Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawa fizyki tu nie obowiązują


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gagatek.
  • Postów: 233
  • Tematów: 17
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znacie pewnie historie o tym fenomenie.Ale co o tym myślicie?



  • 0

#2

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja bym chciał zobaczyć wyniki pomiaru nachylenia jezdni. Bo bardzo prawdopodobne, że jest ona naprawdę trochę na spadku, tylko ukształtowanie terenu powoduje złudzenie.
  • 0

#3

Ireth.
  • Postów: 123
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

czytałam o takich miejscach w Polsce i na świecie. To na prawdę niesamowite :>
  • 0

#4

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jedno takie miejsce jest w Karpaczu, a drugie koło góry Żar. Miałem nawet widzieć miejsce własnie koło Góry Żar. Wyglada to niesamowicie. Natomiast geodeci którzy przeprowadzali pomiary tego miejsca twierdzą, że to złudzenie optyczne...
  • 0

#5

markold.
  • Postów: 106
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio mówili o tym w radiu. I chyba nie jest to złudzenie, bo przedmioty nie metalowe, nie toczą się pod góre.
  • 0

#6

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Karpaczu butelki toczyły się "pod górę". Swego czasu w czasopiśmie "NIEZNANY ŚWIAT" był obszerny artykuł na ten temat. Właśnie tam pisano dużo o Karpaczu.
  • 0

#7

adamale.
  • Postów: 15
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No, mi się zdarzyło być w takim miejscu, jednak nie pamiętam wszystkiego dokładnie, bo małym kidem byłem (4 klasa podst. bodajże). Było to w w okolicach Szczyrku lub Wisły. Wracaliśmy do naszego obozu w Koniakowie, gdy kierowca postanowił nam coś zaprezentować. Wyłączył silnik, a my zaczęliśmy jechać pod górkę O_O Było to niesamowite przeżycie...
  • 0

#8

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No własnie Góra Żar, Szczyrk to mniej więcej te okolice...
  • 0

#9

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Góra Żar, Szczyrk to mniej więcej te okolice...

a wlasciwie nie ^^
na gorze zar sam bylem i w tym miejscu gdzie te przedmioty tocza sie pod gore wylalem troche wody, lala sie pod gore...
na rowerze tez toczylem sie nieco pod gore
plastikowa butelka tez, wiec wg mnie to zludzenie optyczne.
  • 0

#10

kyrys.
  • Postów: 136
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

jakis miesiac temu w TV byl program o takim samym przypadku w USA, kolesie załatwili ekipe geodetow i wyszło że teren jest pochyły w tą strone w którą wszytko "samo" się toczyło, słyszlem tez ze z górą zar jest tosamo al niestety wynikow geodetów nie widzialem.

najprosciej byłoby zabrac ze sobą poziomice i sameu sprawdzić myslę ze by sie udało.
  • 0

#11

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proponuję wycieczkę na Żar z poziomicą (libellą). Jeden pomiar rozwiązuje wszelkie wątpliwości. Z prawami fizyki jest tam wszystko w należytym porządku.
  • 0



#12

Asef.
  • Postów: 449
  • Tematów: 28
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Koło mojej miejscowosci jest takie miejsce jak "Magiczna Górka" gdzie przedmioty ida w góre samoistnie i nawet autobusy z osobami.Przyjrzałem sie dokładnie tej powierzchni,widac troche jakby by była tak wypukła,jakby tam byłby jakis magnez,ale niewiem czy dobrze mysle.
  • 0

#13

Laros.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ostatnio mówili o tym w radiu. I chyba nie jest to złudzenie, bo przedmioty nie metalowe, nie toczą się pod góre.

Przedmioty niemetalowe, tzn. masz na myśli brak zawartości żelaza w stopie czy "całkowicie" niemetalowe bo jednak na filmie wyraźnie widać poruszającą się aluminiową puszkę po piwie (chyba że to było piwo z biedronki i stalowa puszka :lol : ), jak wiadomo magnesy czy pola magnetyczne nie działają na metale nieżelazne.
  • 0

#14

Indoctrine.
  • Postów: 1450
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proponuję wycieczkę na Żar z poziomicą (libellą). Jeden pomiar rozwiązuje wszelkie wątpliwości. Z prawami fizyki jest tam wszystko w należytym porządku.


Poziomica standardowa, cieczowa, nie działaby poprawnie, bo tak samo ulegałaby temu ewentualnemu zjawisku lokalnemu.
Za to użycie sprzętu laserowego to zupełnie inna sprawa.
  • 0

#15

Mystiqe.
  • Postów: 140
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Napewno nie ma tam braku grawitacji ;) , byc moze teren jest pochyly w druga strone, ale tego poprostu nie widac, a iluzja robi swoje... Albo ma to tez zwiazek z ruchem obrotowym Ziemii, slyszalem kiedys, ze w niektorych miesjach podczas naglej zmiany kilku czynnikow nie pamietam prawa fizyki sie poprostu psuja, ale naukowcem nie jestem wiec napewno nie umiem tego objasnic ;p
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych