Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoistnie włączający się telewizor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#16

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Więc, jak mówisz że takie rzeczy były które są bardzo negatywne w emocjach one same mogą powodować że taka energia się "zadomowi". Lecz ja trochę bym wątpił bo raczej takie coś by wpływało na wszystkich domowników i raczej jakby było to takie negatywne to było by wtedy bardziej aktywne a nie tylko kroki i włączanie telewizora. Jeżeli wspominasz tego chłopaka to może on wraca do twojej babci by porozmawiać, to by wytłumaczyło dlaczego słyszy jakieś głosy i odgłosy kroków u babci. Może to jego dusza jest nadal zabłąkana i szuka jakiegoś zrozumienia i wraca tam gdzie miał to za życia. Idźcie do kościoła pomódlcie się za niego lub możecie nawet w domu to zrobić i powiedzieć do niego że jest u was mile widziany ale potrzebuje znaleźć spokój.
  • 0

#17

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A tego co proponował dzienciolek nie sprawdzacie? Telewizor sam się włącza i już wiecie że to na pewno duch....

Pogrzebałem po necie:

Witam model taki jak podalem w temacie jesli dobrze pamietam, ale chodzi o samsunga 32" led tv. Telewizor codziennie praktycznie co jakis czas wlacza sie sam jakby go ktos odpalal pilotem zaswieca sie dioda nie pokazuje sie nic na ekranie i po ok 5-10 sekundach sam sie wylacza. Czy to poczatek konca tego telewizora? spotkal sie ktos z taka usterka?


Siema dzis w nocy o godzine 5 rano czy wczesniej moj telewizor sam sie wlaczyl i ustawil glosnosc na 100 myslalem ze sie zes*** i posikam...po czym wylaczylem go a on sie wlaczyl kilka innych razy, wyciagniete baterie z pilota nic nie daly tylko odlaczenie od kontaktu pomaga...czy ktos sie z takim czyms juz kiedys spotkal?!?


i propozycje:

Witam , proponuję zacząć od sprawdzenia w menu na samym dole "pomoc techniczna" i wejść w "aktualizacja oprogramowania" i wyłączyć "tryb gotowości do aktualizacji".......


Jeśli nie zadziała można zakryć na noc czujkę podczerwieni, tą w którą mierzymy pilotem, czasem może wyłapać jakieś szumy tła i błędnie zinterpretować.
  • 1



#18

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś usunął mojego posta przez to muszę tracić czas na pisanie tego po raz drugi.
Skorzystaj z porad podanych przez poprzedników i z moich, tych co mi skasowali. Jeśli nie pomoże to powiedz tatusiowi żeby zaniósł go do sklepu jeśli jest na gwarancji. To że jest nowy, nie znaczy że jest sprawny.

A babce powiedz żeby cie nie straszyła swoimi strachami, bo masz swoje.
  • -1



#19

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś usunął mojego posta przez to muszę tracić czas na pisanie tego po raz drugi.
Skorzystaj z porad podanych przez poprzedników i z moich, tych co mi skasowali. Jeśli nie pomoże to powiedz tatusiowi żeby zaniósł go do sklepu jeśli jest na gwarancji. To że jest nowy, nie znaczy że jest sprawny.

A babce powiedz żeby cie nie straszyła swoimi strachami, bo masz swoje.


Ktoś usunął Twojego posta bo on nic nie wniósł do wątku a tylko prowokujesz.



Ja jednak spróbowałbym seansu z ouija wraz z babcią lub zaprosiłbym medium. Ta druga opcja jest najbezpieczniejsza :)

Użytkownik MrTeomo edytował ten post 20.10.2013 - 19:55

  • -5

#20

Tromasz.
  • Postów: 114
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ostatnio moja kobieta wynajeła sobie pokój w bloku 10 piętrowym. Przyszedłem do niej na noc, kładliśmy się spać i nagle się włączył telewizor a pilot leżał przy nim. Było to koło północy, mowie cholera coś nie tak. Wyłączyłem go i pilot zostawiłem tam gdzie leżał wcześniej. Pare godzin później, koło 3 gdy się przebudziłem patrze on znowu włączony - troche się zdygałem tak naprawdę, ale byłem śpiący więc znowu wyłączyłem i położyłem się spać. Nazajutrz, grzebiąc w opcjach telewizora zobaczyłem coś, co mnie uspokoiło. Po prostu telewizor wewnętrznie miał ustawione samoistne włączanie się o konkretnych godzinach - proste i logiczne. Ogarnij, pogrzeb w opcjach telewizora, może też to masz ustawione - skoro najnowszy jak piszesz.
  • 2

#21

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dziękuję wszystkim bardzo za pomoc ;) Już chyba wiemy z babcia co jest grane ;)
  • 0

#22

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Po prostu telewizor wewnętrznie miał ustawione samoistne włączanie się o konkretnych godzinach - proste i logiczne.

No, wreszcie :roll: Aż dziwiłem się, że do tej pory nikt nie zaproponował tej możliwości 8)
  • 0



#23

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tak jak już klika osób słusznie zauważyło - włączanie się TV jest związane z "auto-updatem" oprogramowania.
Miałem takie przypadki i potwierdzam - wyłączenie tej funkcji rozwiązuje ten problem, a samsungi tak btw są bardzo niedopracowane, mają dużo bugów w sofcie. Bywały przypadki, że można było "przejąć" dane modele przez zwykłe połączenie WiFi. i uzyskać pełną kontrolę nad czyimś TV. Była nawet kiedyś afera, gdy kobieta zgłaszała się na policję, gdyż twierdziła, że telewizor wysyła jej pogróżki i podgląda jej rodzinę. Brali babkę za wariatkę, a co się okazało - sprawcą był nieżyczliwy sąsiad hakier, który włamał im się do TV. Im nowszy model i im bardziej nafaszerowany elektroniką i cudami tym gorzej. A trzeba zaznaczyć, że obecne modele to już zwyczajne komputery, tak są zaawansowane.

EDIT: Tak tylko na chwilę się wtrącę z lekkim offtopicem: przestrzec Was tylko chciałem, że posiadając najnowsze cuda techniki z kategorii "telewizorów" nie podłączajcie ich do netu, jeśli nie potraficie prawidłowo skonfigurować domowego routera. Będzie Wam to reklamowane i wciskane na każdym kroku, różne YouTuby, czy inne Facebooki, ale nie róbcie tego, jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy jak i czym takie połączenie zabezpieczyć. Jeśli macie szczęście i wyciekną do netu treści nagrane kamerką w TV (a większość nowych TV je posiada) na których jecie pizzę rozwaleni przed TV na kanapie w salonie to pół biedy. Można jednak wykraść inne, o wiele ciekawsze materiały obrazujące co ta tych kanapach jeszcze robicie i wykorzystać je do różnych rzeczy.

Użytkownik szczyglis edytował ten post 21.10.2013 - 18:11

  • 1



#24

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Odświeżam gdyż, ponieważ mam problem z moim starym telewizorem kineskopowym Samsung który służy mi w sypialni za usypiacz.

 

Tydzień temu albo gdzieś tak około wstałam w nocy i wyłączyłam telewizor była 2.57 łatwo zauważyć bo na dekoderze świeci się godzina. Standard toaleta, picie wody i spać. O 4.27 widzę (jak to głupio brzmi) przez zamknięte oczy, że coś miga mi na niebiesko, pierwsze skojarzenie, policja, karetka, straż pod blokiem, coś musiało się stać. Nie chciało mi się otwierać tych oczu ale te miganie mnie denerwowało a jak się zdenerwuję to nie mogę zasnąć ponownie. W końcu otwieram te oczy i widzę, że dekoder jest dalej wyłączony a telewizor zmienia kanały, szturcham faceta aby zszedł z pilota bo pewnie na nim śpi. Pilot leży sobie na parapecie. No to wyłączyłam i poszłam spać. Rano zdaję relację co się stało w nocy i stwierdzamy, że musiał się przycisk wcisnąć.

 

Dziś w nocy budzi mnie burza, jeden błysk i potężny grzmot. Wstaję sprawdzam czy wszędzie okna są pozamykane i staram się zasnąć gdy słyszę jak włącza się telewizor, już mądrzejsza sięgam na parapet ręką i omackiem sprawdzam który przycisk został wciśnięty, żaden. Otwieram oczy i widzę ten pilot w blasku niebieskiego światła telewizora, wszystkie przyciski są tak jak powinny. Facet budzi się i widzi mnie z pilotem i mówi "Co Ty robisz?" Głupio mi było i mówię nic. Wyciągnęłam z pilota baterie i do rana przespałam noc już bez niespodzianek. 

 

Zaczyna mnie ten hebel denerwować, wiem, że powinnam go zmienić na nowy ale mam sporo innych wydatków. Co z nim się dzieje? Włącznik na pilocie czy kineskop pada? Poradzicie coś? Bo na necie to same bzdury piszą o duchach nie wspomnę :facepalm: także jak ktoś chce pisać o nawiedzonych demonach, lepiej niech sobie te banialuki daruje.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych