Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ziema jest płaska mamy dowody.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#46

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Dlatego może już czas, aby zamknąć ten bezsensowny temat. Jeżeli miał to być żart, to już spełnił swoje zadanie, przecież nie można się śmiać z tego samego w nieskończoność.

Czyż nie bardziej sensowne i twórcze byłoby wznowienie dyskusji na temat Teorii Pustej Ziemi (nie wklęsłej - to jeszcze inna kwestia), która nie przeczy kulistości Ziemi i której nie można ot, tak zwyczajnie odrzucić jako oczywiście niedorzecznej? Tematów w tej kwestii było założonych na niniejszym Forum wiele, nie ma zatem potrzeby zakładania nowego.
  • 2

#47

Demonologiczny.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no błagam....
Jak mozna w XXI wieku kwestionować kulistość ziemi?
Skończ waść wstydu oszczedz.

Pozdrawiam. :)
  • 0

#48

Easy_Rider.
  • Postów: 333
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie no błagam....
Jak mozna w XXI wieku kwestionować kulistość ziemi?
Skończ waść wstydu oszczedz.

Pozdrawiam. :)


Domniemywam, że uwaga jest skierowana do mnie, ale ja nie kwestionowałem kulistości Ziemi - pozostając w kształcie kulistym, może ona być w środku zarówno pusta, jak i pełna. Na dzisiaj, nie da się empirycznie potwierdzić wewnętrznej budowy Ziemi.
  • 1

#49

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Ostatnio mam fioła na punkcie płaskiej ziemi. Im bardziej szukam idiotyzmów tej teorii tym bardziej się przekonuję, że mamy do czynienia z jednym z największych kłamstw w historii ludzkości. 

Nie chcę powielać argumentacji, trafiłem na bardzo ciekawy wywiad z człowiekiem, który mówi że.... tworzył dla NASA grafiki planet, w tym ziemi, kosmosu itd.

Albo totalny świr albo jednak...

 

Tutaj bardzo mocny argument z lotami samolotów, których trasy potwierdzają układ lądów zgodny z mapą płaskiej ziemi

 

 

 

I chyba najlepszy dokument/wywiad na ten temat 

 

Wszystkie inne kłamstwa przy tym, to jakieś śmieszne pierdółki. 

 

Ogólnie z której strony by nie spojrzeć dochodzę do wniosku że nie żyjemy na kulce...


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 14.12.2016 - 23:42

  • -1

#50

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Najkrótsza trasa lotnicza z Sidney do Chile (czerwona linia):

all_SYDSAN.png

Czemu tak krzywo? Bo to mapa w ujęciu Mercatora, wypłaszczająca lądy. Na kuli trasa jest linią prostą. Widać to gdy porówna się trasę na mapie Mercatora z mapą w ujęciu gnomonicznym, w którym środkiem mapy jest biegun a odwzorowanie lądów uwzględnia perspektywę:

MAhFpB1.png

 

Inny przykład - trasa lotnicza z południowej Europu do kalifornii wydaje się bardzo krzywa (linia żółta):

Milano-LosAngeles.jpg

 

Tymczasem na kuli jest to najkrótsza trasa:

kbegy0.gif


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 15.12.2016 - 00:09

  • 5



#51

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

i jeszcze jedna ciekawostka - mapa płaskiej ziemi w produkcjach filmowych i nie tylko


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 15.12.2016 - 00:37

  • -3

#52

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli Ziemia byłaby płaska to gdzieś powinny być jej krawędzie. Dlaczego nikt ich nie widział i nie opisał, zrobił zdjęcia. Sami zwolennicy płaskiej ziemi mogliby takich dowodów z łatwością dostarczyć.
  • 0



#53

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sami zwolennicy płaskiej ziemi mogliby takich dowodów z łatwością dostarczyć.

Tyle tylko, że żeby to zrobić, trzeba ruszyć cztery litery sprzed komputera, dojechać / dolecieć / dopłynąć (niepotrzebne skreślić) do tej krawędzi i sfotografować lub sfilmować ją.

A przecież wygodniej jest snuć takie teorie na wygodnej kanapie.
Oczywiście, nie wykluczam, że tacy śmiałkowie byli ale ze względu na nieostrożność spadli z tej krawędzi - lub pożarły ich mityczne potwory (które z pewnością takiej krawędzi strzegą). Jak pech, to pech.

Tak, czy owak - dowodów w postaci czy to zdjęć, czy filmów, jak nie było, tak nie ma.

I tu wracamy do wygodnej kanapy i klawiatury komputera.


  • 0



#54

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

A jest może takie zdjęcie wykonane przez ludzi NASA, na którym waszym zdaniem widać Ziemię? Które ze zdjęć uważacie za najbardziej prawdziwe? Poproszę o jego zaprezentowanie. 


  • -5

#55

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przecież takich zdjęć jest mnóstwo. Wejdź sobie na google i wpisz ,,ziemia z kosmosu,,
  • 0



#56

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wcale nie trzeba odrywać się od Ziemi aby udowodnić kulistość Ziemi. Tu masz zdjęcie znikającego statku za horyzontem.

medium_3bd56d9db369.jpg

Inne zdjęcie z obiektami widzianymi zza horyzontu.

Horizon,_Valencia_(Spain).JPG

 

4007941_ada343ac73_z.jpg?zz=1

 

Tu masz jedno z pierwszych zdjęć Ziemi widzianej z kosmosu (1947r), wykonanych przed powołaniem NASA.

v2-panorama-ziemi.jpg

Zresztą i tak plaskoziemcy napiszą że zmanipulowałem te zdjęcia na polecenie żydokomunistów xD


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 15.12.2016 - 21:10

  • 0



#57

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może być nie od NASA?

 

Rosyjski satelita Elektro L No.1, zdjęcie w podczerwieni:

earth-russia.jpg


  • 0



#58

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie karmcie trola. Przecież Nie@Ogarnięty, jaja sobie robi. Tak samo jak w temacie o "chemitrajlsach" ;p  tak i w tym, troluje aż huczy. Nie wierzę że są takie tępaki. które nie przyjmują do wiadomości oczywistych faktów.

 

obraza2.gif

Aquila


  • 0



#59

Ogarnięty.
  • Postów: 384
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

No i zostałem trollem! Poprosiłem o zdjęcia ziemi, które uważacie za prawdziwe... i okrzyknięto mnie trollem! Dlaczego nie korzystacie z bogatych zasobów archiwum NASA? Czy dlatego, że te niby prawdziwe zdjęcia ziemi to jedna wielka ściema i totalnie kiepska robota grafików/malarzy/artystów? No muszą być przecież jakieś ultra prawdziwe odpowiadające opisom ziemi zdjęcia wykonane przez najsłynniejszą, najbardziej wpływową organizację zajmującą się przestrzenią kosmiczną - NASA. Liczyłem, że pokażecie mi szereg zdjęć okrągłej ziemi, a tu jakieś ruskie zdjęcie ( do tego w podczerwieni... o które nie prosiłem) i oskarżenia że jestem trollem, i jak wierzę w chemtrails, to można mnie olać ciepłym moczem i spuścić bez żalu w kiblu. Do tego zostałem nazwany tępakiem! Przykra sprawa, ale po raz kolejny pokazująca, że coś do k n jest na rzeczy!

 

To jeszcze inne pytanie, czy ktoś KIEDYKOLWIEK nagrał obracającą się ziemię?? Proszę o takie nagranie. Jedno z mi znanych, źródło oczywiście NASA, ma taki jeden wielki feler, że ziemia obraca się, a CHMURY STOJĄ W MIEJSCU!!! No chyba przez kilkadziesiąt lat udało się nagrać obracającą się Ziemię? Czy się jednak wielkim przypadkiem i niesamowitym pechem nie udało?


Użytkownik Ogarnięty edytował ten post 16.12.2016 - 00:16

  • -5

#60

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dlaczego nie korzystacie z bogatych zasobów archiwum NASA?

Bo płaskoziemcy twierdzą że NASA fałszuje zdjęcia.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości oraz 0 użytkowników anonimowych