Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#121

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kelt, następnym razem jadę z Tobą! :D

PS. Tzw. 'tolerancja' to sztuka dla sztuki, tak było i będzie...



#122

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może i ja parę słów wrzucę...
W tym roku nie byłem-jednak dużo znajomych było. Znacznie spokojniej niż w latach ubiegłych. Organizatorzy nie chcieli policji-była na uboczu i specjalnie w drogę sobie nie wchodzili.
Patrząc na nieliczne incydenty-nie powinny przyczynić się do rozwiązania marszu.

Co do skłotu-nie wiem jak on wygląda codziennie ale wywieszone flagi, płachty, plandeki, napisy nie powstały w kilka minut. Na dachu przeważnie nie leżą środki którymi rzucali w „przyjezdnych”. Moim zdaniem to prowokacja mieszkańców skłotu.
http://www.gloswielk...aleria-material
http://wiadomosci.wp...wy,galeria.html
http://www.fakt.pl/o...8381,1,1,6.html

Tęcza-od dawna homo środowiska zaczęły się utożsamiać z tym symbolem. Od dawna zacząłem ich nazywać min. tęczowymi. Gdybym maszerował i widział tą bezsensowną tęcze to by mi adrenalina mogła skoczyć. Po kiego grzyba to coś było tam ustawione? „Sztuka” vs manifestanci?

Ambasada-wiadomo że jednym z często słyszanych haseł jest „raz sierpem raz młotem...” Przemarsz w pobliżu ambasady Rosji mógł wzbudzać niewłaściwe nastroje dlatego w tym miejscu policja powinna mocno ten obiekt obstawić ale jak by to było odebrane? Policja ponownie prowokuje!! Nie pozwala nam maszerować! Mieli być na uboczu i byli. Trzeba będzie wypośrodkować funkcje ochronno-nadzorujące.
http://www.fakt.pl/m...43946596352.jpg

#123

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten squat jest przedstawiany w mediach jak siedziba jakiegoś skrajnego lewactwa, gejów itp.
Takie squaty są w wielu miastach Polski m.in. Wrocławiu (Era Kromera, Centrum Reanimacji Kultury, Wagenburg), Warszawie (Przychodnia, Syrena), Krakowie (Carandiru, ul. Wielicka), Gdyni (Brovary Hills), Gliwicach (Krzyk), Częstochowie (Elektromadonna), Białymstoku (DeCentrum), w Grudziądzu (Szach), Sosnowcu (M9), Gdańsku.

Są to opuszczone budynki w których organizuje się pokazy filmów, występy teatralne, przedstawienia, spotkania z autorami. To mniej więcej można porównać z ruchem hipisowskim.
Nie bardzo wierzę w te opowieści że ludzie z tego miejsca najpierw atakowali uczestników marszu a potem uciekali w swoją stronę i tam kontynuowali bitwę.


Z tego co widziałem na filmie, to przy ambasadzie Rosji było sporo grupa policjantów z pałkami i tarczami. Nie zdążyli w porę zareagować.

Mimo że oficjalnie przedstawiciele ruchu odcinają się od tych zadymiarzy, to w wielu przekazach można usłyszeć pobłażanie, a w przypadku podpalenia tęczy, nawet pochwały.



#124

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Robak, adrenalina by Ci nie skoczyła bo tęcza nie była po trasie Marszu. Ktoś się po prostu 'odłączył' od grupy i poszedł zrobić swoje. Po co organizatorzy mieliby ustalać trasę obok obiektu, przez który tak jak i Tobie, mogła im skoczyć adrenalina?



#125

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie bardzo wierzę w te opowieści że ludzie z tego miejsca najpierw atakowali uczestników marszu a potem uciekali w swoją stronę i tam kontynuowali bitwę.

Te transparenty i butelki z benzyną to policja im na dach wrzuciła?

Z tego co widziałem na filmie, to przy ambasadzie Rosji było sporo grupa policjantów z pałkami i tarczami. Nie zdążyli w porę zareagować.

Terytorium Mateczki Rosiji jest duuuży... A tylna część jest znacznie słabiej strzeżona.

Mimo że oficjalnie przedstawiciele ruchu odcinają się od tych zadymiarzy, to w wielu przekazach można usłyszeć pobłażanie, a w przypadku podpalenia tęczy, nawet pochwały.

Skoro tęcza zaczęła płonąć przed dojściem marszu to czemu nie. Włączyła tryb autodestrukcji-to się chwali.

#126

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biedni skłotersi, pewnie przygotowywali się do jakiegoś eventu, koncertu czy przedstawienia teatralnego pt Butelka jako narzędzie dynamicznej tolerancji

Dołączona grafika

Btw, samochody które spłoneły pod skłotem, zapalily się najprawdopodobniej od mołotowów rzucanych z dachu.
Niech teraz płacą.

Użytkownik Tsührer edytował ten post 12.11.2013 - 22:04




#127

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale budynek tego squotu nie leżał na trasie marszu. Na filmach było widać jak grupy dresów od strony marszu przedzierają się przez straż marszu.



#128

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Cejrowski:
"Spalono Tęczę na Placu Zbawiciela. Nareszcie!!! To jest plac Zbawiciela, a nie plac zboczeńców" - napisał na Facebooku Wojciech Cejrowski. Dodał, że "każdy Polak ma konstytucyjne prawo nie lubić Ruskich". W ten sposób znany dziennikarz i podróżnik skomentował wczorajsze wydarzenia, które miały miejsce w trakcie organizowanego przez narodowców Marszu Niepodległości.

Jak dotąd, po wczorajszych zamieszkach, zatrzymano 72 osoby w związku z napaścią na funkcjonariuszy, chuligaństwem i niszczeniem mienia. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba podejrzewana o podpalenie instalacji "Tęcza" na pl. Zbawiciela oraz trzy w związku z podpaleniem kabiny wartowniczej przy ambasadzie, próbami wejścia na jej ogrodzenie oraz obrzucania terenu ambasady racami.

Sprawę w kontrowersyjny sposób na swoim profilu na Facebooku skomentował Wojciech Cejrowski.

"Jeśli władzom Warszawy bardzo zależy na stawianiu »instalacji artystycznych« ku chwale grzechu sodomskiego, to można było wybrać inne miejsce - na przykład Plac Unii Europejskiej. I wtedy jest gwarancja, że żaden Narodowiec na ten plac nie przyjdzie - z obrzydzenia" - uważa znany z prawicowych poglądów podróżnik.

Cejrowski, który sam uczestniczył we wczorajszym Marszu Niepodległości, relacjonował także, jak wyglądały uroczystości z jego punktu widzenia.

"Wczoraj z Mamą szliśmy sobie spokojnie, otoczeni z lewej i prawej grupami kiboli. Kibole wznosili hasła znane mi jeszcze ze stanu wojennego i wszystkie, niestety, aktualne. Jedno było nowe: GDZIE SĄ FLAGI ?! - to krzyczeliśmy do ludzi zamieszkujących komunistyczne kamienice na trasie Marszu - oni tam nie wywieszają flag na 11.XI , bo to nie ich święto, ale oglądali nas z góry, byli w mieszkaniach" - pisze dziennikarz.

Zdaniem Cejrowskiego, zamieszki trwały jedynie 3 minuty. Według niego, część uczestników skręciła w boczną ulicę i zaatakowała policję.

"Każdy Polak ma konstytucyjne prawo nie lubić Ruskich"

Dziennikarz stwierdził również, że "każdy Polak ma konstytucyjne prawo nie lubić Ruskich". Nawiązał w ten sposób do zniszczeń dokonanych na terenie Ambasady Federacji Rosyjskiej.

"Każdy Polak ma konstytucyjne prawo nie lubić Ruskich i głośno o tym mówić ile tylko mu się podoba. Każdy Polak ma konstytucyjne prawo obrzucać ruską ambasadę (nie ludzi, tylko posesję) wszystkim, czym tylko chce, a policja ma obowiązek skutecznie bronić placówki dyplomatycznej nawet tak wrogiego państwa, jakim jest Rosja" - napisał Cejrowski.

"Na tym polega ta gra w demokrację. To policja jest winna, że nie obroniła ambasady, a nie obywatele, którzy mają konstytucyjne prawo ambasadę obrzucać" - zakończył.

(Facebook/PAP; jsch;KK)


Wklejka z onetu. Może trochę zbyt dosadnie się wyraża, ale przynajmniej każdy zrozumie bo nie trzeba czytać między wierszami :D



#129

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko, pisałem już wcześniej jak to wyglądało i od czego się zaczęło, a oglądałem relacje od początku. To parę osób przedarło się do maszerującego ludu i zaczęło się szarpać, potem dopiero ekipa pobiegła pod skłot jeszcze większa grupą. To standardowa zagrywka, prowokacja i przyciągniecie wroga pod budynek, z którego można się bronić. Obojętnie czy to skłot czy forteca, najstarsza zagrywka taktyczna świata :P



#130

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A tutaj mała ciekawostka: https://www.facebook...ted_target_id=0 Ja jestem jak najbardziej za! :)

#131

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niech teraz płacą.

Z czego biedny skłoters ma to zapłacić?

Ale budynek tego squotu nie leżał na trasie marszu. Na filmach było widać jak grupy dresów od strony marszu przedzierają się przez straż marszu.

...na całkiem zaskoczonych i nieprzygotowanych skłotersów z różnych regionów polski...

Każdy Polak ma konstytucyjne prawo obrzucać ruską ambasadę (nie ludzi, tylko posesję) wszystkim, czym tylko chce...

No nie bardzo-teren ambasady to terytorium państwa obcego. Jest to równoznaczne z napaścią a to już nie fajnie się robi.
Osobiście urażam że UE jest większym złem niż Rosja i z uwagi na słabość naszego państwa powinniśmy wybrać "mniejsze zło"...

@Up
Popieram.
Można też z Irlandczykami...
Po Euro fajnie było Dołączona grafika

#132

daxx.
  • Postów: 558
  • Tematów: 116
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja wrzucę swoje 3 grosze do sprawy. Narodowcem nie jestem. Nie jestem, na razie, związany z żadną partią polityczną. Taki lemming siedzący przed telewizorem.

11.11. oglądając Panoramę na dwójce o 18 usłyszałem: ... Bla bla bla rozróby bla bla bla władze miasta od teraz manifestację uznały za nielegalną...

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób uczestnicy marszu zostali poinformowani, że ich manifestacja, ot tak, została zdelegalizowana. Urzędnik czy policjant podszedł do każdego w tłumie i go grzecznie poinformował? Przecież ci ludzie przybyli tu z całego kraju, organizowali się od wielu miesięcy i nagle ktoś z władz miasta zmienia zdanie? Tak pod wieczór? Bo kilka osób zrobiło rozróbę? Złapać i osądzić. Co za kraj. Akcją Policji dowodziły chyba asy z Bytowa.

Za rok chyba ja też do Was tam przyjadę.



#133

pdjakow.
  • Postów: 1340
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rosjanie właśnie skorzystali ze swojego "konstytucyjnego prawa".
http://wiadomosci.ga...l#BoxSlotII2img

Na jakiej zasadzie Cejrowski uznaje obrzucenie "czymkolwiek" ambasady obcego państwa "konstytucyjnym prawem"?

Użytkownik pdjakow edytował ten post 13.11.2013 - 10:10


#134

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba Cejrowski rozumuje na zasadzie, że co nie jest zakazane w konstytucji, to jest dozwolone. Nie ma napisane że nie można podpalać budki policyjnej pod ambasadą, więc zgodnie z logiką Cejrowskiego jest to dozwolone.
Niech się lepiej zajmie pisaniem książek o indianach.

A z tym squotem nie wiem jak było, kto zaczął. Jednak robi się wszystko żeby wskazywać winnych tylko po drugiej stronie, że dobre chłopaki się tylko broniły.



#135

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A z tym squotem nie wiem jak było, kto zaczął. Jednak robi się wszystko żeby wskazywać winnych tylko po drugiej stronie, że dobre chłopaki się tylko broniły.

Ja też nie widziałem jak było, ale jest ktoś kto widział i mówi co widział(np. kolega Tsührer), no chyba że wg Ciebie ma chore oczy, lub przypiszesz mu inną znaną ci z internetu chorobę.
... przygotowali się sprowokowali i pochowali jak frajerstwo na dachu, bo inaczej gęby by ich bolały i głowy. Reakcja sprowokowanych, była jaka była. Jest takie powiedzenie nie drażnij Lwa, ktoś się tutaj nie dostosował do tych mądrych słów.

Wracając co całokształtu marszu, tvn i inne mainstreamowe słuszne politycznie stacje opisywały i pokazywały większość złych zachowań, jakby dobrych nie było... I media wraz z po-litykami robią wszystko by z marszu wyszczególnić tylko te złe zachowania.
Sądząc po opiniach w sondach internetowych przeprowadzanych przez gazety stacje TV, media ładnie ryją berety i programują jedyne słusze stanowisko, o tym że Marsz Niepodległości to Kibole i Chuligani...Dobre strony marszu były przeważające, to wiem z relacji naocznych świadków, uczestników marszu, ludzi których znam od lat.


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych