Skocz do zawartości


Zdjęcie

Śmierć Elisy Lam - zagadka hotelu Cecil


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1

Bootsyou.
  • Postów: 6
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Dołączona grafika


Elisa Lam była 21-letnią studentką z Vancouver w Kanadzie. Pod koniec stycznia 2013 roku zawitała do hotelu Cecil. Była młodą, spokojną osobą pełną werwy i talentu. Zdecydowanie brak powodu, aby odejść tak wcześnie. Czy miała wrogów? Nie... Czy komuś zależało na tym, aby ten dzień był jej ostatnim dniem? Na to pytanie odpowiedź również wydaje się być negatywna... To dziewczyna, która chciała miło i bezpiecznie spędzić czas w Los Angeles. Coś jednak poszło nie po jej myśli...

Wszystko zaczęło się w trzecim dniu wizyty, kiedy sny przerodziły się w horror. Halucynacje, ludzie cienia - dziewczyna skarżyła się znajomym, że nie wie czy to sny, czy jawa. W jej głowie działy się niepokojące rzeczy. Z biegiem czasu pojawiły się również głosy, które rzekomo mówiły o nadchodzącej śmierci. Lekarze oceniają to jako schizofrenię lub "zwyczajną" paranoję, ale historia jej rodziny jak i jej samej wydają się obalać tą teorię. Wszystko pojawiło się zbyt szybko. Ponadto, wyniki autopsji wykazały, że ciało nie nosiło żadnych śladów morderstwa. Na próżno też szukać śladów środków odurzających lub innych substancji.


Elisa była widziana po raz ostatni (a właściwie nagrana) w windzie hotelowej 31 stycznia. Na nagraniu widzimy jak dziewczyna pewnie wchodzi do windy. Naciska przycisk chcąc jechać na odpowiednie piętro. Z jakiegoś powodu drzwi nie chcą się jednak zamknąć. Po chwili zaczyna paniczne naciskać każdy z guzików na panelu. Poza tym na początku widać, że drzwi otworzyły się płynnie do końca. Pozwala to wykluczyć, że zacięły się one przy otwieraniu z powodu awarii. Sposób w jaki wybierała odpowiednie piętro jest również stosunkowo dziwny. Zawsze naciskała od razu ostatnie piętro, a potem kilka niższych. Nie jest to chyba najszybszy sposób, chyba że chcesz zwiedzić cały budynek - jej raczej się "spieszyło".
Chwilę później naciska przycisk zamykania drzwi i cofa się. Drzwi jakby w pewnym momencie drgnęły. Zupełnie gdyby ktoś chciał w ostatnim momencie wślizgnąć się do windy blokując je ręką.
Wychodzi z windy, rozgląda się. Sprawia wrażenie w pełni świadomej tego co się dzieje i tego z czym ma do czynienia. Nie ukrywa tego co się z nią dzieje. Rozgląda się w prawo, patrząc początkowo na ziemię. Około 27 sekundy nadal wpatruje się bez wyrazu twarzy, po czym nagle ucieka w róg windy. Gdy wychodzi z windy drugi raz, jej zachowanie zmienia się jeszcze bardziej. Niektórzy twierdzą, że pomimo fatalnej jakości można dostrzec jak jej oczy stają się zupełnie czarne. Dłonie również przybierają dziwny kształt. Cała sytuacja przypomina jakieś sceny opętania.
Mija 1 minuta 26 sekund - wszystkie przyciski wciśnięte, a drzwi nadal otwarte? Nieźle...
1 minuta 49 sekund - dziewczyna chwilowo wraca do siebie. Następnie znowu zaczyna jakby z kimś rozmawiać. Jej gesty wykonywane dłońmi są kompletnie niezrozumiałe.

2 tygodnie później dziewczyna została znaleziona w jednym z 4 zbiorników wodnych znajdującym się na dachu. Rezydenci hotelu skarżyli się przez pewien czas na jakość wody, miała dziwny smak i zapach, z prysznica leciała wręcz czarna woda. Hydraulik, którego wezwano, znalazł ciało.
I tutaj kolejna ciekawostka. Na dach nie powinny mieć wstępu postronne osoby. Jedyna droga prowadząca na szczyt budynku jej podwójnie zamknięta, a klucze ma tylko obsługa hotelu. Czyżby jednak komuś zależało na jej śmierci? No cóż, zbrodnia (prawie) doskonała w takim razie.

Sam Cecil Hotel również ma dość nieciekawą przeszłość. Dochodziło w nim do wielu morderstw jak i samobójstw. (Sprawa Richarda Ramireza i Jacka Unterwergera). Wiele razy zgłaszano także zjawiska paranormalne, cienie, odgłosy dochodzące z zamkniętych pomieszczeń na ostatnim piętrze. Niektórzy skarżyli się na poczucie czyjej obecności w trakcie snu, a także uczucie duszenia.

Więcej:
http://www.wprost.pl...lokami-kobiety/ [PL]
http://www.ghosttheo...ed-to-elisa-lam [ANG]
http://vigilantcitiz...case-elisa-lam/ [ANG]
  • 17

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dla mnie ta dziewczyna jest mocno wstawiona - jej zachowanie, gadanie do siebie, machanie rękami, wciskanie przycisków itp. Winda moim zdaniem zwyczajnie się zepsuła, u mnie w bloku były takie sytuacje, wciśnięte przyciski nic nie zmieniały, winda stała otwarta, i po jakimś czasie sama się zamykała i było ok :)

A co do znalezienia jej w zbiorniku, biorąc pod uwagę reputację hotelu, najsensowniejszym rozwiązaniem zagadki jest morderstwo, w które zamieszany był ktoś z personelu i ukrycie ciała właśnie tam. Ja tam nie widzę ruchu drzwi, ani czarnych oczu - kiepska jakość i pixeloza może powodować takie złudzenie moim zdaniem.
  • 0



#3

RMG.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znalazłam krótki artykuł o owym temacie:
http://nasygnale.pl/...l?ticaid=611908


Kiedy czytałam tą historię przypomniał mi się pewien horror, który kiedyś obejrzałam. Nie pamiętam tytułu, ale pamiętam, że zakończył się znalezieniem zwłok w zbiorniku wody na dachu jakiegoś apartamentu. O ile dobrze pamiętam w wielu scenach woda była czarna.
Może ktoś również widział ów film?

Nie jestem pewna czy to on, ale wiele na to wskazuje. Moja pamięć jest bardzo kiepska, ale coś mi mówi, że to właśnie ten film. Wyprodukowany przez USA w 2005 roku: Dark Water - Fatum. Na podstawie oryginalnej wersji japońskiej z 2002 roku o tytule: Honogurai mizu no soko kara. Reżyserem był twórca słynnego Ringu.
Tu mamy trailer amerykańskiej wersji:
http://www.youtube.c...h?v=JcpJVEp047Q


Film ten oglądałam kilka lat temu. Wydarzenie o którym pisze autor tematu miało miejsce w 2013 roku. Bardzo interesujący zbieg okoliczności...
  • 0

#4

Boxxer7.
  • Postów: 116
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Naciska przycisk chcąc jechać na odpowiednie piętro.

Naciska kilka przycisków za pierwszym razem, to dość istotna kwestia, ponieważ mogła użyć nawet STOP-u. Nie wiadomo też, jak określona winda zachowuje się, gdy wciśniesz kilka przycisków.

Jedna z teorii mówi, że w hotelu Cecil mieszkało kilku przestępców seksualnych:

Charles Willis http://www.sexoffend...er/view/1096861
Robert J Romerohttp://www.sexoffend...er/view/1273481
Alvin Taylor http://www.sexoffend..._Taylor_1072663

Ostatni z nich, Alvin Taylor mieszkał w hotelu Cecil przez 26 lat.

Alvin Taylor has lived at the Cecil Hotel in downtown Los Angeles for 26 years. He and other longtime residents fear they will be forced out by higher rents as the building's new owners pursue plans to redevelop the Cecil into an upscale tourist destination.

Dołączona grafika

latimes.com

Jak wynika z powyższego cytatu, rezydenci, którzy od dłuższego czasu zajmowali pokoje w Cecil obawiali się, że na skutek przekształcenia hotelu oraz zmiany właściciela, będą zmuszeni go opuścić.
Jak zatem sprawić, by hotel utrzymał złą reputację? Nie trudno się domyśleć...

lunaticoutpost.com


  • 1

#5

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nie wydaje mi się, żeby była naćpana. Zbyt duża płynność ruchu, niezmieniona mimika. Raczej jej się coś wydaje, ale nie ze względu na związki chemiczne - brak oczywistych skutków ubocznych.
  • 0

#6

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Właśnie miałam założyć temat o Elizie, dobrze, że znalazłam ten.

Wystraszyła mnie ta cała historia i wszystkie zbiegi okoliczności. Niektórzy nawet mówią, że to ma związek z Illuminatami. 

Też widziałam "Dark Water", ale wersję japońską. Bardzo creepy wydaje się być też, że ta dziewczynka, która w filmie zginęła była ubrana, jak Elisa w dniu śmierci.

pic-12316.jpg

leadlam.jpg

 


  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jest jakieś potwierdzenie tej historii? Bo coś tak mam wrażenie, że ktoś wziął filmik z dziewczyną panikującą w windzie i dodał do tego historię ściągniętą z Dark Water, w związku z czym jest to straszna historyjka a nie przwdziwe zdarzenie.


  • 0



#8

Lumpka.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Przynajmniej jest teraz w lepszym "świecie".


Użytkownik Lumpka edytował ten post 17.01.2014 - 20:13

  • 0

#9

lukasz88.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

skąd wiesz?
  • 0

#10

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A jest jakieś potwierdzenie tej historii? Bo coś tak mam wrażenie, że ktoś wziął filmik z dziewczyną panikującą w windzie i dodał do tego historię ściągniętą z Dark Water, w związku z czym jest to straszna historyjka a nie przwdziwe zdarzenie.

Przejrzyj sobie filmiki dodane wcześniej w temacie. Mówili o tym w wiadomościach. Mnie też wydaje się to podejrzane, ale w każdym razie są filmiki, w których goście hotelu mówią, że leciała czarna z kranu. Okazało się, że w zbiorniku wodnym było ciało tej dziewczyny... To jest jedna z najgorszych rzeczy w tym. Ten hotel ma zresztą swoją przeszłość, niezbyt zachęcającą. I, jak ktoś tu pisał, mieszkają tam jacyś dziwni ludzie na stałe. 

Był update w sprawie Elizy i okazało się, że była chora psychicznie. Jednak nie wyjaśnia to, jak dostała się na dach, na który podobno trudno się było dostać, Niektórzy mówią, że musiał ją ktoś zabić, człowiek, który znał cały budynek. 

I analiza jej imienia i nazwiska LAM ELISA, to jest jakiś test na gruźlicę


  • 0

#11

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poszukałem po amerykańskich stronach i faktycznie - ciało znaleziono w lutym 2013 roku, ale przyczyną nie była "czarna woda" tylko brak wody - goście skarżyli się że z kranu woda tylko kapie zamiast płynąć, zarazem nie dostrzegli w wyglądzie wody niczego podejrzanego. Pracownik poszedł sprawdzić czy coś zatkało ujście zbiornika i znalazł ciało.

Otwór w pokrywie nie był zamykany na klucz i choć był wąski, chuda dziewczyna mogła się przez niego opuścić do środka. Jeśli zaś chodzi o dostanie się na dach - na jednym forum znalazłem wypowiedź jednego z gości tego hotelu, który mówił, że na dach można było się dostać po zewnętrznych schodach pożarowych.

 

Teoria że to duchy ją opętały jest tylko jedną z wielu - obecnie najpopularniejsza w stanach mówi o rytuale satanistów, inna że morderstwo jest tajnym przesłaniem w sprawie planowanej akcji zatrucia szczepionek na gruźlicę.


  • 0



#12

flammable.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat, przeglądałam również inne artykuły na ten temat. Śmierdzi tu na odległość. Wątpię, że dziewczyna była nawiedzona, naćpana itp. Może jej zachowanie wzbudza podejrzanie, lecz nie do końca. 

Dziewczyna wchodzi do windy, naciska przycisk z numerem piętra, na które chce się dostać. Winda nie rusza, więc musiało coś lub KTOŚ ją zatrzymać. Ktoś, kto mógł ją zatrzymać czyli pracownik mający dostęp do klucza blokującego windę lub sam właściciel. Dziewczyna wychodzi z windy i z kimś zaczyna rozmawiać, wymachuje rękoma jakby z kimś rozmawiała, łapie się za głowę, więc ktoś tam jest, kogo zna i obawia, bo wchodzi ponownie do windy i próbuje ją uruchomić. Bezskutecznie. W końcu wychodzi winda się zamyka (ktoś ją odblokował). A ciągłe zamykanie, otwieranie może ktoś po prostu z innego piętra starał się ściągnąć tą windę. 

Jeszcze kwestia zbiornika wodnego, w którym znaleziono ciało, jakim cudem wchodząc sama na dach i rzucając się do tego zbiornika zamyka również jego otwór? 

Dla mnie to wygląda, że udział w tym brały osoby trzecie.


Użytkownik flammable edytował ten post 18.01.2014 - 15:21

  • 0

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziewczyna od razu wciska kilka guzików - zaczyna wciskać je od dołu do góry a gdy nic się nie dzieje, po kolei od góry do dołu. Dlatego winda nie ruszyła.


  • 0



#14

ServusSnajper.
  • Postów: 240
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawy temat, przeglądałam również inne artykuły na ten temat. Śmierdzi tu na odległość. Wątpię, że dziewczyna była nawiedzona, naćpana itp. Może jej zachowanie wzbudza podejrzanie, lecz nie do końca. 

Dziewczyna wchodzi do windy, naciska przycisk z numerem piętra, na które chce się dostać. Winda nie rusza, więc musiało coś lub KTOŚ ją zatrzymać. Ktoś, kto mógł ją zatrzymać czyli pracownik mający dostęp do klucza blokującego windę lub sam właściciel. Dziewczyna wychodzi z windy i z kimś zaczyna rozmawiać, wymachuje rękoma jakby z kimś rozmawiała, łapie się za głowę, więc ktoś tam jest, kogo zna i obawia, bo wchodzi ponownie do windy i próbuje ją uruchomić. Bezskutecznie. W końcu wychodzi winda się zamyka (ktoś ją odblokował). A ciągłe zamykanie, otwieranie może ktoś po prostu z innego piętra starał się ściągnąć tą windę. 

Jeszcze kwestia zbiornika wodnego, w którym znaleziono ciało, jakim cudem wchodząc sama na dach i rzucając się do tego zbiornika zamyka również jego otwór? 

Dla mnie to wygląda, że udział w tym brały osoby trzecie.

Właśnie. Jakim cudem zamknęła otwór? Autopsja wykazała, że nie brała narkotyków. Jednak znalazłam jej tumblr, gdzie pisała, że ma zaburzenia dwubiegunowe. Dziwne, bo pojawiają się nowe reblogi na tej stronie. Sama mam tumblra i wiem, że można zrobić kolejkę, ale żeby po takim czasie? Co jeszcze... nie wiadomo generalnie, po co pojechała do tego hotelu (w celach turystycznych, tak, ale jej rodzice podobno nic o tym nie wiedzieli, czy coś).

Dodam, że gdy ją znaleźli, była naga i jej ubranie było w tym zbiorniku. 

Znalazłam też wpis kobiety, która w tym samym czasie była w hotelu i opisuje, jak niebezpieczna i nieciekawa jest okolica hotelu. 

Tutaj link: http://www.documenti...isa-lam-136004/

Aha, a te jej ruchy nie są zbyt naturalne. W pewnym momencie wygląda, jakby używała języka migowego. Warto zauważyć, że ten filmik był mocno edytowany. Spowolniony i wycięto z niego trochę klatek. Może tam widać jej rozmówcę? 


Użytkownik ServusSnajper edytował ten post 18.01.2014 - 15:34

  • 1

#15

flammable.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Ciekawy temat, przeglądałam również inne artykuły na ten temat. Śmierdzi tu na odległość. Wątpię, że dziewczyna była nawiedzona, naćpana itp. Może jej zachowanie wzbudza podejrzanie, lecz nie do końca. 

Dziewczyna wchodzi do windy, naciska przycisk z numerem piętra, na które chce się dostać. Winda nie rusza, więc musiało coś lub KTOŚ ją zatrzymać. Ktoś, kto mógł ją zatrzymać czyli pracownik mający dostęp do klucza blokującego windę lub sam właściciel. Dziewczyna wychodzi z windy i z kimś zaczyna rozmawiać, wymachuje rękoma jakby z kimś rozmawiała, łapie się za głowę, więc ktoś tam jest, kogo zna i obawia, bo wchodzi ponownie do windy i próbuje ją uruchomić. Bezskutecznie. W końcu wychodzi winda się zamyka (ktoś ją odblokował). A ciągłe zamykanie, otwieranie może ktoś po prostu z innego piętra starał się ściągnąć tą windę. 

Jeszcze kwestia zbiornika wodnego, w którym znaleziono ciało, jakim cudem wchodząc sama na dach i rzucając się do tego zbiornika zamyka również jego otwór? 

Dla mnie to wygląda, że udział w tym brały osoby trzecie.

Właśnie. Jakim cudem zamknęła otwór? Autopsja wykazała, że nie brała narkotyków. Jednak znalazłam jej tumblr, gdzie pisała, że ma zaburzenia dwubiegunowe. Dziwne, bo pojawiają się nowe reblogi na tej stronie. Sama mam tumblra i wiem, że można zrobić kolejkę, ale żeby po takim czasie? Co jeszcze... nie wiadomo generalnie, po co pojechała do tego hotelu (w celach turystycznych, tak, ale jej rodzice podobno nic o tym nie wiedzieli, czy coś).

Dodam, że gdy ją znaleźli, była naga i jej ubranie było w tym zbiorniku. 

Znalazłam też wpis kobiety, która w tym samym czasie była w hotelu i opisuje, jak niebezpieczna i nieciekawa jest okolica hotelu. 

Tutaj link: http://www.documenti...isa-lam-136004/

Aha, a te jej ruchy nie są zbyt naturalne. W pewnym momencie wygląda, jakby używała języka migowego. Warto zauważyć, że ten filmik był mocno edytowany. Spowolniony i wycięto z niego trochę klatek. Może tam widać jej rozmówcę? 

 

Jeśli hotel posiada kamerę w windzie, więc można przypuszczać, że na korytarzy również one występują. Jak dla mnie ewidentnie widać, że tam ktoś jest. Nawet po zaglądnięciu po za windę, przestraszyła się, bo może ktoś już się zbliżał?I schowała w kącie. Potem dopiero wyszła i przez jakąś chwilę tam stała po co? Według mnie z kimś mogła rozmawiać, kto ją zdenerwował (może zablokowaniem tej windy). Ale to są tylko przypuszczenia, to co się tam wydarzyło zapewne nigdy nie wyjdzie na światło dzienne. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych