Skocz do zawartości


Paranormalne geny


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Wartościowy Post

Zaskakujące odkrycie genetyków może wyjaśnić istnienie zjawisk paranormalnych


Dołączona grafika


Genetyka może dać ostateczne wyjaśnienie dla tak tajemniczych zjawisk jak jasnowidzenie, intuicja, bioenergoterapia czy aura. Zachodni naukowcy twierdzą, że 10 % naszego DNA, które jest odpowiedzialna za budowę białek to jedyna interesująca zawartość naszego kodu genetycznego. Ich zdaniem pozostałe 90% „śmieci”. Specjaliści ze wschodu twierdzą jednak, że to rzekomo nadmiarowe DNA pełni bardzo ważną funkcję.
Grupa rosyjskich naukowców, prowadzonych przez biofizyka i biologa molekularnego Piotra Garjajewa stwierdziła, że taka dominująca część DNA, po prostu musi zawierać cenne informacje. Aby poznać tę tajemnicę zaprzęgnięto do pracy nie tylko genetyków, ale również lingwistów. Przeprowadzono niezwykłe badania mające na celu zbadanie wpływu drgań na ludzkie DNA.

Rezultaty są zupełnie nieoczekiwane. Okazało się, że dane są przechowywane w genach, tak jak w pamięci komputera. Ponadto, wydaje się, że nasz kod genetyczny wykorzystuje zasady gramatyki i składni w sposób, który jest bardzo bliski do ludzkiego języka! Odkryto również, że nawet struktura par zasadowych przestrzega zasad osobliwej gramatyki i składni. Może to prowadzić do wniosku, że wszystkie nasze ludzkie języki to tylko werbalizacja naszego DNA.

Najbardziej niesamowitą konsekwencją tego odkrycia jest to, że ludzkie DNA może być zmienione i przebudowane z pomocą wypowiadanych słów czy zwrotów. Kluczowe dla zmiany DNA jest bowiem użycie właściwej częstotliwości. Korzystanie z częstotliwości radiowych i modulowanego światła według rosyjskich specjalistów może wpłynąć na metabolizm komórkowy, a nawet naprawić wady genetyczne.

Prace te dostarczają naukowego wyjaśnienia dla fenomenów takich jak sugestia i hipnoza a zwłaszcza tego, dlaczego mają tak silny wpływ na ludzi. Nasze DNA jest zaprogramowane przez naturę, aby "odpowiadać" na słowa. Niektórzy duchowi przywódcy wiedzieli o tym od zawsze, a wszelkie formy sugestii i "energii psychicznej" oparte są głównie na tym zjawisku.

Rosyjscy naukowcy odkryli również genetyczną podstawę intuicji lub czyli tak zwanej hiperkomunikacji. Termin ten bywa używany do określenia sytuacji, w której dana osoba nagle otrzymuje informacje z zewnętrznego, nie do końca zidentyfikowanego źródła. W naszych czasach jednak zjawisko to staje się coraz rzadsze. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że trzy główne czynniki, które hamują taką hiperkomunikację, czyli stres, niepokój i nadpobudliwość mózgu, stały się w naszych czasach bardzo powszechne.

Dla niektórych stworzeń, takich jak mrówki, hiperkomunikacja jest częścią ich codziennej egzystencji. Gdy ktoś usunie z gniazda królową tych owadów pracują jak gdyby nic się nie stało realizując plan, jednak jeśli królowa zostanie zabita, wszystkie prace zatrzymają się natychmiast. Prowadzi to do podejrzenia, ze tak długo jak "królowa" żyje, ma wpływ na członków kolonii przez zdolność do hiperkomunikacji.

Ustalenia rosyjskich genetyków proponują biologiczne podwaliny do zrozumienia mechanizmu hiperkomunikacji. Być może dzięki temu ludzie mogą być w stanie przywrócić utracone możliwości, aby ponownie nauczyć się, jak jej używać. Naukowcy odkryli, że nasze DNA może tworzyć tak zwane "namagnesowane tunele". Jest to miniaturowa wersja tak zwanych mostów Einsteina-Rosena.

Te teoretyczne kanały łączą różne regiony wszechświata i pozwalają na przekazywanie informacji kwantowych poza czasem i przestrzenią. Jeśli możemy świadomie aktywować i zarządzać tymi połączeniami, możemy skorzystać z naszego DNA, do przekazywania i odbierania informacji z sieci danych wszechświata. Możemy również kontaktować się z innymi członkami tej sieci.

Wyniki uzyskane przez rosyjskich naukowców są tak rewolucyjne, że niektórzy po prostu nie mogą w to uwierzyć. Zdaniem wielu naukowców, którzy są aktywnie zainteresowani tymi badaniami DNA, ich wyniki odzwierciedlają znaczne zmiany zachodzące na naszej Ziemi, Słońcu i w Galaktyce. Zmiany te wpływają na ludzkie DNA i rozwój ludzkiej świadomości w sposób, który możemy w pełni zrozumieć dopiero w odległej przyszłości.

Zrodlo
Pieriewodika
  • 7

#2

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dawno tyle absurdów w jednym miejscu nie widziałem. No dobra, jedziemy od początku.
Prawda jest taka, że tylko 0,5% sekwencji naszego genomu to sekwencje kodujące konkretne białka, więc te 10% podane w artykule to i tak solidna przesada. Pozostałe 99,5% to introny, sekwencje regulatorowe, promotorowe, strukturalne, bądź też kodujęce miRNA, które to z kolei reguluje ekspresję genów. Fakt, kiedyś te sekwencje nazywano "śmieciowymi", jednak wiedza poszła do przodu i takie twierdzenia zostały bardzo szybko zweryfikowane.
Szukałem też informacji na temat biofizyka i biologa molekularnego Piotra Garjajewa, który rzekomo prowadził grupę naukowców badających temat. Google odsyłało mnie ciągle do "okołoparanormalnych" stron, sięgnąłem więc po PUBMED, bazę danych publikacji medycznych i biologicznych. Niestety wyniki wyszukiwania nazwiska tego uczonego dały takie rezultaty:
&cmd=correctspelling]P GARJAJEV w bazie PUBMED

Okazało się, że dane są przechowywane w genach, tak jak w pamięci komputera. Ponadto, wydaje się, że nasz kod genetyczny wykorzystuje zasady gramatyki i składni w sposób, który jest bardzo bliski do ludzkiego języka!

Tylko do którego języka? Polskiego, angielskiego, węgierskiego, czy może japońskiego? Każdy z nich ma własną zupełnie odmienną gramatykę o skłądni nie wspominając.

Najbardziej niesamowitą konsekwencją tego odkrycia jest to, że ludzkie DNA może być zmienione i przebudowane z pomocą wypowiadanych słów czy zwrotów.

Czyli do listy substancji rakotwórczych dopisujemy przekleństwa i obelgi!

Kolejny cytat wart uwagi:

Korzystanie z częstotliwości radiowych i modulowanego światła według rosyjskich specjalistów może wpłynąć na metabolizm komórkowy, a nawet naprawić wady genetyczne.

Autorom niechcący udało się napisać prawdę (przynajmniej częściowo). Powszechnie znany jest enzym fotoliaza, który naprawia uszkodzenia DNA.

Prace te dostarczają naukowego wyjaśnienia dla fenomenów takich jak sugestia i hipnoza a zwłaszcza tego, dlaczego mają tak silny wpływ na ludzi. Nasze DNA jest zaprogramowane przez naturę, aby "odpowiadać" na słowa.

Pseudonaukowego, gdyby byli prawdziwymi naukowcami PUBMED nie milczałby na ich temat. Kolejną sprawą jest tak, że DNA istniało na miliony lat przed pierwszym dźwiękiem wydanym przez jakikolwiek organizm.
Dalszą część artykułu przemilczę, gdyż to już nie science-fiction a czyste fantasy. Jeszcze tylko magii i elfów brakuje.
  • 0



#3 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wiesz Pit
A mnie sie przypomnialo:
Cyt" Na poczatku bvylo slowo, a slowo bylo u Boga(...)
Nigdy nie przeczytalam nigdzie, ze na poczatku bylo DNA! Masz rewelacyjne naukowe wiesci. Czy mozesz to poprzec naukowym uzasadnieniem?

Najbardziej niesamowitą konsekwencją tego odkrycia jest to, że ludzkie DNA może być zmienione i przebudowane z pomocą wypowiadanych słów czy zwrotów

Czyli do listy substancji rakotwórczych dopisujemy przekleństwa i obelgi!

Czy Ty pierwszy raz w zyciu czytasz o afirmacjach? Czy biolog nie wie nic o leczeniu dzwiekami, kolorami, aromaterapia?
Czy wreszcie jako biolog mozesz zaprzeczyc, ze swiadomosc( nasze nastawienie do zycia) nie ma wplywu na organizm? A DNA to nie organizm?

Okazało się, że dane są przechowywane w genach, tak jak w pamięci komputera. Ponadto, wydaje się, że nasz kod genetyczny wykorzystuje zasady gramatyki i składni w sposób, który jest bardzo bliski do ludzkiego języka!

Tylko do którego języka? Polskiego, angielskiego, węgierskiego, czy może japońskiego? Każdy z nich ma własną zupełnie odmienną gramatykę o skłądni nie wspominając.

A w jakim jezyku myslisz? To nie jest takie trudne do zrozumienia.
Na razie tyle
  • -2

#4

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nigdy nie przeczytalam nigdzie, ze na poczatku bylo DNA!

Zaiste przeczytać nie mogłaś, bo ja nawet czegoś takiego nie napisałem. Jest różnica między początkiem wszechświata, a początkiem życia na planecie Ziemia. Wszechświat miał już się całkiem dobrze, gdy DNA dopiero zaczęło zastępować RNA jako podstawowy sposób przechowywania informacj igenetycznej w żywych organizmach.

Czy Ty pierwszy raz w zyciu czytasz o afirmacjach? Czy biolog nie wie nic o leczeniu dzwiekami, kolorami, aromaterapia?
Czy wreszcie jako biolog mozesz zaprzeczyc, ze swiadomosc( nasze nastawienie do zycia) nie ma wplywu na organizm? A DNA to nie organizm?

Na temat skuteczności afirmacji, czy też terapii dźwiękami, kolorami czy zapachami się nie wypowiem, gdyż zajmuję się biologią molekularną. Wyznaję zasadę, że obserwowanie skrzydeł samolotu podczas lotu nie czyni mnie ekspertem od lotnictwa. Ba! Nawet potwierdzę, że nasze nastawienie ma ogromny wpływ na nasz organizm. Jeśli ktoś jest pozytywnie nastawiony do życia cieszy się lepszym zdrowiem, gdyż jego organizm rzadziej poddawany jest wpływowi stresu, który jak powszechnie wiadomo w nadmiarze jest szkodliwy. Jednak muszę zaprzeczyć jakoby DNA było organizmem, gdyż to tylko element większej całości, to tak jakby zakładać, że kierownica jest samochodem. Owszem, jest elementem samochodu, ale nie całym samochodem.

A w jakim jezyku myslisz? To nie jest takie trudne do zrozumienia.

Myślę w języku polskim, gdyż z takim językiem mam kontakt od urodzenia. Gdybym urodził się w Niemczech myślałbym po niemiecku, a gdybym urodził się niesłyszący myślałbym obrazami i zapachami.
  • 0



#5 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Ponoć piramidy w egipcie byly kolorowe i byly urzadzeniami do leczenia czestotliwosciami ;p

A tak wracajac do arta. Fajnie sie czyta na rozbudzenie wyobrazni jednak fakty bolesnie sprowadzaja na ziemie :)
  • 0

#6 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Na temat skuteczności afirmacji, czy też terapii dźwiękami, kolorami czy zapachami się nie wypowiem, gdyż zajmuję się biologią molekularną.

Naprawde? O ultra dzwiekach biolog tez nic nie wie? Nie wierze...

Jednak muszę zaprzeczyć jakoby DNA było organizmem,

Biologu... wyodrebnione DNA zyje samodzielnie! I nawet potrafi sie teleportowac! Zaraz zaraz, ale to juz przeciez paranormalne zdolnosci, czy nie tak?
"Laureat Nagrody Nobla biolog Luc Montagnier zaszokował świat naukowy publikując informacje o eksperymencie, który sugeruje, że DNA potrafi się... "teleportować". Niewątpliwie eksperyment wymaga powtórzenia, gdyż wielu naukowców wyraziło już wątpliwości.
Zespół Montagniera użył dwóch probówek. W jednej z nich umieszczono niewielki fragment DNA, w drugiej znajdowała się czysta woda. Próbki poddano działaniu pola elektromagnetycznego o częstotliwości 7 herców.
Po 18 godzinach DNA odkryto w probówce z czystą wodą.
Montagnier porównał uzyskane wyniki z próbkami kontrolnymi, w których nie użyto pola elektromagnetycznego lub było ono słabsze, a czas trwania eksperymentu był krótszy. W próbkach kontrolnych nie stwierdzono przeniesienia się DNA.
Badania, o ile ich wyniki się potwierdzą, mogą wstrząsnąć nie tylko podstawami biologii, ale również i fizyki kwantowej. Znany jest bowiem efekt kwantowy, który umożliwia teleportację w mikroskali. Jednak efekt ten trwa ułamki sekund, tutaj zaś mamy do czynienia z niezwykle zagadkowym zjawiskiem. Niewykluczone, że życie wykorzystuje zjawiska kwantowe do rozprzestrzeniania się. A może to samo życie jest złożoną projekcją zjawisk kwantowych i zależy od nich w niezrozumiały dla nas sposób."

Convers
Podobno na takie bole dobrze robi muza, Pdjakov dal mi swietny link i chocby za to, to Go lubie, wiec sprobuj, moze Tobie tez pomoze.To sie nazywa "kryzys ducha" :mrgreen:
Ale dzieki za udzial w temacie.

http://www.youtube.com/watch?v=UYj2QIg5rFs


Panowie
Podsumowujac calosc, moze niewielka, ale jednak, odpowiem tak:
Przykro mi, ze nie moge Wam dalej towarzyszyc w dyskusji, jako ze moje sily sie wyczerpaly. Chyba zbyt pochopnie podjelam decyzje o zamieszczeniu tego tematu.
Pozdrawiam
Mag

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 25.10.2013 - 20:07

  • 1

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Leczenie kolorami zapachami czy dźwiękami ma niewielkie skutki, oprócz zwykłej relaksacji. Są to metody z których nie ma innego pożytku.

Wiesz co. Mag, myślę że byłoby lepiej gdybyś najpierw posiedziała w temacie, poczytała jakieś książki do biologii, trochę genetyki. Coś łatwiejszego na początek. Wtedy miała byś jakieś podstawy. Bo na razie błądzisz jak dziecko we mgle.
Ignorancja to nie jest dobra metoda na poznawanie rzeczywistości.
  • 1



#8

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Sam własnoręcznie wyodrębniałem DNA i to nie raz. Gwarantuję, że poza komórką nie jest żywe.
Skoro powtarzasz po kimś to przynajmniej wiedz co powtarzasz. Zajrzałem do źródeł tego teleportującego się DNA. Abstrakt tego artykułu brzmi:

A novel property of DNA is described: the capacity of some bacterial DNA sequences to induce electromagnetic waves at high aqueous dilutions. It appears to be a resonance phenomenon triggered by the ambient electromagnetic background of very low frequency waves. The genomic DNA of most pathogenic bacteria contains sequences which are able to generate such signals. This opens the way to the development of highly sensitive detection system for chronic bacterial infections in human and animal diseases.

Ani słowa o teleportacji! Tylko o śladach elektromagnetycznych. Po drugie ciekawe są daty związane z tą publikacją:
Recevied 3 January 2009 / Revised 5 January 2009 / Accepted 6 January 2009
Szybko poszło, zazwyczaj rewizja artykułu zajmuje kilka tygodni, tu się w dwa dni wyrobili. Kolejną ciekawostką jest fakt, że Luc Montagnier zasiada w radzie nadzorczej pisma, w której opublikowano ten artykuł. Właściwie pismo to wystartowało krótko przed publikacją tego artykułu.

Badania, o ile ich wyniki się potwierdzą, mogą wstrząsnąć nie tylko podstawami biologii, ale również i fizyki kwantowej.

Owszem, O ILE ich wyniki się potwierdzą. Metodologia nauk biologicznych jest taka, iż póki ktoś nie dostarczy twardych, weryfikowalnych dowodów na istnienie zjawiska, bądź struktury to uznaje się dane zjawisko za nieistniejące. Innymi słowy to odkrywca musi udowodnić swoją rację, a nie przeciwnicy błąd odkrywcy. Minęły 4 lata od publikacji artykułu i jakoś nikt tego nie zweryfikował? Czy może zweryfikował, ale nie udało się powtórzyć rezultatów?

Przykro mi, ze nie moge Wam dalej towarzyszyc w dyskusji, jako ze moje sily sie wyczerpaly. Chyba zbyt pochopnie podjelam decyzje o zamieszczeniu tego tematu.

Obawiam się, że to nie siły się wyczerpały, a wiedza w temacie. No cóż, szkoda. Liczyłem, że uda mi się zainteresować Cię "oficjalną nauką", która jest równie pasjonująca i obfituje w rewolucyjne odkrycia, które faktycznie przekładają się na pogłębianie wiedzy ludzkości. Zamieszczenie tematu było dobrą decyzją, gdyż pobudziło dyskusję, więc tego nie żałuj. W końcu to forum o zjawiskach paranormalnych i jakkolwiek niesamowita teoria jest przedstawiana warto ją przeanalizować.
  • 0



#9 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

WOW!
A co zachodzi w stanach relaksacji?
Podpowiem, samouzdrawianie? To taki cud natury, gdzie sie ingeruje w uszkodzone DNA.

Wiesz Pit zawsze jest mile wskazane wsparcie sub.Moderatora dla paranormalnych w temacie paranormalnym/
Super reklama!!!
BUZKA!
Kto ma wiedze to ja ma, kto mysli ze ja ma, to tez ja ma. :mrgreen:
KAZDY JA MA!
Aaa, zapomnialam powiedziec:
Stawiam 253 punkty dla tego, kto udowodni, ze zjawiska paranormalne nie istnieja.
Konkurs Mag 21.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 25.10.2013 - 21:00

  • -2

#10

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naprawdę mag, dowiedz się na temat w którym chcesz dyskutować. Aż razi w oczy.
Nasze dna jest cały czas niszczone przez naturalne promieniowanie pochodzące z ziemi, kosmosu i z naszego ciała. Naprawianie dna następuje samoistnie, bez twojej woli i wiedzy. Nie trzeba o tym w ogóle myśleć. Po prostu natura naszych organizmów przyzwyczaiła się do tego że dna jest niszczone przez promieniowanie i nauczyła się z tym radzić.
Tu masz to wyjaśnione prostym językiem http://www.atomowyau...ogiczne_ref.pdf
  • 1



#11 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Wszystko, moja rada, okulary, okulary przeciw sloneczne! Przestanie cie razic ...co?
No powiedz, ze sie o Ciebie nie martwie...

Male sprostowanie co do nagrody ewentualnej ,to jest juz 252, zeby nie bylo, ze oszukuje. Spiesz sie, bo z kazda chwila umyka Ci conajmniej 10. Tempo zabojcze, jak transformacja swiadomosci. :mrgreen:

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 25.10.2013 - 21:14

  • 0

#12

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Stawiam 253 punkty dla tego, kto udowodni, ze zjawiska paranormalne nie istnieja.
Konkurs Mag 21.

James Randi od ponad dekady czeka z milionem dolarów, aż ktoś udowodni, że zjawiska paranormalne istnieją. Metodologia biologiczna, o której pisałem wcześniej, się kłania.

Wszystko, moja rada, okulary, okulary przeciw sloneczne! Przestanie cie razic ...co?
No powiedz, ze sie o Ciebie nie martwie...

Proszę jednak o nie offtopowanie we własnym temacie.
  • 0



#13 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Uwaga!

Stawiam 253 punkty dla tego, kto udowodni, ze zjawiska paranormalne nie istnieja.
Konkurs Mag 21.

To nie jest OT.
Ani to:

Wiesz co. Mag, myślę że byłoby lepiej gdybyś najpierw posiedziała w temacie, poczytała jakieś książki do biologii, trochę genetyki. Coś łatwiejszego na początek. Wtedy miała byś jakieś podstawy. Bo na razie błądzisz jak dziecko we mgle.
Ignorancja to nie jest dobra metoda na poznawanie rzeczywistości.

Ale to jest po mysli S.Pita, nie OT.
Panowie, ignorancja
"ignorancja brak wiedzy, nieświadomość, nieuctwo.
ignorować celowo, świadomie nie zauważać; nie brać pod uwagę, lekceważyć."
No to jak pierwsza linijka dla mnie to obraza i raport, a druga....
O Pit chyba jestes w uczuciowej pulapce...
  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli DNA może być zmienione afirmacją, to teza ta powinna być bardzo łatwa do weryfikacji - należy hodować kolonie bakterii na szalce postawionej na głośniku z lecącą cały czas afirmacją. Jeśli jakiś wpływ jest, zmiany genetyczne powinny być wyraźnie różne od zmian zachodzących w próbce kontrolnej z hodowanymi w ciszy bakteriami pochodzącymi z tej samej kolonii.

Artykuł brzmi mało wiarygodnie, z "badaniami" prowadzonymi dla udowodnienia z góry założonej tezy. Widać to po metodologii - próbki naświetlano promieniowaniem 7 HZ, a więc o częstotliwości słynnych fal alfa, uważanych za "duchowe".

A ultradźwięki to całkiem inny przypadek - energia silnych drgań oddziałuje na błony komórek a nie na DNA. Gdy dźwięk jest skoncentrowany, drgania mogą kruszyć kamienie nerkowe lub rozrywać błony komórek, co wykorzystuje się choćby w płuczkach ultradźwiękowych.
  • 0



#15 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie Zaciekawiony, nalezy zaafirmowac, "chce byc lepszy dla innych"!
I tyle.
A zmiana w DNA dokona sie sama. Slowo i...transformacja. Czujesz ten cud natury?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 25.10.2013 - 21:41

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych