Skocz do zawartości


Zdjęcie

Orbsy - Eksperyment dot. magii chaosu w Gdańsku i w Wawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Eksperyment dot. magii chaosu w Gdańsku i w Wawie

Wiadomość dla osób z okolic Gdańska i Warszawy! Miłośników zjawisk paranormalnych.

Drodzy Bracia i Siostry, wspólni w wierze.
Przeglądając różne materiały dotyczące zjawisk paranormalnych, natknąłem się na książkę profesora Klausa Heinemanna dotyczącą tak zwanych Orbsów. Orbsy są to niezidentyfikowane kule światła (energii) wyłącznie białego, fioletowego lub niebieskiego koloru, fotografowane na całym świecie, praktycznie od początku istnienia fotografii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zjawisko te jest wywoływane rzekomo (jak twierdzi Klaus) przez umysł ludzki. To znaczy, że grupa kilkunastu ludzi, jest wstanie jedynie wolą umysłu wpłynąć na to co rejestruje aparat cyfrowy. Mówiąc prościej: kiedy ludzie stojący blisko siebie myślą o kulach Orbs, modlą się, medytują lub są pogrążeni w żałobie, wówczas jeśli zrobimy im zdjęcie (najlepiej cyfrówką bez flesza), zobaczymy mnóstwo tych obiektów. Kiedy tylko zmienimy nastrój ludzi, znajdujących się w tym samym pomieszczeniu, na kolejno wykonywanych zdjęciach, kule te nie będą w ogóle widoczne.

Bez wątpienia jest to fascynujące zjawisko, które jest badane przez dziennikarzy – badaczy zjawisk niewyjaśnionych dopiero od niedawna. Śmiało można powiedzieć, że jest to nowa dziedzina wiedzy.

W związku z powyższym, chciałbym powtórzyć eksperyment naukowy profesora Klausa Heinemanna. Właściwie tylko po to, aby rzetelnie potwierdzić, czy to co jest opisane w jego książce „The Orb Project” jest choćby namiastką prawdy? Niezależnie od tego, jaki eksperyment przyniósłby wynik NEGATYWNY czy POZYTYWNY. Nie wiele wniesie to do naszej ogólnej wiedzy na temat otaczającego nas Świata. Nie mniej jednak, można to potraktować jako świetną zabawę i pretekst do spotkania się w realu, aby ten eksperyment wykonać. Przynajmniej wynik naszej pracy, dałby nam jakąś poszlakę (a to już dużo) do dalszych rozważań. Czy warto być bezkrytycznym do wszystkiego co piszą w książkach? Ja myślę, że nie warto! Trzeba stąpać po Ziemi twardo i mieć podejście naukowe.

Proponowany przebieg eksperymentu:
Chciałbym utworzyć dwie niezależne od siebie grupy. Jedną w Gdańsku a drugą w Warszawie. W każdej z tych grup musi być minimum po dwanaście osób, w tym dwie osoby fotografujące. Wiek płeć, inne cechy – bez znaczenia. Wybieramy sobie dwa weekendy pod rząd, tj. cztery dni: sobotę i niedzielę i ponownie za tydzień. Eksperyment zostanie wykonany w miejscu mocy. Czyli w Gdańsku przy Czarcim kamieniu w Parku Oliwskim oraz w Warszawie nad Jeziorem Czerniakowskim.
W dniu pierwszym.
Ok godziny 12:00 Spotykamy się. Oglądamy miejsce gdzie przeprowadzimy eksperyment. Testujemy aparaty fotograficzne, wykonując zdjęcia miejsca spotkania. Uczymy się właściwej obsługi sprzętu. Robimy rozpoznanie w terenie i organizujemy się na dalsze spotkania.
W drugim dniu.
Spotykamy się o godzinie 20:00 we wcześniej ustalonym miejscu. Rozpalamy ognisko. Jeśli rozpalenie ogniska, z jakiś przyczyn, nie będzie możliwe, wówczas zapalamy świece lub znicze. Grupa dziesięciu osób staje w kręgu obok ognia i łapie się za dłonie. Dwie osoby z boku, przy użyciu swoich aparatów, wykonują zdjęcia co dziesięć sekund naszej grupie, chodząc wokół kręgu przez nas utworzonego. Za każdym razem z innej perspektywy. Czynność tą wykonujemy przez około 20 minut. Po czym, żeby nie marnować czasu, bo każdy rano w poniedziałek musi wstać do szkoły / pracy, wracamy szybko do swoich domów.
Dzień trzeci – po tygodniu.
Spotykamy się ponownie w jakieś restauracji lub kawiarni przed komputerem i zgrywamy zdjęcia z aparatów. Następnie je analizujemy. Jeśli będą widoczne Orbsy, wówczas postanawiamy kontynuować eksperyment. Jeśli na żadnym zdjęciu nie zobaczymy, ani jednej kulki, wówczas zamykamy sprawę z wynikiem negatywnym.

Nie wiem co o tym sądzicie? Ale myślę, że to jest rozsądne i rzeczowe podejdzie do sprawy. Bez zbędnych emocji i rozważań filozoficzno-religijnych. Po prostu czysta nauka. Osobiście nie robię sobie nadziei, że wynik będzie pozytywny. Natomiast nie można być ignorantem.

Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy, proszę pozostawienie komentarza pod tym postem. Polecam się na przyszłość.

Wypowiedz dziennikarza Mikołaja Jastrzębskiego:
FILM:

Link do książki: http://krainaksiazek...1582701820.html


//
Dołączona grafika
Sc.

  • -1

#2

D.B. Cooper.
  • Postów: 1179
  • Tematów: 108
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Uwierz mi, że jeśli udałoby się Tobie zorganizować na tym forum kilkanaście osób do spotkania się w jednym miejscu, to na pewno nie zajmowaliby się poszukiwaniem "Orbsów". :mrgreen:

Użytkownik D.B. Cooper edytował ten post 12.10.2013 - 10:06

  • 3



#3

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Uwierz mi, że jeśli udałoby się Tobie zorganizować na tym forum kilkanaście osób do spotkania się w jednym miejscu, to na pewno nie zajmowaliby się poszukiwaniem "Orbsów". :mrgreen:

Nie poszukiwaniem Orbów, tylko tworzeniem ich wolą umysłu. I nie tylko na tym forum, ale na kilku innych forach (i fanpage) także.

Udało mi się zorganizować kilka takich spotkań w Gdańsku i Koszalinie – z innych powodów. Jeśli masz lepszy pomysł, to się zaanonsuj. Niestety na tym polega rzetelne dziennikarstwo.
  • 1

#4

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Uwierz mi, że jeśli udałoby się Tobie zorganizować na tym forum kilkanaście osób do spotkania się w jednym miejscu, to na pewno nie zajmowaliby się poszukiwaniem "Orbsów". :mrgreen:

Nie poszukiwaniem Orbów, tylko tworzeniem ich wolą umysłu. I nie tylko na tym forum, ale na kilku innych forach (i fanpage) także.

Udało mi się zorganizować kilka takich spotkań w Gdańsku i Koszalinie – z innych powodów. Jeśli masz lepszy pomysł, to się zaanonsuj. Niestety na tym polega rzetelne dziennikarstwo.


Ciekawy eksperyment.
Orby już istnieją a tworzyć-skupiać można energię po przez zagęszczenie.

powodzenia.
  • 0



#5

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

No to ludzie do dzieła! Na co czekacie? Trzeba kuć żelazo, póki gorące.

Warszawa i Gdańsk czekają.

//
Dołączona grafika
Ortografia.
Sc.

  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6630
  • Tematów: 765
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja bym tego nie ''kłół''...
... a co ma magia do chaosu? Orbs to nie magia i nie ma dowodu, że istnieje.



#7

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dwa zdjęcia wykonane w remontowanym pomieszczeniu, wypełnionym zawiesiną drobin kurzu. Efekt zrozumialy i oczywisty. Nie ma sensu dalej nad tym się rozwodzić. :rotfl:

Dołączona grafika
  • 4



#8

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naturę orbsów można by bardzo łatwo zbadać posiadając przenośną lampę błyskową połączoną z aparatem. Jeśli byłyby one rzeczywistymi kulami energii ujawniającymi się pod wpływem błysku, to powinny być obserwowane też wtedy, gdy obszar przed głębią ostrości jest nieoświetlony. Eksperyment wyglądałby wówczas następująco: sprawdzamy gdzie zaczyna się głębia ostrości aparatu, ustawiamy lampę błyskową w takiej odległości, że oświetlony błyskiem będzie tylko obszar ostrości; sprawdzamy czy na pewno światło błysku nie dociera do aparatu, samą lampę można dodatkowo przesłonić jakąś płytą. Robimy doświadczenia z pyłem przed głębią ostrości i w głębi. Jeśli w tych warunkach pył przed głębią ostrości nie ujawnia się, a w głębi wygląda jak pył a nie jak rozmyte kule, możemy zacząć "przywoływanie" zależnie od uznawanej metody. Jeśli w takich warunkach pojawi się wyraźny orb o odpowiednim wyglądzie, należy będzie uznać, że jest faktycznie obiektem o pewnych rozmiarach w głębi ostrości.
  • 1



#9

netscape.
  • Postów: 122
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Orbsy to żywe niewidzialne dla ludzkiego oka stworki, które mają silne pole antygrawitacyjne - objawia się to taką szarą otoczką! :lol

Użytkownik MrTeomo edytował ten post 12.10.2013 - 13:42

  • 0

#10

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Buhaha. Widzę, że ktoś bardzo lubi poprawiać moje błędy ortograficzne, literówki. A nie potrafi czytać tekstu ze zrozumieniem.

Po pierwsze. Wyraźnie napisałem, że NIE WOLNO używać lamp błyskowych, fleszów, latarek, reflektorów, ani w ogóle żadnego sztucznego oświetlenia. W grę wchodzi tylko światło słoneczne a nocą światło z ogniska, świec.

Po drugie. Ja już uczestniczyłem w takim eksperymencie organizowanym przez Stowarzyszenie Badań Kręgów Kamiennych w Gdyni z panem E. Leciejem. Wynik był oszałamiający, nawet mnie sceptyka, zaciekawił. W przeciwnym wypadku w ogóle bym się tym nie interesował.

Po trzecie. I tu WIADOMOŚĆ DLA MODERATORA. Ja nie umieszczam żadnych reklam. Tylko link do źródła informacji, do książki. Pod moimi linkami nie ma ofert komercyjnych.

Po czwarte. Doskonale wiem, jak to jest przedstawione w filmie, iż kurz taki efekt może wywołać. Ale tylko dla aparatów o małej rozdzielczości, z długim czasem naświetlania. Ja mam lustrzankę, i taki efekt z kurzem jest po prostu niemożliwy. Mówimy tu tylko o profesjonalnym sprzęcie.

Podaję link do zdjęć, które do tej pory wykonaliśmy. (I to nie jest REKLAMA.)
http://www.kamienne....ergia-2012.html

I co, to też nazwiecie kurzem???
  • -2

#11

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie pajacuj!

Co najmnie dwa- trzy zdjęcia z Twojego linku zostały zrobione z lampą błyskową.
Orb to drobiny znajdujące się poza płaszczyzną ogniskową obiektywu, zaświetlone błyskiem lampy.

Tyle w temacie.
  • 2



#12

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Wykluczenie kurzu.
Tutaj mamy zdjęcia wykonane podczas opadu deszczu, tzw. mżawki. W tej sytuacji kurz jest całkowicie wykluczony.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

I zdjęcie zrobione w przy Wielkiej Piramidzie w Egipcie. Niebieski kolor Orb'a (po polsku Orbsa). Tutaj mam do czynienia wręcz z obiektem UFO.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • -7

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To żart? Na prawdę nie kojarzysz że drobne kropelki wody podczas mżawki działają tak samo jak kurz? Ze niebieska plamka to blik? Jeśli tak ma wyglądać profesjonalizm eksperymentu to nie wiem jak będzie z wiarygodbością wyników...

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 12.10.2013 - 14:36

  • 3



#14

Deltarates.
  • Postów: 33
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

KURZ ALBO I NIE.

Materiał Fundacji Nautilus

  • -1

#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

na tym ostatnim filmie to nie są żadne kulki tylko kurz.
Jeśli czegoś nie rozumiesz i nie znasz się na tym, nie zabieraj się do tego. Najpierw dowiedz się skąd się biorą takie orby.
Bo zapaleńców nie brakuje, a ty możesz być tylko jednym z nich.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych