przestępstwo to powinien być z niego rozliczony. My natomiast powinniśmy analizować sytuację i wykluczać sytuacje kryminogenne.
Popełniłeś przestępstwo, poniesiesz konsekwencje. Nie można jednak określać i zrównywać całej grupy i społeczności na podstawie mniej lub bardziej licznych przypadków.


Zgadzam się z Tobą.
Zauważ że hierarchowie próby rozliczenia konkretnego kapłana traktują jako atak na kościół. Tym samym doprowadzają do sytuacji w której to kościół jest rozliczany a nie poszczególni ludzie jak to powinno być.
W trakcie dzisiejszego wywiadu jeden z hierarchów zasłaniał się tajemnicą zawodową, i nie chodziło tutaj o tajemnicę spowiedzi lecz o wewnętrzne śledztwo w sprawie jakiegoś księdza. Nasze prawo stanowi o tym że jeśli jesteś świadkiem przestępstwa lub wiesz o nim ma się wówczas obowiązek powiadomić o tym prokuraturę.
Hierarchowie tego obywatelskiego obowiązku nie respektują ponieważ mając własne korporacyjne prawa, stawiają je ponad prawo państwowe. Później gdy w końcu sprawa wydostanie się na zewnątrz i trafi do gazet twierdzą że nastąpił kolejny atak na kościół. Tymczasem gdyby zachowywali się jak każdy obywatel lub instytucja to sprawa powinna trafić do prokuratury i mieć swój koniec w sądzie.
Dawniej wojsko było ponad prawem i swoje sprawy załatwiało u siebie. Obecnie korupcja czy inne przestępstwa nie mają prawa być tuszowane. Na równi względnie karę ponosi kapral i generał. Na równi odpowiadają przed prawem.

Użytkownik Aidil edytował ten post 09.11.2013 - 19:09

  • 0



#33

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zauważ że hierarchowie próby rozliczenia konkretnego kapłana traktują jako atak na kościół. Tym samym doprowadzają do sytuacji w której to kościół jest rozliczany a nie poszczególni ludzie jak to powinno być.

My na takie coś mamy pewne porównanie;

Gość wpadł po pas do szamba i ma dwa wyjścia:
-udawać że nic się nie stało, boi się że ludzie będą go wytykać za ten czyn. Poprzez ciągłe zaprzeczanie zaczyna powoli się topić w odchodach zaprzeczenia, pychy.
-wyjść z szamba, pogodzić się że będzie przez pewien czas śmierdział. Oczyści się ale będzie żył.

W trakcie dzisiejszego wywiadu jeden z hierarchów zasłaniał się tajemnicą zawodową, i nie chodziło tutaj o tajemnicę spowiedzi lecz o wewnętrzne śledztwo w sprawie jakiegoś księdza. Nasze prawo stanowi o tym że jeśli jesteś świadkiem przestępstwa lub wiesz o nim ma się wówczas obowiązek powiadomić o tym prokuraturę.
Hierarchowie tego obywatelskiego obowiązku nie respektują ponieważ mając własne korporacyjne prawa, stawiają je ponad prawo państwowe. Później gdy w końcu sprawa wydostanie się na zewnątrz i trafi do gazet twierdzą że nastąpił kolejny atak na kościół. Tymczasem gdyby zachowywali się jak każdy obywatel lub instytucja to sprawa powinna trafić do prokuratury i mieć swój koniec w sądzie.

Chodziło Ci o to?
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła czynności sprawdzające w związku w głośnym już wywiadem ks. Ireneusza Bochyńskiego dla lokalnego tygodnika. Duchowny stwierdził w nim m.in., że zna przypadki, kiedy "same dzieci ‘wchodziły’ do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka".
Bo w tym przypadku nie było krycia i zasłaniania się przez hierarchów kościelnych.

Dawniej wojsko było ponad prawem i swoje sprawy załatwiało u siebie. Obecnie korupcja czy inne przestępstwa nie mają prawa być tuszowane. Na równi względnie karę ponosi kapral i generał. Na równi odpowiadają przed prawem.

Żołnierze mają i mieli swoje oddzielne prawo. Ostatnio częsta korupcja związana jest głównie z cywilnymi przetargami. Modernizacja armii to łakomy kąsek dla wielu.
  • 0

#34

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

*
Popularny

aidil

nazywanie kleru pedofilami(a tak ma to miejsce) jest NAGONKĄ, w sytuacji kiedy działacz LGBT i prof. UW przyznaje się na swoim profilu do pedofilii i nikt na to nie zwraca uwagi.
Zaraz nazwiesz mnie ciemnotą, mimo tego, że pragnę wykastrowania wszystkich pedofili.
A pis nie jest prawicowy.
Pozdrawiam.
  • 7

#35

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aidil

Wyobraźmy sobie co by było gdyby w jednym państwie były dwa kościoły i miały po 50% obywateli. Każdy kościół wymuszał by na swoich wyznawcach by w Sejmie działali na rzecz swojej religii i dostosowywali do niej prawo. Myślę że byłaby wojna domowa i w imię Boga by się wszyscy powyrzynali.


Właśnie przez takie antychrześcijańskie osoby które chcą zburzyć chrześcijański porządek niektóre kraje zmierzają do takiej sytuacji (oczywiście mam na myśli islamizacje).

Szanujcie to co macie bo na zachodniej obyczajowości można się ostro przejechać.
  • 1

#36

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

aidil

nazywanie kleru pedofilami(a tak ma to miejsce) jest NAGONKĄ, w sytuacji kiedy działacz LGBT i prof. UW przyznaje się na swoim profilu do pedofilii i nikt na to nie zwraca uwagi.
Zaraz nazwiesz mnie ciemnotą, mimo tego, że pragnę wykastrowania wszystkich pedofili.
A pis nie jest prawicowy.
Pozdrawiam.





Nigdy nie nie nazwałam całego kleru pedofilami, nie używałam zamiennie takich słów kler = pedofil. Nigdy też nie słyszałam aby rektor albo minister szkolnictwa wyższego przenosił profesorka pedofila z wydziału na wydział na inną uczelnię by go w ten sposób ukryć. Natomiast w Kościele takie praktyki stosowane były nagminnie. Przeczytaj sobie artykuł Terlikowskiego jak się chłopina wściekł (a przecież jest to katolico - pisowsko - prawicowy i narodowy publicysta popierający zamach smoleński) kiedy usłyszał wymijające tłumaczenie kolejnego księdza-pedofila. Napisał że taką obronę przyjmują właśnie pedofile i że trzeba z nich czyścić kościół.
Tyle odnoście odnoście Twojego pojęcia na temat nagonki.

http://www.wykop.pl/...slowa-pedofila/

Adwersarzu PiS jest prawicowy!!!
Tylko wy na prawicy tak macie, że jesteście bardziej prawicowi jeden od drugiego.
Kiedy jeden chce religii w szkołach to drugi zaraz nie chce in vitro a trzeci zaczyna robić z kościołów komitety na wzór komunistów.
Tylko że oni komitety mieli oparte na innej ideologii.

Z kolei inną sprawą jest to, że w Polsce prawica od komunistów różni się tylko umocowaniem ideologicznym. Komuniści mieli Marksa a Prawica Polska ma wciąż jakąś wizję Kościoła umocowanym w dyktacie feudalnym, którego egzekutorami są niektórzy, prymitywni, pochodzący ze wsi biskupi.
Chcecie naród skupić wokół jakiejś idei ale nie posiadacie wyobraźni i inteligencji by tę idee znaleźć więc posiłkujecie się ideologią azjatycko-judaistycznej sekty która opanowała cesarstwo Rzymskie za czasów cesarza Konstantyna. Prawdziwa Polska Prawica powinna wrócić do Słowiańskiej ideologii. Do naszych naturalnych wierzeń i zwyczajów. Inaczej staczała Polskę pod dyktat obcego państwa jakim jest Watykan.
Mówicie, że Polska zamieniła Moskwę na Brukselę a prawda jest taka, że to wy chcecie zamienić Moskwę na Watykan.
Wygląda na to że mało jest osób w Polsce potrafiących być prawdziwie samodzielnym intelektualnie, suwerennym i konserwatywnie - prawicowym.

Zdaję sobie sprawę z tego że możesz być od Korwina Mikiego a nie od Kaczyńskiego ale co to jest za różnica.
Jeden i drugi jest niczym bolszewicki rewolucjonista chcący zmieniać społeczeństwa i umysły, wiec jesteście taką prawicą post-komunistyczną. A nie prawdziwie konserwatywną - prawicą, która szuka idei w narodzie i w tym co w nim najwartościowsze.

Aidil

Wyobraźmy sobie co by było gdyby w jednym państwie były dwa kościoły i miały po 50% obywateli. Każdy kościół wymuszał by na swoich wyznawcach by w Sejmie działali na rzecz swojej religii i dostosowywali do niej prawo. Myślę że byłaby wojna domowa i w imię Boga by się wszyscy powyrzynali.


Właśnie przez takie antychrześcijańskie osoby które chcą zburzyć chrześcijański porządek niektóre kraje zmierzają do takiej sytuacji (oczywiście mam na myśli islamizacje).

Szanujcie to co macie bo na zachodniej obyczajowości można się ostro przejechać.


Powinniśmy się skupić na Polskich wartościach a nie na katolickich czy też powoływać się na islam.
Wciąż jeszcze posiadamy wiedzę o swojej nie marksistowskiej nie katoliskowatykańskiej lecz swojej słowiańskiej kulturze. I ją pielęgnujmy.
Jeśli chcemy zachować tożsamość, naród i państwo.

Użytkownik Aidil edytował ten post 10.11.2013 - 11:53

  • -1



#37

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się że słowiańską kulturę też powinniśmy znać ale chcąc nie chcąc chrześcijaństwo jest już tyle lat że też można to nazwać polską wartością. Chociaż wiem że trochę to paradoksalne bo np. jakby islam kiedyś wyparł w Polsce chrześcijaństwo i również etnicznie polskie społeczeństwo stałoby się bardziej śniade niż białe to być może też za kilkaset lat tamtejsi muzułmańscy, śniadzi mieszkańcy Polski nazywający siebie Polakami mówiliby że islam to spoiwo Polski a to że Polacy byli biali byłoby dla nich i dla świata tak samo istotne jak teraz jest istotne to że prawdziwi Amerykanie to Indianie xD Ale myślę że warto zachować taki porządek kulturowy jaki jest żeby po prostu nie dać się podbić innym. Najważniejszy w tym wszystkim powinien być patriotyzm a dopiero na drugim miejscu religia ale religia chrześcijańska też ma znaczenie a jak ktoś przykłada również dużą wagę do słowiańskiej kultury to też może to go motywować do chociażby szanowania dzisiejszego chrześcijaństwa (bo nikogo nie namawiam do wiary) bo jak islam wkroczy to i na wspominanie słowiańskiej kultury też nie będzie miejsca.

A jeszcze co do pedofilii w kościele to tego oczywiście nie toleruje tylko że ja jestem za oczyszczeniem kościoła z takiego elementu a nie zmieceniem całego kościoła. Księża-pedofile po prostu minęli się z powołaniem a nie że w profesję księdza jest wpisana pedofilia.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.11.2013 - 11:55

  • 0

#38

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale schodzicie z tematu, moderatorów żadnych tu nie ma ?.

Powinniśmy się skupić na Polskich wartościach a nie na katolickich czy też powoływać się na islam.
Wciąż jeszcze posiadamy wiedzę o swojej nie marksistowskiej nie katoliskowatykańskiej lecz swojej słowiańskiej kulturze. I ją pielęgnujmy.
Jeśli chcemy zachować tożsamość, naród i państwo.


Sorry, ale już od jakichś 1047 lat, to nie jest nasza kultura. W procesie chrystianizacji parę tradycji zaadaptowało się do nowych warunków ( chrześcijańskich ) i przetrwało, ale wszelkie podstawy tamtej kultury zostały wypaczone, ponieważ to herezja w świetle nowej religii.

Chcesz żeby nagle ludzie zaczęli wracać do czegoś, czego nawet nie znają ?. My nie mamy do czego wracać, teraz mamy swoją kulturę, którą naprawdę coraz bardziej zaniedbujemy.

Użytkownik owerfull edytował ten post 10.11.2013 - 12:02

  • 0

#39

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zgodzę się że słowiańską kulturę też powinniśmy znać ale chcąc nie chcąc chrześcijaństwo jest już tyle lat że też można to nazwać polską wartością. Chociaż wiem że trochę to paradoksalne bo np. jakby islam kiedyś wyparł w Polsce chrześcijaństwo i również etnicznie polskie społeczeństwo stałoby się bardziej śniade niż białe to być może też za kilkaset lat tamtejsi muzułmańscy, śniadzi mieszkańcy Polski nazywający siebie Polakami mówiliby że islam to spoiwo Polski a to że Polacy byli biali byłoby dla nich i dla świata tak samo istotne jak teraz jest istotne to że prawdziwi Amerykanie to Indianie xD Ale myślę że warto zachować taki porządek kulturowy jaki jest żeby po prostu nie dać się podbić innym. Najważniejszy w tym wszystkim powinien być patriotyzm a dopiero na drugim miejscu religia ale religia chrześcijańska też ma znaczenie a jak ktoś przykłada również dużą wagę do słowiańskiej kultury to też może to go motywować do chociażby szanowania dzisiejszego chrześcijaństwa (bo nikogo nie namawiam do wiary) bo jak islam wkroczy to i na wspominanie słowiańskiej kultury też nie będzie miejsca.

A jeszcze co do pedofilii w kościele to tego oczywiście nie toleruje tylko że ja jestem za oczyszczeniem kościoła z takiego elementu a nie zmieceniem całego kościoła. Księża-pedofile po prostu minęli się z powołaniem a nie że w profesję księdza jest wpisana pedofilia.


Popraw mnie ale chyba jesteś oportunistą.
Jest Ci wszystko jedno: chrześcijaństwo, islam byle od dawna.
Nie chcę Ciebie źle oceniać, ale gdyby najechali nas murzyni i byłoby to dość dawno to teraz tańczyłbyś wokół ogniska, i twierdził że jest to nasze polskie.

To tak jak w rodzinie. Dzieci zbója są zbójami. Ponieważ tatuś i dziadziuś byli zbójami.
Tożsamość, słowiańska polskość, są to byty idealne. ( Może troszeczkę przesadzam ale wiem że nadal możemy dążyć do naszych prawdziwych wartości,
a nie tatarskich czy judeowatykańskich).

Ale schodzicie z tematu, moderatorów żadnych tu nie ma ?.

Powinniśmy się skupić na Polskich wartościach a nie na katolickich czy też powoływać się na islam.
Wciąż jeszcze posiadamy wiedzę o swojej nie marksistowskiej nie katoliskowatykańskiej lecz swojej słowiańskiej kulturze. I ją pielęgnujmy.
Jeśli chcemy zachować tożsamość, naród i państwo.


Sorry, ale już od jakichś 1047 lat, to nie jest nasza kultura. W procesie chrystianizacji parę tradycji zaadaptowało się do nowych warunków ( chrześcijańskich ) i przetrwało, ale wszelkie podstawy tamtej kultury zostały wypaczone, ponieważ to herezja w świetle nowej religii.

Chcesz żeby nagle ludzie zaczęli wracać do czegoś, czego nawet nie znają ?. My nie mamy do czego wracać, teraz mamy swoją kulturę, którą naprawdę coraz bardziej zaniedbujemy.


Masz racje.
Wiem że powrót do tradycji słowiańskich jest niemożliwy.
Nie możemy jednak klaskać z uciech podczas kiedy hierarchowie kościoła katolickiego kłamią w żywe oczy i nie respektują naszych właśnie słowiańskich wartości.
  • 0



#40

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Zgodzę się że słowiańską kulturę też powinniśmy znać ale chcąc nie chcąc chrześcijaństwo jest już tyle lat że też można to nazwać polską wartością. Chociaż wiem że trochę to paradoksalne bo np. jakby islam kiedyś wyparł w Polsce chrześcijaństwo i również etnicznie polskie społeczeństwo stałoby się bardziej śniade niż białe to być może też za kilkaset lat tamtejsi muzułmańscy, śniadzi mieszkańcy Polski nazywający siebie Polakami mówiliby że islam to spoiwo Polski a to że Polacy byli biali byłoby dla nich i dla świata tak samo istotne jak teraz jest istotne to że prawdziwi Amerykanie to Indianie xD Ale myślę że warto zachować taki porządek kulturowy jaki jest żeby po prostu nie dać się podbić innym. Najważniejszy w tym wszystkim powinien być patriotyzm a dopiero na drugim miejscu religia ale religia chrześcijańska też ma znaczenie a jak ktoś przykłada również dużą wagę do słowiańskiej kultury to też może to go motywować do chociażby szanowania dzisiejszego chrześcijaństwa (bo nikogo nie namawiam do wiary) bo jak islam wkroczy to i na wspominanie słowiańskiej kultury też nie będzie miejsca.

A jeszcze co do pedofilii w kościele to tego oczywiście nie toleruje tylko że ja jestem za oczyszczeniem kościoła z takiego elementu a nie zmieceniem całego kościoła. Księża-pedofile po prostu minęli się z powołaniem a nie że w profesję księdza jest wpisana pedofilia.


Nie odnoszę się do powyższego, ale ten za to jest wybitnyyy.

Wedle jakich badań zakładasz, że Indianie to rdzenni amerykanie, skąd taka wiedza, że pedofilia to istnieje w kk, a poza nim nie stanowi jakoby problemu. No proszę ja was, miejcie szacunek chociażby do wiekowych i się liczcie, iż poczucie humoru wasze może komuś szkodzić przy obiedzie.

Ogólnie jeszcze dodam, że to całe dziadostwo niczego nie zmieni, ale co sobie poplują to ich, i tylko tyle.

p.s.Macie posrane w kozich łbach!

Katolik
  • -1

#41

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nikt nie mówi, że Kościół nie ukrywa złych występków. I nikt tego nie pochwala.

Nigdy też nie słyszałam aby rektor albo minister szkolnictwa wyższego przenosił profesorka pedofila z wydziału na wydział na inną uczelnię by go w ten sposób ukryć.

Ostatnio rozpętała się afera, że ksiądz powiedział że dzieci czasem same wchodzą do łóżka- masakra. Profesorek powiedział, że jest pedofilem i jest mu z tym dobrze, nikomu nic do tego- to jest ok. I sprawa dziwnie szybko ucichła... Ponieważ oczywiście zgadza się z badaniami, wobec których pedofilia wśród gejów występuje w około 40% przypadków. Ilu w Polsce jest księży-pedofilów? nawet jeżeli 1000, daje to "tylko" ok. 5%.
Nie pochwalam tego. Ale księża nie znajdują się nawet w czele grup-pedofili.

Adwersarzu PiS jest prawicowy!!!
Tylko wy na prawicy tak macie, że jesteście bardziej prawicowi jeden od drugiego.
Kiedy jeden chce religii w szkołach to drugi zaraz nie chce in vitro a trzeci zaczyna robić z kościołów komitety na wzór komunistów.
Tylko że oni komitety mieli oparte na innej ideologii.

pis to lewicowo-katolicka partia. No, zahaczmy o centroprawicową. Ale nie o polityce tutaj.
A nie jestem ani od Krula, ani od Jarka.

Chcecie naród skupić wokół jakiejś idei ale nie posiadacie wyobraźni i inteligencji by tę idee znaleźć więc posiłkujecie się ideologią azjatycko-judaistycznej sekty która opanowała cesarstwo Rzymskie za czasów cesarza Konstantyna.

Jeśli uważasz, że brakuje mi inteligencji to poprzyj to jakąś sensowniejszą gadką.
Proszę o nie obrażanie ŻADNEJ religii. Wypadałoby zachować kulturę.


Swoją drogą, ciekawe zjawisko, zauważania tylko i wyłącznie złych cech w Kościele. Słyszałaś kiedyś, ile zbiera pieniędzy Caritas, chociażby?
  • 0

#42

Tenhan.
  • Postów: 758
  • Tematów: 52
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Popraw mnie ale chyba jesteś oportunistą.
Jest Ci wszystko jedno: chrześcijaństwo, islam byle od dawna.
Nie chcę Ciebie źle oceniać, ale gdyby najechali nas murzyni i byłoby to dość dawno to teraz tańczyłbyś wokół ogniska, i twierdził że jest to nasze polskie.

To tak jak w rodzinie. Dzieci zbója są zbójami. Ponieważ tatuś i dziadziuś byli zbójami.
Tożsamość, słowiańska polskość, są to byty idealne. ( Może troszeczkę przesadzam ale wiem że nadal możemy dążyć do naszych prawdziwych wartości,
a nie tatarskich czy judeowatykańskich).


Jakby nas najechali murzyni to pewnie teraz też byłbym czarny bo przy ich genach dominujących to trudno żeby przez tyle lat zachowali się biali Polacy i wiadomo że wtedy jako czarny bardziej bym się identyfikował z czarnymi niż z białymi pierwotnymi Polakami. Nie tylko dlatego szanuje chrześcijaństwo bo jest kawał czasu w Polsce i odcisnęło się mocno na naszej historii ale i dlatego że po prostu te zasady uważam na ten moment za najlepsze i widać jak destruktywne społecznie jest odchodzenie od nich to raz a dwa to co sama napisałaś że nie ma już szans na powrót do tamtej słowiańskiej kultury więc już wolę to co jest czyli chrześcijaństwo pamiętając o wcześniejszych wierzeniach bo jak odrzucimy chrześcijaństwo to kraj wtedy znowu przejdzie kolejną taką transformacje kulturową albo w ogóle zniknie a już wolę żeby było to co jest od 1000 lat niż znowu coś nowego.

Wedle jakich badań zakładasz, że Indianie to rdzenni amerykanie,


Nie wiem czy byli pierwsi ale chodziło mi o sam fakt wyparcia ich.

skąd taka wiedza, że pedofilia to istnieje w kk, a poza nim nie stanowi jakoby problemu.


Gdzie napisałem coś takiego? Oczywiście że stanowi problem poza kościołem i też jestem przeciwko myśleniu że ksiądz = pedofil. Jedynie mogę przyznać że nie dziwi mnie że jeżeli ksiądz dopuści się czegoś takiego to bardziej to szokuje jeżeli osoba która powinna być nieskazitelna duchowo i być autorytetem moralnym dopuszcza się jednego z najcięższych przestępstw ale to nie powód żeby z całego kościoła robić mafię pedofili.

Użytkownik Tenhan edytował ten post 10.11.2013 - 13:03

  • -1

#43

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Lechista

Dobrze. Cieszę się że wśród funkcjonariuszy kościoła jest tylko tysiąc pedofilii, a pozostali są hetero ale mają za to konkubiny z którymi mają dzieci na które,
z kolei łożą pieniądze. Z reszta Kościół jako instytucja ma specjalny fundusz właśnie na ten cel. Powinien również powstać fundusz dla ofiar pedofilii.

Przepraszam Cię ale w ferworze dyskusji wynikają takie rzeczy, chociaż nie przypomina sobie abym w kwestii inteligencji odnosiła się bezpośrednio do Ciebie.
  • 1



#44

Kuruša.
  • Postów: 632
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co Ty piszesz kobieto?
Po pierwsze- liczba 1000 była liczbą orientacyjną, wymyśloną. Nie wiem ile spraw przeprowadzono, póki co, zgaduję że ich liczba w rzeczywistości nie przekracza setki. Ale mogę się mylić- popraw mnie i pokaż badania, statystyki.
Po drugie, primo. Pozostali są hetero i mają konkubiny i dzieci... Osobiście nie znam takiego. Znaczy jednego znam, ale odszedł, czyli uczynił słusznie. Nie wiem skąd bierzesz informacje o funduszach kościelnych na konkubiny i dzieci, ale podziel się ze mną wiedzą tajemną.
  • 0

#45

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tenhan


Rozumiem. Jak byśmy byli czarni to też byśmy się z tego cieszyli i nadal bylibyśmy patriotami. Widać to z resztą po wielu wyznawcach komunistycznego PRLu jak szybciutko ludziom zapuścił korzonki w głowach.
Chrześcijaństwo wyparło naszą rodzimą kulturę ale przynajmniej zdawajmy sobie z tego sprawę. Biskupów i księży kształtujmy a nie ulegajmy im na kolanach.
Księdza który zaprzecza swojemu powołaniu powinniśmy wyganiać z parafii niech idzie do normalnej świeckiej pracy jeśli nie potrafi być kapłanem
  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych