Skocz do zawartości


Zdjęcie

StarCraft II


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kim grasz? (10 użytkowników oddało głos)

Kim grasz?

  1. Terran (2 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

  2. Głosowano Protoss (4 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

  3. Zerg (4 głosów [40.00%])

    Procent z głosów: 40.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ktoś? Coś? Dywizja? Rasa? Staż?

Klik

W wakacje przeszedłem kampanię, teraz (od października) zacząłem się bawić w gry rankingowe (grę kupiłem w czerwcu). Jak na razie 7 w brązie, Zergami.

//
Jak już bierzecie udział w ankiecie, to chociaż napiszcie nick i na jakim poziomie gry jesteście, bo mi się nudno samemu gra.



#2

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Grałem jakiś czas na darmowej wersji terkami. Nie za bardzo mi podpada Starcraft za nacisk na mikro, wolę gry z rozbudowanym makro. :)



#3

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bardzo mnie urzekł, właśnie przez mikro. Naprawdę trzeba poświęcić tej grze wiele czasu, żeby zacząć rozgrywać mecze na przyzwoitym poziomie. Istnieje wiele możliwości (flankowanie, backstabiin', atak spod ziemi, niewidzialne jednostki) oraz trzeba pamiętać o naprawdę wielu rzeczach jednocześnie. U terka i tossa nie jest to może aż tak widoczne, ale żeby micrować zergiem na poziomie to już trzeba trochę posiedzieć. Głównie z uwagi na zapładnianie rojów, rozprzestrzenianie creepu, utrzymywanie mutów w ciągłym ruchu. Zergi są rasą, która najliczniej expuje. Ogarniać 6-7 królowych i 9 hatchery? Przy jednoczesnym rozprzestrzenianiu creepu, scautingu overlordami ( słonie), utrzymywaniu mutów w ruchu i przemieszczaniu armii, przeprowadzaniu ewolucji i ulepszeń w budynkach? Powodzenia :D Jeszcze nie udało mi się przekroczyć progu 140 APM, zazwyczaj mój wynik waha się od 60 APM - roach rush build... na tossa idealne, kończę grę w 8 minucie, do 120-140 APM :D



#4

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A co jeśli kupię podstawkę bez dodatku? Wiem, że nie będę miał dostępu do nowych jednostek, a co z resztą?
Chodzi mi o rankingi/matchmaking i ogólne różnice pomiędzy graniem z i bez dodatku.

#5

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jednostki w dodatku są te same. Nie ma to żadnego przełożenia na grę ( dodatek daje tylko możliwość kampanii i nabijania levelów daną klasą). Blizzard zrobił coś takiego, co określa się mianem kopiowania gry. Tak też, jeżeli osoba mająca tylko wersję testową gra w drużynie, albo przeciwko komuś kto posiada pełną wersję gry, gra na zasadach pełnej wersji. Analogicznie, jeżeli masz podstawkę i w lidze trafiasz na kogoś z HotS'em gra pobiera moduły tak, abyście obaj grali na HotSie (albo odwrotnie):D



#6

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kupiłem oryginalke StarCrafta II i przeszedłem całą kampanię niemalże za pierwszym razem ale nie udało mi się dojść do tego jak wy - bardziej doświadczeni gracze tworzą jednostki w bardzo szybkim tempie - miałem same takie sytuacje podczas rozgrywki multiplayer że gdy ja dopiero gdy zbieram surowce to wróg już ma tysiące jednostek... myślałem że używają jakis czitów czy coś :P

A jeśłi chodzi o ankietę to jakoś do gustu przypadły mi Protosski.

#7

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W pierwszych 10 minutach najważniejsze są timingi (zaplanowanie każdej sekundy), żeby spróbować jak najszybciej zdominować przeciwnika albo po prostu zcheesować (atak z zaskoczenia, toss buduje pylon i wieżyczki przy wyjściu z bazy wroga). W niższych ligach ludzie bunkrują ( obrona na tego typu sprawy), w wyższych nikt się w to nie bawi, ponieważ akcja toczy się dopiero po 15 minucie, jak po mapie przechodzą dziesiątki jednostek.

Jakie dokładnie miałeś sytuacje?



#8

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Czyli mogę zostać bogiem w SC2 bez wydawania 200zł w ciemno, a jedynie kupując podstawkę? Trochę skośne oczy już mam, więc z zasady się nadaję do tej gry.
Co daje te nabijanie lvli? Ligi rozumiem, bo pewna gra dla loli ukradła ten system z SC i wiem jak on działa, mimo że nie gram w żadne MOBA.

#9

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli mogę zostać bogiem w SC2 bez wydawania 200zł w ciemno


Ja posiadam jedynie WoL'a i gram normalnie z każdym. Teraz jest jakiś event Blizzardu, że zamiast 140 zł, kosztuje jedynie 70.

Co daje te nabijanie lvli?


Frajdę + avatary.



#10

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Np. jak gra się zaczynała to ja zazwyczaj od razu klikałem aby Ci początkowi robotnicy (wyleciała mi z głowy ich nazwa - mam od dłuższego czasu przerwę od tej gry) zbierali surowce a gdy udało mi się stworzyć 3-5 jednostek bojowych to wróg już miał całą armię. Albo gdy klikałem na maksimum - aby ciągle się tworzyły jednostki bojowe to wróg i tak zawsze miał 100x większą armię od mojej - dlatego się wkurzyłem i teraz nie gram już w tę grę. Jakoś kampania była dla mnie bardziej intrygująca.

#11

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@up

To zależy jak długo produkujesz same suplly (dronki, probki, erk'a ). Zergiem da się w 4-5 minucie wystawiać już 30-40 lingów. Aczkolwiek, bez ulepszenia padną, jeżeli postawisz bunkier terkiem i dwa magazyny obok ( jakieś 4-6 marinów obok jeszcze). Czym więcej masz nexusów, tym lepsza ekonomia, czym lepsza ekonamia tym więcej budynków, więcej jednostek. Popularnym zagraniem jest tworzenie drugiej bazy już w 2-3 minucie. (Jeżeli masz na komputerze, to możemy pyknąć - pokażę ci co i jak)

Jakby ktoś skusił się dodać do znajomych to:
Nick: ZergAro
Kod postaci: 363



#12

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oglądałem dużo meczy starcrafta. Koreańczycy robią tam rzeczy niebywałe. Apm na poziomie 300, chore akcje, ciągłe dropy. Dzieje się. :D
Ale żeby osiągnąć taki poziom to już praca na cały etat. Lata treningu.



#13

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oglądałem dużo meczy starcrafta. Koreańczycy robią tam rzeczy niebywałe. Apm na poziomie 300, chore akcje, ciągłe dropy. Dzieje się. :D
Ale żeby osiągnąć taki poziom to już praca na cały etat. Lata treningu.


Bo to kompletne no-lajfy - czyli osoby, które nie mają życia prywatnego. Żyją wyłącznie w świecie wirtualnym.




Scurvy - nakręć kiedyś filmik i wrzuć na YT jak grasz w trybie multiplayer ;]

#14

.?..

    Medicus

  • Postów: 974
  • Tematów: 89
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 10
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś mi nie wyszło, film waży teraz 33 GB Nie wiem jak zmniejszyć ten plik.



#15

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Coś mi nie wyszło, film waży teraz 33 GB Nie wiem jak zmniejszyć ten plik.


Spróbuj go przerobić na mpeg programem Total Video Conventer. Ogólnie programy które nagrywają filmy nagrywają w formacie AVI czyli dość wysokiej jakości. Należy ten format przerobić na MPEG niższa jakość.

Przynajmniej ja tak robiłem gdy nagrywałem filmy z gry Lineage 2.

Użytkownik Cascco edytował ten post 17.10.2013 - 22:54



 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych