Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#76

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

De facto 11 listopada miał miejsce przyjazd Piłsudskiego do już wolnej Warszawy, ogłoszenie niepodległości państwa nastąpiło 7 października, data jest raczej symbolem, ale jakąś przecież trzeba było ustanowić. Tego samego dnia niepodległość świętuje Angola.



#77

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

http://tvnwarszawa.t...zyc,105273.html

Według świadków, osoby które podpaliły instalację, nie dopuściły do niej następnie strażaków. PAP informuje, że zostali oni obrzuceni kamieniami.


- Uważam, że część spalonej tęczy powinna pozostać nieodbudowana, aby była powodem do wstydu dla wszystkich organizatorów Marszu - skomentował na portalu społecznościowym Ryszard Kalisz.


EDIT:

Tu mamy kolekcję zdjęć z Marszu:

http://www.gloswielk...aleria-material

Czy ten Marsz powinien być wciąż legalny?

Użytkownik optymista edytował ten post 11.11.2013 - 19:52




#78

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Marsz mnie zachwyca co rok coraz bardziej, a jak dla mnie, najbardziej pozytywnym akcentem tego marszu było spalenie tęczy Sodomy.

#79 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Marsz mnie zachwyca co rok coraz bardziej, a jak dla mnie, najbardziej pozytywnym akcentem tego marszu było spalenie tęczy Sodomy.


Też wymieniam to jako główny sukces tegorocznych obchodów. 2 dni po odnowieniu jej za 64 tys :) Skoro płonęła już wielokrotnie to może czas zrozumieć, że ludzie jej nie chcą?

#80

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A podpalenie budki pod ambasadą? Też sukces. Międzynarodowe media o nas usłyszą.



#81

optymista.
  • Postów: 504
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Żałośnie niska
Reputacja

Napisano

Skoro płonęła już wielokrotnie to może czas zrozumieć, że ludzie jej nie chcą?

Nie można bezkarnie niszczyć czyjegoś mienia. Ludzi, którzy ją (znów) podpalili trzeba złapać i osądzić.



#82

Wujek_Deth.
  • Postów: 69
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również się cieszę, że spalili to cholerstwo. W ogóle po marszu mam bardzo dobre odczucia, podobnie jak rok temu.

#83

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

A podpalenie budki pod ambasadą? Też sukces. Międzynarodowe media o nas usłyszą.


W 44 przyglądali się jak płonie cała Warszawa... więc budkę przeżyją (sukcesu nie ma... dopiero by był jakby ambasada się zajęła od budki). Niech słyszą, jak w 39 słyszały też nic nie zrobiły, zostaliśmy sami, a z dwóch stron nas dopadli.

#84

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe co organizatorzy powiedzą właścicielom samochodów z potłuczonymi szybami?



#85

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Jak mają autocasco to dostaną odszkodowanie, jak nie... powinni im zwrócić równowartość straconych aut, ale nie organizatorzy tylko te osoby które te auta podpaliły. Jest monitoring... niech policja weźmie się do roboty i odszuka sprawców, za to biorą pieniądze.

#86

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też wymieniam to jako główny sukces tegorocznych obchodów. 2 dni po odnowieniu jej za 64 tys :) Skoro płonęła już wielokrotnie to może czas zrozumieć, że ludzie jej nie chcą?


A może czas zrozumieć, że to nie ludzie tylko zgraja bandytów jej nie chce? W ogóle, jak się czyta te posty pochwalające akty wandalizmu to po prostu traci się wiarę w cokolwiek... Brawa Panowie, ciekawe kto walczył o Polskę, w której jawny bandytyzm znajduje poparcie społeczne, bo na pewno nie żołnierze.



#87

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dopóki marsz był oficjalny, za wszystkie straty odpowiadał organizator. Na podobnej zasadzie organizator pikniku na Zakrzówku, na który ściągnęło 20 tysięcy ludzi a jeden się zabił spadając z urwiska, został podciągnięty do odpowiedzialności bo zorganizował a nie zadbał. Może rozliczą straż marszu, na filmach widać że przepuszczali huliganów biegnących z racami do squatu, a przecież po to tam stali aby nic się nie działo.



#88

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może czas zrozumieć, że to nie ludzie tylko zgraja bandytów jej nie chce?


Ja też nie chce, a nie jestem bandytą :(, ba nawet kibolem.

Marsz mi się podobał, bo był nadzwyczaj spokojny, incydentem można tylko by nazwać podpalenie tej budki strażniczej przy ambasadzie, co było.. no idiotyczne raczej, ale nie wiadomo do końca czy nie była to jakaś prowokacja, podobno w tamtej części akurat nie było żadnej ochrony policyjne, a to dziwne bardzo.

Podobała mi się końcówka, przy wystąpieniach zarządu RN i gościach, widać było że patrioci tam zebrani to nie banda łysych zgredów z nienawiścią w oczach i wcale nie szukują się - jak niektóre środowiska sugerują - na nową noc kryształową, tylko są młodą wiarą pełną nadziei i żądną realnych zmian, fajnie mi się oglądało akurat ten moment.

Walka ze skłotersami była zwyczajna prowokacją, serio, ktoś da wiarę w to że narodowcy zaczęli ? Co robili antifiarze na dachu z przygotowanymi butelkami i kamieniami ? :| Nikt mi nie mówi, że przygotowali się na odparcie ludzi z marszu.
Szczerze - też by mnie szlag trafił gdyby mi ktoś z dachu rzucał kamieniami na głowę. A że kibicie miękkimi zawodnikami nie są no to stało się co stało.

Co do tęczy, wisi mi to i powiewa, nie uważam tego za jakiś wyczyn, ot wybryk chuligański, z tego co wiem owa tęczą została "odrestaurowana" niedługo przed marszem. Akurat w miejscu pochodu. Pewnie w jakimś celu ona się tam znalazła. Chyba właściciele czy pomysłodawcy tego elementu mieli na uwadzę to, że narodowcy nie przepadają za homoseksualną symboliką, która mogła by sobie istnieć, gdyby nie ostatnia nachalna propaganda.

Marsz wyglądal na całkiem ok. Jak na 100k osób to nie było tragedii.

na filmach widać że przepuszczali huliganów biegnących z racami do squatu, a przecież po to tam stali aby nic się nie działo


To źle widziałeś, widać było ekipe zamaskowanych osób która na chama przecisnęła się przez straż w kierunku marszu, w tym jeden trzymał czarną flagę Antify, potem się zaczęły przepychanki właśnie. Zapamiętałem ten moment, żeby potem nikt mi nie wmawiał, że to ludzie z marszu zaczęli.

Użytkownik Tsührer edytował ten post 11.11.2013 - 23:08




#89

Zbeeanger.
  • Postów: 504
  • Tematów: 67
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 9
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano


Też wymieniam to jako główny sukces tegorocznych obchodów. 2 dni po odnowieniu jej za 64 tys :) Skoro płonęła już wielokrotnie to może czas zrozumieć, że ludzie jej nie chcą?


A może czas zrozumieć, że to nie ludzie tylko zgraja bandytów jej nie chce? W ogóle, jak się czyta te posty pochwalające akty wandalizmu to po prostu traci się wiarę w cokolwiek... Brawa Panowie, ciekawe kto walczył o Polskę, w której jawny bandytyzm znajduje poparcie społeczne, bo na pewno nie żołnierze.


Kto walczył, ten kto został przy życiu, nie był w obozie koncentracyjnym nie trafił do Katynia, lub nie był daleko na wschodzie. Po lasach się kryli i też byli nazywani bandytami. Po wojnie byli prześladowani, skazywani i mordowani... nazywani wrogiem ludu.

#90

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Squat stał jakieś 50 metrów od trasy przemarszu. Trzeba było się przedrzeć przez kordon aby tam dotrzeć.


A to że będzie atakowany, było wiadome od dawna. To zresztą bardzo zabawne, bo w marcu szturmowała ich policja.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych