Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoistnie włączający się telewizor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, jestem tutaj nowa nigdy nie myślałam poważnie nad tym co się dzieje w moim otoczeniu ale ostatnimi czasy w moim domu zaczęły się dziać dziwnę rzeczy, w sumie może tylko dla mnie dziwne ale opiszę je.

Nie ukrywam że jestem osobą która bardzo boi się ciemności, zawszy gdy zasypiam wydaje mi się że ktoś jest za mna że coś się rusza i odwracam się za siebie ale niczego nie ma ciężko jest mi zasnąć każdej noc gdy ktoś jest przy mnie mój chłopak to wtedy czuję sie bezpiecznie nie wiem czy to tylko moje chore wyobrażeniea czy faktycznie coś się dzieje.. Często słyszę jak podłoga skrzypi a podłoga była niedawno robiona, jak myję głowe i zamykam oczy wydaje mi się że coś stoi koło mnie to szybko otwieram i mam przed sobą tak jak by ciemny cień który po chwili znika.
Boję się w nocy zejść do kuchni bo ciągle mam obawy że coś chodzi za mna i śledzi mnie, boję się tak że wychodzić wieczorem z psem przed dom bo boje się że ktoś za mna idzie. Dzisiaj rano gdy wstalam babcia powiedziała że telewizor sam się włączył a w tym pokoju co jest telewizor nikt nie śpi a taka historia z telewizorem u nas nie miała pierwszy raz miejsca.
Proszę o radę czy to moje chore wyobrażenia czy faktycznie coś się dzieje?
  • -1

#2 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Ten telewizor na pewno jest sprawny w 100% ?
  • 0

#3

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak sprawny w 100 % najnowszy płaski telewizor.
  • 0

#4

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Może jakiś przypadek z tym telewizorem.

U mnie same programy nieraz się zmieniają w telewizorze np: oglądam jakiś program pilot jest obok mnie ale go nie dotykam i nagle sam przełącza się telewizor na inny program...już kilka razy tak się działo...pewnie jakiś przypadek....

Z kolei inna rzecz do to ze często sam komputer mi się włączał ( teraz mam inny i na tym nowym tak się nie dzieje) np: siedzę sobie w innym pokoju i komputer też jest w innym i słyszę ze komputer się włącza idę to sprawdzić no i na prawdę komputer się włączył, a w pokoju w tym czasie nie było nikogo.


a co to strachu przed ciemnością , to ja jeszcze jakiś czas temu też się jej bałem:) ale już się nie boję.

Po prostu od jakiegoś czasu mam małe problemy ze spaniem i często w nocy wychodzę na dwór na papierosa i od tak dzięki przebywaniu w ciemnościach przestałem się ich bać:)

Więc mam jedną rade dla ciebie....nie uciekaj od ciemności, przebywaj z nią a zobaczyć ze wcale taka straszna nie jest :)

Mi pomogły papierosy w tym żebym z nią przebywał bo gdyby nie one do nie miał bym powodu żeby w noc ciemną wychodzić na dwór :)

Użytkownik Wilkołak edytował ten post 20.10.2013 - 11:27

  • 0

#5

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jeżeli chodzi o podłogę to ja bym tylko powiedzieł że skoro podłoga jest nowa może się jeszcze układać i dodatkowo teraz, jak można łatwo zauważyć, w nocy robi się zimno i zaczyna się grzać w domu i zmiany w temperaturze powodują powiękaszanie i kurczenie się materiału. W przypadku podłóg to często instalatorzy zostawiają mały odstęp od ściany a paneli by właśnie mogły się ruszać. Jeżeli by się dokładnie ułożło podłogę do ściany i materiał chcąc się rozciągnąć by się zaczą zniekształcać.

Telewizory nadal działają na podczerwieni z pilotów więc jak telewizor dostaje taki sygnał to się włączy a taki sgnało może nawet pochodzić od sąsiada. Telewizor może mieć jakąś usterkę w sobie również. Osobiście widziałem jak telewizory które nawet nie mają pilota włączły się poprzez kogoś używającego krótkofalówki w pobliżu, jakieś zaburzenia/zakłucenia mogą powodować takie rzeczy. wyciągnij wtczkę z gniazda, jak sie wtedy włączy telewizor to można coś poważniejszego podejżewać.
  • 0

#6

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Jakiś czas temu miałem chwilowy problem z telewizorem tzn. włączał się i wyłączał samoczynnie po 5 i więcej razy z rzędu (właczał się na kilka sekund i wyłączał, po kilku sekundach tak samo i tak w kółko) ale potem przestawał wydało mi się to dziwne ale pewnie to coś związanego z nim.Od dłuższego czasu już tak nie "psioczył".Chciałbym dodać że chwile wcześniej przed tym zdarzeniem nagrywałem EVP i podczas obróbki zaczął "psioczyć" :D

Właśnie strach przed ciemnością powoduje twoje uczucie bycia obserwowaną itp.

Ze mną było podobnie jak opisywał Wilkołak też parę lat temu bałem się ciemności ale właśnie przezwyciężenie tego lęku spowodowało nic innego jak kontakt z nim :) .

Użytkownik Hel edytował ten post 20.10.2013 - 12:33

  • 0

#7

wredna.
  • Postów: 19
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dobrze ktoś radzi, odłącz telewizor od prądu i jak wtedy się włączy, to coś może być na rzeczy :> To tylko elektronika, wytłumaczeń może być multum - kiedyś samoistnie włączyła mi się w środku nocy wieża w salonie (na full, cóż to była za pobudka). A tak poza tym to sama się nakręcasz, takimi właśnie myślami, że "coś mnie obserwuje" i już w głowie wytwarzają się dziwne obrazy, czy tam czarne cienie. Kiedy byłam mała na mój lęk przed ciemnością pomagała świadomość, że nie jestem sama, bo przecież rodzice śpią w pokoju obok. Poza tym powtarzanie, że to tylko wytwór mojej wyobraźni, a rano będę się z tego śmiać... Teraz, kiedy nachodzą mnie jakieś dziwne myśli, włączam sobie jakiś serial komediowy, piszę do koleżanki, cokolwiek przyziemnego, żeby odgonić nieprzyjemne uczucie.
  • 1

#8

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy ten telewizor jest podłączony do sieci ? ile lat ma dom/mieszkanie w którym mieszkasz ?

Użytkownik MrTeomo edytował ten post 20.10.2013 - 13:18

  • 0

#9

dzienciolek.
  • Postów: 16
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

w TV należy wyłączyć opcję aktualizacji oprogramowania przez kanał DVB-T !
Znana sprawa w TV min. Samsung, Sharp i Philips
(opcja może być pod inna nazwą w menu) w każdym razie na 100% jest to rozwiązanie tego problemu.


Pozdrawiam

Użytkownik dzienciolek edytował ten post 20.10.2013 - 14:04

  • 1

#10

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oj dom jest dość stary. Ma około 25-30 lat.
Mam jeszcze jedno pytanie. Dzisiaj rozmawiałam z babcia która ze mną mieszka. Razem usiadłyśmy do komputera i siedziałyśmy tutaj na forum o przypadkach paranormalnych. Powiedziała mi w pewnym momencie że też czasem słyszy kroki że nie może spać że jakieś głosy ją prześladują i jej się wydaje że to może być jej zmarły ojciec.
Czy to może być prawda że duchem w domu jest ojciec mojej babci?
  • 0

#11

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy to może być prawda że duchem w domu jest ojciec mojej babci?



Wszystko jest możliwe. Macie dostęp do kamery/dyktafonu ? moglibyście też zrobić eksperyment z tabliczką ouija.
  • -3

#12

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niestety muszę cie zmartwić wszystko... Nie mam 7 lat. Przeczytaj moją odpowiedz wyżej nie pytałam o telewizor tylko o ducha... Jeżeli masz zamiar odpowiadac nie na pytania to lepiej nic nie pisz...

MrTeomo a mógł byś więcej mi na ten temat powiedziec?
  • 0

#13

LukeKZ.
  • Postów: 183
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy dziwne zjawiska powtarzają się każdego dnia? Jak babcia sądzi że to jej ojciec to wyślijcie babcie gdzieś do rodziny lub hotelu na kilak dni i zobaczycie czy to ustaje, jak tak to babcia jest opętana lub coś jest przyczepione do nie (jak tak to tylko powiem że nie brzmi jakby to było coś złego). I jak już pisałem kroki mogą być powodowane poprzez zmienianie się materiału paneli. Nie panikujcie.

Jak długo mieszkacie w tym domu?
Czy przez te ostatnie dni, jak mówisz, czy ktoś zmarł w rodzinie?

Kamerkę możesz sobie zostawić w miejscu gdzie będzie widać całe pomieszczenie lub dyktafon by nagrywały przez noc a szczególnie w miejscu jakim podejrzewacie lub słyszcie kroki.

Nigdy nie baw się tabliczką ouija. Jeżeli nigdy jeszcze nie miałaś styczności z taką tabliczką to się ja nie baw bo sobie możesz narobić jeszcze więcej problemów. Jak już coś to szukaj kogoś kto to już robił i niech ta osoba przyjdzie i przeprowadzi seans. Sama tego nie rób.
  • 0

#14 Gość_polished

Gość_polished.
  • Tematów: 0

Napisano

Twoja babcia wmówiła sobie że słyszy kroki i "głosy". Radziłbym żeby wzięła jakieś leki uspokajające. Potem wyślijcie ją gdzieś do rodziny, do innego domu. Niech odpocznie i zobaczycie co dalej będzie.
  • 0

#15

karolcil7.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Powiem może wszystko od początku. Moja babcia mieszka w tym domu od początku jego istnienia budował ten dom jej ojciec wraz z babci mężem.
W sumie dziadek nie włożył w ten dom tyle pracy ile ojciec mojej babci. W tym domu zawsze były awantury kłótnie dziadek bił moją babcie, dzieci i wnuki kiedy wkońcu doszło do rozwodu. Wydaje mi się że to może być też przyczyna tych zdarzeń które słyszy i czuje babcia.
Hmmm.. Czy te zjawiska powtarzają sie każdego dnia?? Chyba raczej tak babcia gdy o tym mówi płacze i nie może przestać bardzo była zwiazana z ojcem dzięki niemu zawdzięcza istnienie tego domu.
Własnie będzie jechać na Wszystkich Świętych do rodziny to zapytam się jej jak wróci czy była świadkiem takich zdarzeń jak w domu.
Zapomniałam dodać na samym początku że podłoga jest zmieniona tylko na górze na dole jest nie zmieniana od czasu budowy a babcia własnie śpi na dole.
Ja osobiście mieszkam w tym domu od 3 lat a babcia jak wyżej wspomniałam od początku.
Nie nie w rodzinie nikt nie zmarł, ale jeżeli to może mieć coś wspólnego w tej sprawie to w wakacje zmarło dziecko sąsiadki bardzo uboga rodzina ten chłopak miał około 20 lat jak się nie mylę i czasem przychodził do babci wygadać, wyżalić. Babcia trochę przeżyła tą jego śmierć.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych