Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Gdynia?:|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#16

Mariush.
  • Postów: 4319
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kilka dni temu byłem świadkiem podobnego zdarzenia. Oglądałem telewizję (było miedzy 19.00 a 20.00), gdy w pewnej chwili zwróciło moją uwagę jasne żóltopomarańczowe światło wiszące nad horyzontem na wysokościi ok. 15°. Było wyjątkowo jasne (ok. - 7 mag, ok. 20 x jasniejsze niż Wenus w maksimum blasku i ok. 100 x niz najjaśniejsze gwiazdy). Sam początkowo byłem zaskoczony, gdyż zupełnie nie kojarzyłem co to mogłoby być. Przez lunetkę (50 mm, 20 x powiększenia) nie widziałem żadnych nowych szczegółów. Po około 10 minutach jasność zwiększyła się jeszcze o ok. 10 razy (ok. - 9 mag). Jego blask kłuł już w oczy. Mniej więcej wtedy przez lunetkę zauważyłem po obu jego stronach zlewajace się z nim słabsze światła zielone i czerwone. Efekt był taki niesamowity, że przez chwilę myśłalem że to statek Obcych. :mrgreen:

Czar jednak zaczął pryskać w momencie, gdy zauważyłem, że światło zaczęło się powoli przemieszczać unosząć się powoli coraz wyżej nad horyzontem. Ruch stawał sie coraz szybszy, aż w końcu zorientowalem się że to zbliżający się samolot. Okazało się, że nie miał on wyłaczonych jasnych reflektorów używanych podczas lądowania lub startu. Pilot najprawdopodobniej zapomniał ich wyłączyc po starcie z lotniska (dowiedzialem się, że nieraz im to się zdarza). Gdy przelatywal juz niemal nad moją głową (ok. 70° nad horyzontem) światła nagle zgasły. Prawdopodobnie pilot zauważył swoje niedopatrzenie.

Podejrzewam, że to mogło być to samo.
  • 0



#17

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Niestety duza czesc osob bierze za ufo wszystko co widzi w nocy na niebie, nawet samoloty.

Albo tobie się tak wydaje, albo słuchasz poprostu zeznan tych osob ktorych nie trzeba... Uwierz mi, że jakbyś miał szczęście zobaczyć to co widzieli prawdziwi obserwatorzy UFO efektem tego by byl znaczny wzrost adrenaliny, podniecenie i szklanki w oczach... Wtedy byś juz wiedział czym się różni obserwacja UFO od chociazby satelity, którą poprostu banalnie jest rozpoznac..
  • 0

#18

rippertje.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

hmm watpie zeby o tej porze bylo widac satelity i to jeszcze z takiego kata na takiej wysokosci. jutro machne foto i pokaze wam mniej wiecej na jakiej wysokosci to bylo.
  • 0

#19

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja wracam od panny na piechote od kilu miesiecy, ostatni raz przygladalem sie przedwoczoraj i jakos bylo widac.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych