Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwne zjawisko, światła na niebie


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#16

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Pewnie to hel spala się w atmosferze.A tak na serio to pewnie jakieś ogniki albo race.

Użytkownik Hel edytował ten post 29.10.2013 - 23:22

  • 2

#17

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pewnie to hel spala się w atmosferze.A tak na serio to pewnie jakieś ogniki albo race.


Ogniki czy tam race nie palą się tak długo. Stawiałbym bardziej na Donalda Tuska, który wściekły lata na miotle w kółko.
  • 4

#18

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

"Stawiałbym bardziej na Donalda Tuska, który wściekły lata na miotle w kółko. "

Wraz z jego wiedźmą Anną Grodzką :D.

I jak tam, zadyma dalej trwa? Batmana nie widzicie tam nigdzie? Nic nie strzela laserami?
  • 3

#19

ufoki.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w telefonie może i ma ale 2 mp to sobie możesz sobie nakręcić swój pusty łeb w oświetlonym pokoju a nie mało widoczne światło na niebie w nocy ;)
  • 1

#20

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja mam głowę pełną, tak mi się przynajmniej wydaje, chcesz zdjęcie prześwietlenia? 2mp... widzę że znasz się koleś. 2MP oznacza rozdzielczość. Jak na aparat, to całkiem przyzwoita rozdzielczość i widoczne światło da się czymś takim uchwycić. Wszystko zależy od czasu naświetlania i trybu w jakim robi zdjęcia.
  • 0

#21

Kabanos.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Parę lat temu zaobserwowałem podobne światła i pisałem o nich na forum. -> http://www.paranorma...__1#entry444289


Również próbowałem je nagrać, ale ani mój ówczesny telefon z aparatem (5 Mpx) i stary Cannon (8 Mpx) nie były w stanie ich uchwycić. Moim zdaniem były po prostu zbyt szybkie, choć mogę się mylić, nie jestem specem od fotografii.
  • 0

#22

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zobaczymy jutro, a dokładniej dziś w dzień, być może pojawią się jakieś doniesienia w innych mediach.
  • 0

#23

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Brzmi ciekawie ale TYLKO ciekawie. Jeżeli jest tylu świadków to pogadaj z tymi co to widzieli może ktoś coś nagrał więcej i w lepszej jakości. Nie zarzucam niczego, po prostu brzmi ciekawie :)
  • 0

#24

Kabanos.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przepraszam za post pod postem, ale dodam jeszcze co nieco.

Jak sami możecie doczytać, moje obserwacje nie zostały wytłumaczone. Mimo, że padało wiele hipotez, żadna mnie nie przekonała. Temat w zasadzie uległ wyciszeniu, a ja nie domagałem się na siłę wyjaśnień. Widziałem (inne osoby również) te światła jeszcze kilka razy w przeciągu paru miesięcy od pierwszej obserwacji.

Wiele szczegółów z obserwacji Roba powiela się z moimi, ba nawet odczucia i skojażenia mieliśmy podobne. Sądzę, że mogliśmy mieć do czynienia z jeśli nie z tym samym to z podobnym zjawiskiem.

Dodam jeszcze, byście nie liczyli na dobre zdjęcia. W moim przypadku światła trudno było zobaczyć, często widziałem je tylko kątem oka. Dodajcie do tego czas reakcji obserwatora chcącego nagrać zjawisko, a i samą niedoskonałość aparatu w telefonie. Po prostu nagrać to będzie bardzo trudno

Użytkownik Kabanos edytował ten post 30.10.2013 - 00:14

  • 1

#25

Tilda.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, otóż dzisiaj tj. 29/10/2013 brat powiedział mi że ufo lata koło naszego domu - pierwsze co pomyślałem to to że robi sobie ze mnie jaja po prostu. Jednak postanowiłem sobie akurat wyjść na dwór zapalić i spoglądam sobie na niebo, z jednej strony gwiazdy a z drugiej strony przykryte czarnymi chmurami cóż no nic ciekawego, nagle mi coś błysnęło przed oczami myśle sobię - wydawało mi się, ale zacząłęm się przyglądać, patrze a tu białe światło zatacza krąg i WTF, znów patrze i tak co minute latało to zataczając jakby krąg ale w różnych miejscach, raz dziwnie latało jakby robiąc zygzaki i zmieniając swój kształt. To po prostu było dziwne, teraz wytłumaczcie mi - nie chce wyjść na wariata, co to mogło być? to tak mi się wydawało jakby ktoś świecił latarką na niebo i sobie po prostu robił jaja ale jak to możliwe - to nie możliwe przecież. Nagrałem pare filmików ale wątpie czy coś z nich będzie bo kręciłem telefonem Samsung Avila (słaby aparat) i wątpie czy cokolwiek z tego będzie, spróbuje może jeszcze wykonać zdjęcie bo nadal to lata wokół terenu na którym mieszkam. Dajcie mi jakieś racjonalne wytłumaczenie bo ja się zbytnio nie znam.

Obserwowałam to zjawisko w tym samym czasie. Początkowo (tuż po 22.00) były to tylko rozbłyski światła. Jakby meteory przelatujące nisko nad horyzontem, na południowy wschód od Warszawy. Póżniej przekształciło się w światła zataczające kręgi. Zjawisko nie było regularne. Bardzo jestem ciekawa co to było.
  • 0

#26

ThouArtLord.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałem opisać post odnośnie widzianego przezemnie wczoraj o 3 rano światło na niebie w dąbrowie górniczej.. Zataczało kręgi i jakiś mały obiekt od niego odleciał i schował się w chmurach. Wyleciał z tego światła. Odczuwałem silny niepokój... światło dostrzegłem kolo starego dworca w Gołonogu. Z ciekawości podszedłem do drużniczki, która była w budzie przy przejeździe kolejowym i zapytałem się jej czy tez widzi to światło i ze ono zatacza kręgi... Drużniczka powiedziała mi że widuje je od paru dni zawsze w tym samym miejscu. Wyglądało ono dla mnie jak jakaś wieloramienna rozgwiazda i świeciło bardzo mocno. Szczególnie dla mnie niepokojący był jej ruch w około siebie co kilka sekund... przyznam się ze wracałem pustymi ulicami i miałem chyba trochę pietra... (film "4 stopień" siada w pamięci) ... mimo wszytsko to jedna z wielu moich obserwacji rożnych świetlistych obiektów.
  • 0

#27

Damantris.
  • Postów: 152
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciągle zataczają krąg, dosłownie co kilkanaście sekund, mam juz wielu świadków którzy to potwierdzają bo to nadal trwa. Od godziny 20 kuliste światło zatacza krąg nadal to trwa


Obserwowałam to zjawisko w tym samym czasie.


podszedłem do drużniczki, która była w budzie przy przejeździe kolejowym i zapytałem się jej czy tez widzi to światło i ze ono zatacza kręgi... Drużniczka powiedziała mi że widuje je od paru dni zawsze w tym samym miejscu. Wyglądało ono dla mnie jak jakaś wieloramienna rozgwiazda i świeciło bardzo mocno


Pics or didn't happen ;)

A na serio - tylu świadków i żadnej dokumentacji? Nikt z tych "wielu świadków, którzy to potwierdzają" nie miał ze sobą nic, żeby to nagrać? Zwłaszcza, że to, według autora tematu, trwało dość długo. Trzy godziny to wystarczający czas, żeby, nawet jeśli samemu nie ma się odpowiedniego sprzętu, to kogoś zawiadomić/od kogoś pożyczyć.


to jedna z wielu moich obserwacji rożnych świetlistych obiektów


I żadna, rzecz jasna, nieudokumentowana.


Niesamowite też, że w przeciągu paru godzin zarejestrowało się dodatkowo dwóch nowych użytkowników specjalnie dla tego tematu. :)
  • 1

#28

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No przecież dostęp do jakiejkolwiek kamery w tych czasach jest niesamowicie trudny. Wątek myślę że można zamknąć chyba że pojawi się jakieś bylejakiej jakości nagranie, które by to potwierdziło.
  • 0

#29

djtrus.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

RobSpooky - potwierdzam pierwszy post.

http://forum.echodni...niebie-t205895/

Pierwszy raz zobaczyłem to światło 26 paź. Wczoraj matka wpadła do domu w szoku, że widzi jakieś dziwne światło na niebie, hahah :D
  • -1

#30

Schwarz.
  • Postów: 60
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Śmierdzi prowokacją na kilometr, a admina proszę o sprawdzenie adresu IP i pobanowanie kont tego łebka. Swoją drogą bardzo się starasz, żeby to prowo wyszło, powiem Ci :).
  • -2


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych