Skocz do zawartości


Duchowa Sila Kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Duchowa Sila Kobiet



Kobiety sa zmienne, w tym ich sila, nie zawsze odkyta i wyzwolona,a jednak. Zmiany nastepuja coraz szybciej. Coraz szybciej pojawiaja sie w nas pomysly, które chcemy realizowac i czujemy coraz wieksza gotowosc by sie z nimi zmierzyc. Czasem powoli dojrzewamy, ale kiedy juz dojrzejemy to czujemy te sile gotowosci, by sie przejawic, ruszyc do przodu, odmienic siebie. Nasza wewnetrzna gotowosc i przemiana daja nam sile by realizowac swe marzenia, rozwijac skrzydla i wzlatywac w tajemniczy swiat naszego wnetrza. Duchowa Sila Kobiet jest owocem owej gotowosci.
Bezwarunkowa akceptacja pozwala nam byc soba, cieszyc sie tym co robimy i przyjac innych do swego zycia. Kazda z nas ma rózne osobiste przemyslenia choc czujemy to bardzo podobnie. Doswiadczamy zmiany, a akceptacja zmian jest kluczowa sprawa. Bo przeciez ciagle sie zmieniamy – my sami, nasze cialo, otoczenie, moze praca, bliscy ludzie, pory roku. Bezwarunkowa akceptacja zmian wymaga ogromnego zaufania, elastycznosci i otwartosci. Puszczenie kontroli i pozwolenie by rzeczy sie dzialy … bo i tak dziac sie beda. Im bardziej bowiem poddamy sie prowadzeniu boskiej mocy, oddamy sie w rece tych, którzy nas kochaja i o nas sie troszcza – tym przyjemniej sie czujemy, pelniej czujemy spokój i radosc z samego faktu istnienia. Nasza fizyczna obecnosc jest ogromnym darem dla tego swiata. To, ze zyjemy juz jest wielka radoscia i wielkim darem. Akceptacja siebie takiego jakim sie jest sprawia, ze zaczynamy byc kanalem dla boskich cech i emanujemy wszystkim co najwspanialsze. Poczuc jednosc, po prostu byc tu i teraz bedac czescia natury.
W jakis tajemniczy sposob jestesmy wyjatkowe. Nasza sila, intuicja i zdolnosc do bezwarunkowej milosci. Mysle, ze gdybym urodzila sie mezczyzna, duzo ciezej byloby mi odzyskac wolnosc ducha. Ale zawsze moge wspierac mezczyzne w jego procesie wyzwalania.
Jestem dumna, ze jestem kobieta! To jeszcze jeden boski dar, dar Natury, za ktory jestem Jej bardzo wdzieczna.
Pozdrawiam wszystkie kobiety
  • 0

#2 Gość_Kurt Dussander

Gość_Kurt Dussander.
  • Tematów: 0

Napisano

Same plusy, chyba zostanę kobietą. Da się to jakoś zrobić? :szczerb:
  • 2

#3 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale po co? Myslisz, ze swiat nie potrzebuje facetow? Kobiety ich potrzebuja, one musza miec "cos/kogos" do kochania. Ale kazdy wielki facet w historii mial swoja muze, prawda? Mysle, ze to dziala w obu kierunkach. Swiat bez facetow, bylby w polowie pusty, ale bez kobiet, bylby pelny tez tylko w polowie. Tak czy inaczej jestesmy sobie potrzebni nawzajam. :mrgreen:
Ps. W koncu dla kogo mialybysmy robic te "wielkie" rzeczy?

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 07.09.2013 - 09:30

  • 3

#4

Hanzō.
  • Postów: 117
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Tak, masz rację. Każde istnienie na świecie ma swoją rolę. Dzięki temu nasz świat jest wspaniały i pozwalam nam doświadczać takiej niesamowitej gamy uczuć. :) Kobiety tworzą, spoglądając do swego wnętrza, natomiast mężczyźni wpływają na zewnątrz.

My mężczyźni jesteśmy po to by Was chronić, dziewczęta, abyście mogły zmieniać świat, bez obaw o cokolwiek. ;)
  • -1

#5 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Bardzo ladnie to powiedziales. To taka wymiana energii, ja Ci dam sile duchowa, a Ty mnie chron poprzez swoja sile fizyczna. Jang i Jing.
  • 1

#6 Gość_wadm. Aton

Gość_wadm. Aton.
  • Tematów: 0

Napisano

Jedno pytanie. Dlaczego mężczyzn nazywasz facetami, a kobiety kobietami a nie facetkami? :)
  • 1

#7 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Mam nadzieje, ze nie jest to jakis problem natury emocjonalnej? Potoczna nazwa mezczyzny.
[łac.] facetus - delikatny, powabny, przyjazny, grzeczny, dowcipny, humorystyczny
Etymologia tego slowa ma pozytywny wydzwiek, jak widac. Ja osobiscie czesto uzywam tego okreslenia mowiac: moj facet(...)
Ale jakos glupio brzmi okreslenie "moja facetka". Bo jak juz facetka, to jakas obca, blizej niokreslona kobieta.

Użytkownik mag1-21 edytował ten post 07.09.2013 - 16:19

  • 0

#8

cedol22.
  • Postów: 69
  • Tematów: 6
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Według mnie to bzdury bo równie dobrze temat mógł by brzmieć "Duchowa siła mężczyzn" albo ogólnie "Duchowa siła ludzi", każdy ma w sobie to "coś", chęć zmian, dążenia do szczęścia, spełniania własnych (nawet tych nieosiągalnych) marzeń i zazwyczaj ego każe nam myśli że jesteśmy ("ja" jako jednostaka) w pewien sposób wyjątkowi względem innych szarych istot. Muszę przyznać że to co piszesz jest w pewien sposób dyskryminujące względem osobników męskich myślących, czujących, emanujących emocjami żędu wyżego stopnia wtajemniczenia, bo jeżeli spełniam i wyznaje tezy zawarte w twojej wypowiedzi to znaczy że nie jestem meszczyzną albo nie jestem dość meski ??
  • 3

#9

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oj wielka siła jest kobiet, Kopernik była kobietą a krzepę miała, że ruszyła Ziemię ;)
  • 1



#10 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy wiecie, ze masoneria boi sie kobiet? One nie sa dopuszczane do loz masonskich i ich wtajemniczen.
Wiedze, ktora zdobyli i przechowuja, ale nie potrafia zastosowac, moga uzyc kobiety, bo tylko one potrafia odkryc sekret ukryty w symbolice.
Nie mam zamiaru nikogo dyskryminowac, ale nadchodzace czasy przyniosa wzrost znaczenia kobiet, wlasnie z tych powodow. Intuicyjnosc i genetycznie zaprogramowany dostep do tych obszarow, ktory mezczyznom jest niedostepny. Nie mniej jednak to mezczyzni na zewnatrz tworza to co my wywleczemy z zewnatrz. Nadal nie widze w tym nic razacego, tylko to co jest zgodne z natura. Kobieta do wewnatrz, mezczyzna na zewnatrz.
Nigdzie nie napisalam Panowie, ze kobieta jest lepsza, ani ze mezczyzna nie jest wrazliwy, czuly i kochajacy. Nie ma emocji wyzszego rzedu, emocje dotycza ego, a to co ma byc wyzsza wartoscia i zwiazana z duchem, to uczucia.
  • 0

#11

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kobiety tworzą, spoglądając do swego wnętrza, natomiast mężczyźni wpływają na zewnątrz.


Schematyczne myślenie mające niewiele wspólnego z rzeczywistością. Proces twórczy można podzielić na dwa rodzaje:

Ideał Mocy - inspiracja wybiega tylko i wyłącznie z wnętrza twórcy. Jest to modne podejście w sztuce nowoczesnej, gdzie artysta jest boskim pierwiastkiem który tworzy coś z niczego.
Ideał Łaski - inspiracja otoczeniem. Można to porównać do łaski boskiej spływającej na twórcę. Oczywiście nie o to tutaj chodzi, ale o inspiracje naszymi doświadczeniami i otoczeniem.

Ideał Mocy w praktyce nie istnieje, tworzyć można tylko i wyłącznie w odniesieniu do otoczenia przetrawiając je w swoim wnętrzu.

Jestem na ostatnim roku ASP, nie widzę żadnej różnicy we wrażliwości męskiej czy żeńskiej w pracach. Można tylko wyróżnić pewne rodzaje tematów poruszanych przez kobiety i mężczyzn, ale to już wynika z wychowania i otoczenia.
Tworzenie to nie kwestia jakiejś dziwnej metafizycznej mocy zawartej w genomie, tylko umiejętność analizowania i konwertowania zastanego otoczenia.

Ale oczywiście nikomu nie zabronię wiary w takie duchowe różnice. ;)
  • 1



#12 Gość_mag1-21

Gość_mag1-21.
  • Tematów: 0

Napisano

Za bardzo to uprosciles i wlasnie najlepiej pokazalismy oboje roznice w tym podejsciu. Posluzylismy za wzor jak to wyglada w rzeczywistosci.
Gdybym chciala to uproscic w moim rozumieniu, powiedzialabym tak: kobieta wymysla co zrobic, mezczyzna to robi.
Dzieki za udzial w temacie.
Pozdrawiam.
  • -2

#13

mylo.

    Altair

  • Postów: 4511
  • Tematów: 83
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

kobieta wymysla co zrobic, mezczyzna to robi.


To jest dopiero uproszczenie. ;)
Do tego zupełnie nieprawdziwe i życzeniowe.
  • 7



#14

backspace.
  • Postów: 5
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też nie widzę w tym nic specjalnego. Jestem facetem i może odzywa się u mnie "męska duma" ale przypisanie jakichś cech wręcz magicznych i nie z tej ziemii do płci jest nieco... przesadzone? Oczywiście panowie i panie się różnią, mamy różne cechy i niektóre rzeczy przychodzą łatwiej jednej a inne drugiej stronie ale bez przesady. W główniej mierze to charakter się najbardziej liczy a nie to czy urodziłem się z jedną lub drugą budową ciała.

Skąd informacje ,że wolnomularze boją się kobiet? Przejrzałem troszkę sieci i zauważyłem ,że istniały damskie loże masońskie jak szwajcarska „Lutèce” czy polska "Prometea". Istniały również i te mieszane do których należały obie płcie. Część wolnomularzy dostrzegała potrzebę dopuszczenia kobiet do głosu. Nigdzie nie widzę strachu i paniki jakoby miałyby one odkryć tajemną wiedzę...

Nie trafia też do mnie Twoje "wyzwolenie", "boski dar" czy "dar Natury". Co jest w tym wszystkim duchowe? Człowiek to trochę mięsa tu i tam i panujący nad tym wszystkim mózg. Płeć to wynik ewolucji. Nie widzę w tym daru boskości czy czegokolwiek innego. Poza tym i u pań i u panów są odchyły, osoby ,którym się w głowach pomieszało i nie przedstawiają swoją osobą pozytywnej wartości dla innych. Po co ta generalizacja?
  • 1

#15 Gość_mroova

Gość_mroova.
  • Tematów: 0

Napisano

Meg nie zgodzę się z Twoim ostatnim zdaniem, chyba za mało mężczyzn spotkałaś w swoim życiu i w ogóle nie masz o nich pojęcia,
Mylo dobrze napisał, kobiety i mężczyźni są po równi zróżnicowani, są kobiety oziębłe i miłe i tak samo jest z mężczyznami, nawet dziecko Ci powie, że jedni drugich warci, moim zdaniem za bardzo idealizujesz kobiety, i zapominasz jak wspaniałym darem są faceci.
żadna babka Cię tak nie rozśmieszy jak zrobi to facet, a po drugie są jak dzieci i tu się ze mną zgodzisz, 20 razy musisz powtarzać, jedną rzecz a i tak nie zapamiętają, rozładowują atmosferę kiedy się złościsz, i jak sama pisałaś potrafią walczyć o swoją muzę na śmierć i życie.

Nie powinno się wywyższać ani kobiet ani mężczyzn, żyjemy razem obok siebie na jednej planecie i każdy powinien znać swoje miejsce w naturze, nie ma my jesteśmy lepsi wy gorsze czy odwrotnie, świat idzie w dobrym kierunku i oby tak dalej, kobiety się wyzwoliły z kajdan mężczyzn, są samodzielne ale i mężczyźni stali się wzorowymi ojcami, gotującymi obiady(ze sprzątaniem słabiej, ale ..:D)
  • 3


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych