Skocz do zawartości


Co Ukrywa NASA?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#16

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po pierwsze gdyby NASA miałoby coś ukrywać to nie popełniłoby tak ekstremalnego błędu jak zamieszczanie słabo retuszowanych zdjęć do internetu. Bez przesady dobra? To jest NASA, oni wiedzą że są na świecie ludzie którzy są w stanie w łatwy sposób odkryć prawdę.

Co do tych twarzy na marsie to było omawiane wiele razy na forum, zwykła formacja skał przybrała taki a nie inny kształt. Było też zdjęcie rozbitego statku na marsie, każdy się tym zachwycał a potem wyszło na jaw że to był fake.

Był natomiast i jest nadal filmik (była o tym mowa tu na forum) przedstawiający czarną kulę która wysysa energię z słońca poprzez mackę, tego NASA nie ukryło tylko zamieściło w oryginale .Sami zastanawiali się co to jest, i generalnie o ile pamiętam tu na forum też nikt nie doszedł do konkretnych wniosków więc wątpię by NASA coś tam ukrywało.

"Ludzie mamy zdjęcia UFO koło słońca, wycinamy to i wstawiamy tam czarne kwadraty, wrzućmy to do neta , miliony osób się nie skumają" ...
  • 1

#17 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

A skad wiesz co NASA mysli?
A moze wlasnie chca, zebysmy zaczeli kumac tylko po trochu, zeby nie bylo szoku ani paniki od nadmiaru wiedzy?
Mysle, ze co niektorzy maja racje mowiac, ze kompletnie nie jestesmy gotowi na przyjecie prawdy i lepiej dla nas bedzie jak zaczniemy od glowkowania co tez tam pod tym kwadracikiem jest, bo cos byc musi.
  • -3

#18

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A skad wiesz co NASA mysli?
A moze wlasnie chca, zebysmy zaczeli kumac tylko po trochu, zeby nie bylo szoku ani paniki od nadmiaru wiedzy?
Mysle, ze co niektorzy maja racje mowiac, ze kompletnie nie jestesmy gotowi na przyjecie prawdy i lepiej dla nas bedzie jak zaczniemy od glowkowania co tez tam pod tym kwadracikiem jest, bo cos byc musi.


Jeśli tego chcą żebyśmy zaczęli kumać to robią to od 60 lat(albo i dłużej biorąc pod uwagę pierwsze zarejestrowane kontakty z UFO), cierpliwi są i to bardzo. A co jest pod kwadracikiem? Przeczytaj poprzednie posty użytkowników, już to pisali.

Zdaje sobie sprawe, ze moga to byc naturalne formacje, tylko dlaczego O TYM SIE NIE MOWI, tylko unika tematow, albo wkleja kwadraciki?


O TYM SIĘ NIE MÓWI BO to naturalne formacje, w dodatku jesli chodzi o ta twarz to na forum tutaj również znajdziesz zdjęcia z innej perspektywy , wtedy już owa twarz nie wygląda tak fantastycznie. O kwadracikach już wspomniałem.

A w dodatku panowie, no dlaczego na ta biedna NASA wszyscy naciskaja, zeby wreszcie ujawnila prawde? Zawzieli sie czy jak?

Bo każdy myśli że NASA coś ukrywa bo jest owiane tajemnicą i na pewno przetrzymują tam kosmitów.

Troche logiki, oprocz sceptycyzmu dobrze nam zrobi.


No dokładnie, spójrz logicznie. NASA wrzuca zdjęcia z kwadratami na swoją stronę by ludzie zaczęli widzieć w tym ukrytą prawdę. Mogli przecież ujawnić oryginalne zdjęcia na innych stronach nie połączonych z NASA (skoro są tam statki UFO czy bóg wie co).

Po drugie ktoś już napisał że jeśli widać tam statek to jest chyba z 10 razy większy od Ziemii a tego nie przegapi nikt kto patrzy w kosmos.

PS: Szukam tych fotek an stronie NASA ale nie mogę ich znaleźć.

Użytkownik Cascco edytował ten post 16.09.2013 - 15:26

  • 0

#19

Babydoll.

    Wiecznie Niezadowolona Królewna

  • Postów: 50
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Wydaje mi się, że jeśli NASA miałoby coś do ukrycia, to takie akcje jak ta służyłyby jedynie odwróceniu naszej uwagi od tego, co rzeczywiście chcą tuszować. Jestem przekonana, że gdyby w istocie pod tymi kwadratami było ufo czy jakiś inny, niepożądany obiekt, pozbyliby się tego skuteczniej, a nie w sposób równie oczywisty dla każdego, kto na takie przerobione fotografie rzuci okiem.
  • 1

#20

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie mówię, że NASA coś ukrywa, bo nie siedzę w temacie i nie chcę zajmować stanowiska, ale biorąc pod uwagę większość głosów w tym temacie, to jeśli chciałoby coś ukryć, to użycie właśnie czarnych kwadracików byłoby idealnie skuteczne, bo "jeśli chcieliby coś ukryć, zrobiliby to lepiej".

Co więcej spójrzmy na to w ten sposób - gdyby tuszowali i przerabiali zdjęcia, tak że 99,999% osób by tego nie zauważyła, to wciąż ktoś wreszcie by to zauważył i wtedy sama nasunęłaby się myśl "skoro tak się postarali żeby coś ukryć, to znaczy, że to coś ważnego". A skoro wiadomo, że fałszerstwo/przeróbka wreszcie musi wyjść na jaw, choćby przez przypadek - lepiej od początku jej nie ukrywać; co więcej zrobić to tak prosto i bezpośrednio, wręcz bezczelnie, że większość osób nawet nie pomyśli, że może się za tym kryć coś istotnego, bo przecież musieliby być kretynami, żeby robić to w ten sposób.

Jeszcze raz podkreślam - nie twierdzę, że NASA coś ukrywa; zwracam tylko uwagę, że argumentacja przeciwników tej tezy w dużej mierze może prowadzić do zabawnych konkluzji, które wspierają ową tezę.

Użytkownik Phiaas De'Sarlan edytował ten post 16.09.2013 - 15:37

  • 1

#21

Manajuma.
  • Postów: 192
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe co mysla kosmici patrzac z gory na nasyp Nazca? Naturalna formacja? A Piramidy? Czy jakiekolwiek riuny?
Wiecie mozna byc sceptykiem, ale przesadzac nie wolno w zadna strone.
Manajuma
Gdyby rozumowac tak jak ty, to zadne odkrycie archeologiczne, mocno zniszczone nie zostaloby uznane za znalezisko. A takich skalnych plaskorzezb jest cala masa. I wszystkie nalezaloby odrzucic bo mozg nam narzuca widziec to czego nie ma?
Zdaje sobie sprawe, ze moga to byc naturalne formacje, tylko dlaczego O TYM SIE NIE MOWI, tylko unika tematow, albo wkleja kwadraciki?
A w dodatku panowie, no dlaczego na ta biedna NASA wszyscy naciskaja, zeby wreszcie ujawnila prawde? Zawzieli sie czy jak?
Troche logiki, oprocz sceptycyzmu dobrze nam zrobi.


Biedna samotna niewiasta już mnie sklasyfikowała i to jak rozumuje, a na dodatek moje rozumowanie jest błędne.
To wszystko na podstawie kilku postów, w których ja napisałem same fakty. Nie napisałem co jest za kwadratami, tylko że wg skali są kilkanaście razy większe niż Ziemia i to kiedy pojawiają się na zdjęciach a kiedy nie.

Prawda jest taka, że gdybyśmy robili casting do "Archiwum X" na podstawie wiary w życie pozaziemskie to zdecydowanie ja bym został agentem Mulderem, nawet gdybyś zmieniła płeć. Mulder w końcu zmądrzał i przestał łykać wszystkich teorii spiskowych, które mu pod nos podtykano. Oczywiście wiedział, że są rzeczy, o których się nie mówi, które są zachowane w tajemnicy przed obywatelami. Nadal ich szukał, ale już z innym podejściem. Zaczął szukać logiki, wyjaśnień, zamiast tylko mnożyć pytania w stylu: "A co jeśli?"
Ja też tak robię. Szukam odpowiedzi, ale na podstawie logiki i nauki, co wcale nie oznacza przesadnego sceptycyzmu.

Przeczytaj chociażby mój artykuł na temat obcych wśród nas
albo

Bardzo nietypowych dla sceptyka(którym niby jestem) wyjaśnieniach Paradoksu Fermiego,
czyli o tym, dlaczego jeszcze nie nawiązaliśmy kontaktu

Potem wróć i przeproś, chociaż pewnie tego nie zrobisz.

Dlatego chyba lepiej by było, gdyby większość rozumowała tak jak ja niż łykała wszystkie teorie tak jak ty, bo myślę, że wtedy jednak dalej byśmy zaszli. Z dwojga złego moje podejście do czegoś zmierza.
  • 3

#22

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@up Chciałem ci dać +1 ale już wykorzystałem wszystkie plusiki na dzisiaj.

lepiej od początku jej nie ukrywać;


To po co te kwadraty. Mogli zamazać ten obszar, rozmazać. Jeśli chcą pokazać prawdę to pokazaliby oryginał, jeśli chcą nas oswoić z prawdą to z pewnością nie w ten sposób który wywołuje burze i złość na NASA które coś tam ukrywa.

Równie dobrze owy kwadrat mógł znaleźć się tam przez przypadek , może ich grafik się pomylił i zdjęcia wstawił na stronkę gdy w rzeczywistości miały zostać wysłane do badań. Może tak może nie, pojawiły się kwadraciki na zdjęciu i nagle wszyscy krzyczą "o mój boże to UFO albo coś innego".
  • 0

#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A czy ktoś z was pofatygował się i sprawdził czy te zdjęcia z czarnymi kwadratami naprawdę pochodzą ze strony nasa albo speaceweather? Ja trochę szukałem i nie widziałem na tych stronach zdjęć z kwadratami.
  • 0



#24

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

lepiej od początku jej nie ukrywać;



To po co te kwadraty. Mogli zamazać ten obszar, rozmazać. Jeśli chcą pokazać prawdę to pokazaliby oryginał, jeśli chcą nas oswoić z prawdą to z pewnością nie w ten sposób który wywołuje burze i złość na NASA które coś tam ukrywa.


Miałem na myśli, że lepiej od początku nie ukrywać, że coś zostało zakryte, nie udawać, że zdjęcie nie zostało przerobione. Wydaje mi się, że dość jasno wynikało to z kontekstu mojej wypowiedzi, ale widocznie nie.
  • 0

#25

Cascco.
  • Postów: 589
  • Tematów: 9
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@Wszystko No właśnie pisałem też, szukam tych zdjęć i nie ma ich tam na stronie NASA.

Miałem na myśli, że lepiej od początku nie ukrywać, że coś zostało zakryte, nie udawać, że zdjęcie nie zostało przerobione. Wydaje mi się, że dość jasno wynikało to z kontekstu mojej wypowiedzi, ale widocznie nie.


Tylko że zdjęcie nie zostało przerobione bo zwyczajnie ich tak nie ma.

Użytkownik Cascco edytował ten post 16.09.2013 - 17:12

  • 0

#26

Phiaas De'Sarlan.
  • Postów: 119
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Tylko że zdjęcie nie zostało przerobione bo zwyczajnie ich tak nie ma.


Jeśli przeczytałeś cały mój post, to powinieneś wiedzieć, że dwukrotnie(!) zaznaczyłem, że nie zamierzam ani popierać, ani negować tezy o tym, że NASA cokolwiek ukrywa, gdyż brak mi wiedzy w tym temacie. Jak już pisałem chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że takie aroganckie i ignoranckie ukrywanie czegoś wcale nie jest bezsensowne. "Najciemniej jest zawsze pod latarnią".
  • 0

#27

Dager.
  • Postów: 3079
  • Tematów: 64
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to juz ksiezyc i co tutaj mamy?
Dołączona grafika[/center]

Coś "wystartowało" z księżyca i napewno nie jest to oficjalna ziemska misja.


Nie zgodzę się z takim wnioskiem. :mrgreen:

Dołączona grafika

Mamy tu fragment zdjęcia, wykonanego w lutym 1967r z pokładu sztucznego satelity Księżyca - LUNAR ORBITER-3. LO-3 miał dwie zsynchronizowane kamery - szerokokątną i wąskokątną, które równocześnie wykonywały zdjęcia tego samego obszaru Księżyca. Długa falista linia widoczna na zdjęciu 3213-h1 z kamery wąskokątnej, powinna być również widoczna na zdjęciu 3213-med z kamery szerokokątnej. Niestety, na drugim zdjęciu niczego takiego nie widać. Wynika z tego prosty wniosek: to pospolity artefakt, jakich wiele na zdjęciach tej misji.
  • 2



#28 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Tony materiałów udostępnionych przez NASA są wciąż przeglądane przez rzesze zapaleńców. Czasami okazuje się, że można na nich do dzisiaj znaleźć wiele niewytłumaczalnych anomalii z okresu eksploracji Księżyca. Intrygujące zdjęcie wykonano podczas piątego lądowania na księżycu, do którego doszło w 1972 roku. Dziwny blask na powierzchni srebrnego globu zauważył internauta streetcap1.

Dołączona grafika


Prawdopodobnie nie byłoby to możliwe, gdyby nie udostępnienie zdjęć w dużej rozdzielczości. Według wstępnych interpretacji mogła to być jakaś księżycowa elektrownia i co zaskakuje łuk elektryczny zdaje się płynąć w jakieś konkretne miejsce, skryte w kraterze. Padają sugestie, że panoramiczna kamera zamontowana na module księżycowym zdołała uchwycić moment "tankowania" jakiegoś zamaskowanego pojazdu.

Dołączona grafika



Gdy patrzy się na to zdjęcie panoramiczne można dodatkowo zobaczyć coś ciekawego w rzeźbie terenu na powierzchni Księżyca. Jeden z kraterów wydaje się być prostokątny. To również trudno wytłumaczyć, jako formację naturalną.

Dołączona grafika

Dołączona grafika


http://www.youtube.com/watch?v=bmEw4kG-3FA

Źródło: http://wms.lroc.asu....ame=AS16-P-4095

Dołączona grafika


Amerykanie udostępnili jakiś czas temu bogate archiwum zdjęć z misji księżycowych. Na jednym z nich a konkretnie na tym, Internauci wypatrzyli obiekt unoszący się nad Księżycem. Brak komentarza NASA na ten temat a trzeba przyznac, że wygląda osobliwie.
Każdy może sam sprawdzić, że to własnie jest opublikowane w Apollo Image Atlas. Oczywiście nie ma wytłumaczenia dla tej anomalii. Kształt nie wskazuje aby to mógł być znajdujący się na orbicie pojazd z misji Apollo.

http://www.youtube.com/watch?v=Fe2ia684Uyc

Dołączona grafika


A to z Marsa:
Na wielu zdjęciach, jakie zdołały wykonać marsjańskie zrobotyzowane łaziki, można zlokalizować różne anomalie. Część z nich to tajemnicze struktury na powierzchni, ale jest też całkiem dużo dowodów na to, że w okolicy łazików dochodzi do obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Właśnie odkryto następny taki przypadek.
Zdjęcie, o którym mowa zostało wykonane za pomocą za pomocą łazika Spirit, 11 marca 2004 roku. Bez wątpienia kamera zarejestrowała coś, czego nie spodziewano się zobaczyć na marsjańskim niebie. Wygląda to jak fragment smugi kondensacyjnej. To jednak tylko złudzenie, bo na marsie tego typu twory atmosferyczne raczej nie powstają. Naukowcy sugerują, że może to być pierwszy przypadek obserwacji upadku jakiegoś ciała niebieskiego zaobserwowany na czerwonej planecie. Możliwe jest też racjonalne wytłumaczenie zakładające, że to, co sfotografował Spirit to któryś z orbiterów marsjańskich wysłanych tam przez ludzi.

Dołączona grafika

Gdyby iść tą drogą jego pozycja i wygląd może sugerować, że nie jest to ani radziecki próbnik z serii Mars 2,3,5 czy Fobos 2. Raczej nie są to też amerykańskie orbitery Mariner 9 lub Viking 1. Najbliżej tej orbity mógł być Viking 2. Istnieje tez oczywiście prawdopodobieństwo, że zaobserwowano coś zupełnie innego, czego nie umiemy zidentyfikować. Dlatego też można bez cienia przesady stwierdzić, że to kolejny przykład niezidentyfikowanego obiektu latającego zarejestrowanego na Marsie.

http://www.youtube.com/watch?v=sEuDKzP_MKI


Ps.Manajuma
Przeczytalam twoje teksty a jakze i powiem, ze nic nie wiem, ze niby co z nich wynika?
Na moj tepy rozum to jeden mentlik bez ladu i skladu. Ale moze sie myle, moze jednak przekazales cos bardzo waznego, co rozwiazuje wszelkie dylematy, tylko moja intuicja tym razem zawiodla. W koncu jestem czlowiekiem i jak kazdy potrzebuje czarno na bialym: to jest prawda, bo... A to nie jest prawda, bo...
W zwiazku z tym o przeprosinach mowy byc nie moze, ale jesli konkretnie cos uzasadnisz, to jest to mozliwe.
Mozna pisac krotko o czyms, albo wiele o niczym. To drugie robi wieksze wrazenie!

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 16.09.2013 - 21:13

  • 0

#29

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te zdjęcia rejestrowano na filmie, wprawdzie najlepszej jakości i w najlepszych laboratoriach wywoływany, ale nie da się wykluczyć pewnych wad. Taki efekt dałoby pęknięcie emulsji na negatywie.
  • 0



#30

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bynajmniej.

To jest klasyczne wyładowanie snopiace (elektrostatyczne) między obszarami filmu /kliszy /płyty światłoczułej o róznym potencjale. Wystepowało tym częściej im film w aparacie był szybciej był przewijany. Elementy aparatu dziłały jak szczotki maszyny elektrostatycznej , takiej jak z gabinetu fizycznego w szkołach średnich. Efekt jest tym wyraźniejszy im suchsza jest emulsja. W kosmosie jest absolutnie sucha, bo woda odparowuje w próżni.


Dołączona grafika
Fotka z mojej kolekcji.
  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych