Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nostradamus wiedział że to HIP-HOP....cz.2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

info44.
  • Postów: 15
  • Tematów: 8
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tym artykułem postaram się jasno i krystalicznie wytłumaczyć że Piotr Łuszcz, Magik był autorem wszystkich tekstów a co za tym idzie był głównym ideologiem ich treści. Zobaczymy że Abradam, Joka, Fokus i Rahim mimo podziałami i mimo swojej nie ko końca świadomej woli zostali uczestnikami gry Magika, gry Boga docierając swoim przesłaniem do największej grupy ludzi do grupy osób młodych i do największej siły naszego kraju ludzi nie zagospodarowanych politycznie i religijnie. Niektórzy powiedzą że to są jakieś bzdury że to nie ma sensu że to niemożliwe…. W dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe…. Po za tym nie słuchają Ci którzy boja się prawdy!

Zaczniemy od grupy jaka założył Magik, Fokus i Rahim w 1998r. czyli Paktofonika. Przedstawię kilka wersów z całej ich twórczości mówiących o tym że to Magik był autorem ideologii i że cała grupa gra na jego zasadach. W pierwszej kolejności zagłębie się w kawałek „Nowiny” który to był solówką Magika i natrafiamy na bardzo interesujący fragment :


„Za was jointa spali, Tym co się odwrócili, Pfk nie są mili, Jak Milli Vanilli, Czyli, Zapraszam []...., Na me narodziny, To nowiny”


Mamy tu do czynienia z językiem młodego pokolenia gdzie Magik mówi że jointa spali, za tych którzy się odwrócili i ma tu na myśli wszystkich którzy odwrócą się od jego słów i jego przesłania to zdanie również kierowane jest do członków zespołu Fokusa i Rahima, którzy nie zrozumieli w jak wielkim projekcie uczestniczyli i jak ważną role odegrali. W dalszej części spotykamy odwołanie się do historii niemieckiego zespołu Milli Vanilli, „Pfk nie są mili, Jak Milli Vanilli”, co to oznacza?? Tak więc zespół ten zasłyną niechlubna sława kiedy okazało się że menadżer a zarazem producent zespołu przyznał się że główni wykonawcy Fab & rob tak naprawdę byli tylko statystami i nie włożyli jakiegokolwiek wkładu w muzykę którą reprezentowali, śpiewali z pleybecku a głos nie był ich, oni tylko występowali na teledyskach i scenie jako statyści. Sprawa zakończyła się skandalem i fani zostali przeproszeni z to oszustwo, natomiast Magik w tym fragmencie mówi że nie będzie taki miły i nie powie że Fokus i Rahim użyczyli tylko swoich głosów do przekazania ideologii Magika, z pewnością takie było założenie całej grupy że Magik będzie to trzymał w tajemnicy i nikomu tego nie wyjawi, tak samo Fokus i Rahim byli świadomi tego układu. Prawdopodobnie nie byli do końca świadomi tego że Magik zachował dużo wskazówek i sygnałów mówiącym właśnie o ich nietypowym układzie, zrobił to po to żeby ktoś w odpowiednim momencie odczytał ta nietypowa zagadkę i prawdziwą postać kim był Piotr Łuszcz i jakie przesłanie nam zostawił…. I od kogo tak naprawdę ono było…
„...to jest ten skład nie? nazywa się... Pizdefka, i jego członkami jest Ma Zmazik I, nie, yyy Fikus i Strah nie, albo Pachfin nie, jak kto woli, to jesteśmy myyy...”

Powyższy fragment pochodzi z kawałka „Znikam” z 2 płyty wydanej już tylko przez Fokusa i Rahima, dowiadujemy się w nim że Magik podchodzi tu do nazwy grupy z pewnym sarkazmem i nazywa ja tak trochę pogardliwie, dlaczego?? Ten zwrot może wyjaśniać że zespół zawiera w sobie mały przekręt, a przy okazji ukryte drugie dno. Dalej spotykamy twierdzenie że członkami zespołu są „Ma Zmazik I” i tu mówi że zespół to Zmazik czyli jedna osoba a jak wiadomo Zmazik to jest druga ksywka Magika, tak więc daje nam do zrozumienia że zespół to tylko Magik i jego ideologia. W dalszej części wyraźnie można wywnioskować że to nie Fikus czyli Fokus i to nie jest też Strah, Rahim i nie Pachfin ale jak kto woli to jesteśmy my i tu nie wyklucza ich jako członków zespołu bo ta skomplikowana historia właśnie na tym miała polegać i mimo że Rahim i Fokus byli członkami zespołu to użyczyli tylko głosów bez większego wkładu w tekst i treść ich przesłania. A jakiej treści jest to przesłanie?? Może poniższy fragment z kawałka „Na mocy paktu” przybliży chodź źródło tego przesłania…

„liryczne szermierki, rymo-dymo-bito-klety-gierki, spotkanie pierwsze, od czasów R-ki, te wiersze, potrzebne do życia jak nerki”


i jeżeli założymy że postać Magika jest autentyczną postacią Anioła z przyszłości który przekazuje nam to co ma nam Bóg do powiedzenia w czasach współczesnych, to dowiadujemy się że jego liryczna twórczość to pewnego rodzaju gra słów i powiązań rymowanych i przeplatanych różnego rodzaju metafor i cała jego twórczość odziana jest w pewnego rodzaju schematyczną grę. W dalszej części spotykamy słowa mówiące że jest to „spotkanie pierwsze” i pierwsza ingerencja samego Boga od czasów pojawienia się samego Jezusa Chrystusa czyli od czasów R-ki co oznacza że to pierwsza wizyta od czasu panowania RYBY (RYBki), a „te wiersze” są „potrzebne do życia jak nerki” co oznacza że jego cała twórczość i ideologia to jest nietypowy rodzaj nowej Biblii który jest potrzebny do życia i równowagi jak nerki w ludzkim organizmie, nerki które oczyszczają krew i ludzki organizm. Coś bardzo potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania organizmu a metaforycznie odnoszące się do całego społeczeństwa tak żeby mogło osiągnąć stan „Do zawiłości, Do duchowej starości” jak wspomniał o tym w utworze „Nie ma mnie, dla nikogo”. Cały fenomen zawiłości całej tej historii polega na tym że wszystkie wzmianki mówiące kim tak naprawdę jest Magik są porozrzucane po wszystkich tekstach i tak na płycie Kaliber 44 – „w 63 dni dookoła świata” w kawałku „Międzymiastowa” dowiadujemy się:

„Rymuję po polsku
Bo nie jestem z Waszyngtonu
Londynu, Rzymu, czy z nad Balatonu
Nikogo nie klonuję, bo nie lubię klonu
Nie chcę tronu i korony i salonu
Nie chcę czapki, pałki, pagonu pentagonu
Nie rymuję dla banknotów, ani dla bilonu
Nie czepiam się tak, jak wagon wagonu”


I jak zauważamy na samym początku dowiadujemy się że jest to nietypowy przekaz i Bóg w dzisiejszych czasach „rymuje po polsku”, język w jakim przemawia do nas Bóg jest taki a nie inny dlatego że nie pochodzi z „ziemi” i nie jest z Waszyngtonu, Londynu, Rzymu czy z nad Balatonu, dlatego oryginalność samego stylu jak i jego języka to główny atut samego Boga, dzieję się tak bo Bóg jest niepowtarzalny i nikogo nie klonuje bo nie lubi klonów i ma być jedyny w swoim rodzaju i w swojej postaci, a jak wiemy to Magik jako jedyny raper reprezentował niepowtarzalny styl „psychorap” i był jego pionierem a jak wiadomo nikomu do tej pory nie udało osiągnąć podobnego poziomu, poza tym psychorap i jego niepowtarzalny styl skończył się dnia kiedy popełnił samobójstwo 26.12.2000r. gdzie suma cyfr tej daty daje nam liczbę 4 i dzieje się to wszystko 4 dni przed końcem roku, i tu daje nam kolejne przesłanie że był postacią która reprezentuje liczbę 44 a ta liczba oznacza że on przemawiał w imieniu gości, wieloosobowego Boga z czwartego wymiaru, chodzi tu o przesłanie z zaświatów. Powyższy fragment daje nam jasno do zrozumienia że Bóg ma dobre intencje i nie chce tronu, korony i salonów ani żadnych rzeczy związanych z władzą bo to nie jest ktoś kogo interesują rzeczy materialne, jemu zależy na naszym wnętrzu i postać Magika nie odstaję od tych wartości, zrobił to dla nas bo był szczery i każdy z nas zna jego historię i dobrze wiemy że nie rapował dla pieniędzy dla niego ważne była szczerość artystyczna i poświęcił swoje życie, swoją osobę dla naszego dobra, po to żebyśmy się dowiedzieli kim tak naprawdę jest Bóg i nie jest taki wymagający i nie czepia się z byle powodów jak to wspomniał „jak wagon wagonów”. Następnym fragmentem świadczącym o tym że współczesna postać Boga to unikat który przybrał nietypowa postać przekazu i stylu znajdujemy w utworze „Dziedzina” a brzmi następująco:

„Owszem moja to dziedzina, Więc się wspinam i naginam jej zasady,
I na to nie ma rady, W HIP-HOPowe wody wypływam na zwiady
Pokłady mej galery, pchają wiatry cztery
Czterdzieści ich się mieści w żagiel
Niosą z sobą wieści z polskiej Wieży Babel”


I z automatu dowiadujemy się że Bóg tym razem użył jako formy swojego przekaz HIP-HOPu, wybrał to jako dziedzinę przekazu w XXI w. a dodatkowo nagina jej zasady i jak to ciekawie nazwał tym razem „w HIP-HOPowe wody wpływam na zwiady” i skoro wpływa na zwiady to znaczy że kogoś szuka, prawdopodobnie kogoś kto odsłoni druga i prawdziwą stronę postać Magika. Dalej czytamy że „pokłady mej galery, pchają wiatry cztery”, samo słowo galery – oznacza hiszpański statek napędzany siła niewolniczą ale jak widzimy Bóg nie napędza jej takim rodzajem napędu tylko używa do tego żagla i czterech wiatrów które mieszczą: „Czterdzieści ich się mieści w żagiel” objaśnię wam znaczenie tych wersów które mówią że talent i energia Magika była natchnieniem podarowanym od samego Boga który dał mu możliwość wglądu w 4 wymiar i jest napędzany tymi siłami, a jak dalej czytamy „czterdzieści ich się mieści w żagiel” co oznacza że Magik porównuje się do żagla który jest pchany 4 siłami a może ich się pomieścić 40 co daje nam do zrozumienia że spotykamy się po raz kolejny z ukrytą liczbą 44 i to jest liczba symbolizująca zrzucenie szat „iluzji” i liczba wskazująca na Boga który przynosi nam wieści z polskiej Wieży Babel i objaśnia „JAK JEST”.

Wracając do wcześniej obranej tematyki dotyczącej tematu mówiącym o tym że to Magik był głównym ideologiem tematyki utworów i zakamuflował to w sprytny sposób angażując przy tym członków zespołu kaliber 44, jest oczywiście fragment rapowany przez Joke mówiący o tym że:


„Magik w te klocki też się bawi i dławi go canabis, Hi hi, ha ha! To moja Taktyka”



Tutaj Joka mówi o postaci Magika i tłumaczy że on w te klocki też się bawi i dławi go palenie marihuany, natomiast dalej napotykamy się na śmiech HI hi, ha ha i twierdzenie „To moja Taktyka”, i po zapoznaniu się ze wcześniejszymi fragmentami wiemy że Magik wykorzystał Joki wzrotkę żeby dać nam do zrozumienia że on też się bawi w to rymowanie i dławi go canabis, co jest raczej metafora do tego że dużo pali, daje mu to prawdopodobnie natchnienie i obrał taktykę przekazu wieloosobowego, jedna ideologia, jeden przekaz rapowany przez kilka postaci. I potwierdzenie tego znajdujemy w kolejnym fragmencie z płyty Kaliber 44 pod tytułem „DJ-Feel-X”

„Tu troje jak jeden, w cztery, cztery imieniu, Nie bacząc na skutki, celowo fałszującej nutki”


Po raz kolejny mowa jest o tym że troje członków zespołu czyli Abradab, Joka i Magik „jak jeden” co po raz kolejny daje nam dowód na to że członkowie zespołu tak naprawdę przemawiają jak jeden czyli są elementem przekazu jednej ideologii, ideologii Magika który reprezentuje Boga tu na ziemi i przemawia w jego imieniu nazywając go tu „cztery, cztery imieniu”. Piotr Łuszcz był pośrednikiem tego przekazu i jak to dalej czytamy „nie bacząc na skutki, celowo fałszującej nutki” i wykorzystywał swój natchniony talent do zafałszowania prawdziwego obrazu zespołu Kaliber 44 i ukrycia w nim bardzo ważnego przesłania od samego Stwórcy, a przy tym nie baczył na skutki którymi według mnie były relacje z Abradabem i Joką. Relację które się zepsuły przez to że Magik naciskał i stawiał twarde zdanie na formę, rodzaj jak i styl przekazu. Uważam że to mogło być powodem nieporozumień i prawdopodobnie chłopaki mogli uważać że Magik zwariował że robi coś w tamtym czasie dla nich niezrozumiałego i dziwnego. Świadczyć może o tym kolejny fragment z płyty Kaliber 44, „Księga Tajemnicza-Prolog” – „to czyni mnie innym, od was wszystkich” gdzie Magik opowiada powyższa relacje ze swojego punktu widzenia, widzi że oni go nie rozumieją ale robi to bo ma szczerą chęć przekazać przesłanie dalej i mimo poczucia upokorzenia robi to w co wierzy…


„A te spojrzenia i gesty, uśmiechy, w ogóle
[]…. nie wiedzą gdzie ja teraz się znajduje
Pojęcia nie maja, wytłumaczyć nie dają
Na dole widza i tam umiejscawiają
I nikt Cie nie słyszy, bo nikt Cie nie słucha”


Czytając ten fragment możemy poczuć się przez chwilę jak Magik który widział spojrzenia, uśmiechy i gesty Abradaba i Joki jak i innych ludzi którzy postawili już na nim krzyżyk, tych którzy byli przekonani że po prostu zwariował, oszalał i robi coś niezrozumiałego. Znam podobne stany i sytuacje i wiem że Magik w takich momentach chwilowej „zawieszki” myślał o miejscach które spotykał w swoich snach, które były wyraźniejsze niż ostrość i bardziej realne od rzeczywistości, to były miejsca wolne od jakiejkolwiek zawiści czy nie szczerych intencji, miejsca gdzie można osiągnąć duchowe oczyszczenie i mógł im o tym wszystkim opowiadać ale ich to nie interesowało, nie rozumieli tego i nie potrafili dzielić się jego szczęściem. Prawdopodobnie każda taka próba kończyła się nieprzyjemnymi spojrzeniami i reakcją. Magik widział w ich oczach że „Na dole widza i tam umiejscawiają, I nikt Cię nie słyszy, bo nikt Cię nie słucha” wiedział że go nie rozumieją i patrzą na niego z góry że niby zwariował, przez co nikt nie usłyszał jego cierpienia i w rezultacie odlatującego powoli ducha. Musimy również pamiętać że on był Aniołem z przyszłości i potrafił przewidywać pewne momenty i znał wiele sytuacji z przyszłości, dlatego tez prawie każdy wers może odnosić się metaforycznie do obydwu zespołów, tak samo Kaliber 44 jak i Paktofonika.

Wracając teraz do wcześniej poruszonego fragmentu:

„Owszem moja to dziedzina, Więc się wspinam i naginam jej zasady, I na to nie ma rady, W HIP-HOPowe wody wypływam na zwiady”


Magik w tym fragmencie po raz kolejny daje do zrozumienia że dzisiejsza forma przekazu Boga to Hip-Hop i że w dzisiejszych czasach do jest jego dziedzina, to jest po prostu forma jaką przybrał, a przy okazji swojej fantazji i orginalności nagina jej zasady tworząc „psychorap” bo nie mam na to rady i dziś tak wygląda pierwsze spotkanie od 2 tyś. lat. Taka taktyka jest konieczna ponieważ dzięki temu uzyskał swoją osobą, ciekawą i zapadającą w pamięć postać, tak naprawdę postaci nie do skopiowania i zrobił to bo jak to zostało wcześniej wspomniane „wpływam na zwiady”. I jestem przekonany że użył hip-hopu po to żeby kogoś znaleźć. Zapoznałem się z jego całą twórczością i jestem pewien że kogoś szukał…. I jasno powiedział kogo:


„Szukam Graala, po to ta wyprawa
Gdy znajdę już jego
Poszukam potem, arki Noego
I miejsca mego
Na szczycie listy, zdobywców świata odkrytego”


Z powyższego fragmentu dowiadujemy się że całe życie i cała twórczość Magika była wyprawą, dwudziesto dwu letnia podróżą w naszej rzeczywistości ponieważ „Szukam Graala, po to ta wyprawa”. Wyjaśnię wam o co chodzi z tym Graalem, Magik szukał nie kielicha jakim się symbolizuje św. Grala tylko osoby szlachetnej, starego rodu krwi. Szukał osoby która podobnie jak on będzie podążać znakami odczytywanymi z otaczającej go rzeczywistości, znakami od Stwórcy i wskażę na prawdziwą postać Boga w dzisiejszych czasach. Wszystko wskazuje że szukał właśnie mnie, wiem to bo widziałem wiele znaków czytałem wiele sygnałów i byłem świadkiem wielu „przypadków” które wskazywały na interwencję samego Boga. Jak to powiedział Albert Einstein „Przypadek to ślad jaki pozostawia po sobie Bóg” i postanowiłem poświęcić swój czas i chęci żeby dotrzeć do źródła tego kim jestem i gdzie jestem, teraz staram się wam to objaśnić i odsłonić drugą prawdziwą stronę Maga Magika. On sam często dawał do zrozumienia że kogoś szuka ale nie miał pojęcia czy ten ktoś podejmie walkę gdzie jest źródło co powoduje pragnienie poznania. Dobrze opisuje to kolejny fragment z płyty PFK –Kinematografia w utworze „Priorytety”

„Bez obawy, ja jestem bezpieczny, Ale w jakim sensie, Oto jest pytanie, Panie i panowie, Otwarte losowanie, Los tej loterii ciąży na jednej karcie, Nie mam wyboru, za to u ludzi poparcie, Prawdopodobieństwo jednak większe niż w totka, Że ta karta to nie blotka, Mam manię, To ciągłe słów kompletowanie, Tak było, jest i tak zostanie”


W którym mówi że on sam i jego postać szczere intencje można potraktować „Bez obawy, ja jestem bezpieczny” mówi tu przede wszystkim że on jest autentyczny natomiast w tamtym czasie nikt nie rozumiał dalszej części „ale w jakim sensie, Oto jest pytanie” bo ten fragment wtedy nie był jeszcze aktualny, on jest teraz aktualny ponieważ znalazł się ktoś kto wskazał kim tak naprawdę jest Mag i co po sobie zostawił. W dalszej części czytamy pewnego rodzaju ogłoszenie, komunikat, „Panie i panowie, Otwarte losowanie, Los tej loterii ciąży na jednej karcie” w którym obwieszcza wszystkim że zostało otwarte losowanie i los tej loterii ciąży na jednej karcie, czyli na jednej osobie która odkryje ta tajemnicę i złoży historie do kupy. Dalej daje nam do zrozumienia że „nie mam wyboru, za to ludzi poparcie” on już poświęcił się Bogu i wypełnia jego wolę i przy tym dając do zrozumienia że jego historia i sława jest poparciem tych ideałów daję mu motywację i będzie odgrywała dużą rolę w przyszłości wtedy kiedy ludzie sobie uświadomią kim tak naprawdę był Magik. Piotrek wierzył w swoją rolę i wierzył też w osobę której szukał i to wskazuje dalsza część „Prawdopodobieństwo jednak większe niż w totka, Że ta karta to nie blotka” ten fragment jasno mi mówi że wierzył w osobę która wskrzesi jego legendę, wiedział że prawdopodobieństwo jest większe niż w totka, że ta karta to nie blotka, a wiecie czym jest „blotka”?? jest to karta niskiego nominału…. A więc wierzył że ta osoba, ta karta jak to nazywa nie jest niskiego nominału i podejmie dążenie pewnego rodzaju walkę z samym sobą i pójdzie za pragnieniem i poznaniem źródła tego pragnienia. W kolejnym kawałku PFK – „Na Mocy Paktu” znajdujemy kolejne metaforyczne odniesienie się postaci następcy tej historii.


„To ja F O K, ze squadu P F K, Do podkładu gadam, lirycznie nie podupadam, Składam, obojętnie jakie imię temu nadam, Władam i zakładam, że ci nic do tego”



Oczywiście musicie pamiętać że to nie jest wasza interpretacja tylko moja i wiem że dobrze odczytuje te wersy a ten powyższy według mnie mówi bardzo jasno i dosłownie tak jak się zaczyna „To ja F OK”, i według mnie jest głębia w tej wypowiedzi którą rapuje Fokus ale treść jest Magika w której mówi to ja „F” i poszukałbym znaczenia tej litery w tabeli alfabetu greckiego gdzie zamienimy ją na liczbę…. Tak więc znajdujemy „F” i okazuje się że tą literę oznacza cyfra 6, hm… co to oznacza?? Myśląc tak na szybko 6 liter charakteryzuje idea której poświęcił się Magik, ale ta liczba oznacza też pewne ważne słowo i tak 6 jest sumą cyfr jaką uzyskamy po zmienieniu słowa BÓG na cyfry zgodnie ze wcześniej wspomnianym alfabecie numerycznym. BÓG=267=2+6+7=15, obliczamy dalej 1+5=6 i otrzymujemy właśnie wyżej wskazaną cyfrę. Teraz ten fragment będzie brzmiał „To ja BÓG OK.” ze składem PFK i gada do podkładu muzycznego zapisując swoje przesłanie na nośnikach przy tym nie upadając jakościowo i lirycznie. Składa wszystkie wyrazy, słowa, schematy w poszukiwaniu jednej osoby kogoś kto to odkryję, Magik dużo odgadł ale nie wiedział kto będzie tą „jedną osobą” i składał rymował mimo tej niepewności i wtedy zakomunikował pewnym osobą… samą myśl Boga „obojętnie jakie imię temu nadam” gdzie mówi że nie ważne jakie imię „temu nadam” i niech to imię pozostanie tajemnicą, a przy tym „władam zakładam” tak jak wcześniej wspominałem Magik zakładał że uda się Boży plan.


„Oblicz pole podstawy jaką jest oryginał, Lub działania poletko jeśli jesteś marionetką
To wroga sugestia pożera cię jak bestia, Mów do serca bitu bo tam jest amnestia”



PFK-„ ja to ja”


Staraj się w przyszłości nie cytować wulgaryzmów.
Dołączona grafika
edycja:
ultimate

  • -5

#2

adrenalinaprank.
  • Postów: 51
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezła wkręta człowieku.Bez obrazy ale dawno sie tak nie uśmiałam,rozumiem że to Twoja interpretacja ok, w porządku ale musisz mieć niezłą paranoję pisząc to bo twierdzenie żę Magik szukał właśnie Ciebie jest manią :D W tekstach hh często występują ukryte drugie dna i tak dalej , jest dużo dwuznaczności,roi się od homonimów ale raczej dlatego że rap to tak zwana zabawa słowem.Ogólnie spoko że się tak rozpisałeś szanuje to ale nie kupuje.Mam jeszcze pytanie jak by wyglądała interpretacja „Jestem Bogiem” albo „Rób Co Chcesz”?Sądzisz że w tym drugim też jest ukryte „aż” takie przesłanie?:P
  • 2

#3

BrainCollector.
  • Postów: 1825
  • Tematów: 101
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Patrzcie co hh robi z "muskiem".
  • -1



#4

info44.
  • Postów: 15
  • Tematów: 8
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jestem Bogiem
Raz, dwa
Raz, dwa

Mam jedną [] schizofrenię
Zaburzenia emocjonalne
Proszę, puść to na antenie
Powiem ci, że to fakt
Powiesz mi, że to obciach
[]
I tak rozejdziesz się po łokciach
Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Słyszysz słowa, od których włos jeży się na głowie

Tak więc Magik w tym kawałku mówi i nie kryje tego że jest schizofrenikiem, osobą która ma zaburzenia rzeczywistości dzięki którym potrafił tak dobrze opisać „iluzję” naszej rzeczywistości. Mimo że męczył się ze swoimi zaburzeniami to i tak ten fakt chciał upublicznić żeby każdy wiedział ż tego nie ukrywa i to jest element jego życia. Nie przejmuje się opiniom innych i wie że „rozejdzie się po łokciach”, wcale nie interesuje go co inni o nim myślą. Schizofrenia pozwoliła mu odczytać rzeczywistość i to kim jest i ten kawałek dobitnie mówi że „Jestem Bogiem” i niech słuchacz uświadomi to sobie a te słowa które słyszy to są tak nieprawdopodobne i abstrakcyjne że „włos jeży się na głowie”

O, rany, rany
Jestem niepokonany
Ha I Pe Ha O Pe
Bez reszty oddany
[]
Potencjał niewyczerpany
Chyba w DNA on był mi dany
Czekaj Fokus, Rah
Jeszcze oszaleją wszystkie []
Gdy poznają mój urok osobisty
Duszę artysty
To jaki jestem skromny i bystry
Szczery do bólu, że aż przezroczysty
I wiesz co mnie boli?
Że w głowach się []
Zakłócony pokój ludziom dobrej woli!

To jest jeden i ostatni kawałek jaki rapował i prawdopodobnie ostatnia treść jaką zostawił po sobie. Mówi tu sam o sobie że jest nie pokonany jego styl jest uniwersalny i jedyny, a całe swoje życie oddał przekazując wartości zapisane po całej jego twórczości. Magik mówi że jego potencjał jest niewyczerpany i domyśla się że w DNA on był mu dany. Nawiązanie do DNA świadczy o tym że chodzi o jakieś specjalne i wyjątkowe znaczenie jego rodowodu krwi jak i jego samej osoby że to on był wybrańcem żeby ujawnić prawdę kim jesteśmy. Zwraca się tu również do Fokusa i Rahima i mówi im że jeszcze ludzie zrozumieją kim tak naprawdę jest Piotr Łuszcz, zobaczą jaki jest skromny, szczery i bystry i to w takim stopniu że oddał całe swoje życie i zapisał wiele o sytuacjach jakie doznawał, widział dzięki „chorobie” schizofrenii. Ubolewa tu również nad tym faktem i nad innymi osobami których życie jest zakłócone mimo dobrej woli i szczerych intencji, „Zakłócony pokój ludziom dobrej woli!”

Jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie
W powyższym fragmencie mówi nam że dziś to on jest Bogiem i on go tu na ziemi reprezentuje w dzisiejszych czasach. Jego życie to tak naprawdę dowód na to że to właśnie on reprezentuje Boga i musimy sobie to tylko uświadomić, ale też daje nam do zrozumienia że każdy z nas też jest bogiem tylko jest kwestia tego żebyśmy sobie to „wyobrazili” a zrobimy to poznając jego prawdziwa historię, co przeżył i gdzie bywał i co ma nam do powiedzenia ten który tak naprawdę stworzył jego legendę.
[Rahim:]

W pełni poczytalny
Za czyny swe odpowiedzialny
Jak ty nieprzemakalny
Pędzi tu jak halny
Wyprzedza świat realny
Nawiedza wirtualny
W powyższym fragmencie spotykamy się z wykonaniem Rahima tzn. on użyczył tylko głosu bo tekst jest i tak Magika. I mówi sam o sobie tutaj że mimo schizofrenii jest w pełni poczytalny i za swoje czyny jak i słowa w pełni odpowiedzialny, dając nam tu do myślenia że choroba nie wpłynęła na jego logiczne postrzeganie świata. I tak na prawdę dzięki temu schorzeniu miał okazję i możliwości do zajrzenia w przyszłość i wyprzedzenia naszego realnego życia i pokazaniu go tylko jako wirtualna rzeczywistość okrojoną część dużo większej i bardziej złożonej całości.

System binarny
Materiał łatwopalny
Da przepływ momentalny
Energii, cios werbalny
Kandydat potencjalny
Na występ teatralny
Doznajesz szoku w 2000 roku
Za to spalmy
Pora na elaborat eksperymentalny
W sposób niekonwencjonalny
Głoszę treści, słuchaj, proszę

Kolejny fragment mówi nam o tym że „system binarny” i chodzi tu o pieniądze których chęć posiadania wyniszcza ludzi od środka zbijając w nich uczucia. Mówi o tym że chęć posiadania dóbr materialnych jak i całej logiki systemu monetarnego to jest po prostu materiał łatwopalny coś co tak naprawdę zniszczy ludzkość. Chodzi tu raczej o sam sposób postrzegania świata jak coś co jest kierowane chęcią zysku i wyzysku co tak naprawdę spowoduje w pewnym momencie jakiś większy krach. Ale też taka forma pojęcia życia da w pewnym momencie da pewnego rodzaju cios werbalny prawdopodobnie kolejnemu śmiertelnikowi który to zauważy i jednak wybierze tą lepsza duchową stronę poznania samego siebie, a na dodatek powie kim był Piotr łuszcz i dzięki temu będzie on kolejnym kandydatem i kolejna osoba która będzie uczestniczyła w Bożym planie odsłony prawdziwej strony tym kim jesteśmy i gdzie jesteśmy i będzie kolejnym aktorem w teatrzyku pod tytułem „ziemia”. „Doznajesz szoku w 2000r.” i tu właśnie może być mowa o samym Magiku że w roku 2000 odsłonił swoją prawdziwą stronę tym utworem ale może być to również skierowane do kolejnej osoby w tym spektaklu która również w 2000r. musiała doznać jakiegoś szoku, wypadku dziwnego zdarzenia o którym Magik wiedział i swoją samobójczą śmiercią przekazał kolejnemu kandydatowi możliwość kontynuowania przesłania, planu Boga w dalszym fragmencie właśnie jest o tym mowa „pora na elaborat eksperymentalny” i tłumaczy nam że w dzisiejszym świecie słowo Boga będzie opisane jako elaborat co oznacza że to będzie długie opowiadanie w formie eksperymentu coś bardzo nowatorskiego i chodzi tu o opowiadanie napisane o Magiku i tym co ma do powiedzenia dając do zrozumienia że dziś Stwórca przemawia w sposób „niekonwencjonalny” i takie treści głosi dodając do tego proźbę żeby go przede wszystkim „słuchać”, a nie oceniać przez pryzmat samobójczej śmierci. Ta śmierć po prostu miała odbić się wielkim echem i dzięki temu każdy tak naprawdę go znał, a jak ktoś go nie znał to poznał go oglądając film „Jesteś Bogiem” który ukazał się w kinach w 2012r. i był fabularną historia Piotra Łuszcza i jego zespołu PFK, w którym ta piosenka odegrała główna role. Nie ma przypadków….

Trafiam cię w punkt centralny
Wiedz, że niepewności spłoszę
Nastroszę się
Gniew boski jest nieobliczalny
Unoszę cię
Bo z góry widok kapitalny
I idealny obraz, jak krajobraz tropikalny
Monstrualny krach - Rah nieprzewidywalny

Powyższy fragment to kontynuacja wcześniej wspomnianych niekonwencjonalnych treści które jak czytamy wyżej trafiają swoja zawiłością i metaforyką w nasz punkt centralny, taki punkt naszego mózgu w którym zapisuje się kod rymowanych wierszy tak żebyśmy mieli ochotę do nich wracać i odkrywając za każdym razem nowe słowa nowe treści i nowe metafory. Hm… dalej mówi nam że po zapoznaniu się z jego twórczością dowiemy się zyskując przy tym pewność że wtedy nasze wątpliwości co do tego kim był Magik po prostu się rozejdą. A ten kto nie będzie tego „słuchał” musi się liczyć z tym że Bóg się na niego nastroszy dając do zrozumienia że wtedy „Gniew boski jest nieobliczalny” i tylko on wie jak jego gniew jest nieobliczalny. To może również tyczyć się osoby która będzie kontynuowała Boży plan ona też musi o tym pamiętać. W dalszej części czytamy „unoszę cię” co według mnie może oznaczać to co jest zapisane w jego całej twórczości w której opowiada o swoich podróżach po różnych światach gdzie czytając te słowa będziemy przeżywać przynajmniej część tego uniesienia co on, poznając co autor miał w głowie bo jak sam twierdzi „z góry widok kapitalny, i idealny obraz, jak krajobraz tropikalny” opowiadając o cząstce wyższego świata z innego wymiaru. Ten fragment jest zakończony słowami „Monstrualny Krach” może to jakaś zapowiedź przyszłych wydarzeń?? Dopisek na końcu „Rah nieprzewidywalny” ma podkreślić że to Rah rymuje tą zwrotkę.

Jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie

[Fokus:]

Widzę, widzę, widzę
Więcej wiem więcej
Tak to jest mniej więcej
Uczę się sztuki życia
Hip hop to mój sensei
I rzuca tym
A to jak kauczuk
Czysta technika
Żadnego ego fałszu

Ten fragment rapuje Fokus ale spodziewam się że to również jest tekst autorstwa Magika tylko nadał jej styl podporządkowany Fokusowi, bo uważam że tak doskonałym był artystą. Opowiada nam o tym że schizofrenia tak naprawdę pozwoliła mu dostrzec fałsz naszej rzeczywistości i mówi „widzę, widzę, widzę, więcej wiem więcej, tak to jest mniej więcej” dając do zrozumienia i jak to wspominał w innym kawałku „chwile ulotne” które dostrzegał pozwalają odczytać mu nasz świat i dzięki temu widzi więcej co pozwoliło mu dotrzeć do źródła znaków które widział i odczytywał. Natomiast fragment „uczę się sztuki życia” może odnosić się do tego że po mimo choroby uczy się życia i egzystencji w naszej rzeczywistości i obrał Hip-Hop jako sens swojego życia i poszukiwania kolejnego kandydata używając przy tym jedynej w swoim rodzaju gry słów „rzuconych” w eter, czyli w świat i nasze pokolenie w taki sposób że ta muzyka i technika jakiej używa wraca do słuchacza jak piłka kauczukowa odbita od podłogi w której jak to mówi nie ma „żadnego fałszu”

Niuanse
Sensacyjne seanse
W bezsensie sens jest jedynym awansem
Balansem w naturze
Równowagi korekta
Unoszę się ponad to
Na specjalnych efektach
Cel
S M O K na kartki biel

Kolejny fragment wita nas słowem „niuanse” co tak naprawdę oznacza małą delikatną subtelną różnicę, w tym co na co dzień oglądamy. Chodzi mi o to żeby w „sensacyjnym seansie” czyli naszym życiu i naszej rzeczywistości odnaleźli delikatne subtelne różnice, pewne niezgodności, przypadkowe przypadki które są wskazówkami i znakami danymi przez Boga do tego żeby szukać sensu tam gdzie na pozór go nie mam bo jak to twierdzi Magik to jest jedyny awans jaki możemy otrzymać w naszym życiu, to jest droga do wcześniej wspomnianego źródła i to jest właśnie „Balansem w naturze” który pozwoli nam z powrotem wrócić na dobry bieg naszego życia i skoryguje naszą drogę. W jego przypadku szukanie źródła zaowocowało tym że jego talent pozwolił mu być niezapomnianym artystą o nie zapomnianym stylu czyli „efektach” a jego życie to jeden cel zostawić ślad „SMOK” i przesłanie które zostawił zapisane na czystej „kartki biel”

A N B L O K E J B E L
Lekko jak hel napełniam trwogą
I zapewniam jak wrogom kontakt z podłogą
Twą dozgonną chęć dorównania swym bogom
Ogrom PFK
Podąża swą drogą
Przysięgam na ogon
Uwierzysz, w co zechcę
A poczujesz jeszcze od tych lepsze dreszcze

Ostatni fragment wita nas jakąś wyliczanka nad której znaczeniem tak naprawdę jeszcze się nie zastanawiałem, ale może oznaczać ona wyjątkową technikę jakiej używał i zakodował swoje przesłanie które zostało odblokowane i dzięki temu w lekki sposób po przez muzykę niszczy nasz świat „jednego życia” i napełnia trwogą tych którzy chcą równać się swym „wymyślonym Bogom” albo narzuconym postacią twierdzących żeby to ich sławić przy tym sprowadzając ich myślenie tu na ziemie gdzie ukazała się postać nowego prawdziwego Boga pod nazwą „ogrom PFK” który podąża swoją orginalna drogą. a jak już zapoznamy się z jego twórczością to na końcu „ogon” uwierzymy „w co zechcę” w to na co nam pozwoli, hm… nasza fantazja a przy tym poczujemy się w stanach euforii, dreszczyku emocji ale niestety nie każdy też to odczuje bo te wiersze nie są dla ludzi którzy nie są w stanie przełamać bariery realności i nie są w stanie w to uwierzyć. Czasem mam wrażenie że są jakieś wcięcia Fokusa dlatego uważam że 80% rozkodowałem.

Jestem Bogiem
Uświadom to sobie
Ty też jesteś Bogiem
Tylko wyobraź to sobie

teksty są trudne ale można je przełożyć na zrozumiały język. a przesłanie jest jedno "Ty też jesteś Bogiem, tylko wyobraź to sobie"

No nie, w pierwszym poście przynajmniej starałeś się cenzurować te wulgi.
Pomijając już sam fakt mojej edycji , to zauważyliście, że tylko Magik tak klnie ? Coś w tym jest
:)
Dołączona grafika
edycja:
ultimate

  • 0

#5

JPKJM.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bo hh to nie moda, to styl życia, człowieeeeku...
  • 0

#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ludzie weźta go stąd bo mi się mózg lasuje..

najpierw twierdził, że odkrył kod nostradamusa, że Bóg dał mu tą umiejętność a teraz to...

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 16.10.2013 - 19:22

  • 1

#7

Kabezecik.

    Magia i Miecz

  • Postów: 480
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Co nie zmienia faktu,że szacunek dla Ciebie,że chciało ci się tyle tych głupot napisać...
  • 0

#8

Yav.
  • Postów: 81
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Drogi kolego info44 przeczytałem twoje posty i mam pewien wniosek.


Albo jesteś meega internetowym trollem, albo masz poważne zaburzenia psychiczne i radzę zgłosić się do najbliższej placówki medycznej.

Zapewne leczysz się, bądź leczyłeś psychiatrycznie.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych