Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsze zdjęcia duchów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika

To słynne zdjęcie zostało zrobione we wrześniu 1936 przez kapitana Provand i Indre Shira , dwóch fotografów , którzy zostali przydzieleni do sfotografowania Hall Raynham dla magazynu Country Life . Duch który został sfotografowany to prawdopodobnie Lady Dorothy Townshend , żona Karola Townshend.

Dołączona grafika

Ta fotografia wykonana została w bibliotece Combermere Abbey, w 1891 roku przez Sybell Corbet . Postać mężczyzny może słabo widaczna siedzi w fotelu na lewo . Jego głowa , kołnierz i prawe ramię na podłokietniku są wyraźnie dostrzegalne . Uważa się, że jest to duch Pana Combermere .

Dołączona grafika

To intrygujące zdjęcie, zostało wykonane w 1919 roku, a po raz pierwszy opublikowane w 1975 roku, przez Sir Victora Goddard,emerytowanego oficera RAF. Zdjęcie to portret grupy eskadry Goddard , która służyła w I wojnie światowej w obiekcie szkoleniowym Dedal HMS. W tylnej części lotnika stojącego w górnym rzędzie , czwarty od lewej , widać wyraźnie twarz innego mężczyzny. Mówi się, żetwarz Freddy Jacksona, mechanika lotniczyego , który został przypadkowo zabity przez śmigło samolotu dwa dni wcześniej .

Dołączona grafika

Ralph Hardy, emerytowany duchowny z White Rock w Kolumbii Brytyjskiej, jest znany dzięki słynnej fotografii ktora wykonal w 1966 roku. Chcial jedynie sfotografować eleganckie spiralne schody ( znane jako " Schody tulipan" ) w sekcji Królowej Domu Narodowego Muzeum Morskiego w Greenwich w Anglii . Po wywolaniu zdjęcia ujawnila sie tez postać po schodach , jakby trzymać się poręczy obiema rękami. Eksperci z Kodaka , którzy badali oryginalny negatyw stwierdzili, że ​​nie został on naruszony. Mówi się, że niewyjaśnione postaci obserwowano niekiedy w pobliżu schodów jak i odglosy krokow.

Dołączona grafika

Pani Mabel Chinnery odwiedzała grób matki w 1959 roku.Po zrobieniu kilku zdjec grobu matki , zrobila zdjecie jej męża, który czekał sam w samochodzie. Przynajmniej Chinnerys myślał, że jest sam.Kiedy film został wywołany, para była więcej niż zaskoczona, bo zobaczyla postac w okularach siedzaca na tylnym siedzeniu samochodu. Pani Chinnery natychmiast rozpoznała wizerunek matki - kobiety, której grób odwiedzili w tym dniu.Ekspert badający fotograficzny wydruk ustalił, że wizerunek kobiety nie był ani refleksja, ani podwójna ekspozycja. "I postawie swoją reputację na tym, że obraz jest prawdziwy," zeznał.

Dołączona grafika

"To jest zdjęcie, które zmieniło moje zdanie o duchach ", mówi Terry Ike Clanton , który prowadzi TombstoneArizona.com. Clanton zrobił to zdjęcie na ktorym jest jego przyjaciel, na Cmentarzu Boothill . Zdjęcie zostało wykonane w czerni i bieli, ponieważ chciał by wyglądalo na zdjecie z 1800 w stylu dzikiego zachodu. "Wiem, że nie było innych osób podczas robienia tego zdjecia" przekonuje Clanton.

LINK
  • 1

#2

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wszystkie zdjęcia już przez to forum się przewinęły.
  • 3



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście, a zdjęcie Freddiego Jacksona z duchem za plecami dorobiło się nawet własnego tematu
TUTAJ
ale nie będę go odkopywał :roll:

To intrygujące zdjęcie, zostało wykonane w 1919 roku, a po raz pierwszy opublikowane w 1975 roku, przez Sir Victora Goddard,emerytowanego oficera RAF. Zdjęcie to portret grupy eskadry Goddard , która służyła w I wojnie światowej w obiekcie szkoleniowym Dedal HMS. W tylnej części lotnika stojącego w górnym rzędzie , czwarty od lewej , widać wyraźnie twarz innego mężczyzny. Mówi się, że twarz Freddy Jacksona, mechanika lotniczyego , który został przypadkowo zabity przez śmigło samolotu dwa dni wcześniej .


Zaintrygowało mnie to właśnie zdjęcie, bo zanim przeczytałem komentarz, próbowałem sam zlokalizować tego żołnierza, zza którego wygląda duch.
Faktycznie, jedyny pasujący, to czwarty od lewej , w górnym rzędzie.
Nie pasują mi tutaj dwie rzeczy.
To co mnie razi kiedy patrzę na oryginał i powiększenie w kółku, to kształt lewego ramienia, a właściwie kołnierza płaszcza, tuz pod "twarzą ducha".
Na oryginale (zdjęciu grupowym) kołnierz tworzy ukośną linię prostą. Na powiększeniu, tuż pod podbródkiem ducha "zaokrągla się" podobnie jak kołnierz z prawej strony. Według mnie, wskazywałoby to na obróbkę tego fragmentu.
Widać to doskonale pomimo bardzo kiepskiej jakości zdjęcia grupowego ( w powiększeniu już dużo gorzej)
Druga rzecz, to właśnie kwestia jakości zdjęcia, a właściwie, ta dysproporcja w jakości pomiędzy oryginałem, a powiększonym fragmentem. Szukałem tej fotki w sieci i każda, którą znalazłem ma ten sam mankament - oryginał jest w jakości żałośnie słabej, a powiększony fragment - w bardzo dobrej. Czy to nie dziwne? Wygląda to tak jakby ktoś chciał odwrócić uwagę od oryginału albo uniemożliwić porównanie go z powiększonym fragmentem.
  • 2



#4

Rockson.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

getatt10.jpg

Hejka! Znalazłem stare foto które podesłała nam koleżanka że to u niej w mieszkaniu było. Pamiętam za dawnych czasów dużo o tym rozmawialiśmy. Wiec na dzień dobry przesyłam wam tę fotkę i witam wszystkich :)


  • -1

#5

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

getatt10.jpg

Hejka! Znalazłem stare foto które podesłała nam koleżanka że to u niej w mieszkaniu było. Pamiętam za dawnych czasów dużo o tym rozmawialiśmy. Wiec na dzień dobry przesyłam wam tę fotkę i witam wszystkich :)

Wygląda jak wklejone. Obszar w drugim pokoju jest jaśniejszy niż prawa część tej twarzy. Poza tym kto by se robił zdjęcie przy uchylonych drzwiach? Przecież takie zdjęcie nie wygląda ładnie. To tylko moje podejrzenie, może to był tylko test nowego aparatu.


Użytkownik Kazuhaki edytował ten post 03.03.2014 - 17:46

  • 0



#6

xyVirr.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak widać bardzo chętny na sesję zdjęciową duszek o świńskim ryjku. Chwila zabawy w jakimś programie i powstaje taki oto efekt. Według mnie nie ma się tu nad czym więcej zastanawiać. Poza tym jak się przyjrzeć pikselom, to widać, że to zwykła graficzna ingerencja - przynajmniej jak na moje oko.


  • 0

#7

xRondox9.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poza tym kto by se robił zdjęcie przy uchylonych drzwiach? Przecież takie zdjęcie nie wygląda ładnie. To tylko moje podejrzenie, może to był tylko test nowego aparatu.

 

 

 

 

 

 

 

A może po prostu zdj było robione tak na szybko, bez większego planowania ? :P

 

Co do samej fotki to nie jest zbyt wiarygodna, wygląda dosyć sztucznie ( przynajmniej dla mnie ), dokładne rysy twarzy, cały ten kształt. 


  • 0

#8

xRondox9.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

st-giles-ghost.jpg?w=450

 

 

Co powiecie na taką fotkę ? Dosyć ciekawa. 


  • 0

#9

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



st-giles-ghost.jpg?w=450

 

 

Co powiecie na taką fotkę ? Dosyć ciekawa. 

Chodzi o postać siedzącą w prawym dolnym rogu ?

Jednocześnie ktoś tam mógł usiąść, a druga osoba cyknęła zdjęcie. Prawie nic tam nie widać, co świadczy o tym iż autor chciał zaretuszować zdjęcie

 

23325890113745996597.jpg

Widać, że ktoś tam siedzi, ale czy to duch ?


  • 0



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To zdjęcie z wnętrza katedry St. Giles znajdującej się w Edynburgu w Szkocji.

Jest to jedna z atrakcji turystycznych, więc raczej nic dziwnego, że kręci się tam sporo ludzi.

Tu znajdziesz panoramę wnętrza tej katedry - też widać na niej kilku turystów. Fragment drugi od prawej (z facetem stojącym na środku przejścia między krzesełkami) to ujęcie robione dokładnie w tym samym kierunku co na powyższym zdjęciu.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych