Skocz do zawartości


Krysztalowa piramida w Trojkacie Bermudzkim


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#16

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ah więc twoim zdaniem Brown nurkując na głębokości 3m zauważył POD sobą piramidę, która była na tyle duża, że wpłynął do niej poprzez znajdujący się w niej otwór? :D I nikt jej już nigdy w tych morskich "czeluściach" nie odnalazł? W sumie się nie dziwię, bo musiałaby mieć jakieś 2 metry wysokości żeby pasować do tej historii, więc niezbyt dużo. Wybacz mag, ale to z twoją logiką dzieje się coś dziwnego.

Poza tym w tekście wyraźnie stoi:

powieść Browna potwierdzają badania przeprowadzone przez doktora oceanografii Verlaga Meyera przy użyciu sonaru. Mężczyzna wykrył dwie piramidy znajdujące się na głębokości 2 tysięcy metrów.


Więc skoro te dwie piramidy potwierdzają opowiesć Browna, to właśnie je Brown musiał odnaleźć. No chyba, że w tekście jest błąd.
  • 0



#17 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie wiem czemu uwazasz, ze musiano by ja wykryc juz dawno. Gdyby czegos szukano, to pewnie by wykryto. Wprawdzie Brown udowodnic nic juz nie moze, ani nawet pokazac gdzie to znalazl, ale jakby nie patrzec dal poczatek dalszym poszukiwaniom z uzyciem sonarow. Penetracja calego dna obszaru Trojkata pewnie jeszcze potrwa, ale co udalo sie znalezc to mamy. I chwala odkrywcom.

h więc twoim zdaniem Brown nurkując na głębokości 3m zauważył POD sobą piramidę, która była na tyle duża, że wpłynął do niej poprzez znajdujący się w niej otwór? :D I nikt jej już nigdy w tych morskich "czeluściach" nie odnalazł? W sumie się nie dziwię, bo musiałaby mieć jakieś 2 metry wysokości żeby pasować do tej historii, więc niezbyt dużo. Wybacz mag, ale to z twoją logiką dzieje się coś dziwnego.

Skittles
Tego to nawet nie skomentuje, bo tu to juz nie tylko logiki brak. Czy rozpietosc od 3-2000 oznacza, ze byl na 3 m? Mogl byc na 50, czy nie?
  • 0

#18

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mag, nie mógł być z prostego powodu, którego nie chcesz zrozumieć. Tongue of ocean to nie jest łagodny stok o spadku kilku stopni, co zreszta było w tekście, który sama wkleiłaś. Wyraźnie jest tam napisane, że strefa przybrzeżna z reguły nie przekracza 3 metrów, a co jest głębiej? Ano właśnie ten język, który wygląda tak:

Dołączona grafika

Mam nadzieję, że teraz rozumiesz - nie mógł być na 50, 100 czy 200 metrach. Mógł być na płyciźnie lub na olbrzymiej głębokości.
  • 0



#19 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Alez mogl byc sloneczko Ty moje :mrgreen:

okolice Języka Oceanu, czyli rowu oceanicznego na Bahamach.


Dołączona grafika

Widzisz te kolory? Jest kilka odcieni, a wiec glebokosci tez:
Dołączona grafika

A tu dobrze widac o czym mowie, czy jeszcze nie bardzo?


  • 0

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No niestety stok w tym miejscu jest tak ostry, że na piramidę nie było by miejsca:
http://www.seabreeze...hart-262952.jpg

Zresztą dno w tym miejscu było badane i jest dokładnie zmapowane i jakoś tak żadnej piramidy nie znaleziono. Z wyjątkiem tych naukowców których nie można znaleźć.

http://link.springer...1007/BF02431044
  • 0



#21 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Z wyjątkiem tych naukowców których nie można znaleźć.

A ktorych szukasz, to moze ja Ci pomoge? Mam nadzieje, ze tych co zyja? Akurat dno Trojkata Bermudzkiego, to nie wciskaj mi, ze jest dokladnie zbadane i zmapowane, bo teraz to dowaliles na maksa.
Jesli dalej myslisz o Brownie, to On nigdzie dokladnie nic nie wskazal, jak to jest w tekscie, poniewaz nie chcial, zeby ktos mu ukradl znaleziska. Kule, ktora wytaszczyl na wierzch ciagle jest i wiadomo gdzie.(wroc do tekstu)
Czy Twoim zdaniem, reszta piramid odkrytych tez nie istnieje? Jest ich sporo, wiec sie zastanow...

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 17.09.2013 - 22:49

  • 0

#22

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

mag nie kombinuj.

Rów rowowi nie równy, rozmawiamy konkretnie o Tongue of the ocean, a nie jakimś tam rowie gdzieś tam.

A jak on wygląda? Sama wklejałaś opis. Płytkie brzegi o głębokości ok 3m i nagły uskok co doskonale widać na zdjęciu, które wkleiłem.
Widzisz tam gdzieś zmiany odcieni, powolny wzrost głębokości? Nie. Doskonale widać turkusową płyciznę i nagły, pionowy uskok, więc przestań wymyślać i wklejać poglądowe grafiki, które nie muszą mieć nic wspólnego z omawianym miejscem.

Jak mówi wiki:

The waters of the Bahama Banks are very shallow; on the Great Bahama Bank they are generally no deeper than 25 meters


Teraz rozumiesz? Na całym obszarze o promieniu jakichś 200km nie występują głębokości wody przekraczające 25m, a w większości są to kilkumetrowe płycizny. Wyjątkiem jest właśnie Język oceanu, którego ściany schodzą pionowo w dół na głębokość 1000-2000m w zależności od miejsca, czasami kilkuset - jednak i tak dużo za głęboko dla jakiegokolwiek nurka.

Nie walcz o przegraną sprawę mag.
  • 1



#23 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

No kwiatuszku!
No to na 25 metrach nie zmiesci sie zadna piramida? Na moje oko to moze miec 20 i jeszcze z 5 m do powierzchni. Mozna zanurkowac w majtkach!
Na glebokosci 6 juz moglby byc otwor i korytarzyk. Wprawdzie 20 to nie 300, ale On nie mowil jaka duza piramide odnalazl. Dwie najwieksze sa kolosalne, a reszta?
Nie spiesz sie z wygrana.
"Nie chwal dnia przed zachodem slonca" :mrgreen:
Ps. Przez Was nie moge sie isc wykapac, chyba ze z laptopem...
OOO, moja wanna to dopiero gladki i stromy uskok.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 17.09.2013 - 23:10

  • -2

#24

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

20 metrowa piramida na 25 metrach? Przy takiej przezroczystości wody byłoby ją widać z łodzi. Niestety - albo piramida była płytko i dawno by ją odkryto, albo była głęboko i facet by do niej nie dopłynął. Jego historia nie trzyma się kupy.
  • 0



#25

DM13.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Cały ten artykuł to jakieś banialuki i kpiny a wierzący w te bajeczki powinni iść do neurologa zbadać stan swojego mózgu, bo tylko parapet i świnka morska jest w stanie łyknąć to bez chwili zastanowienia.

Piramidy na głębokości 2000 metrów, ok, w to jestem w stanie uwierzyć ale w gościa który do nich „wszedł” i „wyszedł”, totalnie sam, już nie.

Po pierwsze, na chwilę obecną rekord świata w nurkowaniu głębinowym to około 300 metrów, przy czym na tej głębokości wymagana jest już specjalna mieszanka tlenu i helu. Zejście trwa stosunkowo krótko około 15-20 minut, natomiast wynurzanie to już inna para kaloszy, bo może twać 12-14 godzin. Do tego są potrzebne zastępy ludzi, lekarzy, kilka stacji zaopatrzeniowych po drodze, gdzie umieszcza się „świeże” butle dla nurka, bo na tych głębokościach dużo szybciej zużywa się mieszaninę. Bez takiego specjalnego przygotowania Ś.P. dr Brown zmarłby dużo szybciej na chorobę dekompresyjną lub inaczej zwaną chorobą kesonową. Na czym ona polega wyjaśni Wam siostra Wiki.
No ale OK, przecież dr Brown nie musiał nurkować na taką głębokość. Niby tak, nawet przy tak nieporównywalnie mniejszej głębokości jaką jest 300 metrów, czy choćby nawet 100 metrów, wymagane są już przystanki na dekompresję, no chyba że uprawiał freediving. Dla tych którzy nie znają się zbytnio na nurkowaniu, dodam że nawet przy nurkowaniu dłuższym niż pół godziny na głębokości 30 metrów, można się nabawić choroby kesonowej.
Po drugie. Verlag Meyer potwierdza ponoć że znalazł Piramidy na głębokości 2000 metrów, więc mowa o nowych czy tych odkrytych przez Browna? Jeżeli to te same, to Pan Brown musiał być wcieleniem Supermana z komiksów, bo ciśnienie wody na tej głębokości zrobiło by z niego obiekt wielkości piłki nożnej, a on sam pewnie nie zostałby niczym więcej niż mułem na dnie oceanu. Jeżeli mowa o nowych, to czemu nie znaleziono tej odkrytej przez Browna, wszak musiała być dużo płycej, a tym samym byłaby łatwiejsza do odnalezienia i docelowo zbadania. Nie wiem, może KOSMITY ją zabrały, albo sobie gdzieś poszła? Pewnie obraziła się że Brown coś tam z niej zabrał i poleciała na Nibiru się poskarżyć. (historia równie prawdopodobna co Browna)

Po trzecie. Na głębokości około 120 m zaczyna być naprawdę ciemno, już nawet nie mówię o tym że nie widać nic co znajduje się w dole, ale w większości przypadków nie widać nawet światła słonecznego docierającego z góry. Więc co? Miał lakstrycke? (mój dziadek nazywał tak latarkę) Nie miał. Przynajmniej tak stoi w tekście. Więc co, potkną się o tą piramidę? Nie mógł. Dlaczego? Napisałem w punkcie 2.

Po czwarte. Czy posiadamy jakiekolwiek dowody? Na filmiku nr 1 widzimy nurków, pracujących na niedużej głębokości (wnioskując po sprzęcie), odkrywających jakiś czworokątny kształt, ale nie widać aby był to kryształ, szkło, a już na pewno nie jest to polerowane. Na drugim filmie po za animacjami fatalnej z resztą jakość i kilkoma wrzuconymi zdjęciami z „dupy” (za przeproszeniem), które mają się do piramid jak pies do jeża, nie widać nic. Więc proszę o te cudowne zdjęcia, świecącej, gładkiej piramidy.

Po piąte. Takie odkrycie byłoby niczym Święty Gral dla naukowców wszelkiej maści. Więc czemu ich tam nie ma. Boją się trójkąta i tego że ich „zniknie”? A tak! Było tam „ostatnio” kilku uczonych amerykańskich i francuskich i innych. Ale co to za naukowcy? Imiona i nazwiska? Nazwy ekspedycji? Wyniki badań? Ale takie realne, a nie takie „na gębę”.

Po szóste. Film “Mermaids - Navy Cover-Up Of Intelligent Beings Found in Ocean” wyemitowany na antenie Animal Planet, nie był filmem dokumentalnym, co stoi wyraźnie w napisach końcowych.
Osobiście widziałem ten dokument na wspomnianym wyżej programie i przyznam że oglądałem go z zapartym tchem, tym bardziej, że miałem Animal Planet za telewizję dokumentalną na nie SF.O ile dobrze pamiętam, po emisji tego programu rozpętało się małe piekiełko zagorzałych fanów programów dokumentalnych i wspomnianego kanału, przez co program został szybko zdjęty z ramówki. No ale przecież żydowska masoneria, NASA, Armia Amerykańska, Faceci w czerni i pewnie Kościół są za to odpowiedzialni. Proste :lol

@mag1-21 - proszę odpuść, bo chyba sama nie wierzysz w to co piszesz w ostatnim poście. ;]

Użytkownik DM13 edytował ten post 17.09.2013 - 23:22

  • 6

#26 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Jesli chodzi o Brawna, to wcale nie bede sie spierac, bo dowodow, praktycznie zadnych nie zostawil, a tajemnice miejsca zabral do grobu.
Nie mam zamiaru nawiazywac z nim kontaktu. Jeszcze by mnie wciagnal w jaki row, czy cus innego. :mrgreen:
Mowil prawde, czy nie, to i tak zapalil innych do poszukiwan. Odkryto inne. Ale skoro odkryto jednak inne, no to nie mogl, logicznie rozumujac, wszystkiego zmyslec. Wiec?
  • 0

#27

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzecz w tym, że dno jest tam stosunkowo dobrze zbadane (co z resztą nie jest trudne w przejrzystym akwenie, którego głębokość utrzymuje się w większości na poziomie kilku metrów, bowiem każdą "nieprawidłowość" tej wielkości byłoby od razu widać) i nikt nigdy nie natrafił tam na żadną piramidę, a wyobraź sobie choćby rzesze turystów, którzy codziennie tam nurkują, nie mówiąc już o badających ten obszar naukowcach.
  • 0



#28 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Zaraz jak to bylo?
"Wszyscy uwazaja ze czegos nie ma, a przychodzi taki jeden, nie wie ze tego czegos nie ma, i wlasnie to odkrywa"
  • 0

#29

DM13.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Więc, proszę o dowody, chciażby tych innych odkryć. Chcę zobaczyć odczyt sonaru, foto, etc, etc... Tylko niech ta piramida będzie wielka i szklana czy tam kryształowa. :)

Dobranoc :)

Użytkownik DM13 edytował ten post 17.09.2013 - 23:42

  • 1

#30 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mój odnośnik
Wywiad jest w jezyku hiszpanskim, ale stronka jest z translatorem, mozna ustawic.
Dobranoc
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych