Skocz do zawartości


Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Marihuana ma lepsze zastosowanie medyczne niż leki i jest bezpieczniejsza! (dr. Sanjay Gupta)


  • Please log in to reply
123 replies to this topic

#1

Ripsonar.
  • Postów: 215
  • Tematów: 53
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Marihuana ma lepsze zastosowanie medyczne niż leki i jest bezpieczniejsza! (dr Sanjay Gupta)
Czas trwania: 04.18
Polska lokalizacja: napisy
Tagi: marihuana, medycyna, lecznicze, zdrowie
Krótka recenzja: Dr Sanjay Gupta upublicznia swoje badania w sprawie medycznych możliwości zastawania marihuany. Okazuje się, że tak naprawdę nie ma żadnych naukowych dowodów, które by potwierdzały, że marihuana jest tak niebezpieczna, że ma wysoki potencjał uzależnienia i że nie ma żadnych medycznych zastosowań jak się ogólnie sądzi.

Marihuana ma lepsze zastosowanie medyczne niż leki i jest bezpieczniejsza! (dr Sanjay Gupta)

 

Poprawiono link.

Blitz Wolf


  • 0



#2

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ale to już było...nieważne czy ma medyczne zastosowanie czy nie, wiem z otoczenia że tak super medycznego działania to nie ma :) Jestem studentem i widzę jak negatywny wpływ ma to na moich znajomych którzy palą systematycznie :) Gorszy refleks i zdolność do szybkiego reagowania jest masakrycznie obniżona po długim paleniu i wiem bo widzę.

Otyłość (bo po paleniu chce się jeść) a także brak komunikacji na odpowiednim poziomie z takim człowiekiem to druga sprawa. Tak więc może i nie jest tak mocno szkodliwa jak to media podają ale zdecydowanie nie należy do produktów które można stosować nagminnie i systematycznie, a dobrze wszyscy wiemy że gadanie "ja nie muszę tak palić często, mogę wogle nie palić" jest kłamstwem, moi znajomi tak ciągle gadają ale jakoś zawsze przy sobie coś mają i na przerwie muszą zajarać.
  • 3

#3

Goplana.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to już było...nieważne czy ma medyczne zastosowanie czy nie, wiem z otoczenia że tak super medycznego działania to nie ma :) Jestem studentem i widzę jak negatywny wpływ ma to na moich znajomych którzy palą systematycznie :) Gorszy refleks i zdolność do szybkiego reagowania jest masakrycznie obniżona po długim paleniu i wiem bo widzę.

Otyłość (bo po paleniu chce się jeść) a także brak komunikacji na odpowiednim poziomie z takim człowiekiem to druga sprawa. Tak więc może i nie jest tak mocno szkodliwa jak to media podają ale zdecydowanie nie należy do produktów które można stosować nagminnie i systematycznie, a dobrze wszyscy wiemy że gadanie "ja nie muszę tak palić często, mogę wogle nie palić" jest kłamstwem, moi znajomi tak ciągle gadają ale jakoś zawsze przy sobie coś mają i na przerwie muszą zajarać.


Spożywanie każdej używki na dłuższą mete jest szkodliwe, nawet z pozoru zdrowe rzeczy mogą powodować jakieś efekty uboczne więc nie ma co panikować w sprawie trawki.

PS: A z człowiekiem który jest pijany to się potrafisz dogadać na "odpowiednim poziomie" ?
  • 3

#4

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

pożywanie każdej używki na dłuższą mete jest szkodliwe, nawet z pozoru zdrowe rzeczy mogą powodować jakieś efekty uboczne więc nie ma co panikować w sprawie trawki.


Oczywiście że tak, niemniej nigdy nie spotkałem kogoś kto pali trawkę i nie próbował "czegoś mocniejszego " :)

PS: A z człowiekiem który jest pijany to się potrafisz dogadać na "odpowiednim poziomie" ?



Palenie marihuany przez ludzi młodych związane jest z ryzykiem poważnego i nieodwracalnego obniżenia inteligencji :)

Źródło: Persistent cannabis users show neuropsychological decline from childhood to midlife, PNAS 2012 109 (40) E2657–E2664; published ahead of print August 27, 2012, doi:10.1073/pnas.1206820109

Dlaczego porównuje się alkohol do marihuany? To są różne substancje i powinny być rozpatrywane w różnych tematach, to jest jak porównywanie płatków owsianych do jogurtu. Totalnie bez sensu.

Użytkownik Cascco edytował ten post 06.10.2013 - 22:06

  • 0

#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Ale to już było...nieważne czy ma medyczne zastosowanie czy nie, wiem z otoczenia że tak super medycznego działania to nie ma :) Jestem studentem i widzę jak negatywny wpływ ma to na moich znajomych którzy palą systematycznie :) Gorszy refleks i zdolność do szybkiego reagowania jest masakrycznie obniżona po długim paleniu i wiem bo widzę.

Otyłość (bo po paleniu chce się jeść) a także brak komunikacji na odpowiednim poziomie z takim człowiekiem to druga sprawa. Tak więc może i nie jest tak mocno szkodliwa jak to media podają ale zdecydowanie nie należy do produktów które można stosować nagminnie i systematycznie, a dobrze wszyscy wiemy że gadanie "ja nie muszę tak palić często, mogę wogle nie palić" jest kłamstwem, moi znajomi tak ciągle gadają ale jakoś zawsze przy sobie coś mają i na przerwie muszą zajarać.


Spożywanie każdej używki na dłuższą mete jest szkodliwe, nawet z pozoru zdrowe rzeczy mogą powodować jakieś efekty uboczne więc nie ma co panikować w sprawie trawki.

PS: A z człowiekiem który jest pijany to się potrafisz dogadać na "odpowiednim poziomie" ?


Dlaczego zawsze jak ktoś powie coś negatywnego o marihuanie to od razu zlatuje się ktoś kto napiszę ' a co alkohol to lepszy?! ' albo ' a papierosy to zdrowe?! '. To tak samo jak z polityką, jak ktoś zaneguje PO to przecież na pewno jest z PISu i odwrotnie. Czy nie możecie zrozumieć, że nie wszystko jest czarno-białe? To, że ktoś piszę negatywnie o marihuanie( co de facto jest prawdą ) nie oznacza od razu, że jest wielbicielem papierosów czy alkoholu. Takie podejście jest naprawdę beznadziejne :/

Ja również mam znajomych, którzy palą marihuane wiele lat i nie trudno zobaczyć, że ' debileją '. Tak samo jak nie trudno zobaczyć po ' menelach ' pod kioskiem jak negatywnie wpływa nadmiar alkoholu. Najtrudniej zobaczyć to po papierosach, ale jak ktoś zna ludzi, którzy palą nałogowo wiele lat to i też zobaczą jak taki człowiek niszczy swoje zdrowie. Każda z tych używek w nadmiarze szkodzi i każda niesie negatywne skutki, różnica jest tylko taka, że raczej nikt nie wybiela alkoholu czy piapierosów, natomiast niektórzy próbują z marihuany robić cudowny preparat, co zaczyna powoli robić się lekko drażniące.
  • -1



#6

Paris.

    V.I.P.

  • Postów: 282
  • Tematów: 7
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Marihuana jest ok, ale teraz to co sprzedają dilerzy to nie jest TA marihuana. Nakrapiane jest teraz ziółko chemią, ot co może nieźle gówna narobić w główce po dłuższym czasie. Chyba tylko ci którzy mają b. dobre wtyki mogą dostać całkiem naturalny temacik. Albo w Holandii.
  • 0

#7

FrogDR.
  • Postów: 34
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie kazdy z was ma po czesci racje. Nikt nie powinien mowic o MJ w samych superlatywach. A porownywana jest do alkoholu czy papierosow bo to sa dwie najbardziej znane uzywki ktore sa legalne. A sa o wiele bardziej niebezpieczne niz MJ o ktora zwolennicy walcza by byla rowniez legalna.
@Casco co do wplywu na inteligencje mlodzierzy to zgadza sie. Gdy czlowiek jest w mlodym wieku i pali czesto moze miec istotny wplyw. Ogladalem o tym dokument i badania z ktorych wynikalo ze najbardziej podatni na takie uposledzenia sa osoby przed ukonczeniem pelnoletnosci. Dlatego powinna byc dozwolona od np. min 21. No ale jak ktos sobie robi z uzywki obojetnie czy to MJ czy Alco czy cos innego metode na kazdy dzien to zawsze to bedzie mialo zgubny wplyw. I ze slodyczami mozna przecholowac... Te negatywne cechy o ktorych mowicie czyli jakis tam zwolniony reflek,zmniejszona koncentracja czy debilenie to obajwy tylko osob ktore jej naduzywaja ! Wszystko jest dla ludzi ale z glowa.

@Casccoo ty wiesz ze medycznego zastosowania nie ma bo po pierwsze to oczym pisalem i jak sam napisales twoi znajomi naduzywaja MJ i potem sa efekty jakie sa. Po drugie napewno nie pala odmian typowo medycznych wiec sie nie dziwie ze nie widzisz tych medycznych efektow.
Ja znow na odwrot moge powiedziec. Moze dlatego ze mam starszych znajomych... Znam osoby ktore pala od lat ( ale nie codziennie. Np co ktorys weekend jak maja mozliwosc i ochote na taki relax... Pala latami i studia pokonczyli, prowadza firmy, sa na wysokich stanowiskach...Takze mozna uzywac MJ i wcale nie uposledzic sobie zycia...

Co do zdania z tym ze nie spotkales tez nikogo kto probowal MJ i nie probowal czegos mocniejszego. To tez to zadna regula. Znam i takie i takie osoby, chociaz nie powiem ze tych co probowali kilku roznych narkotykow znam wiecej. Poprostu sa bardziej otwarci na takie uzywki. Ale w wiekszosci przypadkow jakie ja osobiscie znam to nie byla to kolejnosc ze najpierw MJ a pozniej cos mocniejszego tylko wlasnie na odwrot. Nawet sam jestem takim przykladem ;) Jakos do MJ musialem dojrzec chyba heh.

I naprawde nie umie zrozumiec jak mozna zakazywac MJ a zezwalac na ALCO i TYTON ktore sieja wieksze spustoszenie w spoleczenstwie....Gdzie tu jakas logiczna konsekwencja ? Nie rozumiem. Walka z narkotykami przegrywa na calym swiecie. Przyznaje to juz coraz wiecej panstw. Zakazy i nakazy to juz sprawdzilismy i wiemy ze NIE DZIALA ! Dlatego uwazam ze powinno byc mniej zakazow a wiecej wiecej edukacji ! Kilka krajow juz poszlo ta droga i chyba zadne na tym zle nie wyszlo.

No i oczywiscie to co pisze @Paris. Dzisiejszy stuff w wiekszosci przypadkow to tuningowany chemicznie syf. I chyba lepiej bybylo zeby mlodziesz jesli juz musi mogla kupic czysty i jak najmniej zanieczyszczony stuff niz byle co od dilera ktory ma w dupie zdrowie klienta i sprzeda mu obojetnie co byle $ byla. A nie ludzmy sie ze dostep do MJ to cos trudnego w dzisiejszych czasach. To juz bez problemu i w gimnazjach mozna zalatwic. take brakiem legalnych coffeshopow tylko pogaraszamy sytuacje i nabijamy kieszenie mafiom.

Użytkownik FrogDR edytował ten post 07.10.2013 - 02:19

  • 4

#8

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A sa o wiele bardziej niebezpieczne niz MJ o ktora zwolennicy walcza by byla rowniez legalna.


A co im to da że będzie legalna? Będzie tańsza? Czyli oni MUSZĄ ją palić , przepłacają teraz sporo (bo gram jest drogi) , nie chcą tyle płacić ale płacą. Wiesz ile to problemów w Polsce zrobi? Od przepisów po negatywny wpływ na nastolatków w gimnazjum? Trzeba będzie sprowadzać zza granicy albo wydawać kupę kasy na hodowanie tego w Polsce. Czy oni wogle o tym pomyśleli? Zamiast zająć się poprawą życia w Polsce wolą wprowadzić kolejny produkt powodujący nałóg ? ;p Nie pojmuję jaki to ma cel.

ty wiesz ze medycznego zastosowania nie ma bo po pierwsze to oczym pisalem i jak sam napisales twoi znajomi naduzywaja MJ i potem sa efekty jakie sa. Po drugie napewno nie pala odmian typowo medycznych wiec sie nie dziwie ze nie widzisz tych medycznych efektow.


Podobne zastosowanie mają inne leki na astmę które ja biorę, marihuana może i by pomogła ale wolę sprawdzony produkt który mi pomoże niż palić marihuanę która wywoła u mnie uzależnienie, bo musiałbym ją palić codziennie by poczuć efekty a nie raz w tygodniu. To co to niby za lek skoro wywoła u mnie uzależnienie? Napisałem o astmie bo czytałem na wielu stronach że coś tam pomaga.

Poprostu sa bardziej otwarci na takie uzywki.


Po prostu marihuana skłoniła ich do zażywania czegoś cięższego. Ty to ubrałeś w bardzo ładne słowa tylko,ale fakt pozostaje faktem.

Moze dlatego ze mam starszych znajomych...


Może, ale skoro coraz więcej osób niepełnoletnich sięga po marihuanę a potem po coś ciężkiego bo, jak to ująłeś "są bardziej otwarci na takie używki" to wyobraź sobie ile problemów legalizacja wtedy dostarczy i jak bardzo zapchają się ośrodki leczenia nałogowców skoro będzie można dostać MJ (jak ty to nazywasz) legalnie.

Ale w wiekszosci przypadkow jakie ja osobiscie znam to nie byla to kolejnosc ze najpierw MJ a pozniej cos mocniejszego tylko wlasnie na odwrot.


Trochę mnie rozbroiłeś, według ciebie ludzie najpierw sięgają po kokainę a potem po MJ? Jak po kokainie wpadasz w taki nałóg że nic innego nie chcesz...

I naprawde nie umie zrozumiec jak mozna zakazywac MJ a zezwalac na ALCO i TYTON ktore sieja wieksze spustoszenie w spoleczenstwie...


Mosty się walą i ziemia jest sucha..spustoszenie masakryczne wręcz...już napisałem żeby tego nie porównywać, mi chodzi o problemy jakie stworzy wejście produktu który powoduje kolejne uzależnienie, po prostu po co Polsce kolejne problemy i przepisy ? Po co wprowadzać zagrożenie dla zdrowia dla młodszych od nas? Wystarczy że jest alkohol i tytoń po co więcej? Jak ktoś chce palić to i tak pali trawkę i tak ją kupi. Po co legalizować coś co jest niepewne?

Walka z narkotykami przegrywa na calym swiecie.

Dlatego zalegalizujmy wszystko i się poddajmy!! Niech świat się zamieni w cyberpunk... człowieku jak można tak pisać wogle. I niby gdzie przegrywają? Jakoś nie widzę by na każdym rogu stał diler.

Przyznaje to juz coraz wiecej panstw.


Np jakie państwa?

Zakazy i nakazy to juz sprawdzilismy i wiemy ze NIE DZIALA ! Dlatego uwazam ze powinno byc mniej zakazow a wiecej wiecej edukacji ! Kilka krajow juz poszlo ta droga i chyba zadne na tym zle nie wyszlo.


Ani na lepsze, tylko zwiększyli prawdopodobieństwo że więcej osób wpadnie w gorsze nałogi.

Dzisiejszy stuff w wiekszosci przypadkow to tuningowany chemicznie syf. I chyba lepiej bybylo zeby mlodziesz jesli juz musi mogla kupic czysty i jak najmniej zanieczyszczony stuff


Już to widzę...te co będą w sklepach będą słabsze by nie uzależniały mocno więc stuff który daje kopa mocnego kopa będzie u dillerów w dodatku pewnie tańszy niż te legalny. Dillerzy znajdą sposób by zarobić tak czy inaczej. Więc jak dzieciak dostanie kasę to pójdzie do dillera po mocniejszy stuff bo "jego znajomi palą tylko mocne zioło a nie te cieńkusze w sklepach".


PS: Taki dodatek na temat Holandii Holandia chce wycofać sprzedaż narkotyków miękkich co prawda artykuł z 2011 ale to oznacza że jednak problem jakiś jest.

PS2: Jeszcze taki dodatek z Wikipedii .\

Współczesne odmiany marihuany ze względu na duże stężenie THC kosztem nikłej zawartości CBD, prawdopodobnie prowadzą u osób o pewnym szczególnym genotypie do stanów psychotycznych lub nawet do schizofrenii[33], nawet w przypadkach sporadycznego stosowania tej używki.

Na podstawie badań zleconych przez amerykański Narodowy Instytut Nadużywania Narkotyków (NIDA) kilkuset par bliźniaków wykazano, że osoby, które zaczęły palić marihuanę przed 17 rokiem życia, są 3,5 raza bardziej narażone na podjęcie prób samobójczych w przyszłości niż osoby, które zaczęły palić później[34]. Inni badacze konkludują, że samobójstwa są skutkami problemów zdrowotnych, finansowych lub rodzinnych, a używki są od nich "ucieczką", a nie ich przyczyną[35].


Użytkownik Cascco edytował ten post 07.10.2013 - 14:55

  • 0

#9

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

marycha powinna być legalna.Nikt nikogo nie zabił po maryśce. Nikt nigdy nie umarł po maryśce.Człowiekm ma dobry humor co w tym złego ?

Alkohol to największay wróg człowieka. Morderstwa, rozwody , życiowe tragedie, i mnóstwo głupich rzedczy które się robi po alkoholu.. I to jest OK tak ?
  • -2

#10

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

marycha powinna być legalna.Nikt nikogo nie zabił po maryśce. Nikt nigdy nie umarł po maryśce.Człowiekm ma dobry humor co w tym złego ?

Alkohol to największay wróg człowieka. Morderstwa, rozwody , życiowe tragedie, i mnóstwo głupich rzedczy które się robi po alkoholu.. I to jest OK tak ?


A czytałeś wogle posty które pisałem? Co to za argument że po alkoholu są takie tragedie? I skąd przekonanie że po marihuanie nie doszło do podobnych tragedii?

Zabił po marihuanie

Palił marihuanę i zabił pieszego

A tu inny przypadek

To jest taki sam nałóg jak alkohol i tytoń, zadaję ponownie pytanie,po co nam w Polsce kolejny legalny nałóg i kolejne problemy?

Użytkownik Cascco edytował ten post 07.10.2013 - 15:33

  • 0

#11

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo jak ktoś chce sobie zajarać to i tak to robi a w ten sposób miliardy złotych uciekają bokiem.

I tak, czytałem to co napisałeś wcześniej ale nie zgadzam się z Tobą. Wóda jest gorsza a jest legalna, to mnie boli i uwazam to za niesprawiedliwość.

Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 07.10.2013 - 15:40

  • -1

#12

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo jak ktoś chce sobie zajarać to i tak to robi a w ten sposób miliardy złotych uciekają bokiem.

I tak, czytałem to co napisałeś wcześniej ale nie zgadzam się z Tobą. Wóda jest gorsza a jest legalna, to mnie boli i uwazam to za niesprawiedliwość.


To tobie zależy na pieniądzach czy zdrowiu jednostki?

Podałem ci przykłady popełnionych zbrodni i samobójstw po używaniu marihuany. Tak samo jest po wódce czy po piwie , tu się MOGĘ zgodzić(w niektórych przypadkach skoro już porównujecie na siłę te dwa nałogi) ale ciągle nie odpowiedziałeś na pytanie.

To jest taki sam nałóg jak alkohol i tytoń, zadaję ponownie pytanie,po co nam w Polsce kolejny legalny nałóg i kolejne problemy?


  • -1

#13

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiadam. To nie jest taki sam nałóg bo marychą ciężej jest sie uzależnić niż np fajkami. Poza tym jak ktoś raz w tygodniu sobie zajara to NIE MA PRAWA sie uzależnić.
  • 0

#14

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Odpowiadam. To nie jest taki sam nałóg bo marychą ciężej jest sie uzależnić niż np fajkami. Poza tym jak ktoś raz w tygodniu sobie zajara to NIE MA PRAWA sie uzależnić.


Bzdura, uzależnia tak samo jak każdy inny nałóg ponadto nie wierzę że młodzi ludzie będą jarać tylko raz w tygodniu :)
  • -1

#15

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

" Jedni chcą legalizacji nie mając o niej pojęcia,
Inni to(...) i w bramie jarają skręta"

Tyle w temacie. Kto chce niech pali, ale nawoływanie do konsumpcji młodych ludzi to osobna kwestia.

Użytkownik Shay edytował ten post 07.10.2013 - 17:45

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych