Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy Polską będzie rządził król?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#16

sasquatch89.
  • Postów: 75
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jestem za, ale pewnie referendum nie przejdzie. A jeśli już do niego dojdzie to je sfałszują tak jak na Ukrainie. Z resztą nie może być nic gorszego niż nasze kolejne rządy po '89 więc dlaczego nie spróbować. :lol :

#17

NeVeR.
  • Postów: 50
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ciekawy pomysl, monarchia konstytucyjna... Nikt nie wie jakby byla Polska rzadzona po 1794 roku gdyby nie rozbiory, ale wszystko szlo w dobra strone, tylko ze za pozno. Jesli mialbym wybierac Kaczke czy Monarche, to wzialbym Monarche, chociazby mogl byc jako reprezetant ale przynajmniej podkreslilibysmy status slowa Rzeczpospolita, ktorego to nie slowa w jezyku angielskim odzwierciedlajace znaczenie :P

#18

sebi-g.
  • Postów: 37
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

b0mber0 Wysłany: Dzisiaj 18:01    Temat postu:  

--------------------------------------------------------------------------------
 
michciu napisał/a:  
np. w Anglii królowa pełni tylko funkcję reprezenatacyjną, rządzi premier i rząd.  

a np. Luksemburgu rządzi książe i luksemburczykom żyje się całkiemn nieźle.. najniższe bezrobocie no i czysto jak nigdzie - ziarka piasku na ulicy nie znajdziecie  
http://pl.wikipedia....w..._(państwo)  

słyszałem o tym może referendum i oni właśnie chcą monarchii konstytucyjnej.. ja dawno mówiłem znajomym że nam by to się przydało.. lepiej niech jeden się nachapie niż 300 ... będzie mniejsza dziura budżetowa..  


Dokładnie, lepiej niech sie nachapie 1 niz cale stado z sejmu i senatu czyli jakies 500 osob o ile sie nie myle.

#19

Traper.

    Tajny Współpracownik

  • Postów: 1485
  • Tematów: 31
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ciekawy pomysł, tylko obawiam się że nie przejdzie :P
Choć jeśli mieliby przywrócić dawny stan rzeczy (bardzo dawny), gdzie król jakąś władzę posiada to może wreszcie by się coś u nas ruszyło, bo pomysł nie musi przejść testu u 300 pasibrzuchów :P



#20

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pomysł ciekawy ale dla mnie ważny byłby kandydat na króla a to do dyskusji.
Kandydatów do korony w rzeczpospolitej mogłoby być wielu i spośród wielu wybrać jednego najlepszego.
Bo tak na dobrą sprawe nie wiem nawet czy kandydat na króla jest polakiem

#21

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

I bardzo dobrze jakby kandydat na króla pochodził zza granicy
Najchętniej to bym cały dotychczasowy rząd wymienił na obcokrajowców

#22

Cote-d'Or.
  • Postów: 614
  • Tematów: 16
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

mogłoby być wielu i spośród wielu wybrać jednego najlepszego.


taki sejm elekcyjny haha i kto by tam zasiadał ? ja ? ty ? NIE ci sami, którzy robią to na wiejskiej.

Jestem za, ale pewnie referendum nie przejdzie


naprawdę nie wiem dlaczego nie przejdzie o ile się orientuję mamy do tego konstytucyjne prawo, będzie ktoś chciał to namówi rząd aby zrobić referendum o byle czym.

A jeśli już do niego dojdzie to je sfałszują


tak się składa, że Polska to jeszcze nie Białoruś czy Uzbekistan, żadne fałszerstwa w Polse nie przejdą, mamy w miarę wolne media, które automatycznie wszystko by rozdmuchały.

#23

waluta.
  • Postów: 437
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy polską będzie rządził król? Odpowiem jednym zdaniem. Będzie to ktoś na miarę króla ale nie będzie się nazywał król ale raczej marszałek lub dowódca zwycięskiej armii :-|

#24

Santos.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak się składa że owy kandydat na króla jest potomkiem polskich sasów więc jest jedynym kandydatem.Czytałem o nim jest to człowiek wybitnie wykształcony obyty w wyższych swerach o niebo lepiej nadający sie na ważne stanowisko niz "kaczor" (nie sepleni, nie ma brata blizniaka,i gdy ktos podaje mu ręke to nieodwraca się tyłkiem -> spotkanie Kaczyński -Merkel/Chirack) o dziwo od wielu lat interesuje sie naszym krajem(łazi z orzełkiem wpiętym w klape granituru).A ludzie którzy podsuneli pomysł by zrobić referendum to w większości złotnicy którzy z własnej inicjatywy odtworzyli polskie insygnia królewskie ;-) . Zresztą o sprawie robi się coś głośniej ostatnio jednak raczej byłby to krok wstecz w obecnych czasach gdzie większość państ stara się pozbyć koronowanych głow ewenement na skalę światową :smile:

#25

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Sam jestem po trosze monarchistą ale współczesny monarchizm to raczej sprawa czysto ideowa a nie rzeczywista. Ja jestem monarchistą przede wszystkim dlatego że nie jestem demokratą - sprzeciwiam się bezwzględnej władzy ludu bo to do niczego dobrego nie prowadzi: demokracja jest do d**y bo dwóch pijaczków ma większą władzę niż profesor. Państwa demokratyczne traktują ludzi jak bydło - bydło jest głupie i nieodpowiedzialne dlatego trzeba im zakazać i nakazać wiele rzeczy (np. zapinać pasy, nie brać narkotyków, przymusowo odkładać na emeryturę) ale w chwili wyborów to bydło nagle staje się niezwykle mądre i jest w stanie wybrać odpowiednich rządzących - moje ulubione porównanie do tej sytuacji: trzy blondynki i kapitam decydują demokratycznie o kursie statku :D
Wracając do tematu monarchiści dzisiaj przekładając idee na realne działania są zwolennikami sytemu prezydenckiego - wybieramy jednego, jeden rządzi, jeden jest odpowiedzialny. Natomiast ci co dzisiaj zawiązali konfederację to wariaci - widziałem ich jak się wypowiadali i stwierdzam że to ludzie nawiedzeni.

#26

Halley.
  • Postów: 316
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ejael, myślisz podobnie jak ja, dodam do tej wypowiedzi, że demokracja jest najbardziej doskonałym narzędziem do manipulacji całym państwem a wszystko to w myśl prawa i... demokracji. Wystrczy mała propoganda, "swoi" ludzie i państwo klęczy na kolanach przed Ameryką, która dyma nas jak chce i kiedy chce a naród wciąż spazmatycznie wyznaje wolność i demokrację :lol :

Monarchia to dla Polski obecnie jedyne rozwiązanie. Pomyślcie który król pozwoliłby okradać swoją własność? A rządzący kadencyjnie po 4 lata patrzą tylko abyjak najwięcej z tego załapać dla siebie. Proste, logiczne i oczywiste.

#27

Bielak.
  • Postów: 287
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Następców na tron jest wielu.
Od potomków dawnych piastów przez potomków jagielonów i innych potomków królów elekcyjnych zakończywszy w tym na sasach.
Ważne by był to król polak bo jak ktoś napisał że najlepiej jakby z zagranicy co jest błędem ponieważ zagraniczny król mógłby interes swojego narodu przedkładac nad nasz interes narodowy jak to było za sasów

[ Dodano: 2006-09-19, 12:42 ]
A wybrać można by było króla w sposób demokratyczny i jestem za tym żeby przy wprowadzeniu takiej monarchi zostać przy wyborach samorządowych oraz parlamentu który nie miał by duzych praw np wszystkie ustawy mógłby król wycofać albo jakieś zabrania na których król mógłby zostać zdetronizowany

#28

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

to jest tak głupi pomysł, że chyba nawet mógł by przejść, kolejna teoria spiskowa:> ah jak ja je lubie z bracia K. nasz szanowny pan prezydent i pan premier już sie narządzili, i jeszcze pana G z ministerstwa oświaty, zmienić ! i kropka, bez dyskusji, bo za te mundurki, za tego cenzora w szkołach!!! jak skończę 18 lat, w życiu nie zagłosuje na naszych szanownych rządzących, wymyślają jakieś głupoty zamiast zająć się, no nie wiem, po prostu rządzeniem w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni, a ta amnestia to też tak strasznie potrzebna, na zachodzie będą sie z nas śmiać, jak połowa zda maturę tylko dlatego, że zawdzięczają to panu Giertychowi ale żeby nikt mi nie mówił, że narzekam albo coś, tylko jak mówiłem mojemu wujkowi (profesor UMCS) żeby nie głosował na Kaczyńskich, to mi powiedział"zobaczysz, oni sie dobiorą wszystkim do dupy" i co ? teraz klnie na nich ile wlezie, nie wiem za co
//
sory że odjechałem od tematu



#29

Ejael.
  • Postów: 1261
  • Tematów: 56
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Marek271, robiąc takie błędy ortograficzne tracisz wiarygodność krytykując ministra oświaty :D Czyżby Giertych miał rację, że krytykują go ci co się nie chcą uczyć... :D

A tak w ogóle to temat jest o monarchii a Ty o Giertychu i Kaczyńskich... Osobiście mam już dosyć uczniów, którzy chcą decydować o systemie oświaty - tak samo jak napisałem wyżej: trzy blondynki i kapitan decydują o kursie statku :D Marek271, skończ studia to przynajmniej będziesz miał jakieś podstawy merytoryczne do dyskusji. I wracamy do monarchii!

#30

Maru.
  • Postów: 160
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

hahahaha a czy ja kogoś krytykuje ;] /mam dyslekcjie :PP




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych