Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejsca mocy na pomorzu Polski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Opracowanie własne: Niniejsza mapa przedstawia lokalizacje tzw. „miejsc mocy” na pomorzu Polski. W miejscach tych najczęściej występują obiekty kultu pogańskiego, np. kręgi kamienne. Niekiedy tzw. „diabelskie kamienie”. A także miejscami mocy nazywamy góry i morenowe wzniesienia. Niektóre diable kamienie, lub centralne głazy kręgów kamiennych, znajdują się na tym samym południku lub równoleżniku, z dokładnością do jednego metra. Nawet jeśli są oddalone od siebie dziesiątkami kilometrów. Czy to może być przypadek?

Dołączona grafika
Legenda:
A - Góra Chełmska koło Koszalina;
B - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Grzybnicy, gmina Manowo;
C - Uroczysko, święte miejsce pogan, Góra Rowokół oraz u zbocza góry Diabelski kamień Gardna;
D - Kręgi Kamienne (jeszcze niezabezpieczone) w Biebrowie, gmina Choczewo;
E - Diabelski Kamień Odargowo, gmina Krokowa;
F - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Lęborku;
G - Wielki kamień w Jeziorze Kamiennym, Gmina Linia;
H - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Węsiorach, gmina Sulęczyno;
I - Czarci Kamień w Oliwie;
J - Święta Góra w Gdyni;
K - Rezerwat Kręgów Kamiennych w Odrach, gmina Czersk.

Wnioski:
Na tym samym równoleżniku, znajdują się punkty: D i E. Na kolejnym F i J. A także A i H.
Na tym samym południku, znajdują się punkty: D i H. A także G i K.
Kolejną ciekawą informacją jest fakt, iż odległość od punktu C do F, jest taka sama jak między punktem J i E! Czyli 37,6 kilometra. Przypadek??? Takich przypadków jest dużo.
  • 0

#2

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co to są "miejsca mocy" ? :o miejsca w których gromadzą się psychole ?
Dołączona grafika


3.2 Pisz na temat wątku, w którym się wypowiadasz. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to nie pisz wcale.

Kronikarz

  • -3

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Byłem kiedyś dwa dni w Węsiorach i w Odrach. Bardzo fajne miejsce. Niczego nie czułem, ale wycieczka się udała.

Niejednokrotnie za "diable kamienie" uznawane są naturalne eratyki stojące w miejscu gdzie zostawił je lodowiec. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim mamy łącznie 160 głazów uznanych za pomnik przyrody, a prócz tego liczne są głazy bez tego statusu. Skoro zaś jest tak, to nic dziwnego, że niektóre układają się nam w linie. Ale nie każdy głaz musi od razu być miejscem mocy, cokolwiek to jest.
  • 1



#4

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Byłem kiedyś dwa dni w Węsiorach i w Odrach. Bardzo fajne miejsce. Niczego nie czułem, ale wycieczka się udała.

Niejednokrotnie za "diable kamienie" uznawane są naturalne eratyki stojące w miejscu gdzie zostawił je lodowiec. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim mamy łącznie 160 głazów uznanych za pomnik przyrody, a prócz tego liczne są głazy bez tego statusu. Skoro zaś jest tak, to nic dziwnego, że niektóre układają się nam w linie. Ale nie każdy głaz musi od razu być miejscem mocy, cokolwiek to jest.

Aż 160 głazów, tylko w dwóch województwach. No nieprawdopodobne. Skąd to wiesz?? Podaj mi proszę link do strony, która zawiera spis tych wszystkich głazów!
  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widzę że źle policzyłem - w obu województwach jest razem 260 głazów, z czego 100 w zachodniopomorskim. Informację można znaleźć na wikipedii.

Tutaj masz długaśny spis pomników przyrody w województwie Zachodnipomorskim. Większość to stare drzewa, ale w drugiej połowie zaczynają się pomniki nieożywione, a więc głazy, źródliska, czasem wydmy:
http://geoprzyroda.p.../zacho/zal5.pdf

Podobne listy można znaleźć na stronach poszczególnych województw. Największy polski głaz narzutowy to Trygław, ma 3,4 metra wysokości nad ziemię (i 4 wgłąb) 13 długości a 9 szerokości. Bardzo ciekawy jest też Kamień Królewski, który wystaje z zalewu Szczcińskiego.
  • 0



#6

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nic dziwnego z uwagi na fakt, że pogaństwo na Pomorzu utrzymywało się jeszcze długo po chrzcie Polski. Ot, stare święte miejsca.
  • 0

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem większy wpływ miał lodowiec.
  • 0



#8

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Bardzo fajna tabela, ale nie jest rzetelnie wykonana. Zresztą my mówimy o miejscach kultu a nie o samych głazach z granitu.

A teraz nanieś te głazy z tabeli, na mapę dr Jana Pająka.
http://ad10.pl/paleoastronautyka1.htm

Porównaj sobie lokalizację tych miejsc, na mapach świata.
http://ad10.pl/paleoastronautyka5.htm
  • 0

#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zważywszy że wykreślił swą siatkę na podstawie 10 kamieni, z czego 2 nie da się odnaleźć (jednego nie zlokalizowali, ten z Emilcina jest znany tylko z opowieści) nie wygląda to zbyt precyzyjnie. No i dlaczego do "diabelskich kamieni" zaliczono Królewski Głaz i święty kamień?
  • 0



#10

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Co do umieszczenia kamieni w jednej linii. Zapewne nie jest to przypadek. Czego by to miało tylko dowodzic. Może uznawali je również za punkty orientacyjne podczas przemierzania tych ziem. Pomorze wcale takie duże nie jest. Wiem bo z niego pochodze, z zach.pom., a obecnie pom. Co z tego wynika w znacznej mierze znam je od szczecina po (hmm) Elbląg. A te miejsca zwyczajnie nawet nadają się do nadawania im jakiś nadprzyrodzonych cech ze względu na ich klimat. Czy to np. piękna Góra Chełmska, czy Oliwa u jej okolice w parku krajobrazowym :-)

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#11

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem większy wpływ miał lodowiec.

Albo Wielki Wybuch, idąc tym tropem. Stary, zagęszczenie mgławicy tak, by powstała protogwiazda miało praktycznie bezpośredni wpływ na rozwój pogańskich religii na terenach na południe od Bałtyku. Tak. Gdyby nie magma to Arkona jeszcze by stała!


  • 0

#12

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Jak myślicie, czy potwór Cthulhu z powieści Howarda Phillipsa Lovecrafta mógłby istnieć naprawdę? A może są na to dowody? Co miał na myśli autor tej mitologii i skąd brał inspirację?

Film: Oryginalny dźwięk:

Wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Bloop
  • 0

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to ma wspólnego z głazami i miejscami mocy?
  • 0



#14

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Pewien sceptyk - student archeologii na UG, podszedł do mnie i wyśmiał mnie, mówiąc: „przestań Wierzyć te wszystkie ufologiczne i okultystyczne brednie. Twój blog jest żenująca głupi i nie ma nic wspólnego z prawdą.” A ja mu w odpowiedzi zadałem pytanie: Czy możesz znaleźć choćby jedną firmę budowlaną, która jest wstanie wybudować przy użyciu współczesnych metod, wierną kopie Wielkiej Piramidy w Gizie (i to z tego samego budulca)?? No znajdziesz taką organizację?? Pewna japońska firma budowlana (nazwy nie podam) próbowała wybudować z granitu kopie Wielkiej Piramidy, ale w skali 1:2, czyli 50% oryginalnej wielkości! Po dwóch latach pracy nad tym projektem, stwierdzili że jest to niewykonalne i zaniechali dalszych działań w tym kierunku! Dlatego drodzy Bracia i Siostry, wspólni w wierze w paleoastronautykę. Jeśli znajdzie się w Waszym życiu jakiś sceptyk, a na pewno się znajdzie, w końcu żyjemy w katolandzie. Wówczas zadajcie mu te same pytanie. A gwarantuję Wam, że od razu go zgasicie, i nie ważne czy to będzie profesor historii czy zwykły łopatolog.
  • -2

#15

suspect0.
  • Postów: 50
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ojoj. A czy którykolwiek z piramid została wybudowana w ciągu 2 lat

Użytkownik suspect0 edytował ten post 02.11.2013 - 23:09

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych