Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marsz Niepodległości 2013


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#16

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ma to, że na obchody Święta Niepodległości przyjadą nie tylko Patrioci, tylko wiele różnych grup, również te patologiczne.
Bojówek niemieckich już nie pamiętasz?



Ja pisałem o tych, co uważają się za wielkich patriotów i za kibiców chociaż nimi nie są, bo jak widać, nawet wczoraj kosy były w ruchu.

Uważasz, że to nie wystarczający powód by twierdzić, że są zagrożeniem?

Użytkownik Manajuma edytował ten post 18.09.2013 - 23:07


#17

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W każdym dużym zgromadzeniu znajdą się patologiczne jednostki, mogę jednak zapewnić, że nikt z nożami/maczetami na Marszu Niepodległości biegał nie będzie :)

#18

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

W każdym dużym zgromadzeniu znajdą się patologiczne jednostki, mogę jednak zapewnić, że nikt z nożami/maczetami na Marszu Niepodległości biegał nie będzie :)


Wierzę, ale może mi kto napisać, co te manifestacje mają dać wymiernego ludziom?

#19

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Poza napompowaniem dumy różnych grup, w zasadzie nic konkretnego. Dziennikarze będą mieli zajęcie, politycy też.



#20

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

A czy obchodzenie jakichkolwiek świąt ma jakieś wymierne korzyści ? Jak nie rozumiecie tak prostej rzeczy jak upamiętnienie jednej z najważniejszych dat w Polskiej historii no to Wasz problem. Marsz jest naturalnym wydarzeniem, które łączy naród pod jego własną flagą, daje niesamowite poczucie solidarności i przypomina o tym, że wcale nie jest wstyd być Polakiem.

To że w każdym większym zbiorowisku ludzi znajdą się jacyś pajace którym chętnie do rozróby, jest niestety nieuniknione. To że media pokażą pewnie mała grupkę osób która przyszła się awanturować i nie wiele od nich lepsze służby porządkowe które często prowokują, również.

Ale oprócz nich będą dziesiątki tysięcy normalnych osób, rodzin z dziećmi, młodych i starych którzy chcą w tym dniu zamanifestować swoją narodową dumę i przypomnieć reszcie o elementarnej i tak potrzebnej rzeczy jaką jest wolność i niezależność narodu.

W jakich czasach do cholery żyjemy, żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć ? ...

Użytkownik Tsührer edytował ten post 19.09.2013 - 01:40




#21

GuardAngel.
  • Postów: 373
  • Tematów: 37
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Manajuma b. dobrze że dodałeś ten film ...

to wypowiedź o wydarzeniach z 2011...

Było kilkanaście minut przed godziną 12. Idąc z żoną na uroczystości obchodów Święta Niepodległości na Plac Piłsudskiego wstąpiłem do jednej z kawiarni na ulicy Nowy Świat. Spotkałem tam mojego przyjaciela wraz z grupą kibiców z Gdyni, on ich tu odebrał. Było to pięć osób. Byli normalnie ubrani. Jedyny charakterystycznym elementem był szalik w kolorach biało-czerwonych na szyi jednego z nich.

Jeden z tam obecnych leżał na ziemi, cały obłożony lodem, poraniony, we krwi. Miał wstrząs mózgu, nie mógł iść o własnych siłach, odprowadziliśmy go z żoną do karetki.

Przyjaciel opowiedział mi przebieg wydarzeń. Szli sobie spokojnie ulicą. Nagle wypadło skądś pięciu zamaskowanych osobników z jakimiś czarnymi pałami w rękach. Mieli emblemanty tzw. antify. Wszystko działo się błyskawicznie. Napastnicy, mówiący miedzy sobą po niemiecku, krzyczący coś do Polaków w tym języku, zaczęli ich bić. Walić pałkami, kopać, rzucać na ziemię. Na pewno byli to Niemcy.

Każdy oberwał, ale jeden szczególnie mocno. Ma rozbitą głowę, cały posiniaczony, oka w ogóle nie było widać zza krwi i ran. Teraz jest w szpitalu na Lindleya.

Z tego co mi opowiadano, a była to relacja bezpośrednia, napastnicy natychmiast potem uciekli, pochowali się w kawiarni Nowy Świat należącej do "Krytyki politycznej". Tam była ich baza, tam mieli azyl.

Z tego co wiem takich napadów organizowanych przez grupy niemieckie było więcej. Z około 150 osób już zatrzymanych przez policję, około 100 to Niemcy.

źródło

Pamiętajmy co świętujemy, jak ktoś tego nie rozumie niech zakupi książkę Historia Polski.

P.S.
Dla młodszych braci I sióstr ...
w skrócie nasza historia PAMIĘTAJCIE ...

http://www.youtube.com/watch?v=2DrXgj1NwN8




Użytkownik GuardAngel edytował ten post 20.09.2013 - 00:23


#22 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

A czy obchodzenie jakichkolwiek świąt ma jakieś wymierne korzyści ? Jak nie rozumiecie tak prostej rzeczy jak upamiętnienie jednej z najważniejszych dat w Polskiej historii no to Wasz problem. Marsz jest naturalnym wydarzeniem, które łączy naród pod jego własną flagą, daje niesamowite poczucie solidarności i przypomina o tym, że wcale nie jest wstyd być Polakiem.

To że w każdym większym zbiorowisku ludzi znajdą się jacyś pajace którym chętnie do rozróby, jest niestety nieuniknione. To że media pokażą pewnie mała grupkę osób która przyszła się awanturować i nie wiele od nich lepsze służby porządkowe które często prowokują, również.

Ale oprócz nich będą dziesiątki tysięcy normalnych osób, rodzin z dziećmi, młodych i starych którzy chcą w tym dniu zamanifestować swoją narodową dumę i przypomnieć reszcie o elementarnej i tak potrzebnej rzeczy jaką jest wolność i niezależność narodu.

W jakich czasach do cholery żyjemy, żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć ? ...




Tsu, bardzo dobrze to ująłeś i mnie też dziwi to, że takie rzeczy w ogóle trzeba tłumaczyć. Ci co tego nie rozumieją, to albo dzieci jeszcze albo już całkowicie odizolowani od polskości outsiderzy, którzy tylko siedzą przed tv i komputerem nie mając nic od siebie do zaoferowania. Trzeba jeszcze brać pod uwagę to, że są też tacy ludzie w internecie, którzy są różnych narodowości i lubią dosrywać nam Polakom i umniejszać naszym tradycjom oraz świętom. Jestem Polakiem i jestem z tego dumny - gimbusów, lemingów, obcych nie szanujących Polski i Polaków i wszystkich rzekomopolaków pozdrawiam. Na Marsz Niepodległości oczywiście nie zapraszam :)

Marsz Niepodległości 2013. Chwała bohaterom!




#23

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tsu, bardzo dobrze to ująłeś i mnie też dziwi to, że takie rzeczy w ogóle trzeba tłumaczyć. Ci co tego nie rozumieją, to albo dzieci jeszcze albo już całkowicie odizolowani od polskości outsiderzy, którzy tylko siedzą przed tv i komputerem nie mając nic od siebie do zaoferowania.


Albo są świadomi kto patronuje temu marszowi (ONR i MW) i wraz z ostatnimi przeciekami Wikileaks z facebooka Holochera ma dowody (rozmowy Bosaka z Holocherem) że organizacja marszu jest dla nich chwytem politycznym, nie tylko celebrowaniem święta narodowego. Do tego Bosak wyrażał dużą obawę żeby ten fakt nie dostał się do opinii publicznej.

Ten marsz to zręczna tuba Ruchu Narodowego. Jeśli ktoś śmie napomknąć że jest wykorzystywana do agitacji politycznej, zostanie zjechany od antypolaków. Antypolskie jest wykorzystywanie święta narodowego do promowania swojego ruchu, zwłaszcza jeśli ktoś określa się patriotą. Żadni patrioci, chcą po prostu władzy.

Marsz jest spoko, organizacje które za nim stoją nie.



#24 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jakoś nasz niestety prezydent zrobił konkurencyjny marsz i całym swoim majestatem oraz masowym wsparciem mediów zgromadził ledwie kilka tysięcy osób, a tacy panowie z marginesu, na dodatek faszystowskiego nawet dziesięciokrotnie więcej. Coś tu się Twoja teoria rypła. Może ludzie jednak czują, że ta różowa hucpa krula Komorowskiego to jeszcze większa polityczna mistyfikacja niż ten niewinny wybieg narodowców?







Dołączona grafika






Dołączona grafika




Nasz czytelnik - podpisujący się jako "Szczupak" - zadał sobie trud, i policzył: Przesyłam do wykorzystania wstępnie policzony marsz prezydencki. Uwzględniono twarze osób niewątpliwie należące do czołówki pochodu. Gapiów i mundurowej obstawy nie liczyłem. Oznaczono wyłącznie twarze lub postaci w miarę czytelne. W dalszym planie trzeba dodać ok. 50-70% naniesionych kropek.



Dołączona grafika








http://www.youtube.com/watch?v=TY1NUJN7KMU








Z pozdrowieniami od DiBika :)








Użytkownik Baszar al-Atton edytował ten post 20.09.2013 - 18:09


#25

Mika’el.
  • Postów: 810
  • Tematów: 34
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

A czy obchodzenie jakichkolwiek świąt ma jakieś wymierne korzyści ? Jak nie rozumiecie tak prostej rzeczy jak upamiętnienie jednej z najważniejszych dat w Polskiej historii no to Wasz problem. Marsz jest naturalnym wydarzeniem, które łączy naród pod jego własną flagą, daje niesamowite poczucie solidarności i przypomina o tym, że wcale nie jest wstyd być Polakiem.

To że w każdym większym zbiorowisku ludzi znajdą się jacyś pajace którym chętnie do rozróby, jest niestety nieuniknione. To że media pokażą pewnie mała grupkę osób która przyszła się awanturować i nie wiele od nich lepsze służby porządkowe które często prowokują, również.

Ale oprócz nich będą dziesiątki tysięcy normalnych osób, rodzin z dziećmi, młodych i starych którzy chcą w tym dniu zamanifestować swoją narodową dumę i przypomnieć reszcie o elementarnej i tak potrzebnej rzeczy jaką jest wolność i niezależność narodu.

W jakich czasach do cholery żyjemy, żeby takie rzeczy trzeba było tłumaczyć ? ...


Twierdzenie, że "Marsz jest naturalnym wydarzeniem, które łączy naród pod jego własną flagą, daje niesamowite poczucie solidarności i przypomina o tym, że wcale nie jest wstyd być Polakiem. ", jest manipulacją, mającą ukazać, że nieuczestniczący w marszu Polacy mają powody do wstydu, a to nie nie jest prawdą.. Zakładanie, że marsz łączy ludzi pod biało czerwoną budzi we mnie tylko smutek.

Marsz Niepodległości 2012 http://pl.wikipedia....%C5%82o%C5%9Bci

Cytat - Helsińska Fundacja Praw Człowieka oszacowała, że w marszu uczestniczyło kilkanaście tysięcy osób
""

Teraz plakat nawołujący do samego marszu.

Dołączona grafika

Jeśli w wiki tak świat czyta, to komu służy ludzki wysiłek, bo nie bardzo widzę, by ojczyźnie mej. Sam plakat ukazuje mym zdaniem zakompleksiony naród.


"To że w każdym większym zbiorowisku ludzi znajdą się jacyś pajace którym chętnie do rozróby, jest niestety nieuniknione. To że media pokażą pewnie mała grupkę osób która przyszła się awanturować i nie wiele od nich lepsze służby porządkowe które często prowokują, również.

Ale oprócz nich będą dziesiątki tysięcy normalnych osób, rodzin z dziećmi, młodych i starych którzy chcą w tym dniu zamanifestować swoją narodową dumę i przypomnieć reszcie o elementarnej i tak potrzebnej rzeczy jaką jest wolność i niezależność narodu. "


Za me pytanie bez najmniejszego podtekstu dostałem -5, za powyższe kolega +15 i tym sposobem dowiedziałem się o "tych wymiernych", no i skąd ta różnica??


Ktoś w temacie lekkomyślnie napisał: "Marsz Niepodległości 2013. Chwała bohaterom!"



Dla mnie bohaterem podobny wiekiem większości tu zaglądającej był Jan Bonawentura Romocki http://pl.wikipedia....iki/Jan_Romocki

On miał wolę i potrzebę napisać ten wiersz.

"Modlitwa Szarych Szeregów"


Od wojny, nędzy i od głodu
Sponiewieranej krwi narodu,
Od łez wylanych obłąkanie
Uchroń nas, Panie

Od niepewności każdej nocy,
Od rozpaczliwej rąk niemocy,
Od lęku przed tym, co nastanie,
Uchroń nas, Panie

Od bomb, granatów i pożogi,
I gorszej jeszcze w sercu trwogi,
Od trwogi strasznej jak konanie
Uchroń nas, Panie

Od rezygnacji w dobie klęski,
Lecz i od pychy w dzień zwycięski,
Od krzywd - lecz i od zemsty za nie
Uchroń nas, Panie

Uchroń od zła i nienawiści.
Niechaj się odwet nasz nie ziści.
Na przebaczenie im przeczyste
Wlej w nas moc, Chryste.


Widzi kto jakąkolwiek różnice??



Jeśli temat ten mający 1259 wyświetleń ma czymś skutkować, to ja się pytam czym?
Jeśli Marsz Niepodległości ma coś budzić, by ukazać o nas, to ja się was pytam co?

#26

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli temat ten mający 1259 wyświetleń ma czymś skutkować, to ja się pytam czym?
Jeśli Marsz Niepodległości ma coś budzić, by ukazać o nas, to ja się was pytam co?


Ten marsz i jego retoryka jest stworzona przez ludzi związanych z opcją skrajnej prawicy. Tak jak zauważyłeś retoryka zachęcania do marszu bazuje na wykluczaniu ludzi którzy w marszu nie uczestniczą jako "gorszych polaków", obiecują uczestnikom bycie "lepszym polakiem".

Hasło z zeszłego roku "Odzyskajmy Polskę". To typowa oznaka walki politycznej, nie świętowania niepodległości. Bo niepodległość posiadamy, jednak organizacje które stoją za MN chciałyby żeby ta niepodległość wyglądała tak jak oni tego chcą.
To jest manifestacja siły (pozornej, bo ludzie idą tam tak na prawdę bez świadomości tego co robią organizatorzy), nie świętowanie.
Typowa Polska napinka, zamiast radości burdy i polityka.



#27

mjr Tsu.

    Brak już słów

  • Postów: 682
  • Tematów: 30
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

jest manipulacją, mającą ukazać, że nieuczestniczący w marszu Polacy mają powody do wstydu


Czytanie ze zrozumieniem się kłania. :) Nie, nie mają powodu do wstydu, właśnie o tym pisałem, że nie ma powodu by wstydzić się Polskości. Jeżeli wystąpiła w tym jakaś manipulacja, to wyłącznie z Twojej strony, bo chcesz mi wmówić czegoś czego nie powiedziałem.

Zakładanie, że marsz łączy ludzi pod biało czerwoną budzi we mnie tylko smutek.


A to nie moja wina, uczestników marszu tym bardziej. Nie rozumiem, pod jakim symbolem ma jednoczyć się naród, jeżeli nie pod swoimi ?

Tak jak zauważyłeś retoryka zachęcania do marszu bazuje na wykluczaniu ludzi którzy w marszu nie uczestniczą jako "gorszych polaków", obiecują uczestnikom bycie "lepszym polakiem".


Skąd takie wnioski w ogóle ? Poważnie ? Samemu najprawdopodobniej nie uda mi się w nim uczestniczyć.
A teraz jako apologeta samej idei marszu nagle stanę się "gorszym polakiem" bo.. no właśnie, bo taką teorię wysnułeś ? :D

Użytkownik Tsührer edytował ten post 20.09.2013 - 19:51




#28 Gość_Husar

Gość_Husar.
  • Tematów: 0

Napisano

Tsu, to zamiast się jednoczyć to najwyraźniej powinniśmy klaskać do kociej muzyki ryżego i jego mydlanego orła bez korony i różowych balonów. To się nazywa szczytna idea...także jednoczmy się.

#29

Kelt.
  • Postów: 147
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hasło "Odzyskajmy Polskę" jest jak najbardziej trafne, powiedz mi mylo ile tej Polski w rzeczywistości należy do nas, hm? Postkomuna na każdym kroku, politycy twierdzący, że trzeba wyrzec się Polskości na rzecz bycia "europejczykiem", przekręty, korupcja i antypolskie działania "elit".

Dochodzi dzisiaj do sytuacji w której premier w obliczu referendum ws. odwołania HGW z urzędu prezydenta Warszawy mówi, że w razie przegranej wciąż pozostanie ona przy władzy, tylko, że z tytułem komisarza.

I to ma być nasza Polska, tak?

Zastanówmy się nad momentem w którym tę niepodległość niby odzyskaliśmy.
Kilka wersów które dobrze podsumowują "przemiany ustrojowe" w Polsce:

Pamiętam Magdalenkę, k***a pamiętam
kto szedł pod rękę z komuchami na ustępstwa.
I kto powstrzymał dekomunizację, do tego
kto przejął władze obalając Olszewskiego.
Pamiętam ludzi, którzy uwierzyli w zmiany
i mimo wszystko skończyli w roli przegranych.
I uciekali stąd na fali emigracji,
bo polityka durni nie dała stabilizacji.
Pamiętam zdradę stanu, traktat w Lizbonie.
I zdrajców co wstydzili się orła w koronie.


Mylo popytaj ludzi którzy brali udział w protestach antykomunistycznych przed 89' czy są zadowoleni z tego jak wygląda teraz Polska, zapytaj o Jaruzelskiego i Kiszczaka, zapytaj o komunistów z sejmowych partii którzy donosili na opozycję ponad 20 lat temu, zapytaj o emerytury UBeków i o komunistyczne pomniki w całym kraju. Co to za niepodległy kraj w którym nie rozliczono zbrodniarzy i katów narodu mimo, że naród tego żąda?! Niepodległość w której władze świadomie wprowadzają ogromnie szkodliwe przepisy dla kraju tylko dlatego, że inne kraje tego wymagają (np. pakiet klimatyczny).



Oto co powiedział całkiem niedawno w wywiadzie prof. Witold Kieżun. 91-letni profesor nauk ekonomicznych, polski ekonomista, ekspert ONZ, pracownik Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, żołnierz AK, uczestnik powstania warszawskiego i więzień sowieckich łagrów.

Smutno mi, że umieram jednak nie w tej Polsce, o którą walczyłem (…) to jest bardzo bolesne kiedy patrzę na to, jak my wymieramy, jak my straciliśmy markę na świecie, jak praktycznie rzecz biorąc jesteśmy już całkowicie uzależnieni (…) Niemcy zniszczyli naszą młodość, wymordowali praktycznie połowę nas (…) Praktycznie rzecz biorąc my jesteśmy znowu pod okupacją, pod okupacją ekonomiczną, nie jesteśmy samodzielni. Myśmy stracili samodzielność, o którą się biliśmy”.

"Nasza" Polska w której bohaterowie wypowiadają takie słowa, coś tu chyba jest nie tak, co?


To jest manifestacja siły (pozornej, bo ludzie idą tam tak na prawdę bez świadomości tego co robią organizatorzy), nie świętowanie.


Tak, to jest manifestacja siły, siły narodu który jednoczy się w ważny dla niego dzień i wspólnie świętuje swój sukces sprzed lat. Skąd ty możesz wiedzieć czego uczestnicy MN mają świadomość? Czyżby wizja kilkudziesięciu tysięcy ludzi którzy świadomie biorą udział w Marszu Niepodległości była dla ciebie zbyt bolesna i tłumaczysz to sobie tym, że większość z nich nie wie o co tu chodzi? Bolą Cię mylo te matki z dziećmi, starsi ludzie, całe rodziny na MN bo nie pasują do twojej wizji. Wizji okropnych faszystów którzy tylko czekają żeby coś zdemolować.

"Burdy i polityka" tylko tyle widzisz, co?

#30

Robakatorianin.
  • Postów: 1732
  • Tematów: 41
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzeba uważać na policyjnych prowokatorów... te łajzy zrobią wszystko aby obarczyć byle kogo o zamieszki i zniszczyć ideę Marszu Niepodległości.

To już dawno było analizowane i obalone w tym temacie:
http://www.paranorma...niepodleglosci/

Albo są świadomi kto patronuje temu marszowi (ONR i MW) i wraz z ostatnimi przeciekami Wikileaks z facebooka Holochera ma dowody (rozmowy Bosaka z Holocherem) że organizacja marszu jest dla nich chwytem politycznym, nie tylko celebrowaniem święta narodowego. Do tego Bosak wyrażał dużą obawę żeby ten fakt nie dostał się do opinii publicznej.

Masz na myśli ten przeciek i ten temat?
http://www.paranorma...rawdziwa-twarz/
Takie bezgraniczne zaufanie do Wikileaks ? Oni nic nie mają innego do roboty że taką zacofaną Polską się zajmują?
W materiałach pojawiają się również wypowiedzi innych liderów narodowców (m.in. Witold Tumanowicz, Robert Winnicki, Artur Zawisza i Krzysztof Bosak) lub wzmianki o nich. Pojawiają się plotki, spory i wzajemne oskarżenia.

Te informacje o tym przecieku i materiałach tam zawartych zostały potwierdzone? Jest upubliczniona cała korespondencja czy mamy im ufać na słowo?

Typowa Polska napinka, zamiast radości burdy i polityka.

Radość z czego? Bo w Polsce jest dobrze?
Mamy dalej ufać bezgranicznie politykom, oddawać im nasze sprawy w ich bezstronne rączki?


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych